logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 21:18       Заглавие:  ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Отклонение от друга тема е може да се развие е тази как е било...как е сега...как ще е занапред...

ubboto написа:
jaba написа:
Сега, по твоите думи, си само гавазин. Сам се отнасяш с неуважение към това, което си работил и работиш, а даваш акъл(анализираш) през Сирия, Русия, САЩ , Македония, десния завой на червено т.н и т.н..
Що се касае до неуважението... ВИНАГИ съм се отнасял с безкрайно уважение към работата; с която си вадя хляба! Дори в промеждутъка между английската и влизането ми в строя през 95-та; когато по цял ден въртях ножа в една транжьорна!

Иначе; що се касае до строя... вече десет години работата ми там е да накарам едни хора... за едни смешни за стандарта на София пари; да вършат една съвсем нелека и отговорна работа!
И едно е да имаш за подчинени... мешки и тлъсти задници, които само си броят дните до пенсията; и са готови за един благосклонен поглед от страна на голямото началство... да ти свалят гащите и да ти направят свирка; съвсем друго са наборните войници... които в ден днешен над 50% ще са ти неграмотни цигани...; а по коренно различен начин стоят нещата с един световен шампион по карате на 24 години; с висше образование и западен език!

И; ако тръгнеш да го чанчиш, както са те учили във Военната академия през 85-та... до края на деня или си е хвърлил рапорта за напускане; или те е ошамарил... или и двете! И; ти увисваш като пран чорап!

Що се касае до "припалването"; няма нищо по-усмиряващо за психиката и съзнанието от ареста... и един хубав бой! В ареста си отлежах във военното... а вчера; с един от най-младите бойци; републикански шампион по кикбокс... поиграхме спаринг... и; въпреки че още гледам лесно да не се давам - специално тоя много би /а няма и как да е другояче срещу спортист от такава класа/... и; днес съм много смирен! Аз пък му показах как да си държи пищова... другата седмица сме самосиндикално на "Лозен"; за да чуят гласеца и на "калашника"...; ако има човекът служебни или лични проблеми - се стремиш всячески да му помогнеш; а ако не можеш да помогнеш - гледаш поне да не пречиш; да не плетеш интриги; и да не правиш други глупости и мизерии!

И... като цяло трябва да го караш по-харабийската! Щото историята знае случки с други колеги... които ядоха шамари от младоци в собствените им канцеларии. А ги знае историята тези неща... щото всите дисципки; преди да им покажат вратата... като за последна спирка ми ги пращаха на мен; аз да си троша главата с тях.

Та именно затова реагирам толкова остро на някакви безумни инициативи като връщането на задължителната наборна военна служба... или Националната гвардия! Щото; съм убеден, че нищо няма да излезе и от двете! А; единствено едни пари от бюджета... ще влязат в нечий джоб; вместо да бъдат похарчени целесъобразно и по същество!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 21:58       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Силно впечатление прави този цитат...
Докарахме се младока да бие началника си в кабинета...мангала да пребива ченгета...
не само мангала...тука https://www.24chasa.bg/novini/article/6355917
26год дупнишка вървела с 14 /четринайсе/ осъдителни присъди :roll:
нападнал с нож полицай... дупнишкото ченге преди да го заколят е употребил оръжие...леко е ранил рецидивиста...

Така няма да го бъде...нарочно е.... вървим на зле...нито емиграция нито други глупости ни пречат...наложена ни е идиотска обществена система ...целенасочено е...
ще се разложим ако така я караме...
промени ще има...демокраси и сопа...и разпад на ЕС с разбирания изпреварили времето си с 300години...
...иначе наопаки се премята всичко...с 14 осъдителни присъди и ръга с нож ченгета...ебах му майката...НЕ! това не мое да се преведе на английски...ако това го каже на инглиш 38ия у Флорида ще го затворят в лудницата за халюцинации...

...а и младока пребива началника си в кабинета му и се хвали после...вероятно си дялка чикии с този куул спомен...тоталише разпад е...и не не е аномия това както мисли Ритера...

Тц...просто на беден народец му се дават права като в отдавна устроено и уредено общество....и естествено НЕЗАВИСИМ съд...
Така трябва да е НО когато обществото се развие само до там...наложиш ли го насила...става МАЗАЛО...погледнете Либия днес...Ад под небето...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 22:56       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
...а и младока пребива началника си в кабинета му и се хвали после...вероятно си дялка чикии с този куул спомен...тоталише разпад е...и не не е аномия това както мисли Ритера...
Едва ли; щото преди две години си намери работа в Англия... и сигурно вече е забравил както службата; така и Бг-то като цяло. Иначе; беше кораво момче... такова, дето няма само да държи якетата, докато теб те бият някъде; или, не дай си Боже... стане още по-напечено. Докато "добрите" мешки и тлъсти задници... ако не те застрелят в гръб; просто ще се дематериализират, когато имаш най-голяма нужда от тях. Как да е... аз лично; с него след това проблеми никога не съм имал. Така че; пак всичко си е до подход.

Та; мисълта ми беше към офицерина от резерва... че строят от онова време /от който и аз имам бегли спомени/ безвъзвратно си е заминал; и, никога повече няма да се върне! Нито под формата на задължителна наборна военна служба... нито Национална гвардия! Времената вече са други; хората са други... като подходът към тях също трябва да бъде коренно различен. Особено, когато трябва да мотивираш що годе читавото... 2/3 от което вече е с единия си крак извън Бг-то... да ти върши една съвсем нелека и отговорна работа; за едни смешни пари... добре и то!

Иначе; това което не разбирам е... как от 2009-та насам пари за нас все няма; а една 16 годишна ромка с три чавета взема чисто по 1,400 лв. месечно?! И; какво се цели с това стимулиране от страна на държавата на раждаемостта на непълнолетното и неграмотното от малцинствата /да не кажа нещо нецензурно/?! И; откъде този устрем да бастишеш и малкото, все още останало що годе читаво?! Некадърност; или такава просто е повелята на Големя брат... по-бързо да се подменят хората на тази територия?!

А; интересувам се също така... как бих могъл да си сменя етноса; или поне да се водя такъв, на който българският език не му е майчин... питам сериозно! Щото; като записвахме детето на детска градина... на мен ми искаха 2 бона спонсорство под масата; докато тези деца, на които родителите им нямали българския за майчин... се ползваха с предимство!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 23:24       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
как от 2009-та насам пари за нас все няма; а една 16 годишна ромка с три чавета взема чисто по 1,400 лв. месечно?! И; какво се цели с това стимулиране от страна на държавата на раждаемостта на непълнолетното и неграмотното от малцинствата /да не кажа нещо нецензурно/?! И; откъде този устрем да бастишеш и малкото, все още останало що годе читаво?!


Ами за това говоря и аз...просто така се завъртя света, че ни наложиха обществено устройство, за което не сме готови...

Днес е хуманно е яко...рецидивисти на свобода да колят ченгетата...осъждат ни понеже убихме Чакъра /дето стреля с автомат в ченгета/ с превищаваща сила...с гранатомети...трябвало е съразмерно с не повече от кал 7.62...

друго...циганките!? ама чакай сега...направи 3 деца и ти ще получаваш тия помощи...
иначе какво излиза...циганката ражда бъдещето на България...а ние с тебе ЧИТАВИТЕ пиеме и се биеме в кръчмите...умуваме по форумите...утре ще се гътнеме ...и.... ???
ама нема пАри...искат в децката градина само за едното 2бона???
Просто многото акъл пречи...историята го доказва...римляните така са си заминали...много акъл...разврат...шибат се един друг...и оп варварите нахлуват...
ми историята е колело е казал другаря Ленин...ей прав е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 23:48       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
друго...циганките!? ама чакай сега...направи 3 деца и ти ще получаваш тия помощи...
То етническите българи; за да си получат полагаемите около 200 лв. при раждане на дете; трябва да съдят Социалното министерство за тях... и; ще си вземат чак след три години парите - а ти с циганката си тръгнал да ме сравняваш! Аз затова се интересувам... как да си сменя етноса; и да присъствам в регистрите като такъв, на който българският език не му е майчин. Поне занапред да можем да спестим някой лев от тази изедническа държава, ебаси! Да; знам, че на някой отстрани това би му звучало като виц... ама не е!

От друга страна... това ебава и бизнеса. Съученик е мениджър в един завод близо до Пловдив; 550 лв. заплата; изискване - само да можеш да ходиш /никой не ти иска да пишеш и да четеш/... и, пак - хора няма! И; инвеститорът - крайно разочарован. Ами; и аз да съм манго и да съм направил на Айшето три чавета... вземам по 1,400 лв. месечно от сто вида социални помощи; вместо да си пия по цял ден ракията; да не съм луд да ходя и да се потя над червеното и зелено копче?! Ами; ще тегля на Айшето още една патка... ще станат помощите 2 бона чисто; и - ела ме стигни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 02:22       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Най-добре е танковете да дойдат.......ма няма и танкове вече :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 02:41       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
..наложена ни е идиотска обществена система ...целенасочено е...
Абсолютно верно е. Процеса е подготвен още от като набиха дисидентите пред Кристал ( ако има тука хора които знаят за какво приказвам...)
Poseidon написа:
...с 14 осъдителни присъди и ръга с нож ченгета...ебах му майката...НЕ! това не мое да се преведе на английски...ако това го каже на инглиш 38ия у Флорида ще го затворят в лудницата за халюцинации...
Не наистина... Повечето, да кажеме "хора с консервативни разбирания" тука биха споделили напълно мнението ти,
даже някой биха го подредили тоя нашенец с 14те присъди както си му е реда. Да, не може да се преведе дословно, но английският еквивалент на реакцията ти е също толкова цветущ и също съдържа полов акт, просто не с майка му а с него... :D
За такива съм 100% с тебе - ако не може да се подреди тихомълком да го очистят такъв боклук, до стената и чука, като животно, даже не трябва да се хабят куршуми за такива.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 02:44       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
FIRSTGUN написа:
Най-добре е танковете да дойдат.......ма няма и танкове вече :tank:

Танкове има, танкове да искаш. Виж, откъм танкистите верно сме зле.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 06:34       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Същия социален чеп, пори и западните общества просто на нас ни е много тясна втулката заради борда. От друга страна ако нямаше борд ромката можеше и до 10 бона да докара помощите. Решението е само едно и много просто закриване на социалното министерство. А защо е така? от това, че махагоновите гласуват до подарения колт за 25 000 долара на дупнешки мафиот. Демек процесите в лабораторията България са на 101 процента контролирани от лаборантите, ЕС, СБ, МВФ, САЩ и малко от Турция.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 08:26       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
За такива съм 100% с тебе - ако не може да се подреди тихомълком да го очистят такъв боклук, до стената и чука, като животно, даже не трябва да се хабят куршуми за такива.

Не...чакай сега...тука преминаваме границата.../вие там в Лангли :DD винаги се унасяте по тая част/ аз не съм за избиването на рецидивисти...знаеш така беше у нас и не прокопсахме много...
имаме синове и двамата...ако почнат да гепат...с чука ли да ги трепат...тц недей така...

Просто искам у нас да е като при тебе...нищо повече...след третата осъдителна присъда този човек не се вписва в обществото...затвор 30г минимум.

ама как да го вкарам в панделата като ми плаща, а аз съм НЕЗАВИСИМ БГ съдия, беден аграр по същество...

В САЩ в момента има 2.3млн затворници на 280млн население... :roll: в Китай 1,6млн са в пандиза при над 1мллд население...смятай...
https://money.bg/economics/sasht-svetov ... nitsi.html
и на инглиш
http://www.nytimes.com/interactive/2008 ... APHIC.html
в Луизиана е най-яко...
направо се плашим...щерката да не я вкарат в панделата в Мейн ако пресича с колело неправилно...
/ше ти пратя снимки на лични...доволна е бачка септември се прибира/

ето и наш дупнишки агент внедрен в американските пандизи баш Сарасота Флорида
https://www.blitz.bg/obshtestvo/nadzira ... 83983.html

американците на чист български :DD го питали:

“Всички българи ли сте толкова откачени?”

Цитат:
Гледали по телевизията тук репортаж за нападението над Ахмед Доган. И ме питаха: „Всичките ли българи сте толкова откачени?“. Защото тук е немислимо да нападнеш политически лидер! Едно движение на човек като нападателя на Доган, и той ще е мъртъв, преди да стигне до него...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 09:25       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
В САЩ в момента има 2.3млн затворници на 280млн население... в Китай 1,6млн са в пандиза при над 1мллд население...смятай.

Те китайците са го сметнали - един патрон излиза по-евтино от издръжката на затворник.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 09:39       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не са чак толкова много смъртните присъди там 1700 са...т.е. около 5 осъдени разстрелват ежедневно на 1,4млд население са вече
http://e-vestnik.bg/1333
Цитат:
Според официалните данни Китай изпълнява 1700 смърти присъди годишно, но правозащитници твърдят, че цифрите са много по-високи.


айде нека реално да са 10 пъти повече 17 000 да са...колко да се спестява от издръжка...
юристите казват, че смъртната присъда не е превенция...ето в Китай разстрелват и за корупция...ама пак има...лаком е човешкия гъз...
за някои престъпления обаче трябва да има смъртна присъда...то е като лечение...и е единственото успешно лечение за определени индивиди...или до живот в пандиз...не лекува ама болния е изолиран от обществото...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:07       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
юристите казват, че смъртната присъда не е превенция...ето в Китай разстрелват и за корупция...ама пак има...лаком е човешкия гъз...

Да им нямаш вяра на юристите, това като юрист ти го казвам. Заплахата от каквато и да е присъда не е превенция, хептен пък у нас. И за толкова години в тоя занаят не съм срещал престъпник, изтърпял наказание ЛОС, който да е излязъл от затвора превъзпитан.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:29       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не съм в час с тази материя ... ама коя е тогава превенцията? някъде четох, че превенцията е неизбежността от наказанието...тоест ефективността на правораздавателната система...

по фактите тогава:
Братовчед ми излежа ефективна присъда 2г в Бобов дол още по времето на соца...кражба на кола...ми повече не краде ...не знам дали е превъзпитан...и днес се занимава с коли внос от Италия...но не гепи...

По брой смъртни присъди:
За да е пропорционално при 1700 разстрела при 1.4млд жители се равнява на 1 смъртна присъда на 8млн житела...като у нас...а у нас смъртните присъди са били 2-3 годишно......тоест в соца у нас са били 3 пъти повече разстрелите от днешните в Китай...
но устойчиво се запазват като брой...тоест не се плашиме от смъртни присъди нещо...демек не е превенция верно...
Но смъртна присъда си трябва като лечение явно...а не като превенция...дълбоко съм убеден в това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:39       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
по фактите тогава:
Братовчед ми излежа ефективна присъда 2г в Бобов дол още по времето на соца...кражба на кола...ми повече не краде ...не знам дали е превъзпитан...и днес се занимава с коли внос от Италия...но не гепи...

Това не е факт, това е твое субективно възприятие, просто ти до момента не знаеш дали той краде и до момента не е хващан пак да краде. Но това не означава, че не краде или не извършва друга криминална дейност свързана с МПС.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer