logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2017, 08:30       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
Кое ми е изгубеното на каузата, това че ти давам голи факти с-у твойте офейски дрънканици ?
Само дето нещата са наобратно - фактите са от мен; а офейските дрънканици са именно от теб. Бил си прибрал Обама почти целия аскерт вкъщи - смех! :DD Хайде цъкай на линка и почваш да броиш и да смяташ:
http://dra.american.edu//islandora/obje ... ra%3A55685

... че нещо почваш вече наистина да ме притесняваш!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2017, 09:07       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
Броят на базите как ми вкарва пари в джоба ?
Е, на теб специално не знам дали ти вкарва в джоба, но със сигурност ти вади пари оттам. Щото годишно милиарди $$$ отиват за поддръжка на американските бази навън. В случая обаче, изолиране на ИКОНОМИЧЕСКИТЕ интереси на една Русия само в полза на Америка - със сигурност връща доста кинти обратно. В противен случай, САЩ нямаше да се прави на световен жандар. Като сам можеш да видиш, че тези бази са разположени предимно в страни с важно за Америка геополитическо разположение... и там, където има злато, нефт и наркОтици. Що американците не се борят за свободата и демокрацията в някоя разположена на майната си и бедна на природни богатства африканска държави, хм?! И по Африка - диктатори също бол! Ако ще е за свободата и демокрацията - ами, да карат наред, ебаси!

И друго за базите... при наличието на някой друг постоянно пребиваващ американски "окупационен военен елемент" на твоя територия - всеки си прави сметката!
https://www.youtube.com/watch?v=MADZxhu0vJI
https://www.youtube.com/watch?v=-PbM158IZZE

Като бас ловя, че ако това беше събор на третополовите - нямаше да прелетят толкоз ниско американски военни самолети отгоре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2017, 13:44       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
тези бази са разположени предимно в страни с важно за Америка геополитическо разположение...
И където работят много американски фирми и граждани, нормално е една държава като Щатите или Русия да си пазят геополитическите интереси, ти това ли опонираш ?
ubboto написа:
а офейските дрънканици са именно от теб...
В смисъл, аз съм тоя дето приказва за рекет... ? :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2017, 22:36       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
И където работят много американски фирми и граждани, нормално е една държава като Щатите или Русия да си пазят геополитическите интереси, ти това ли опонираш ?
Това директно също си го слагах отдолу в подписа... :happy: но; нали си взех бележка от забележката на Посейдона... така че ще се въздържа. Иначе; колко американски фирми и граждани бачкат в Афганистан, а?! :DD


Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 01:08       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Честно да ви кажа. Хем ми е кеф да ви чета споровете, хем се дразня. :)

Кеф ми е, защото научавам нови неща. А се дразня, защото и двамата сте много заблудени в оценката си за случващото се. Но яростно защитавате тезите си. И сте убедени, че вашата позиция за случващото се е правилна.

Сега да ви кажа къде кое ви се губи в картинката или пъзела на събитията.

И двамата имате морални принципи. И двамата сте открити и не ви пука да си кажете мнението пред всички. Тези неща ви правят истински мъжкари. И достойни хора!

.38-ми вижда предимно хубавите неща от САЩ. Справедлива социална система ( не идеална, защото нищо не е най-добро, винаги има по-добро ) Вижда сила, която се бори с комунизма и метастазите му. Това са факти! От войната в Корея и Виетнам, до политиката на Рейгън. Вижда, огромни възможности за личностното развитие в САЩ. Стига да имаш малко амбиция и силна воля.

Убото вижда разрухата на българските институции - армия, полиция и служби след приемането ни в НАТО! Това са факти. 2+2=4 Който го отрича в Карлуково или Курило да си избира санаториум. След 2004-та ние нямаме армия. Полицията е много зле, другите служби също. На арабите майката им ебаа САЩ. Никой не обича диваци, които серат по улицата. И които си трепят жените с камъни, дето и див вълк ще ти стане жал да го утрепеш така. Но хора са. Е така ли се превъзпитават тия диви хора?! Над 3 милиона убити в Ирак и още над 1 милион в Афганистан?! И съвсем скоро над 500 хиляди убити в Сирия?! Еееее??? Ееееее??? Ееееееее??? Къде отиваш ти може би?! Това са хора бе ей!!! Хора!!! От тях има лекари! Поети! Чувствителни умни и възпитани хора!!! Хора!!! Хора по-добри морални и честни от дъртия мазен курвар президента Тръмп. И хиляди пъти по-добри и честни от лукавото джудже Путин. Убиха ги едни комплексари от самолетчето си. Ебаси кефа как ускорява! Кеф... Като на електронна игра. Хоп натискаш копчето и ги няма!


Разбирате ли кое ви се губи пичове в картинката или пъзела на живота?!

Май не...

И в цялата тази лайняна работа няма прави и криви. Има живи богати долни боклуци. Като Путин, Тръмп, Голдман Сакс, Газпром. И жалки изгнили трупове на хиляди прекрасни хора. Които можеха да се радват на съвсем нормален и скромен живот. И да са щастливи без дачи, имения и сто говеда охрана.

Извода е следния колкото по-малко война и трупове толкова по-добре. А който иска да спасява света. Да ходи в Карлуково или Курило. Мерси от спасители, като САЩ... Китай... Русия.


Последна промяна Paco на 24 Авг 2017, 01:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 01:29       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Иначе; колко американски фирми и граждани бачкат в Афганистан, а?!
Ти знаеш ли защо американците са в Афганистан, че питаш глупости ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 01:35       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Извода е следния колкото по-малко война и трупове толкова по-добре. А който иска да спасява света. Да ходи в Карлуково или Курило. Мерси от спасители, като САЩ!
Нямам нищо против. Просто не си въобразявай, че всички мислят като тебе, за някой си гяур който пречи на Халифата.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 01:48       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ооо това много добре го знам. Но САЩ не трепят фанатиците качествено. А некадърно!

Да не говорим за аналните изпълнения с изроди, като ОАЕ, Катар. Най-вече Пакистан. Ква борба хахахаха... Моля те! Пълни курви са политиците на САЩ без нито едно изключение. Същите като комунистите от БКП. КУРВИ! Тия шериати и цигании трябваше да се забранят и изкоренят. И досега да са табу.

Вождове и тн. Моля?! Тотална война още 50-60 те години и забрана на тия дивотии.

И сега не е късно. Но не с лигави операциики и тн. Отиваме масово и ги превъзпитаваме. Веднъж завинаги. Лично съм виждал как се гаврят наши чиновници с един лекар беглец от Египет. Едно гнусно гейче с татко от ДС. Човека бягаше именно от тези диваци.

Това е проблем на две цивилизации между които има пропаст от 500 години! И няма да мине с лигави операции. А ще се реши със световна война. Голяма тежка с милиарди жертви. Сега или по-късно.


Последна промяна Paco на 24 Авг 2017, 02:05, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 02:02       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Но САЩ не трепят фанатиците качествено. А некадърно!
Колко качествено трепят американците, според мене знаят само няколко форумни члена които имат директни наблюдения в-у процеса, а те не пишат тука, така че нека да оставим тея приказки за хора които не преразказват а разказват.
Американците винаги са критикувани, че когато "освободят" някоя държава после ги оставят да се оправят сами. След като Обама прибра кашика от А-стан, талибана почна да си връща влиянието благодарение на поддръжката на Пакистан.
Пращането на аскер в А-стан е резонен ход ако трябва да се запази А-стан извън влиянието на талибана и Пакистан, да не говориме за геополитическо влияние и т.н.т.
Paco написа:
...пълни курви са политиците на САЩ без нито едно изключение.
Малко пресилено е, в смисъл че политик ако си трябва да си курва. От друга страна всички курви които познавах на времето печелят огромното ми уважение с факта, че са ми доставяли незабравими моменти... Не знам какво да ти кажа. Политик, който ми доставя удоволствие като не ми качва данъците и не ме ограничава да си гледам работата, за мене е добра курва, винаги бих гласувал за такъв.
Според мене проблема на българският "анализатор" (не Геле а по принцип) е геополитически - нашенеца е свикнал с култа към личноста и в един политик търси някакви достойнства като в нормален човек, някакво отъждествяване или нормализиране на човека от власта, търси достолепност, външен вид според геополитическите си разбирания и подобни неща...
За мене не е важно дали избраният за 4 години политик е еди-какъв си или отговаря на разбиранията ми как трябва да се държи, какво е културно и как трябва да изглежда.
Единственото важно нещо по което гласувам за политици е платформата им, това което обещават, и дали имат история която да показва че си държат на думата, чист прагматизъм доколкото имам информация за това за което гласувам.
Другото е суета, безсмислици и лотария. Нашенеца избира политици на вкус и цвет, лично мнение. За това и е толкова лесно да бъде манипулиран, но това е друга тема...

Ти кой американски политик познаваш като курва или си приказваш по принцип ? Аз не ги знам много и всичките, единственият такъв който знам е в затвора щото се опита да си продаде местото в конгреса като избраха Обама - Род Благоевич, демократ.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 02:09       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Да не е българин тоя демократа Благоевич... или сърбин. :happy:

Добре не са курви. Съгласен съм. :tu: Лукави педераси са политиците. :DD

Войната е гадно нещо. Но когато е неизбежна трябва да е масово и бързо. Не да стават идиотите 4 милиарда. Още 50-те да сме ги превъзпитали.


Последна промяна Paco на 24 Авг 2017, 02:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 02:14       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:D Аз и с педали съм работи доста. Едни от най-работливите хора на света са, щото като ко'пат яко изкарват кинти а кинтите ги правят независими и могат да си позволят да си живеят както искат.
Лично мнение: за политици не стават задължително всичките, повечето са много чувствителни и емоционални...

Благоевич трябва да е от някакво балканско потекло, де да го знам.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rod_Blagojevich

Сигурен съм, мутрата му ще я намериш за много развлекателна... :D

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 02:23       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Сърбин е... неговата майкЯ продажна. :happy:

Blagojevich was born in Chicago, Illinois, the second of four children. His father, Radislav, was an immigrant steel plant laborer from a village near Kragujevac, Serbia. His mother, Mila Govedarica, is a Bosnian Serb originally from Gacko, Bosnia and Herzegovina.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 09:20       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
.38 Super написа:
Нашенеца избира политици на вкус и цвет, лично мнение


И Да и НЕ.

Пример с Бойко за него гласуват "десни" щото не пипа десятъка, бори комунистите, знаем за дядо му, но гласуват много повече леви защото от както той е на власт социалните разходи се удвоиха, санира БЕЗПЛАТНО, вдига пенсии, не прави реформи/съкращения, мил е с Европа не се дърви, значи ние можем да ходим да си работим/крадем/ебем кой както си изкарва хляба, тегли заеми за да си покрива дефицита.

Така че точно прагматичния подход (всеки гласува с личния си интерес) на Българина ще му изяде главата защото тези разнопосочни вектори 100% лява политика с 10% дясно не пипане на данъците ще сринат държавата но тогава няма да е той а БСП на власт и пак ще има вувузели и що направихте долара 3000 лв.

П.С.
А и който и да дойде на власт след 20-25 години няма да има пенсии за 3 категория, така че от сега трябва да се мисли за работа за 10 години я в САЩ я другаде. Знам за поне 2 жени едната работила в САЩ другата в Италия за 7-10 години осигуровки сега взимат пенсии от порядъка на 500-600 лв. които иначе в БГ никога не биха взимали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 10:45       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
Ти знаеш ли защо американците са в Афганистан, че питаш глупости ?
Е, откъде да знам?! Нито съм врачка... нито пък оракул. Мога само да предполагам - наркОтици; минерални ресурси и пр. Като Осама бин Ладен бе само оправданието да кацнат там американски войски. Които после забравиха да се изтеглят оттам.


Ген. Уесли Кларк: още по времето на 9/11 САЩ са имали планове да нагазят в седем страни, включително Ирак и Афганистан.


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2017, 11:33       Заглавие:  Re: Ще има ли война на Балканите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Но САЩ не трепят фанатиците качествено. А некадърно!
Дали кадърно или не... САЩ също така трепят ефикасно и доста цивилни. От 11 седмици тече офанзивата при гр. Рака... като в резултат на коалиционните бомбардировки - жертвите сред цивилното население вече надхвърлят 700 души. А за последните три години в Сирия и Ирак - цивилните жертви на американските бомбардировки са над 5К души... като забележи; повече от половината от тези жертви са дадени по времето на Тръмп!


Та; това са голите факти! А вече кой и как ще ги интерпретира... е въпрос на гледна точка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer