logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 06:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Бихте ли се включили в официална "Национална Гвардия".
Да бих се включил.
56%
 56%  [ 20 ]
Зависи от формата на НГ.
25%
 25%  [ 9 ]
Колега , не ме занимавай с глупости.
19%
 19%  [ 7 ]
Общо гласове : 36
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 16:39       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
но нищо чудно мангала при наборниците да е минал вече 60% процента


Е и? в Индия и Пакистан е 100%. В Южна Африка? Преди две години казах на кумо (отвори му се възможност за IT startup) не ти трябват нинджи научи се да работиш с това което е на пазара. В момент в ИТ фирмите се наемат психолози, историци, икономисти но не и хора от техническия университет.

Който се научи да работи с това което има на пазара той ще прогресира другото ще фалира. Чат пат ходя в командировки на запад отдавна 80% от работната сила са мангали е и намерили са начин да се справят. Вижте Турция там да не би 100% да са супер инженери а как им дръпна и леката и тежката промишленост.

Най-ценното know-how на 21 век е да знаеш как да работиш с мангали/черни и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 19:58       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
b5202s написа:
Който се научи да работи с това което има на пазара той ще прогресира другото ще фалира.
Ко речи? От твоята фирма; колко от колегите ти, IT специалисти, са цигани?! Иначе; казармата най-вероятно ти е минала някъде скатано; и не си имал по-близък контакт с представителите от третия вид. В началото на 2000-та; по време на стажа ми... ми бяха зачислили взвод, половината от който беше мангали. И; приключенията с тях бяха наистина големи. Това нещо става най-много за "Строителни войски"; които обаче вече ги няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 20:49       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
... или за КЕЧ :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 21:12       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
Ко речи? От твоята фирма; колко от колегите ти, IT специалисти, са цигани?!


За фирматa в която работя не мога да кажа нищо, защото съм обещал да пазя доброто и име. Мога да ти кажа за бизнес парка 80% са жени като 99% от тях са икономисти, филолози, психолози и т.н. Като ти говоря за HP, IBM , Accior и т.н. и т.н.

Това имах в предвид каквото е на пазара за ИТ, цигани там все още не се предлагат PDT_Armataz_01_22 .

Цигани тъдява са само обслужващия персонал.

П.С.
Що не говориш с дългия да ти обясни как не му трябва ни да може да чете ни да пише и как само трябвало да натиска някакви копчета за 550 лв. на месец и желаещи няма и няма и това е много лошо защото разочарова инвеститорите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 23:12       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ritter написа:
Е, така погледнато - да, явява се известен коректив. Но много от действащите служители си тръгват по други причини...
Превъртах си през главата част от спомените днес; и се присетих за "Колт"-а на големия брат Галев... със златния спусков лост и чук... и златната плочка с автографа от едноименната американска специална служба /попитах от любопитство за цената на оръжието - над $25К/. Та още като вазираха ми стана ясно, че бацето на Посейдона ще ги хване... ама за макарите. Ти също предположи миналата година по това време, че американците ще предадат на Ердоган Гюлен... като аз ти казах, че това просто няма как да стане. И, не, че на някой му е притрябвало особено този издухан старец в залеза на живота си... а че тук въпросът е принципен - своите хора не се предават! Рашките също имат лафа: "Мы своих не бросаем". Като в случая просто ми стана интересно... хайде, сегашните политически субпродукти като Цвък и компания ги оставяме настрана... но навремето... коскоджамити ДС-та и милиционери... как не им е минало през акъла... че ако се отнасят към хората си като КОНСУМАТИВ - рано или късно самите те ще бъдат предадени?! Елементарни принципни положения, ако се замислиш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2017, 23:25       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре де пръв се записах в НГ героично е някак си...а доникъде не стигнахме...
ше оставим идеята засега...докато й дойде времето


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 10:09       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Poseidon написа:
Добре де пръв се записах в НГ героично е някак си...а доникъде не стигнахме...
ше оставим идеята засега...докато й дойде времето


Що бре- всичко се развива според очакванията. У нас винаги работи първи закон на инжЕнер Ганев "На всяко предложение следва равна по големина и обратна по посока критика".
Т.е. темата "няма да стане защото...." беше развита многостранно и от мнозина.
Темата "Как да стане" "още не и е дошло времето".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 11:28       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Mad Dog написа:
Темата "Как да стане" "още не и е дошло времето".


Не съм съвсем съгласен. Обществото е сложна система от системи. Тук говорим за системата за сигурност където НГ би била част или допълващо звено. Това което каза убото е че НГ няма как да допълва нещо което го няма (основното звено - армията) или да бъде основно звено. Стъпките които разбрах от убото са:

1. Пари за кадрови военни
2. Пари за МВР за хората които са на улицата
3. Пари за останалите звена от системата за сигурност
4. И чак накрая пари за НГ.

В момента идеята за НГ малко изглежда, като понеже ни е калпава бързата помощ да се обучи голяма част от хората да оказват първа неотложна помощ и всеки да ходи с комплект за първа медицинска помощ.

Демек правилния подход е друг.

Съвсем друг е въпроса има ли държавата пари или не и ако не дали народното опълчение е най-правилната идея. От историята знаем че това помага ама тогава и Българите са били други:
„ Крум, който е запазил по-голямата част от войската си непокътната, нарежда да бъде свикано цялото българо-славянско опълчение въоръжени всички способни да носят оръжие, включително и жените, формирани са и няколко аварски отряда. „


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 13:50       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
b5202s написа:
Що не говориш с дългия да ти обясни как не му трябва ни да може да чете ни да пише и как само трябвало да натиска някакви копчета за 550 лв. на месец и желаещи няма и няма и това е много лошо защото разочарова инвеститорите.
Съученик от английската отиде на ръководна позиция в "OSRAM" в същия край... като там е същото! Изискване за 500 лв. заплата - единствено да можеш да ходиш; и пак няма желаещи. Като от вашия бизнес не разбирам; но все пак мислим; че за ебане са тези, които са правили маркетинговото проучване... преди да преместят производствените си мощности от Китай тук; заради по-евтината работна ръка. Явно са пропуснали да се информират... че в Бг-то 16 годишна ромка от хасковско с три деца получава 1100 лв. социални помощи месечно... и че манго предпочита да си пие ракията; да й тегли още една патка, за да станат парите 1500 лв. месечно... вместо да ходи да се поти над зеленото и червено копче. А за тези; които захлебват чрез джебчийство и проситуция по Европата... тях въобще не ги коментираме:
https://www.youtube.com/watch?v=e6txERB9zY8

Данъчните също не ги закачат. Та; Облия изсипва пари за всичко друго; но не и за бялото и читавото. За него: "Пари - няма!" Преди време много му се дразнех; а вече даже не ми прави впечатление.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 15:28       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
Явно са пропуснали да се информират... че в Бг-то 16 годишна ромка от хасковско с три деца получава 1100 лв. социални помощи месечно...


Ако това е вярно ние сме престъпно дискриминационно социална държава. Знам че облия е най-левия политик управлявал някога чудно ми е тези дето се имат за десни PDT_Armataz_01_30 и гласуват за него. Към тези пари сложи и безплатно здравеопазване достъпно по-всяко време и ми стана ясно що 10 години Тея не са се изнесли от БГ. А на жената дето 1 година работи и не взима заплата и каза да си продаде пръстените ехе…

Аз затова съм казал че ако стана император падишах първото нещо което ще направя е да закрия социалното министерство. "Който не работи не трябва да яде" - туй ни набиваха в главите през зрелия социализЪМ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 16:56       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA


https://m.youtube.com/watch?v=yzbCkHxNxvc

Поляците,над 50 000 цивилни нинджи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 17:39       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:

Данъчните също не ги закачат. Та; Облия изсипва пари за всичко друго; но не и за бялото и читавото. За него: "Пари - няма!" Преди време много му се дразнех; а вече даже не ми прави впечатление.

Но когато бае ти Тръмп рече че "бялото и читавото" което тихо и кротко бачка, не прави глупости с полицията да пълни затворите, не се плоди като зелена еуглена за социални помощи и се чувства смачкано от малцинства с права и без отговорности и също като теб крещи от справедливо възмущение..... Ти правеше лошо впечатление..... :oops:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 19:06       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
kanartikin написа:
Но когато бае ти Тръмп рече че "бялото и читавото" което тихо и кротко бачка, не прави глупости с полицията да пълни затворите, не се плоди като зелена еуглена за социални помощи и се чувства смачкано от малцинства с права и без отговорности и също като теб крещи от справедливо възмущение..... Ти правеше лошо впечатление.....
Не, не мисля. Тръмп, в крайна сметка... си е президент единствено и само на американците! Аз американец не съм; и той ми беше интересен като външнополитически послания единствено... за много кратко време и то.


п.с. За бат Емо:
https://www.blitz.bg/obshtestvo/skandal ... 63577.html

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 19:13       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Кабинетът одобри по-лесни правила за прием в резерва
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/07/ ... v_rezerva/

:D :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2017, 19:15       Заглавие:  Re: Национална Гвардия - за или против.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Изложба проследява историята на наборната военна служба в България
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/05/ ... ta_voenna/

:oops: :DD :D :oops: :punch: :punch:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer