logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 399 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 12:41       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Dorssay написа:
Mad Dog написа:
Искаш ли да ти дам един такъв ГОДЕН БТР 60 ПБ (състояние 9/10 бивш "М" резерв) да го подкараш - аз ще гледам и ще ти се радам отстрани....


Аз искам.
Работил съм с тази машина и няма забележки за нея. За времето си е беше добра.
КПВТ-то където барне и трева не никне.
Слабичка броня и кофти двигатели , но когато се поддържат , а не не се експлоатират зверски - всичко е наред.

И никога не съм изпадал в следната ситуация с него , която предоставям за да се порадваме всички:

(наблюдаваме учение на морски десант на УС НАВИ на лазурното крайбрежие на Португалия)


Апропо , сега на мода са БТР-82А и се справят перфектно.

P.S. Направих си труда да намеря още нещо , за да можеш да гледаш и да се радваш.

(наблюдаваме и се радваме на учение на десант на УС НАВИ на територията на Украйна , имитиращ десантиране в Крим)


Леко да апелирам да не постваш клипове,които не онагледяват а профанизират позицията ти.
Особено втория си е сатира, която аз съм гледал в тубата преди поне 5 години.... или от тогава не могат излезе от тая украинска кал деба PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 12:49       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
Mad Dog написа:
Не бих подценявал армия който криво ляво воюва вече трета година. Релано ако сравняваме нивото на материално обезпечаване и на обучение в ЗСУ (Зброние Силы Украине) и БА - сравнението изобщо няма да е в наша полза за съжаление.


Така е.
Хубав-лош , натрупаха боен опит.

Но не боен опит във ВОЙНА , а боен опит от тормоз и обстрели на цивилното население.

Пусни няколко клипчета за бойния им опит , а аз ще пусна няколко за бойните им загуби (2/3 от които са от пиянски свади и самонаранявания) , както и няколко клипа за явлението (дезертьорство) и няколко клипчета от разгрома в Дебалцово

Апропо , тука някой спомена хубав виц , че в Русия колкото по хубав джип имаш - толкова по-далеч ще затънеш от селото.

То неуредици и бедност има навсякъде , но значи е време да видим как стоят нещата в социалната сфера и отатък океана.

(като примерно - това) https://www.youtube.com/watch?time_cont ... D-g7f0Eoo8


Престъпност верно...мнооого бродяги...ама ПАК и тоя филм водят противягите по асфалтова улица тротоари свестни...е затва им завиждам на американците...

Много противни хора има там...но някак си организацията е ок...искате ли да покажа тротоар от центъра на европейксата столица София клапат плочките локви и потрес разбито ...няма общо с това американсо подредено село дето го дават горе....ама не е патриотично и няма да показвам...

Покажете кални улици в некой американски град да се изкефя мама му дееба...аз ше ви покажа кал на паркинга под нас квартал О купел София 2018г кал и дупки да си ебе мамата!
Но се прави метро...скоро ше стане...напредваме ама толко бавно че с поколения се мери напредъка...а калта ше остане...НЕ МОЕ да се оправиме с това...
Ремонт на тротоар градинки пътища не можеме не знаеме или сме си гюбрета...не знам...и в Русия е същото...
не гвориме за затворени комплекси където ясно...
и в Москва и в София панелните и ламаринени гаражи ми ебават мамата с визията си...
това е архитектурно уродство в чист вид!
панелните блокове айде няма как наследство от соца...спалните на София са...ще се строят нови след време на техно място коперации Ок...ноооо ламаринените и панелни гаражи ше останат знам!
когато това изчезне след 200г ше дръпнеме май в манталитет и прочие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:14       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
и както имат и квартали където живеят в гаражи оборудвани нагласени гледах филм стават ок ама са гаражи...така и строят е тези неща в Арктика...

Малко да стресна Минаващия и Мад дога и да не четат само инглиш издания

http://www.monitor.bg/a/view/13222-%D0% ... %BA%D0%B0/

Цитат:
Руското Министерство на отбраната показа своя уникална секретна военна база, разположена на остров Александра на архипелага Земята на Франц-Йосиф. На сайта на ведомството е качена 3D екскурзия из комплекса на Северния флот „Арктически трилистник“


Цитат:
Както писа списание Newsweek, че в Русия има повече арктически бази, отколкото в която и да било друга страна. Освен това Москва продължава да строи нови обекти, в това число 13 летища и 10 радиолокационни станции за ПРО в Арктика. Изданието посочва, че в този аспект САЩ са в губеща позиция – Вашингтон разполага само с два стари ледоразбивача, които не са способни да се конкурират с арктическата техника на Русия. Още повече, че в края на миналата година военният министър Сергей Шойгу анонсира допълнително усилване на руските военни групировки в арктическо направление.

Това в червеното е вярно и не че Сащ не могат...просто приоритета им е друг подържат 12 АУГ ...12 самолетоносача което е типично нападателно оръжие...
Това е единственото средство което е нападателно на 100%

междуконтинетлана ядрена ракета минава за отбрана...и е така...самолетоносач няма как да мине за отбранително оръжие по никой начин!

Е затова 3000 ядрени заряда плътно ги опират на американците в гъза...те им връщат по същия начин и има МИР.
ако оставят това както дава акъл Минаващия...следва ганг банг /това в едни други филми го гледах/ на бг език е караминьол :tu:
но е трудно...задъхва им се икономиката...американската е по силна доста и затова има и асфалт и инфраструктура...само да изнасят суровини руснаците не стигат за никъде...колко за отбрана и бавно напред

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:16       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ken6iro написа:
Леко да апелирам да не постваш клипове,които не онагледяват а профанизират позицията ти.


:)
"Лек апел" да НЕ пускам клипове ?
Пуфффф ..... абе пак сме добре , щото можеше и да е "тежък" апела ха ха ха ха .....
:)
Позицията ми е единствено да доставя удоволствие на колегата Мад Дог , който го изпитва от наблюдаване на фалове с военна техника. И доколкото при него става дума за техника на повече от 60 години , то не ми се вярва годината на производство на клипа да има някакво значение.

И доколкото явно сей клип накърнява твоите естетически вкусове , то по всяка вероятност ще се съобразя ..... донякъде с апела и ще го махна , доколкото твоето мнение лично за мен стои на няколко стъпала над това на въпросния Колега.
НО !!!
След като разговора на хора , които са яли сол, навлезе в подобна дискусия е винаги добре да се има предвид , че когато им казваш какво да правят - рискуваш те да ти кажат къде да отидеш.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:19       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
И доколкото при него става дума за техника на повече от 60 години

това е верно и Джабата и Мад дога говорят за техника на 60 /шейсе/ години...ами като е така не казаха нищо за тачанката...дава ли отсечки, м?

или пък берданата още по на център да сме...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:25       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Dorssay написа:
Но по неволя ги използваха и като машини за поддръжка
ца

Не по неволя. Отвори някой боен устав и ще си припомниш къде се движеха зад бойния ред. Това беше при нас и при руснаците. Просто машината бе направена според Съветската военна доктрина, при това с невъзможност да се решат редица инженерни проблеми, като например да се направи читав двигател. Нашите офицери от кашишките полкове се родиха, когато години по късно получиха МТЛБ. Когато тръгнеше на марш батальон с БТР, сееше по пътя аварирали машини. С МТЛБ колкото тръгваха, толкова пристигаха. Гедерейците си скъхваха задниците производството на МТЛБ да бъде при тях и зе целто устройваха сценки, колко некачествено ги произвеждаме ние. Последното е по разкази от Червен бряг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:27       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
jaba написа:
Dorssay написа:
Но по неволя ги използваха и като машини за поддръжка


Не по неволя. Отвори някой боен устав и ще си припомниш къде се движеха зад бойния ред. Това беше при нас и при руснаците. Просто машината бе направена според Съветската военна доктрина, при това с невъзможност да се решат редица инженерни проблеми, като например да се направи читав двигател. Нашите офицери от кашишките полкове се родиха, когато години по късно получиха МТЛБ. Когато тръгнеше на марш батальон с БТР, сееше по пътя аварирали машини. С МТЛБ колкото тръгваха, толкова пристигаха. Гедерейците си скъхваха задниците, производството на МТЛБ да бъде при тях, и за целто устройваха сценки за да доказват, колко некачествено ги произвеждаме. Последното е по разкази от Червен бряг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 13:55       Заглавие:  Re: Русия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Попаднах на това и всичко си идва на мястото, когато говорим за СССР и Русия.


alexey_k написал(а):
Не ракету, а лодку. Подземную
Чертеж

Описание
Для серийного производства подземных лодок, испытания которых, по существу, еще и не начинались, в местечке Громовка, по приказу Хрущова построили стратегический завод по массовому производству подземных лодок! Так вот откуда взялась известная поговорка "Подводная Лодка в степях Украины".
А сам Никита Сергеевич публично пообещал достать империалистов не только из космоса, но и из-под земли!

К 1964 году завод был построен. Первая советская подземная лодка была титановой с заостренным носом и кормой, диаметром 3 метра и длиной 25 метров, экипаж - из 5 человек, и могла вместить 15 бойцов, и тонну вооружения, скорость - до 15 км/час. Боевая задача - обнаружение и уничтожение подземных командных пунктов и ракетных шахт противника. Хрущев лично осмотрел новое оружие.

Несколько вариантов созданных подземоходов отправили для испытаний в Уральские горы. Первый цикл прошел удачно – подземная лодка со скоростью пешехода уверенно проделала ход с одного склона горы на другой. О чем, естественно, тут же было доложено правительству.

Остальное - секретно
Помню,помню я этот бред. Правда,никто так и не рассказал мне:
1. От чего запитывается эта вундерваффе? То ли у них свой ядерный реактор там унутри,то ли она за собой таскает силовой кабель,подключённый к ближайшей электростанции?
2. Как охлаждается это чудо-оружие? Чтобы резцы не сгорели через 10 минут,а отряд стелс-пихотинцев не зажарился через час.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 15:33       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 02 Мар 2018, 15:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 15:34       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Dorssay написа:
ken6iro написа:
Леко да апелирам да не постваш клипове,които не онагледяват а профанизират позицията ти.


:)
"Лек апел" да НЕ пускам клипове ?
Пуфффф ..... абе пак сме добре , щото можеше и да е "тежък" апела ха ха ха ха .....
:)
Позицията ми е единствено да доставя удоволствие на колегата Мад Дог , който го изпитва от наблюдаване на фалове с военна техника. И доколкото при него става дума за техника на повече от 60 години , то не ми се вярва годината на производство на клипа да има някакво значение.

И доколкото явно сей клип накърнява твоите естетически вкусове , то по всяка вероятност ще се съобразя ..... донякъде с апела и ще го махна , доколкото твоето мнение лично за мен стои на няколко стъпала над това на въпросния Колега.
НО !!!
След като разговора на хора , които са яли сол, навлезе в подобна дискусия е винаги добре да се има предвид , че когато им казваш какво да правят - рискуваш те да ти кажат къде да отидеш.


Мда.... Лек апел си беше защото не искам да съм груб в изказа....
Обаче реалноста е, че се излагаш тежко като плясваш смешен клип,очевидно направен на майтап,даже самите те си го бяха озвучили с една подходяща песен,това първо,второ ако знайкаше малко повече за врага, щеше веднага да познаеш британското оборудване и въоръжение.... Роял мариинс обичат да си правят такива забавления... Знам и за други в които лично съм участвал,но видео в тубата няма как да ти пусна. ..соре. ;)
Иначе сол,пипер,кардамон,сумак...тук там карамфил и много ясно къри ако говориме за подправките в последно време


Наздраве с оригинала,само 2007 е публикуван. ..

https://youtu.be/3ujpA3WwN5c

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 17:32       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Понеже MadDog беше казал че младите ги боли фара за Раша. Така е не само за Раша за нищо не ги боли фара. Pure егоизъм.

Останах изумен че колега почти 30 годишен без да се прави не знае какъв ден е трети март сбърка го със съединението.

Та така е след като не знаят, няма как да са признателни или ангажирани боли го фара че преди 140 години 200 000 са се вдигнали от майната си и над 60 000 са оставили костите. Знаят тези от Плевен, Стара Загора но и това е до време.

Но такива люде не можеш ги хвана за нищо, за никаква кауза те са си самодостатъчни така, че полза от тях за НАТО не виждам освен че няма да им пречат сигурно.

П.С.
Когато не четеш няма как да научиш
"които разглобяват оръдията и ги качват на биволски коли - отделно стволовете, отделно лафетите. А когато биволите отказват да вървят нагоре, наместо тях се впрягат българите и в нечовешко усилие въртят белтъците на очите си."


Последна промяна b5202s на 02 Мар 2018, 17:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 17:48       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:
Понеже MadDog беше казал че младите ги боли фара за Раша. Така е не само за Раша за нищо не ги боли фара. Pure егоизъм.

Останах изумен че колега почти 30 годишен без да се прави не знае какъв ден е трети март сбърка го със съединението.

Та така е след като не знаят, няма как да са признателни или ангажирани боли го фара че преди 140 години 200 000 са се вдигнали от майната си и над 60 000 са оставили костите. Знаят тези от Плевен, Стара Загора но и това е до време.

Но такива люде не можеш ги хвана за нищо, за никаква кауза те са си самодостатъчни така, че полза от тях за НАТО не виждам освен че няма да им пречат сигурно.

Не го приемай строго.
Това е цикъл, вярно, че е бизнес цикъл, но важи.
Няма виновни,просто това е живота.
Казва се цикъл на трите поколения.
Примерно
1991г изчезна СССР,, .....махни 74г. И виж коя година ти подава.

Още един бонус:
1929-1934г.е пикът на Голямата депресия, .....прибави 74г. И виж коя година подава.
Ще бъдеш приятно изненадан :-)
П.П. Янки ако го чете това, ...също!!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 18:35       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ken6iro написа:
Наздраве с оригинала,само 2007 е публикуван. ..


Какво значение има кога е публикуван бе Колега ???
Нещо или мисиите са ти взели малко от абстрактното мислене , или не знам какво да кажа , че натискаш още?

И 1917-ма да е публикуван , все е тая.
За моите цели в КОНТЕКСТА на отговора ми горе , то клипа идеално илюстрира тезата ми.
БТР-а от който тръгна разговора , за който Мад Дог даде веща експертна оценка като образец на съвременна техника - е от 1960 г. ........ , и какво ?
А че е майтап клипа , верно си е майтап .......
Но затъването си е истинско .... и ми е доста добре познато това майтапчийско чувство.

Много-много отдавна , в амплоато ми на млад боец , на едно учение трябваше да се отработва щурм на "завладян от терористи самолет".
Понеже командира ми нещо ми беше хвърлил око тогава (че бях все в издънка) , определи моята двойка да атакуваме през прозорчето на пилотската кабина на Ту-134.
Доколкото тогава бях 190 см. , 110 кг. + бронежилетка , каска и още доста неща накичени по мен , отказах и стана страхотен скандал. Заплаши ме с "непълно служебно" за отказ да изпълня заповед.
Та се наложи да атакувам от там.
Както може да се очаква , заклещих се в прозорчето и висях там до края на щурма на другите групи. Ваденето беше много живописно и освен това заснето на камера , като поне до неотдавнашното минало ми разказваха , че се ползва като учебно помагало "как НЕ трябва да се атакува".

Допускам , че е възможно и ситуацията от обсъждания клип да е някаква подобна ... но замисъла си е истински , а защо са попаднали в тази ситуация е отделен въпрос.

ken6iro написа:
Иначе сол,пипер,кардамон,сумак...тук там карамфил и много ясно къри ако говориме за подправките в последно време


ВоВ .... ъъъъ... WoW де.
Ще отбележа , твърде е похвално добри готвачи като тебе , как са се ориентирали към патриотичното възпитание на младото поколение.
:tu:
Моите аплодисменти.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
...патриотичното възпитание на младото поколение.

Днес една сериозна бизнес дама на 50+ години... ми води двама младежи на около 30-те. "Не са ходили казарма, а трябва да се научат да боравят с оръжие". Тя също се включи в играта, а аз останах много доволен във всяко едно отношение. Ако зависеше от мен, щях да я назнача за отговорник на патриотичното образование на младежта... няма джендъри, няма пера в гъза... на стрелбището, а утре на полигона! "Ти да почнеш да ходиш и на фитнес", към един от младежите... щото малко сдаде багажа към края на тренировката. И те така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2018, 21:29       Заглавие:  Re: Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Абе нещо има гнило тия 2 дни.

Обръщението на Путин - добре.

Но другата голяма новина , която мина почти незабелязано на фона на това прословуто обръщение .... и колкото повече си мисля , толкова повече виждам някаква връзка между двете събития.

Става дума за новината , че от 01.03.2018 г. , "Газпром" спира доставките на газ за Украйна. И започва нещо да жали процедурите в Европейския арбитражен съд.

Обаче просто няма как да се спрат доставките за Украйна , щото по същите тръби тече и транзита за Европа. Даже и не споменавам България и Румъния.
т.е. украинците ще си отделят колко им трябва (под крилото на САЩ където са на пряко управление) , а ще намалее газа за Европа.

Ако пък в арбитража "Газпром" пак загуби (което е най-вероятно) , то ще спре и транзита за Европа изцяло.
А това означава ВОЙНА !!!
И то без всякаква конспирология.

Имам предвид , че ще отворят локална война на руснаците или в Донбас , или в Сирия , а най-вероятно и на двете места и то директно срещу руските контингенти в Сирия и колкото да ги има в Донбас.
Не вярвам руснаците да не разбират това , щом аз от вкъщи мога да направя тази аритметика , въпроса е защо вървят в тази посока ?

Може би са си направили сметката и приемат грубата игра?
Може би натискат Европа , да натисне Ердоган да ускори прокарването на 2-рата тръба на "Турски поток"? (щото с първата няма проблеми и тя ще е готова до месец-два , но за втората Ердоган се ослушва)
Може би да принудят Европа да даде всички разрешителни за "Северен поток-2" ?

Бали му мамата.
Единственото сигурно нещо е , че руснаците тръгват на изостряне съвсем съзнателно и от тази гледна точка Обръщението на путин може да се разглежда и в нова светлина.
Другото сигурно нещо е , че американците със сигурност ще реагират (чрез прокситата си) , защото просто не могат да оставят руснаците да посягат на техните глобални интереси доколкото Украйна е в тях. Не могат , защото ако ги оставят , утре някой и друг ще реши че може.

Нещо не мога да се ориентирам , но всички намеци водят в една точка.
И тя е ВОЙНА.

P.S. Към събитията може да прибавим също от вчера новината , че Конгреса разреши доставките на ПТРК "Джавелин" за Украйна.
То не , че 200-300 "Джавелина" са нещо особено и ще спрат Русия ако реши да се намеси официално с авиация и ОТР , но за битка с опълчението са си съвсем достатъчни.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 399 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter, Viceroy и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer