logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 18:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 11:13       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
ако това са испански спецове аз съм балерина...тва са некви случайни...активисти...мое и да са служители...ама като наште в Съдебна охрана или данъчните

Кви спецове,бре? На место първи пристигат най-обикновени патрулни или такива като в случая - носещи патрулна служба в цивилно облекло и в необозначена кола. Това е един от парадоксите на системата - най-подготвени са специалците, но те не са първи на място, а за тия, които евентуално пристигат първи се отделят най-малко ресурси за подготовка.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 11:46       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2663
:(


Прикачени файлове:
20840795_10155198738155432_4037607731551972609_n.png
20840795_10155198738155432_4037607731551972609_n.png [ 346 KiB | Прегледано 6744 пъти ]

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 11:57       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Кви спецове,бре? На место първи пристигат най-обикновени патрулни или такива като в случая - носещи патрулна служба в цивилно облекло и в необозначена кола.
Ще ми бъде наистина интересно да разгледаме стрелбата на испанските служители на реда от гледна точка на българското законодателство. Предполагаемият терорист е невъоръжен; вече не представлява опасност за органите и за гражданите; дори не се опитва и да избяга... а аз настойчиво продължавам да го гърмя на гюме зад колата. Прокурорът тук трябва не просто да затвори очи, а направо да се обърне настрани. Щото ти имаш изричното законово изискване да направиш всичко възможно да запазиш живота на лицето, по което е насочено оръжието.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:11       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
https://www.blitz.bg/svyat/dokde-se-dokarakha-oshche-ne-e-izskhnala-krvta-na-zhertvite-na-dzhikhadistite-a-politsiyata-v-barselona-razgoni-demonstratsiya-protiv-islyamizatsiyata-na-evropa-video_news537459.html
Трудно обяснима за мен форма на социален мазохизъм! Аз затова и отдавна спрях да им съчувствам на западноевропейците! Досега не чух един западен лидер да излезе и да каже в прав текст: "Ние ще ударим терористите по най-твърдия възможен начин, и веднъж завинаги ще сложим край на всичко това!" Вместо това; митинги в защита на толерантността... песнички, танци и сълзи. Ами, самите те като искат да продължават да ги трепят и да ги газят - аз какво да направим?! Искаха мултикултурализъм - на ви сега мултикултурализъм! Тъпото е, че се опитват силово и на нас да ни ги налагат тези идеи... а ние реагираме като курва без всякакви защитни механизми. Бас ловя, че в някой кабинет пиарите вече имат готово слово, съчинено за облия... в случай, че и нас ни удари нещо такова. Също като Гоце през 2003-та; като достигнало от разузнаването инфо, че база "Индия" може да бъде ударена... той си подготвил траурното слово. Николай Слатински го каза това, не си го измислям аз.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:33       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
Ще ми бъде наистина интересно да разгледаме стрелбата на испанските служители на реда от гледна точка на българското законодателство.

Какво има за обсъждане - отсвириха го като бракуван кон. Не мога да си обясня защо. С потвърден член на задействана клетка има много какво да се работи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:41       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Какво има за обсъждане...
Ако наш служител на реда застреля по подобен начин някой... който преди това се е врязъл с МПС в тълпа. Как разбра че не са му отказали спирачките; че не е бил пиян или дрогиран... не му е станало лошо и пр.?! Как да е, сложното за мен е не стрелянето... а неизлизането от законовата рамка с оглед на нашето законодателство. А уж и и юрист требе вече да ставам, ебаси! :punch:

Ritter написа:
С потвърден член на задействана клетка има много какво да се работи.
Но не и да го напомпаш като коледна пуйка с олово на улицата, при условие че нито е въоръжен; нито представлява вече опасност за когото и да било; нито се опитва дори и да избяга.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 19 Авг 2017, 12:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:47       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ritter написа:
ubboto написа:
Ще ми бъде наистина интересно да разгледаме стрелбата на испанските служители на реда от гледна точка на българското законодателство.

Какво има за обсъждане - отсвириха го като бракуван кон. Не мога да си обясня защо. С потвърден член на задействана клетка има много какво да се работи.

Ква клетка кви 5 лева бре?! PDT_Armataz_01_22 Това са некви превъртели келеши. Лидера е на 17 години. Искали да направят бомба, ама не могли. Малоумни цигани. Оня държи нож и се дърви. Ония две минути стрелят и не могат да го свалят. В боулинга в Люлин освен биволи. Дето чичо милиционер прати на паша... Съм имал задължението да не допускам вътре и цигани. Две години съм връщал люлинските цигани да не влизат в боулинга! Аз и още един колега. Сами!!! Дали не са ми правили проблеми... ?!

Ква клетка кви 5 лева?! Това са си едни пропаднали цигане и нищо повече. Клетка...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:54       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Ква клетка кви 5 лева бре?!
Черните клетки вървят по линия на държавния тероризъм, финансиран и подкрепян най-вече от "партньорите". Как според теб, толкоз много джихадистки групировки се появиха в Сирия?! Кой и как ги събра, обучи, въоръжи и финансира?! Как се пръкна ИД и в Филипините... и най-вече, защо след като на власт дойде Дуерте, който обърна гръб на американците... а не преди това?! Та... това са ЧЕРНИТЕ КЛЕТКИ! Това по Европа сега са нещастни мангали с промити мозъци... които действат неорганизирано и спорадично. Или организациите им са на доста ниско ниво. Виж... ако утре по Европата думнат някой АЕЦ, примерно... това вече гаранция ще дойде по линия на държавно финансирания тероризъм!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 19 Авг 2017, 12:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 12:55       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Нали уж имали фалшиви колани с експлозиви. Тогава си има пълно правно основание да бъде отстрелян. Или дори само ако крещи че има бомба. На фона на ситуацията и предварителния терористичен акт пак има основание да бъде гръмнат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 13:05       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Баш клетка си е от 10-на души... но и да се хване такъв ...не може да се разбере много...да не кажа нищо...колкото и да се работи :roll: с него...

Не за друго, а точно това е организацията мангалска...не знаят нищо за други клетки или централно за главния малоумник...
получават инструкции публично, а именно: колете и убивайте ...и заминавате в рая... и 17 годишния манго отпочва работа...събира още 7-8 чикиджии и айде в рая...
трудно се прониква така в тийн мангалски клуб по комуникациите в нета ок...но те в мангалските анклави в големите столици си цъкат ръчно като MS13 ония па във Вегас и по света гилат, но не са идеалисти, като нащте мангали , а са капиталисти..за кинти...се борят


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 13:06       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ангел00 написа:
Нали уж имали фалшиви колани с експлозиви. Тогава си има пълно правно основание да бъде отстрелян. Или дори само ако крещи че има бомба. На фона на ситуацията и предварителния терористичен акт пак има основание да бъде гръмнат.
Понеже законът така е написан, че обърква дори такива като мен, които залягат над правото... един хубав даден бяха пратили някаква юристка да ни го разяснява. Та, нейният пример и тълкувание: "Вие вече не сте на работа; виждате как се случва въоръжен грабеж в бензиностанция до вас; вие сте длъжни да се намесите; но проблемът е, че службното ви оръжие е само за служебни цели и в случая не може да го използвате".

Моят отговор: Госпожа,
- в случая може да ме задължи да се намеся единствено и само моята будна гражданска съвсест; тук е задължен да се намеси единствено служител на реда, в работно време и то;
- при ситуация на НОт мога да използвам не само служебно, но каквото друго законово оръжие имам под ръка - спортно или ловно! Именно това е духът на чл. 12 НК.

Та, сам виждаш... в едно изречение... колко много правен нонсенс... от дипломиран юрист! И; ако същите кухавелки са в екипа и на законотворците... работата е ясна!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 13:13       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Баш клетка си е от 10-на души...
Да; клетка си е... но относително самосиндикална! В резултат на действията на подобна... да се взириви някой в метрото; и да погинат 30-40 души най-много. Докато утре в смесените райони; ако се активизират черните клетки по линия на държавния /американски/ тероризъм... каквато е ситуацията понастоящем в Филипините - свят ще ни се извие! То е ясно, че срещу нито едно от двете не можем нищо съществено да направим... но поне при първите зулумите няма да са фатални за държавата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 13:41       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Paco написа:
Ква клетка кви 5 лева бре?! Това са некви превъртели келеши. Лидера е на 17 години. Искали да направят бомба, ама не могли. Малоумни цигани. Оня държи нож и се дърви. Ония две минути стрелят и не могат да го свалят.

Добре, сега имаме 4 ликвидирани мангала и само предположения дали са били само толкова, с кого са поддържали контакти и т.н. Сега испанските служби имат като източник на информация евентуално останали комуникационни устройства и мейлове и материали от претърсвания. Но жив гад, с който да се работи няма или поне няма публична информация за такъв. А това, че са превъртели келеши не изключва възможността да са били контролирани.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 13:45       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
Баш клетка си е от 10-на души... но и да се хване такъв ...не може да се разбере много...да не кажа нищо...колкото и да се работи с него...

Няма такива герои, дето нищо да не казват. Въпросът е колко и какво знае, а не дали ще говори.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2017, 15:54       Заглавие:  Re: Аз ли да съм 1ви за Испания???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ivo III написа:
https://www.blitz.bg/svyat/dokde-se-dokarakha-oshche-ne-e-izskhnala-krvta-na-zhertvite-na-dzhikhadistite-a-politsiyata-v-barselona-razgoni-demonstratsiya-protiv-islyamizatsiyata-na-evropa-video_news537459.html



Ми добре е - шом си против терористите мюслита си фашист........не казват какьв си като ги подьржаш ма те тия до точка 2 обикновенно не им стига акьла.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer