logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:49       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
Poseidon написа:
по фактите тогава:
Братовчед ми излежа ефективна присъда 2г в Бобов дол още по времето на соца...кражба на кола...ми повече не краде ...не знам дали е превъзпитан...и днес се занимава с коли внос от Италия...но не гепи...

Това не е факт, това е твое субективно възприятие, просто ти до момента не знаеш дали той краде и до момента не е хващан пак да краде. Но това не означава, че не краде или не извършва друга криминална дейност свързана с МПС.


Ей...тва да не се закачиш с полицай...винаги те хваща на тесно ...и Кроноса ми създава такива ужаси на живо ем... :DD
Добре де същия има разни проблемации със някоя криминална кола и днес, но много рядко ... и е от нередовни доставчици...не ги краде лично от Италия се пак...Въпроса е че като е лежал в панделата се е осаферил, че не е това пътя...и кара по закона...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:54       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
ама коя е тогава превенцията? някъде четох, че превенцията е неизбежността от наказанието...тоест ефективността на правораздавателната система...

И това не е кой знае каква превенция. Повечето престъпници са твърдо убедени, че са тарикати и точно тях няма да ги хванат. Това може да е превенция за някой сравнително порядъчен гражданин, на който инцидентно му влезе в главата идеята за престъпления, но страха, че ще го хванат надделява. Но за човек въвлечен в криминална среда, дори периферно и вече заразен, това не е спирачка. Не е спирачка и за хора, оказали се в тежка ситуация, защото глада е по-силен от тока. Не е спирачка и за тези със силен личен мотив. Виж, ако за кражба се сечеше ръката, а при повторна и другата и чаветата гледат в махалата едни, дето не могат да се изпикаят сами и се чудят какво и как да ядат - ей това вече е превенция.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 10:59       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
Добре де същия има разни проблемации със някоя криминална кола и днес, но много рядко ... и е от нередовни доставчици...не ги краде лично от Италия се пак...Въпроса е че като е лежал в панделата се е осаферил, че не е това пътя...и кара по закона...

Тъй де, осъзнал е, че е тъпо да крадеш, когато с много по-малък риск може да се вади печалба от продажба на краденото. Затвора е и своеобразна образователна институция, все пак. Не напразно поета е написал : "Но в затвора
попаднал на хора
и станал човек." :joke:

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 11:06       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
еее е тва е професионална деформация вече...винаги може да ти пробутат нередовна кола...защо да приема неква лесна печалба и да губи целия бизнес?

тц не е така Ритере...пресилваш нещата...ама ако ти купуваш кола? и се окаже нередовна?
...Опа...ти си знаел!!! Съучастник си ...я са да режеме ръката!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 11:21       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Но за човек въвлечен в криминална среда, дори периферно и вече заразен, това не е спирачка.
Една дърта кримка; още навремето ми е казвал: "В НК има описани най-различни варианти да изкараш пари... а вече; на теб колкото ти стиска." :DD Та; този човек отдавна си е със сериозен бизнес... и; няма никаква далавера тепърва отново да почва да се занимава с глупости; и да търка нара с "кокошките". А някоя аслъ "кокошка"... ако нищо не може да работи; нали трябва да яде... и; пак неволята ще го накара да краде. Иначе; да - под угрозата да му срежат при кражба ръката - ще хваща метлата; без много да му мисли. Що се касае до Щатите; гледай какво става у Флорида:
http://www.newsweek.com/florida-prisone ... ker-639898

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 11:24       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
пресилваш нещата...ама ако ти купуваш кола? и се окаже нередовна?
...Опа...ти си знаел!!! Съучастник си ...я са да режеме ръката!

Когато аз купувам кола върша всичко по закона. Без фалшиви договори, че аз съм вкарал колата, без фалшиви декларации и т.н. Всеки път е цирк голям, като кажа,че искам фактура за цялата стойност и касова бележка.
А умисъла, че аз съм съучастник подлежи на доказване.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 11:43       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
като казахте Флорида...да ви разкажа една история...преди време 38ия ми праща едни неща по една жена...красавица беше /българка естествено, женена за флоридец/ та сядаме в едно кафене взимам нещата... пиеме кафе и се заговаряме...

Тя разправя, че там е бич педофилството...не мое да оставиш дете така да си играе като у нас...боцнати са в мозъка на тая тема доста граждани и там и по света...

За такова нещо там обаче или доживотна или ги лекуват кардинално с инжекцията и в гроба...

Монетата има обаче две страни...необратимостта на смъртната присъда е силен аргумент за противниците на смъртната присъда...
Щото представете си теоретично:
Пием водка с некой американец на гости съм му...и си тръгвам...

И как съм олигавил чашата с плюнки...той мое да я отърка в косите на 3год си дете и да писне в полицията че съм се гаврил с детето му...докато е бил в другата стая.

Са нали си представяте как съдебните заседатели ще ме отмаат като видят надежно доказателство от моето ДНК в косите на детето??? :shock:

а ходи разпитвай 3г дете кое как е било...

и ще ме ликвидират като боклук непотребен...
така че ...нали...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 12:19       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
И как съм олигавил чашата с плюнки...той мое да я отърка в косите на 3год си дете и да писне в полицията че съм се гаврил с детето му...докато е бил в другата стая.
Да не си бил и ти на лекции и упражнения по право при един бивш Главен прокурор... който иска на изпит при него; задължително да си костюмиран; щото това трябвало да бъде празник?! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 12:26       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
Пием водка с некой американец на гости съм му...
Личи си, че дори и бегла идея си нямаш какво означава "на гости" там PDT_Armataz_01_30

Да не се засегнеш сега?! - късмет имаш, че не знаеш. Накратко - това, което предполагаш като сюжет за накисване, просто няма как да стане :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 12:27       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Много Хорейшио си гледал, проблема е в това че ако човек така и така е в кюпа за изнасилването например, за по - сигурно ще резне и гръчмуля на жертвата че да не може да го разпознае.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 12:42       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
dobri написа:
Много Хорейшио си гледал, проблема е в това че ако човек така и така е в кюпа за изнасилването например, за по - сигурно ще резне и гръчмуля на жертвата че да не може да го разпознае.

изобщо не говоря за изнасилване...просто блудствени действия с дете...и "доказателства" слюнка в косите...никакви гръцмули няма да се режат ...
Подобно нещо там ако мине пред съда е поне 40г затвор за напълно невинен човек.

Иначе ок не съм ходил там...вероято такова накисване дето го измислям тука няма как да стане реално, но друг сценарии е възможен и още как...
и няма много да бавят накиснатия...само вижте колко са съдебните грешки
http://legalworld.bg/50937.hiliadi-nevi ... shki*.html

Цитат:
Рекордно много хора в САЩ са излезли на свобода през 2015 г., след като са били в затвори за престъпления, които не са извършили. 149 души са освободени през миналата година, след като са изкарали зад решетките средно по 15 години, без да са извършили престъпления, става ясно от доклад на Националния регистър на оправданите


А знаеш Дред кво е съдебна грешка при смъртна присъда :shock: потрес!

такова престараване е там понеже съдии и прокурори ги избират...та да се харесат на избирателите ...раздават ебаси присъдите...
това е другата крайност някак си...у нас оообратно...рецидивисти нападат ченгетата

то и друг дерт имали липсвал /натриев тиопентал/ за инжекциите и било скъпо с тия инжекции
егати проблема!? ми ръгат с първата инжекция друго писпивателно да не се мъчи сиромаха...
и после нещо ефтино...един лекар разказваше на маса де... ампула течен калйи венозно и се гроги за минута...
http://www.segabg.com/article.php?id=504746
Цитат:
Щатът Оклахома например бе принуден заради недостига на натриев тиопентал временно да отложи изпълнението на смъртни присъди, писа в. "Лос Анджелис таймс". Въпреки че в много щати върви дебат за използването на упойващо вещество, различно от натриев тиопентал.
Надделяват обаче опасенията от евентуални съдебни дела. Ако осъденият на смърт не е добре упоен при изпълнението на присъдата, тогава смъртта, която настъпва, ще бъде изключително мъчителна, а това е нарушение на Осмата поправка в Конституцията на САЩ.
Тя забранява прилагането болезнени и мъчителни наказания. Адвокатите на осъдените на смърт задават въпроси за качеството на лекарството, което ще се използва по време на екзекуцията. Според тях, ако веществото не се доставя от одобрен и доказал се доставчик, може да не отговаря на установените стандарти - предпоставка за завеждане на дело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 13:04       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
това е другата крайност някак си...у нас оообратно...рецидивисти нападат ченгетата

Щото в щатите рецидивисти не нападат ченгета? Виж за тая година полицейската статистика за загиналите по време на служба полицаи - 26 полицаи и 5 служебни кучета са загинали само в престрелки.
https://www.odmp.org/search/year
Eй ти статистика за убитите LEO за 2016г.
Preliminary statistics released today by the FBI show that 66 law enforcement officers were feloniously killed in the line of duty in 2016. This is an increase of 61 percent when compared with the 41 officers killed in 2015. By region, 30 officers died as a result of criminal acts that occurred in the South, 17 officers in the West, 13 officers in the Midwest, four in the Northeast, and two in Puerto Rico.

At the time the 66 law enforcement officers were fatally wounded:

17 were ambushed (entrapment/premeditation);
13 were answering disturbance calls (seven were domestic disturbance calls);
nine were investigating suspicious persons/circumstances;
six were engaged in tactical situations;
five were performing investigative activities;
four were conducting traffic pursuits/stops;
three were investigating drug-related matters;
three were victims of unprovoked attacks;
one was answering a robbery in progress call or pursuing a robbery suspect(s);
one was answering a burglary in progress call or pursuing a burglary suspect(s);
four were attempting other arrests.
Offenders used firearms in 62 of the 66 felonious deaths. These included 37 incidents with handguns, 24 incidents with rifles, and one incident with a shotgun. Four victim officers were killed with vehicles used as weapons.

Of the 66 officers killed, 50 were confirmed to be wearing body armor at the times of the incidents. Fourteen of the 66 slain officers fired their service weapons, and 10 officers attempted to fire their weapons. Three victim officers had their weapons stolen; one officer was killed with his own weapon.

The 66 victim officers died from injuries sustained in 56 separate incidents. Fifty-four of those incidents have been cleared by arrest or exceptional means.

https://www.fbi.gov/news/pressrel/press ... ne-of-duty

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 13:14       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
много ясно...и нещо повече...е така за кеф там младежи 16г стрелят в полицейски коли да се докажат...в уличната банда...
престъпност си има...ясно е

но НЕ МОЖЕ с 14 присъди ти да си на свобода...или с 90 висящи дела имаше един фен турчин полуидиот /не мое да говори членоразделно/ дето сгази 4 студента...но го прибрахме скоро от Германия...
а тоя малоумника дето уби момичето...предишната му жена писала 5/пет/ жалби и никъв ефект, НО е образувано производство неколко дни СЛЕД като убил новата си жена Виола...
е добре де как човек да не е за смъртна присъда??? ама бесене и на прокурора и на откачалника-убиец заедно...на едно въже.

https://offnews.bg/temida/rajonniat-pro ... 61372.html
Главния натиснал районния прокурор да си подаде оставка...подал си я като МОРАЛЕН акт...ебахти случая...това е за психоклиника да се учат студентите...
а истината е ЛАПАНЕ...ако ЛАПАНЕ...плаща се и всички са хепи...една-две жени заклани кво толкова ...съдба...
Само му погледни физиономията на прокуроро с моралната оставка...който си остава прокурор в Сф прокуратура, но няма да е главатар на прокурорите, а вече е обикновен прокурор...щото явно морала му е колкото за обикновен прокурор - не повече... :roll: ...а майката на убиеца била фактор в раковата болница в Сф...въърти куме...гладен съм...искам да съм прокурор у БГ майка му дееба


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 13:40       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
а тоя малоумника дето уби момичето...предишната му жена писала 5/пет/ жалби и никъв ефект
https://offnews.bg/temida/rajonniat-pro ... 61372.html
Главния натиснал тоя прокурор да си подаде оставка
Само му погледни физиономията...а майката на убиеца била фактор в раковата болница в Сф...въърти куме...гладен съм...искам да съм прокурор у БГ майка му дееба

Пак се филмираш, почвам да се чудя с теб в една и съща държава ли живеем. Никакво значение няма каква е майка му, просто няма в България прокурор, който да образува разследване по първа или втора жалба за закана за убийство. Ще има проверки, разпореждания за вземане на превантивни мерки, беседи и предупредителни протоколи и постановления за отказ от образуване. При следващи жалби срещу същото лице в сила влиза разсъждението - той тоя тъй си приказва, ама нищо няма да направи - е, гледай колко жалби е имало досега, не е налице реална заплаха. И пак следват проверки, протоколи и откази от образуване на разследване. В малък процент случаи накрая може да се стигне до дело за принудително настаняване за лечение . И не е въпрос на корупция, просто всички за затрупани с толкова работа, че никой не взема насериозно такива жалби, защото ако за всеки случай когато някой е казал някому - "Ей, ще ти тегля ножа!" или "Ще те заровя аз тебе!" се образува разследване, то ще се разследват предимно такива дела. Това е обичайна лексика на улицата и част от изясняването на отношения в съвременна България.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 13:47       Заглавие:  Re: ...за службата...и още нещо...размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре де като е така...защо си подава оставката райнния прокурор?
Нормално е всичко празни закани...така е масово...
ама чакай сега...знаеш каква власт имат прокурорите...може да го подлудят от арести и законен терор...ебати наркомана недоносен...

да не говорим, че "Закана за убйиство" е престъпление и има не една ефективна присъда по такива дела ...като се докаже

https://www.google.bg/search?client=fir ... Y7aTs-NsM4

п.п. знаеш че има значение коя е майката във финасов аспект...
И предвид горния доказателствен матрял :-) тука в случая се е плащало дооо посиране...лично убеждение!

ама как не са ме задържали навремето в твоето РПУ да отворя чантата ...па да се огледаш вътре и да говориме за морало...

"- Плащам колко поискаш...пусни ме кво, че лежим тука в тоя смрадлив арест..."

ти няма да ме пуснеш...ок ама ше се разболееш после от угризения на съвестта :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: klegein и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer