logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 09:22       Заглавие:  Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://www.pan.bg/view_article-49-39773 ... ljoni.html

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 15:25       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Мислех да пиша по другата тема за националната гвардия но може и под тази.

Бях една седмица на море, та имах време да си мисля на плажа за родината, глобализацията и България. Казват някои, ако се наложи да се бием ще се бием въпроса е за какво и за кого? Аз нещо не се виждам в биещите се.

За жената и децата? По-правилния подход ми се струва о време да си вземеш парцалите и да бягаш.

Ако не са жената и децата за кого тогава? За родината а какво е родината? Другите Българи а дали те заслужават твоята саможертва? Някои да!, други не, сложен казус. Но в тази глобализация ако утре зърното в Чикаго си вдигне цената 5 пъти ще натоварят всичкото зърно дето е произведено в НАШАТА БЪЛГАРИЯ от наши сънародници и ще ни кажат ако нямаш пари мри, глобална икономика глобален пазар,!!! Който, няма пари да мре!

Е питам се аз след като икономиката е глобална и пазара е глобален къде е моята родина в този пъзел? И недай си боже се наложи да я защитавам за какво и заради кого ей такива мисли си мислех докато бях на плажа дето се чуваше, словашка, чешка, руска, турска, циганска и много малко българска реч. Бях на северния плаж на Приморско.

Та за батальоните от доброволци мисълта ми беше за кого и заради какво?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 15:46       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Да опитам да обобщя накратко: За да членуваш в доброволчески отряд, първо трябва да си имал смелост, воля и гордост да бъдеш ИЗБИРАТЕЛ. И да си готов, в случай че няма подходящ кандидат, да пожертваш утвърдения си живот и да станеш самият ти политик и управленец (ама не заради келепира, а за родината). Докато избирателя мисли как да се махне от страната си и чака някой отнякъде да дойде и да му оправи държавата... доброволческия отряд ще бъде поредната далавера.

П.С.Да опитам да предложа рекламна стратегия, за набор на доброволци:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:17       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
в армията ни е сбъркан таргета .. насочен е сега към 25-30год и повече, а там вече живота ги е смачкал яко, и физически са вече доста далеко от това дето трябва да е
трябва да се насочи към 19-25 год .. млади надъхани, живота пред тях .. само че какво привлекателно ще им предложи армията

за доброволческите .. е още по тежко положението да се попълнят

наборна армия .. тези дето го приемат - падат от власт веднага! и те си го знаят, така че ще е само приказки и приказки без дела

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:32       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Да се самоцитирам и аз като Пацо... :happy: ; от темата за МВР:
ubboto написа:
Младоците в наши дни; са масово физически непригодни за служба; сумати народ ги режат още на медицинските прегледи - кой с кръвно и сърдечни проблеми още на 20 години... :punch: ; кой с наркОтици в кръвта; кой недовижда и пр. Физическата подготовка - още по-голям леш! Аз на 40... 2/3 от кандидатите ще ги сложа в малкия си джоб! А; службата предполага редовни тежки физически натоварвания... и; ако не го направиш този подбор... да започнат да ти праскат инфаркти на къра - не си е работа! А; да не забравяме, все пак... че тук зачеркваме и кримиконтингента. И; какво читаво ти остана - почти нищо!

А малкото останало що годе читаво - се мотивира, другарки и другари... с пари! Приказките за дълг; героизъм и так дале... ги оставете за по-нататък! На един млад, здрав и прав мъж, основният приоритет винаги ще му бъде семейството! И; като не му стигат кинтите да го храни - рано или късно, той неминуемо ще си бие камшиците! Иначе; специално за армията... това е МОЕТО РЕШЕНИЕ:
viewtopic.php?f=100&t=15470

А; като слушам какви глупости ги ръсят сегашните ни управленци... направо лошо ми става!

И; само да добавя - те хората затова са измислили професионалните войници и намениците! А тук при нас... понеже не ни се дават пари; а да ги задължим не можем - да дойдат доброволците! Шашава работа, ама напълно и то!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:36       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
грешен е подбора ни .. дори за професионалните бойци :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:37       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
П.С.Да опитам да предложа рекламна стратегия, за набор на доброволци:
Не знам откъде ги изрови тези секс бомби... но; при нас наборниците ни в момента... над 50% ще са ти неграмотни цигани - ДРУГИЯТ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ! А доброволец с габаритите на министъра... хич не знам в ден като днешния; колко време ще издеяни с пълно бойно на къра! Така; за да стане това с доброволците, трябва да ги имаш налични както ХОРАТА, така и ЖЕЛАНИЕТО! Като аз не виждам да са налице ни една от тези две задължителни предпоставки. За сметка на това; сумати млади, здрави, прави и корави младоци... си биха камшиците за Англия; щото за нас тук пари все няма!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:40       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
грешен е подбора ни .. дори за професионалните бойци
Тук не говорим за подбор; а просто за попълване на бройката... и; пак си с над 30% некомплект, дори при елитните ти бригади и подразделения и то! Ама това трябваше да го мислят; преди да бастисат с лека ръка всичко смислено и здраво! А след 10-20 години; освен да си търсим редници от Африка... друго решение аз поне не виждам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 16:48       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Тук не говорим за подбор; а просто за попълване на бройката... и; пак си с над 30% некомплект


нормално
търсят ги другаде .. и няма от къде да дойдат
трябва да я направят привлекателна за по младите .. защото сега не е

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 17:15       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
трябва да я направят привлекателна за по младите .. защото сега не е
На тези пари... и при тези все изтъняващи "големи привилегии" - сложна работа, да ти кажа честно! А... дори и кадровиците да успеят да ги прилъжат нещо... след това неминуемо иде сблъсъкът със суровата дейстителност. И; пак... млад, здрав, прав и читав човек... за без пари няма как да остане да ти опъва каиша! Щото; ще е безотговорно към семейството му, което трябва да храни... най-малкото. За бучка хубаво сирене в бакалията ти искат 10 лв; като продавачката ич не я интересува ти дброволец ли си или не! Впрочем, понеже стана дума за Домусчиев в една друга тема... таргет групата трябва да са именно бизнесмени от такъв калибър! :DD И; вместо да си пращат децата да учат по чужбина... тези, дето ги мислят тези работи - да ги изпратят първо доброволци в Бг армията! Щото; нали личен пример все пак трябва да се дава. Сега се опитвам да си представя синовете на "пастирката"... вместо на "Халкидики" - доброволци в Единния център за начална военна подготовка! PDT_Armataz_01_30 Та... хайде на доброволците!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 17:49       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Това също е доста интересно:
Цитат:
Цел 81: Гарантиране на националния суверенитет и независимост, както и защита на териториалната цялост на страната чрез ефективен принос към колективната отбрана на НАТО и Общата политика за сигурност и отбрана на ЕС и принос към националната сигурност в мирно време.
Дали армията ни въобще е способна вече да защити териториалната цялост на страната ни. Що се касае до "колективната" отбрана на НАТО... 170 милиона лева заминаха за обезпечаване на "демокрацията" в Ирак; а над 500 милиона лева - за тази в Афганистан! Пък... доколко Ирак и Афганистан застрашиха НАТО - е отделен въпрос! Та... някое друго екипирано, оборудвано и боеспособно съединение за изпълняване на външни поръчки; другото ти е за представителни функции! И; пак за самолетите... до 2029 Миг-овете са ни предостатъчни за охрана а българското небе. А... че американци и руснаци пак се дърпат над Черно море и Приблатика... това наш проблем ли е?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 18:43       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
ubboto написа:
А доброволец с габаритите на министъра... хич не знам в ден като днешния; колко време ще издеяни с пълно бойно на къра!

Моите габарити не са много по-различни. Не знам с бойно на къра, но днес цял ден тичам натам-насам с 10кг чанта нарамо. Сега... даже бира не ми се пие. Ако това продължи през август, нищо чудно да вляза в габаритите за доброволец.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 19:18       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Моите габарити не са много по-различни. Не знам с бойно на къра, но днес цял ден тичам натам-насам с 10кг чанта нарамо. Сега... даже бира не ми се пие. Ако това продължи през август, нищо чудно да вляза в габаритите за доброволец.
И; да речем, че ти отговоряш на всички критертии за военнослужещ - физически и психически здрав си; с чисто съдебно минало си; изкараш си тестовете и по ОФП... ти лично; ще се навиеш ли да отидеш доброволец за без пари; или... ще използваш това време да изкараш някой друг лев за самия себе си?! А; ако движиш някакъв дребен семеен бизнес, какво... ще си заебеш нещата; и ще отидеш да набиваш чепик на плаца просто за идеята?!

За наборниците, казахме вече - над 50% неграмотен мангал! Та; чакай мангалята да ти се запишат доброволци в редиците на БА! Що се касае до останалите, които все пак преминат някакво елементарно сито... иде проблемът с мотивацията! Като... тези, които ги предлагат тези неща - именно те трябва да са сред първите, изпратили децата си доброволци!

Иначе; пълна простотия е въобще да се мислят подобни неща... а; вече сведени като решения за изпълнение - явно докато наистина не бастисат всичко останало - няма да се запрат!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 20:07       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Просто не си заслужава да коментираме глупостите, които творят нашите управляващи. В
Ivo III написа:
http://www.pan.bg/view_article-49-39773 ... ljoni.html
чета една компилация от добре известни истини с патриотарски изцепки. Те засраха армия и МВР и опряха до национални гвардии и доброволчески батальони. Димни завеси от Каракачанов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2017, 20:14       Заглавие:  Re: Правителството ще формира доброволчески батальони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ubboto: Дори на 18 профилът ми беше съвсем друг, много, много далече от плаца. :-) Но ако успея отново да вляза в абитуриентския си костюм... може и да свърша нещо, без заплащане.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer