logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 399 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:44       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Прочети коригираното ми мнение. И статията от списанието за Американската Армия.

Май изпреварих Кисинджър в мнението си за Китай. :happy: Но той едва ли учи С+. И едновременно с това да чете Фройд, Юнг и Айзенк. :DD

Според мен и неговото мислене е линейно. Като на повечето хора. Това е стереотип, а не вина. Да си глупав е възпитание и навик. Да си умен е катарзис породен от противоречия. До който всеки може да достигне.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:52       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Paco написа:
Прочети коригираното ми мнение. И статията от списанието за Американската Армия.

Май изпреварих Кисинджър в мнението си за Китай. :happy: Но той едва ли учи С+. И едновременно с това да чете Фройд, Юнг и Айзенк. :DD

Според мен и неговото мислене е линейно. Като на повечето хора. Това е стереотип, а не вина. Да си глупав е възпитание и навик. Да си умен е катарзис породен от противоречия. До който всеки може да достигне.


Как да ти кажа- ходим съм няколко пъти в Китай, и не съм склонен да ги подценявам ама хич. И да за разлика от Рашата отговарят почти на всички критерии за супер сила. Въпросът е чисто "народо -психологически" - самите китайци надали ще им е интересно да са такава. Освен Фройд и Юнг е добре за се прочете малко и Кунфуций - за почти 2000 години развита държавност Китай има само един опит за налагане на някаква хегемония върху останалият свят, при това морса и при това съвсем за малко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 13:21       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Конфуций съм го чел и препрочитал още, като ученик. Конфуцианството е оказало влияние над Китай. Но света се променя. И Китай се променя.

За мен конфуцианството е празна чаша пълна със суета.

Етиката на Лао Дзъ и даоизмът са душата на Китай.

Но е добре да пренесем тези мисли в темата за Китай. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Как Сивият кардинал създаде Владимир Путин (видео)

https://www.novini.bg/news/466489-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-(%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE).html

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2018, 17:07       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Неутралния (белия) флаг на олимпийското движение , под който ще дефилират руските спортисти на Олимпиадата в Корея няма да бъде носен от тях.
Флага е поверен на група "доброволци" (корейци).

На руските спортисти и запалянковци е ЗАБРАНЕНО да носят руски държавни отличителни знаци , и каквато и да е символика (знамена , химн , песни и прочее)

т.е. Империята отвръща на удара .....
Изображение

Вече от чисто академичен интерес ми е любопитно , докъде може да стигне гаврата с една ядрена държава и КОГА , КАК и ДАЛИ и върху КОЙ ще има "ответка".
:)

Може да има ... а може и да няма .... но безсмъртни са думите:
"Който измежду ПОЗОР и ВОЙНА избере позора , то ще получи и ВОЙНА и ПОЗОР едновременно ......"

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2018, 17:17       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не мога да разбера какви са тия летежи с бел флаг и прочие? Да ми забраняват да нося български отличителни знаци :shock: а аз да се натискам да участвам?
що за идиотщина?
пичка им майчина!
не участвам и толкова...
руснаците също! Защо правят такива неразбираеми пинизи не мога да разбера?

къв е тоя бел флаг???? :shock: къв е тоя стремеж спортиста да вдигнел щангата на олимпиядата у Корея :shock: ...не бе, наистина ли ще видя роден руснак под бял флаг в Корея.

ако го видя спирам да гледам руска телевизия доживот! и няма да уча на руски език сина!

а пък да обявяваш война с ядрено оръжие щото те изгонили от олимпиада? :shock: Дорсей, стига бе мен...не мое да се пие толкова рано...
"ответка" с ЯО щото не ме пускат да дигам щанги понеже зобам допинги... аууу...не ми е добре PDT_Armataz_01_30

ама да направят руски концерн като Кия като Самсунг и тогава ще се погледне с друго око на тях...
иначе им симпатизирам...не може да е иначе


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2018, 15:12       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Грузински снайперисти си признаха за разстрелите на Майдана в Киев

http://www.segabg.com/article.php?id=894070

Dorssay от кога го разправя това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2018, 15:31       Заглавие:  Re: Русия
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
b5202s написа:
Грузински снайперисти си признаха за разстрелите на Майдана в Киев

http://www.segabg.com/article.php?id=894070

Dorssay от кога го разправя това.

Че то това е ясно много отдавна. По-важното в статията е :
В интервю за агенцията снайперистът Коба Нергадзе разказа, че тогава разговарял с Мамук Мамулашвили, съветник на бившия грузински президент Михаил Саакашвили, който му обяснил, че „трябва да се създаде хаос на Майдана, да се използва оръжие по всички цели, протестиращи и полицаи”.
А както е известно Саакашвили е сътрудник на е една голяма агенция, освен че е издирван като престъпник, е сега вече на всички трябва да е ясно, кой разпали тази братоубийствена гражданска война в Украйна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2018, 09:33       Заглавие:  Re: Русия
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
https://web.facebook.com/nikola.filipov ... 5771427267
Цитат:
Наистина живеем в абсурдни времена. След 9 месеца и изразходвани над 5 милиона долара на американските данъкоплатци, разследването на Робърт Муелър за вмешателство на Русия в изборния процес на САЩ по време на изминалата президентска кампания излезе с шокиращи резултати. Разследването показва, че 13 руски граждани и 3 руски компании са плащали за реклами във FaceBook, с което са вкарали раздор в американската политическа система. Наистина ми е много трудно да проумея как някой рационален човек би повярвал на това, че действията на 13 руснака биха могли да подкопаят основните на политическия процес на най-голямата демокрация, икономика и военна сила на земята. Според Муелър въпросните руснаци са изхарчили 1.2 млн. долара за реклами в социалните мрежи. Сега сравнете тези пари с изхарчените от Доналд Тръмп и Хилъри Клинтън 2.67 милиарда долара в предизборните си кампании. Тази сума може да сравните и всичките 6.8 милиарда долара, които сумарно всички кандидати за президент изхарчиха в предизборната кампания. Тук е много е важно да отбележим, че само бюджета на ЦРУ (73 млрд. долара) е по-голям от целия военния бюджет на Русия (69 млрд. долара). Е, сериозно ли 13 руснака могат да надхитрят институция с бюджет от 73 млрд. долара? Това просто е несериозно.

Също така, в обвиненията на Муелър не се казва абсолютно нищо за конспиративната теория, че Путин е помогнал на Тръмп да стане президент. Ключов елемент от разследването на Робърт Муелър е, че този процес на „политическо вмешателство“ е започнал още през далечната 2014 година, или много преди Тръмп, дори да се замисли, дали да се кандидатира за президент. Този безумен наратив за руско вмешателство в американския изборен процес е крайно необходим на Демократическата партия, за да оправдават огромния провал на Хилъри Клинтън. Тези хора още не могат да проумеят факта, че американския народ избра Доналд Тръмп за президент на САЩ. Тъжната истина е, че единственото вмешателство в изборния процес на САЩ беше направен именно от Демократическата партия, когато хората от кампанията на Тръмп са били подслушвани от Департамента по правосъдие на САЩ на база на доклад, в който липсва каквато и да било истина, който на всичкото от горе е бил платен от кампанията на Хилъри Клинтън. Това е така нареченото Steele Dossier.

В същото заместник президента на FaceBook за рекламата, Робърд Голдман ясно заявява, че повечето от тези разходи за реклама са направени след изборите. Дори и в този туит, човекът не проумява, защо този факт изобщо не се коментира от мейнстрийм медиите.

Сериозно ли контролираните от Демократическата партия мейнстрийм медии, както и хора от администрацията на Демократическата партия се опитват да ни убедят вече над една година, че 13 руснака, които, дори са изхарчили повечето от парите за реклама след като Тръмп става президент са подкопали изборния и политически процес в САЩ? Мисля, че е крайно време да започнем да мислим критично.

https://twitter.com/robjective/status/9 ... 3885613056



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 19:00       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Poseidon написа:
не мога да разбера какви са тия летежи с бел флаг и прочие? Да ми забраняват да нося български отличителни знаци а аз да се натискам да участвам?
що за идиотщина?
пичка им майчина!
не участвам и толкова...
руснаците също! Защо правят такива неразбираеми пинизи не мога да разбера?

Турнира по хокей: Русия-Сащ (4:0) За това са там руснаците. Унижиха тия, дето им налагат санкции,попиляха ги, американците са късметлии, че само с 4 се разминаха. Дано да не тръгнат сега пък да си връщат унижението за вагнеровският отряд в Сирия..А на руските запалянковци им беше през х.я за забраната да не пеят песни и да не веят руски знамена..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 19:09       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Гледах го тоя мач, руснаците смазаха американците! 4 шайби бяха малко...
За феновете не важи да имат знамена, гербове или да пеят химна. И си го изкараха доволно.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 12:30       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
И Бундесфера започна да дава сигнали на Русия.
Дано на изборите в Русия не спечели някой Жириновски или Зюганов, че да почне да отвръща на сигналите...


Ние ще изпратим ясен сигнал на Русия, заяви официален говорител на Бундесвера (германските въоръжени сили), предаде РИА Новости. Прессекретарят на армията с тези думи коментира изпращането на около 12 000 души на военни учения, планирани от НАТО за тази година в Източна Европа.

Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/469618-%D0%B ... D1%8F.html

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 19:39       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
sk67 написа:
Прессекретарят на армията с тези думи коментира изпращането на около 12 000 души на военни учения, планирани от НАТО за тази година в Източна Европа.


12 000 души ?
Че то почти колкото Таманската дивизия дето охранява Кремъл.
Як сигнал , верно ......

Но нещо друго е по интересно от днес за Русия.

На няколко места вече прочетох (по форумите) , че днес , точно в 14.00 ч. , на няколко пъти за по 10-тина минути на територията на Русия , е бил блокиран достъпа до Фейсбук , Инстаграм и руската ВКонтакте.

Изображение

Според дискутиращите , прилича на репетиция за организирано изключване на достъпа до социалните мрежи на територията на Русия.
Явно верно се готвят за изборите сериозно ..... ако е вярно де.
:D

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:36       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Dorssay написа:
Вече от чисто академичен интерес ми е любопитно , докъде може да стигне гаврата с една ядрена държава и КОГА , КАК и ДАЛИ и върху КОЙ ще има "ответка".


Може да има ... а може и да няма .... но безсмъртни са думите:
"Който измежду ПОЗОР и ВОЙНА избере позора , то ще получи и ВОЙНА и ПОЗОР едновременно ......"

Дорси, руснаците не са от хората дето си оставят магарето в калта. Ако някой от западните им ''партньори'' не го е разбрал, значи е скаран с историята, не си ли съгласен? Тази сутрин, на олимпиадата- въпреки всичко и въпреки всички!- те си взеха това което искаха и за което бяха отишли! :) А за избитите ''вагнеровци''..ти сам пусна инфо с четирите Су57-ци и видео с ''дълбоката оран''..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2018, 14:13       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ми значи почваме да се готвим активно за война с Русия (щото сме в НАТО и който си мисли, че ще минем метър - лъже се . Идеално.... Немците дали ще раздават железни кръстове, че в семейната колекция е само един от ПСВ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 399 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: OutCold и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer