logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 01:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 16:46       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Никаква полза няма да има за България от Южен поток!

Ще има зависимост от една шепа нагли престъпници заграбили богатствата на Русия.

Горивата на Нефтохим са ПЪЛЕН БОКЛУК. Откакто зареждам на Ромпетрол горива от Румъния. Колата ми дава 1.5 до 2 литра на 100 километра икономия. Двигателя работи по-тихо и с по-голямо КПД.

Далече и по-далече от Газпром, Лукойл и другите подобни гангстери и мошеници!

Колкото до ОМV това е гнусна печалбарска фирма. Която в България продава най-долно качество горива от Нетфохим.

Далече и по-далече от симпатизанти на БСП и Путин. Нека поживеят в Москва. Да видят какво е стратификация. Какво е див капитализъм, като САЩ от времето на Ал Капоне и голямата депресия. Нека видят и нагли крадци на коли. И после да ми пищят срещу Европа. Ако можеха 80% от младите руснаци щяха да емигрират в Европа и САЩ! И не да се оправдават със студа. А нека кажат истината. Бягат от Путин и мизерията!

Иначе редовите руснаци са страшни пичове. Умни и много сериозни хора. Има и идиоти сигурно. Но аз такива не съм срещал още.


Последна промяна Paco на 02 Авг 2017, 16:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 16:54       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Пацо, абстрахирай се от всичко емоционално, и ми кажи, сега аджеба отде вземаме газ?! От Марс ли? Пак ще е същия, ама вместо да минава през просредници, които по всякакъв начин могат да влияят - и финансово и политически, ще си идва направо у нас... Което хич не е за пренебрегване.
Помниш Украинците като се сдърпаха с Руснаците и за 2-3 седмици каталясахме! Оставям настрана другите си аргументи в полза на ЮП, които написах в предишния си пост...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 16:59       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Spurs написа:
Пацо, абстрахирай се от всичко емоционално, и ми кажи, сега аджеба отде вземаме газ?! От Марс ли? Пак ще е същия, ама вместо да минава през просредници, които по всякакъв начин могат да влияят - и финансово и политически, ще си идва направо у нас... Което хич не е за пренебрегване.
Помниш Украинците като се сдърпаха с Руснаците и за 2-3 седмици каталясахме! Оставям настрана другите си аргументи в полза на ЮП, които написах в предишния си пост...

Карам колата си с горива от Румъния. И предпочитам да купувам от Румъния и ток, ако трябва. А не от една шепа нагли гангстери. Заради тях руснаците нямат право и въздушна пушка в 6.35 мм да имат!!! Не искам нищо от Газпром и Лукойл!

Ние не сме Германия с 90 милиона население и стотици заводи за коли! Трябват ни съвсем малко горива. И от Кувейт да ги караме ще ни стигнат!

Да емоционален съм! Най-хубавите ми години минаха да пазя къщата на Бай Миле и после разни вертепи на родни престъпници. Никой не може да ме убеди, че ВИС 2 и СИК не са дело на КГБ и родните комунисти!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 17:09       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Paco,

Това което казваш е вярно за нефтохима, не е бензин а някакъв шибан въглеводород ама що и shell и OMV пълнят от там? в България внос на гориво почти няма, а няма защото митническите складове за гориво са собственост на Лукойл.

Относно газа ще ти кажа само това, втечнения газ е от 30 до 40 % по-скъп а и от къде ще идва от Гърция?

И викаш че като ги стегне чепика Гърците няма да спират кранчето както ни затварят границата. Хубаво е да сме в ЕС и НАТО но трябва да ни е ясно че всеки който може и когато може ще ни оножда, а това има връзка с Македония, че когато и тя стане член на НАТО и ЕС ще забрави моментално за договора дето подписаха вчера. Истината е че никой абсолютно никой не си е представял, че 1878 ще се пръкне държавата България съответно ние сме малко в ролята на Израел всички ги/ни мразят но за разлика от тях ние се отказахме да се борим за държавата си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 17:26       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Много добра аналогия с Израел. Но трябва да се борим! Там хората се борят! Населението им се увеличава, защото масово имат по 3 деца. Тук повечето ми познати имат само 1 дете. И пищят, че били бедни.

Е моите родители как ни отгледаха 2 деца в една боксониера до 10 годишна възраст?! Нямахме дори кухня! Една стая в 18-ти блок на Студентски град. После един панелен боклук в Младост 4-ри. Големи условия... супер направо...

Колкото да газта и нефта. До 20 години всички коли ще са на ток. А електричеството ще се добива от водород.

Прогнозите на тъпите икономисти. Не отчитат фактора ЕВОЛЮЦИЯ в технологиите. Там не е движение по права под даден ъгъл. Както е в плоските им мозъци разсъждаващи елементарно. А е аритметична прогресия! Буквално!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 17:43       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Пацо ти колко деца имаш?! 3 или повече? ;)
За да даваш за пример раждаемостта в Израел.
А това за електромобилите, просто няма как да стане. Хич не разбирам еуфорията около тях. Има много инфо в нета, което може да се прочете и да се види, че може да се окажат голяма измама и демагогия...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 18:09       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ами аз мисля да имам поне 4-5 деца. Така, че споко за мен. :-) А за ел. коли няма какво да четеш. Излезе Тесла 3. И това е началото. То един зубър в УНСС ми спореше преди 20 години, че тия плоските телевизори дето бяха по 5000 лева тогава. Никога нямало да станат по 700 лева, защото технологията била скъпа. И те така.

Айде да те заведа на Илиянци да си купиш литиева батерия за 4 лева при това цена на дребно!!! С такава ми свети фенер 180 лумена купен през 2009 година. И още свети с тая батерия. Купена 2009-та! Айде неа нужда от тежки мнения, когато фактите говорят...

Спорове хич не обичам. Особено, като нЕкой почне да ми обяснява. Колко хубаво било при ТодАр Живков. Все едно не съм роден 1975-та и не съм живял до 15 годишна възраст при "светлия комунизъм". За нЕкой с татец милиционер или партиен секретар. С два големи апартамента в Младост 1. И една шапка пари заплата. Лада седмица и два цветни телевизора. Комунизъма може и да е бил "светъл". Ама айде да не ме занимаа... PDT_Armataz_01_22

А да не забравя... Оня ден си купих LED крушки на V-TAC по 2.5 лева бройката! А до преди 4 години бяха по 15 лева парчето... И те така. :P


Последна промяна Paco на 02 Авг 2017, 18:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 18:13       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
:D
Бъди здрав! И наистина ти пожелавам деца, колото искаш...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 18:53       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
И да се молиме некой наистина да не вземе да измисли матор дето се движи с вода, че тогава водата ще стане по 2лева за литър. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Излезе Тесла 3. И това е началото.
Тесла са субсидирани държавно, ако трябва да плащаш за колата без субсидиите ще ти излезе двойно и тогава искам да видя колко души ще я карат. Не, че сега всички са се утрепали да ръчкат Тесли или, че са най-добрите коли в класа.
Производството на една електричка е в пъти по-"мръсно" от това на една малолитражка, да не говориме, че една от основните причини да не се натиска сериозно за електрически коли е, че не само няма изградена мрежа за зареждане, но и рециклирането им не е нито регулирано със стандарти, нито организирано както трябва, караш няколко години кола която си въобразяваш, че е "чиста" и икономична, обаче за да я произведеш и да я рециклираш, замърсяваш повече природата а "икономичноста" и е доста под съмнение ако трябва да я зареждаш само с тока от в къщи... Малко са на кантар тея електрически коли, не че концепцията е лоша или не бих искал да ги има...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 18:58       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
:tu: :tu: :tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 21:11       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Както скоро научих все още дори при слънчевите панели енергията необходима за производството им е по-голяма от тази която ще произведът за жижнения си цикъл, замърсяването, което причиняват при производството си също е по-голямо от икономиятя. С други думи някакъв безумно скъп и субсидиран вариант на пренос на енергия от въглища в китай в европа.

При електрическите коли проблема е още по-голям до сега несъм чувал за екологично производство на акомулатори. По скоро бих заложил на водородната клетка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 22:19       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Преди човек да се изкаже по даден казус е добре хубаво да се замисли. А не каквото е прочел тук-там и хоп да скача с мнение.

Илон Мъск е много нагъл хитрец и във фабриките му хората се скапват при лоши условия. Има много статии какъв изрод е.

На този етап все още батериите за колите са скъпи и трудни за рециклиране. Това са факти.

Но има нещо друго. Електричеството е най-великото достижение на човечеството. То е източник на енергия, която може да се добива от почти всичко. От светлината, гравитацията, от ядрен синтез. И най важното може да се акумулира. Така че енергията на бъдещето е електричеството и водородния синтез.

Въпрос на няколко години е да се появят много по-евтини батерии. И край на двигателите с вътрешно горене.

Хич не ми се спори за глупости. Сега сме 2017-та, ако сме живи и здрави. Ще си говорим през лятото на 2020 отново. Само след 3 години нещата ще са коренно различни.

Един познат има електрическо колело. Дори няма нужда да казвам колко е ефективно. Въпрос на десетина години е да стане и при колите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2017, 22:50       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.38 Super написа:
Paco написа:
Излезе Тесла 3. И това е началото.
Тесла са субсидирани държавно, ако трябва да плащаш за колата без субсидиите ще ти излезе двойно и тогава искам да видя колко души ще я карат. Не, че сега всички са се утрепали да ръчкат Тесли или, че са най-добрите коли в класа.
Производството на една електричка е в пъти по-"мръсно" от това на една малолитражка, да не говориме, че една от основните причини да не се натиска сериозно за електрически коли е, че не само няма изградена мрежа за зареждане, но и рециклирането им не е нито регулирано със стандарти, нито организирано както трябва, караш няколко години кола която си въобразяваш, че е "чиста" и икономична, обаче за да я произведеш и да я рециклираш, замърсяваш повече природата а "икономичноста" и е доста под съмнение ако трябва да я зареждаш само с тока от в къщи... Малко са на кантар тея електрически коли, не че концепцията е лоша или не бих искал да ги има...


1000 000 000 × 80 $ = 80 000 000 000 Това са парите, които всеки месец дават хората на Земята за да карат колите си. 80 милиарда долара всеки месец. Това е цената на 4 ядрени централи. Които могат да произвеждат ток 30 години за 20 милиона души. За 12 месеца това са 48 ядрени централи, които могат да произведат тока на цялата страна САЩ!!!

За 20 години, хората ще дадат за горива пари. Колкото цялата планета да има ток от ядрени централи.

Няма по алчни и нагли типове от петролното лоби!

Вие им вярвайте. Точно вие сте правили изследванията колко вредни са батериите за коли. Ама лично вие ги правихте... Сигурен съм в това. PDT_Armataz_01_22

Тия убавци дето прибират по 80 милиарда долара всеки месец от петрол. Ич нямат лоби в медиите и политиката. Те са едни мили и безгрижни хорица. :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 02:34       Заглавие:  Re: Проектът "Южен поток"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Въпрос на десетина години е да стане и при колите.
:D Преди 10 години Паце предсказаха, че Сегуеите ще залеят земята след 10год и всички ще се придвижват из градовете с тях... Нямам нищо против електрическите превозни средства, просто мисля че за 10 години човечеството няма да може да се справи с изискванията които хората ще имат за тея коли, а това с атомните електроцентрали е пълна фикция, това са глобалистични виждания, които аз лично не мисля, че ще се осъществят скоро, особено като гледам с какви големи крачки, глобализацията върви... назад.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, PV и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer