logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 20:15       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Но... никой не ебава да направи сравнение между цените, които ще плащаме сега за вносен газ /от Турция, Германия или Америка/... и руския от "Южен поток".


Само една политическа Ванга или някой със подобни способности, може да твърди със сигурност, че руският газ в България ще може да се продава on rock bottom prices. Да не говорим за постоянното увеличение на цената на проекта.

Италия и Австрия усетиха капана и се дръпнаха.

Be realistic man. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 21:28       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Италия и Австрия усетиха капана и се дръпнаха. Be realistic man.
За да съм наистина"риЪлистик", мен... искам като едно време... да го видим на тефтерче с калемче; черно на бяло написано: "Имат да ми дават vs. имам да давам". Така че... без да имаме на масата точните цифри... всичко е в сферата на предположенията и нАучната фантастика!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 21:45       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Единствените по-долни мръсни и гадни хора от Българите са арабите и евреите. Буквално мръсни! Осират кенефите, като животни. Говорят на висок глас и ръкомахат, като идиоти. Свръх възбудени и неспокойни, като диви разгонени животни! Само те са по-долни от Бай Ганя. Далече и по-далече от българи, араби и евреи. Долни гадни хора!
Напълно съгласен и солидарен с тебе, мен! :tu: Точно така е! А от балканските субекти... най-големите мизерници са гърците! С албанци и македонци все някак си ще се разбереш... но с гърци, ако не видиш парите напред - когато и да им теглиш една сочна п.тка майна, няма да сбъркаш! !

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 22:15       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Така че... без да имаме на масата точните цифри... всичко е в сферата на предположенията и нАучната фантастика!


Very well man (little Harlem lingo :-) ). И вярвам, че не претендираш да си писател на фнтастика (каквато и да е) - спри да твориш цените на газта, влиянието на МкКейн и други подобни. Be Realistic ОК?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 23:12       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
kanartikin написа:
Paco написа:
Руската газ е "евтина" колкото софийската вода. Която е на концесия при англичани. Що ли?!

Не че нещо, ама българина е страшно продажен боклук. И се чудя .38-ми като се е спасил. Що изпитва носталгия и се занимава с България още. Тука освен природата хората са смет и пречат. И скоро ще си изгние тая смет напълно.

Работил съм три години в Шератон и Хилтън. И съм виждал хора от цял свят. Единствените по-долни мръсни и гадни хора от Българите са арабите и евреите. Буквално мръсни! Осират кенефите, като животни. Говорят на висок глас и ръкомахат, като идиоти. Свръх възбудени и неспокойни, като диви разгонени животни! Само те са по-долни от Бай Ганя. Далече и по-далече от българи, араби и евреи. Долни гадни хора!


Само се погледни.....ако можеше да се погледнеш.... нямаш срам да говориш така.... а говориш какви били другите!
Със сигурност приличаш на някои Българи, но си загубил правото да се наричаш такъв!
А и как си присвои правото да окрупняваш и генерализираш за всички.
Това че твоята среда в който ти си избрал да живееш, а по вероятно и нямаш друг избор, както и нямаш шанс да живееш извън прослойката в която си се утаил и мислиш че имаш права да омърсяваш и клепеш със изумителните си познания...един друг свят до който никога няма да се докоснеш, камо ли да разбереш че съществува?
Не знаеш ли, че от гледна точка на "торният бръмбар", това което той си избрал за храна е въпрос на вкус?... не ти ли е минавало през ума, че опръсквайки наоколо с представата си за света ти, показваш какъв е твоят свят и кой самият си ти?
Само ако можеше да схванеш какво правиш... но, едва ли. :td:

Може всеки човек да е една вселена. Но ти не го осъзнаваш. Със злобния си цитат, че хората се раждат НЕ равни! Само заради този цитат си достоен за пълно игнориране.

Много добре знам какви са масите от хора. И колко от тях са добри. Добри са точно колкото теб.

Моята среда не са надменни юпита ходещи с костюмчета. Високомерни сухари, стерилни и сухи, без чувство за хумор. С лъскави часовници и още по лъскави обувчици.

И да боли ме, че България загива. На един добър се падат по девет лоши. Е.. ако си в офисче лошотията не се вижда така явно. Там са превземки и кариеризъм опакован в мазно лицемерие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 00:20       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Paco написа:
kanartikin написа:
Paco написа:
Руската газ е "евтина" колкото софийската вода. Която е на концесия при англичани. Що ли?!

Не че нещо, ама българина е страшно продажен боклук. И се чудя .38-ми като се е спасил. Що изпитва носталгия и се занимава с България още. Тука освен природата хората са смет и пречат. И скоро ще си изгние тая смет напълно.

Работил съм три години в Шератон и Хилтън. И съм виждал хора от цял свят. Единствените по-долни мръсни и гадни хора от Българите са арабите и евреите. Буквално мръсни! Осират кенефите, като животни. Говорят на висок глас и ръкомахат, като идиоти. Свръх възбудени и неспокойни, като диви разгонени животни! Само те са по-долни от Бай Ганя. Далече и по-далече от българи, араби и евреи. Долни гадни хора!


Само се погледни.....ако можеше да се погледнеш.... нямаш срам да говориш така.... а говориш какви били другите!
Със сигурност приличаш на някои Българи, но си загубил правото да се наричаш такъв!
А и как си присвои правото да окрупняваш и генерализираш за всички.
Това че твоята среда в който ти си избрал да живееш, а по вероятно и нямаш друг избор, както и нямаш шанс да живееш извън прослойката в която си се утаил и мислиш че имаш права да омърсяваш и клепеш със изумителните си познания...един друг свят до който никога няма да се докоснеш, камо ли да разбереш че съществува?
Не знаеш ли, че от гледна точка на "торният бръмбар", това което той си избрал за храна е въпрос на вкус?... не ти ли е минавало през ума, че опръсквайки наоколо с представата си за света ти, показваш какъв е твоят свят и кой самият си ти?
Само ако можеше да схванеш какво правиш... но, едва ли. :td:

Може всеки човек да е една вселена. Но ти не го осъзнаваш. Със злобния си цитат, че хората се раждат НЕ равни! Само заради този цитат си достоен за пълно игнориране.

Много добре знам какви са масите от хора. И колко от тях са добри. Добри са точно колкото теб.

Моята среда не са надменни юпита ходещи с костюмчета. Високомерни сухари, стерилни и сухи, без чувство за хумор. С лъскави часовници и още по лъскави обувчици.

И да боли ме, че България загива. На един добър се падат по девет лоши. Е.. ако си в офисче лошотията не се вижда така явно. Там са превземки и кариеризъм опакован в мазно лицемерие.


Всъщност този "злобен" цитат, е на Достоевски...а ако съдя по преценката която си дал, е безсмислено да узнаваш цялата мисъл от която е споменатият цитат.
А дали, какво и кого игнорираш, както добре само определяш, също е въпрос на вкус.
Всъщност, за едно си прав: "Човек наистина е цяла вселена"... и всеки сам избира към коя вселена да бъде част и да принадлежи.
Както и споменатият по горе бръмбар.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 09:29       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Very well man (little Harlem lingo ). И вярвам, че не претендираш да си писател на фнтастика (каквато и да е) - спри да твориш цените на газта, влиянието на МкКейн и други подобни. Be Realistic ОК?
Ти пък ще ми кажеш какво правя и какъв да бъда... :DD ; иначе, къде видя да ти "творя цени"?! Просто; след като хранениците на "Америка за България" обрисуваха "Южен поток" като ебаси големия дерт и непосилното бреме, от което сме се освободили... ние тук единствено изразяваме своите ДОБРЕ ОБОСНОВАНИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ; че едва ли ще бъде точно така, като започнем от утре да внасяме газ отвън. А за влиянието на РЕКЕТЬОРА Макейн няма какво да творим - там всичко е ясно като бял ден.

А за вносен газ от Германия или Турция, примерно... че ще трябва там да се плащат мита, транзитни такси и какво ли още не... не ти трябва да си Ванга, за да сетиш. И че всичко това неминуемо ще доведе до поскъпване на продукта до крайния потребител.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 10:46       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Италия и Австрия усетиха капана и се дръпнаха.
Don't be delusional, man... нали идеята беше тръбата да стигне до Бг-то; и оттук да се разклони за Австрия и останалите балкански страни... и; евентуално за Северна Италия. И; след като Брюксел и Вашингтон изритаха Бг-то от тази игра... каква друга опция биха имали Италия и Австрия?!

От друга страна; работата по "Турски поток" си върви:
https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/ ... 4c69e658c5

А ти като си такъв разбирач; да вържем бас... дали Италия и Австрия и от този "капан" ще се отдръпнат, хм?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2017, 14:44       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=284471

Австрийската компания OMV и руският газов гигант "Газпром" обсъждат възраждането на проекта "Южен поток", пише в. Der Standart, цитиран от РИА "Новости".
"Основен бенефициент на плановете за реанимацията на "Южен поток" може да станат OMV и Австрия като газов хъб", отбелязва австрийският вестник. Той напомня, че това е изгодно за страната, защото транзитът на руско синьо гориво към Европа при изграждането на газопровода ще премине през австрийския газов хъб в Баумгартен.
Според изданието Австрия смята да влезе в играта малко преди да се започне изграждането на второто трасе от проекта "Турски поток" по дъното на Черно море. Газът за него ще е предназначен за Европа, докато синьото гориво от първото тресе ще отива за турския пазар. OMV предполага, че руският газ от второто трасе на "Турски поток" ще премине през газопреносните системи на България, Сърбия, Унгария и оттам в австрийския хъб Баумгартен.
"Твърди се, че "Газпром" е готов да продава газ на OMV", се отбелязва в публикацията. В нея се подчертава още, че няма потвърждение на тази информация нито от австрийските власти, нито от OMV. "Нищо чудно. Реализацията на тези планове ще има не само дългосрочни икономически последици, но и геополитически. Докато всичко не бъде подписано и подпечатано, се спазва най-високо равнище на секретност", се коментира в статията.
България и Унгария вече изразиха готовност от реанимирането на проекта "Южен поток", който бе спрян от Русия през декември 2014 г. заради "неконструктивната" позиция на ЕС. Досега обаче руското Министерство на енергетиката заявяваше, че не разглежда възможността за връщане към проекта.

http://www.publics.bg/bg/news/16376/Der ... 80%9D.html


Проектът „Южен поток” беше обявен за прекратен от руския президент Владимир Путин през декември 2014 г. в Истанбул. Нееднократно от руска страна са коментирали, че за тях той е приключил.

Преди броени дни председателят на енергийната комисия в Народното събрание Делян Добрев съобщи, че страната не преговаря с „Газпром” да бъде изградено отклонение на „Турски поток” към България. По думите му това не може да стане, тъй като отклонението ще се сблъска със същите проблеми, свързани с европейското законодателство, които са препятствали реализацията на "Южен поток". Според Добрев, ако количествата газ, които могат да дойдат по една тръба от "Турски поток", стигат до България през Турция, няма да има проблеми с европейското законодателство.

Вчера по време на визитата си в Турция, премиерът Бойко Борисов коментира, че Европа става зависима за доставките на природен газ от Турция, защото всички газови коридори ще минават оттам. „Азерският газ ще преминава през Турция и ние сме длъжни да участваме. Няма как азерският газ да прескочи Турция и да дойде в България, каза Борисов. Затова наскоро енергийният министър Теменужка Петкова подписа в Петербург пътна карта за доставка на над 15 млрд. куб. метра природен газ, а другата седмица ще подпишем със Сърбия, че те са готови да вземат от България 14 млрд. куб. метра природен газ“, посочи Борисов.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2017, 05:05       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Ами аз мисля да имам поне 4-5 деца. Така, че споко за мен. :-) А за ел. коли няма какво да четеш. Излезе Тесла 3. И това е началото. То един зубър в УНСС ми спореше преди 20 години, че тия плоските телевизори дето бяха по 5000 лева тогава. Никога нямало да станат по 700 лева, защото технологията била скъпа. И те така.

Айде да те заведа на Илиянци да си купиш литиева батерия за 4 лева при това цена на дребно!!! С такава ми свети фенер 180 лумена купен през 2009 година. И още свети с тая батерия. Купена 2009-та! Айде неа нужда от тежки мнения, когато фактите говорят...

Спорове хич не обичам. Особено, като нЕкой почне да ми обяснява. Колко хубаво било при ТодАр Живков. Все едно не съм роден 1975-та и не съм живял до 15 годишна възраст при "светлия комунизъм". За нЕкой с татец милиционер или партиен секретар. С два големи апартамента в Младост 1. И една шапка пари заплата. Лада седмица и два цветни телевизора. Комунизъма може и да е бил "светъл". Ама айде да не ме занимаа... PDT_Armataz_01_22

А да не забравя... Оня ден си купих LED крушки на V-TAC по 2.5 лева бройката! А до преди 4 години бяха по 15 лева парчето... И те така. :P


Напълно се солидаризирам с мнението на Пацо, по отношение на ,,убавия" строй пред 1990г.
Можш до жшвииш дбриу окж с шкотж мшншмум някакв материалноотговорно лице на склад или магазин или от среден ешелон номенклатура нагоре...
Впечатлението ми от по-възрастни колеги е същото...Тъжат за онзи извратен стройь хора, които са били с роднини в МВР, по министрества и които са имали възможност за благ живет...хора, които са почивали на Евксиноград във вили стопанисвани от УБО, докато народеца е по дъсчените бунгала.

Мой познат имаше прилична сума задължения по потребителски кедити. Отиде на работа във Великобритания / човекът не е исшист и няа никаки спациаблни знания или умения /, работи в хранителновкусовата промишленост. За 8 месеца си върна всичко, което дължеше към банки...
Сежга може и да сме бедни, но поне имаме реална ъзмоност да излизаме и да работим в по-нормалните европейски държави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer