logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:12




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 19:38       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
andrei p226 R написа:
Evgeni написа:
Звучи ми като началото на края на НАТО...


Не...САЩ има нужда от присъствие в Европа! Геле вече ти го е обяснил..
Русия не може да си подволи да нападне открито европейските държави-членки на НАТО, не защото същите са някакъв военен ,,фактор", а просто, защото това ще бъде повод за САЩ да се намесят и Русия ще бъде унищожена.
От европейските членове на НАТО, внимание и уважение заслужават въоръжените сиил на Полша, на великобритания, на Гърция, на Турция и отчасти н на Франция / причислявам ги само заради ядреното оръжие /...останалите в НАТО, сме гащници!
Всъщност, целта е Русия / за кой ли път вече /, да бъде унищожена, чрез икономическо ,,удушаване".
За момента, санкциите срещу Русия си работят....и руската икономика губи...
САЩ / англосаксонците / са си напраили отбично сметката...
Докараха в Киев на власт едно проамериканско и откроено русофобско правителство, като по тозци начин, до сами сърцето на Русия, вече е територията на една ревизионистимноантируски ориентирана квази държава..
САЩ, отвориха такава рана на Русия с ,,Майдана" 2013-2014г., така щото Русия се принуди, да предприеме по-активни и по-интензивни действия и се стигна до гражданската война в Украйна...
...

С ядрения потенциал на Русия и САЩ, отдавна е гарантирано, че никога двете държави няма да се нападнат. Това с унищожението на Русия са пълни глупости.
От официалните над 3000 ядрени бойни глави, са достатъчни само 2-3 да достигнат целта си в САЩ, за да гарантират, че не само Русия ще е унищожена.
Колкото и да се напъват САЩ за ПРО, никоя система не може да даде 99,9% гаранция за поразяване на цел влизаща с десетки хиляди км/ч в атмосферата и с ефективна отразяваща повърхност под един кв. м.
Така, че не ги мисли тези неща за унищожение на Русия. Не съм нито русофил, нито русофоб, просто гледам реално на нещата.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2017, 11:26       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Kronos написа:
andrei p226 R написа:
Evgeni написа:
Звучи ми като началото на края на НАТО...


Не...САЩ има нужда от присъствие в Европа! Геле вече ти го е обяснил..
Русия не може да си подволи да нападне открито европейските държави-членки на НАТО, не защото същите са някакъв военен ,,фактор", а просто, защото това ще бъде повод за САЩ да се намесят и Русия ще бъде унищожена.
От европейските членове на НАТО, внимание и уважение заслужават въоръжените сиил на Полша, на великобритания, на Гърция, на Турция и отчасти н на Франция / причислявам ги само заради ядреното оръжие /...останалите в НАТО, сме гащници!
Всъщност, целта е Русия / за кой ли път вече /, да бъде унищожена, чрез икономическо ,,удушаване".
За момента, санкциите срещу Русия си работят....и руската икономика губи...
САЩ / англосаксонците / са си напраили отбично сметката...
Докараха в Киев на власт едно проамериканско и откроено русофобско правителство, като по тозци начин, до сами сърцето на Русия, вече е територията на една ревизионистимноантируски ориентирана квази държава..
САЩ, отвориха такава рана на Русия с ,,Майдана" 2013-2014г., така щото Русия се принуди, да предприеме по-активни и по-интензивни действия и се стигна до гражданската война в Украйна...
...

С ядрения потенциал на Русия и САЩ, отдавна е гарантирано, че никога двете държави няма да се нападнат. Това с унищожението на Русия са пълни глупости.
От официалните над 3000 ядрени бойни глави, са достатъчни само 2-3 да достигнат целта си в САЩ, за да гарантират, че не само Русия ще е унищожена.
Колкото и да се напъват САЩ за ПРО, никоя система не може да даде 99,9% гаранция за поразяване на цел влизаща с десетки хиляди км/ч в атмосферата и с ефективна отразяваща повърхност под един кв. м.
Така, че не ги мисли тези неща за унищожение на Русия. Не съм нито русофил, нито русофоб, просто гледам реално на нещата.



Йордане, понеже аз пиша пълни глупости, те моля да ми обясниш, каква именно е целта на икономическите санкции срещу Руската федерация, наложени след анексията на Кримския полуостров през март 2014г.?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2017, 15:52       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
andrei p226 R написа:

Йордане, понеже аз пиша пълни глупости, те моля да ми обясниш, каква именно е целта на икономическите санкции срещу Руската федерация, наложени след анексията на Кримския полуостров през март 2014г.?

Или аз не съм те разбрал или ти не си се изразил правилно. Икономическото унищожение няма нищо общо с военното. Аз имам предвид, че Русия не може да бъде унищожена военно, защото ще отнесе противника си с ядрено оръжие. Същото важи и за САЩ разбира се.
Дори една Северна Корея се оказва заплаха и никой не смее да рискува, за да види дали ракетите и ще достигнат Вашингтон.
Икономическото унищожение на Русия обаче е по всички фронтове. Най-вече да опитват да я ударят с петрола.
Защо мислиш точно сега решиха да развиват електричките, които са по-стара технология от ДВГ?
Защо мислиш сега Илон Мъск получава милиарди долари от правителството на САЩ за развиване на Tesla и ракетите му носители Space X?
Защо мислиш ЕС иска забрана на ДВГ?
Да не мислиш, че много са се загрижили за екологията точно сега? Та в батериите нали се ползват също токсични вещества, редки метали, пък в електричките електромагнитното излъчване е колкото 100 хладилника на 50 см от теб!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2017, 16:21       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Хич не ги мислете, пак ще се оправят! Като ги удрят в петрола, си намират друг коз в ръкава ;)
Зърнопроизводители стават хората, пък не е да нямат земя...
https://www.bloomberg.com/news/articles ... cktake-q-a

и на български, същото:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/11/16/ ... pazara_na/

И сега какво ще правят, ще ни забранят да ядем ли, за да спрат износа им на жито?! :D
Или нови санкции ще измислят?

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2017, 18:59       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Kronos написа:
andrei p226 R написа:

............. Икономическото унищожение няма нищо общо с военното. Аз имам предвид, че Русия не може да бъде унищожена военно, защото ще отнесе противника си с ядрено оръжие. Същото важи и за САЩ разбира се.
Дори една Северна Корея се оказва заплаха и никой не смее да рискува, за да види дали ракетите и ще достигнат Вашингтон.
Икономическото унищожение на Русия обаче е по всички фронтове. Най-вече да опитват да я ударят с петрола.
................


Абсолютно съм съгласен с теб, подкрепям и допълвам казаното от теб!

Вероятно само идиотите още вярват в откритото и пряко военно противопоставяне на САЩ и Русия, точейки лиги кво ще стане ако се ударят взаимно с не знам си кви оръжия.
Да погледнем историята - СССР/Русия и САЩ НИКОГА не са се противопоставяли прако в открит военен конфликт. Индиректно - да, пряко - не.
Корея, Виетнам, Афган и т.н. и т.н .... примерите са много. И двете супер сили (щото и двете според мен са такива и имат достатъчно ЯО да си таковат мамата взаимно един на друг) са имали множество възможности да влязат в пряк военен конфликт, но до там не се е стигнало. Защо ли?
Ами щото на хората и отдвете страни на барикадата им е ясно, че ако почнат да се замерят с ядрени ракети ще се осере пейзажа яко и нема къде да си гледат рахата, да си харчат кинтите и да се радват на благосъстоянието си.
Щото къв е смисъла да имаш не знам си колко милЯрда ако не можеш да ги превърнеш в блага и да им се кефиш?
Ако Карибите/Хавай или Сочи се превърнат в ядрено блато, къде ще си гледат кефа баровците?
От друга страна, що пък да не таковат взаимно мамата на разни трети страни чрез свой проксита? Хем си гледат сейра от страни, хем си пробват тактиките, полит доктрините и новите оръжия, правят кинти и двата лагера като си пласират оръжията и другото необходимо оборудване, хем туземците яко го отнасят, хем накрая печелят поръчките за възстановяване на районите пострадали от конфликтите.
Иначе и едната и другата суперсила с охота се опитват да се прецакат финансово, по всички възможни начини. Пряко, директно и индиректон. Което показва, че основната им цел е икономическото доминиране, а не военното господство.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2017, 23:56       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Kronos написа:
andrei p226 R написа:

Йордане, понеже аз пиша пълни глупости, те моля да ми обясниш, каква именно е целта на икономическите санкции срещу Руската федерация, наложени след анексията на Кримския полуостров през март 2014г.?

Или аз не съм те разбрал или ти не си се изразил правилно. Икономическото унищожение няма нищо общо с военното. Аз имам предвид, че Русия не може да бъде унищожена военно, защото ще отнесе противника си с ядрено оръжие. Същото важи и за САЩ разбира се.
Дори една Северна Корея се оказва заплаха и никой не смее да рискува, за да види дали ракетите и ще достигнат Вашингтон.
Икономическото унищожение на Русия обаче е по всички фронтове. Най-вече да опитват да я ударят с петрола.
Защо мислиш точно сега решиха да развиват електричките, които са по-стара технология от ДВГ?
Защо мислиш сега Илон Мъск получава милиарди долари от правителството на САЩ за развиване на Tesla и ракетите му носители Space X?
Защо мислиш ЕС иска забрана на ДВГ?
Да не мислиш, че много са се загрижили за екологията точно сега? Та в батериите нали се ползват също токсични вещества, редки метали, пък в електричките електромагнитното излъчване е колкото 100 хладилника на 50 см от теб!

Руската федерация никой няма да я напада. Кало и Руската федерация САЩ. Военнотехнически, САЩ са по силни от Русия. Говорим сщза огромно превъзходстов във ВВС, а за ВМС на САЩ, спрямо флота на Русия не е нужно да сравняваме. Европейските Държави-членки на НАТО, с изключение на Гърция, Турзчция, Великобритания и Полша, са пълна трагедия.
Аз по горе говорех именно за икономеско и финансово унищожение на Руската федерация.....Това е целта на санкциите, а и се получава. Русия ще бъде икономически и финансово задушена. Путин се хвана на капана за нова фаза на ,,Студена война". Днешната Русия не е толкова силна и не разполага с ресурсите на бившият СССР....Русия, бавно, но неумолимо бива омаломощавана икономически....Това ми беше мисълта в по горния постинг


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2017, 00:14       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Кронос, не съм съгласен, че Армията и ракетните войски на КНДР са заплаха за САЩ.Технологиите на КНДР са архаични. Всъщност, армията на КНДР е феална, непосредствена зплаха за Южна Корея. В случай на американски въздушни удари по КНДР, тия от север ще предпиемата масиран ракетно-артилерийски удар срещу Южна Корея. И Южна Корея ще го отнесе....В името на едно ...НИЩО!
В Северма Корея птрол, природен газ нема. Има само некви въглища....Какава е пряката икономическа файда на САЩ да удрят с военна сила този истински цирей Северна Корея? Отговор: ами никаква! В САЩ много добре се знае, в какво ще се превърне Южна Корея в случай ка войа и затова? Щадейки по-малкият си, но много важен съюзник, не нападат Северна Корея....
КНДР не може да докосне доритериторията на САЩ. Прекалено архаични технологии имат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 11:39       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Тъй като темата е за България, все пак, дайте да се върнем на родна почва:


_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 12:35       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Тъй като темата е за България, все пак, дайте да се върнем на родна почва:
От бейби-бум през 2009-та - до тотален срив на естествения ни прираст в наши дни; трайно емигриралите само през последните 8-9 години не знам дали въобще някой ги брои; всички реват заради липсата на квалифицирани кадри, но: "Пари - няма!" А къде потънаха милиардите от КТБ и още куп знайни и незнайни крупни далаври - за това вече никой не говори. В същото време премиерът на "фалирала" Гърция, който беше поучаван от нашия на "стриктна финансова дисциплина" - дава ЕДИН МИЛИАРД И 400 МИЛИОНА ЕВРО ЗА КОЛЕДНИ БОНУСИ И НАДБАВКИ! Впрочем, не знам дали си дава сметка, че именно студентите са може би най-голямата потенциална емигрантска прослойка. Иначе, да, наистина би било интересно да се замислим къде бяхме преди 10 години... и къде сме сега. И то още без да сме наясно с истинските параметри на външния ни дълг и реалните измерения на погрома в редица ключови сфери и отрасли.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 19:41       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Нашият натовски съсед пак е в новините:

Турция преосмисля членството си в НАТО. Главният съветник на президента Ердоган коментира, че страната няма необходимост да е в организация, която показва по всякакъв начин враждебното си отношение към нея.

Отношенията между НАТО и Турция се влошиха рязко, след като Анкара реши да изтегли военнослужещите си от учения в Норвегия. Причината бе, че името на Реджеп Ердоган се появи в списък с врагове.

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг поднесе своите извинения, но президентът Ердоган не ги прие, тъй като по думите му подобно неуважително поведение не би могло да бъде простено толкова лесно.

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/world/2017-11-20 ... mpaign=box

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2017, 09:56       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Добро Утро :).

Не мога да не коментирам Българско домакинство харчи 1.6% от общите си разходи за една година за алкохол. По надолу четем, че даваме 500 лв. годишно за напитки на калпак.

1.6% от Х = 500-> 0.016 * Х = 500 -> Х = 500/0.016 = 31250 са общите разходи на домакинство от един човек :shock: Евала на такава държава почти 3 К месечно разходи PDT_Armataz_01_30

Нямам идея кой, къде бърка но тази новина е навсякъде с тези числа.

Друго което ме впечатли е нелегална търговия на лекарства дето се изписват с зелени, червени и други цветни рецепти и така се крали 2 00 000 000 лв. Хвала на нашите лекари.

И за калпак сутринта някакъв изнервен тип щеше да мине през крака ми пред детската градина.

Въобще това което сме и ни се случва си е 90% наше дело няма как да се сърдим на козяк, Брюксел и т.н. тези са само подправки. Основната съставка на манджата дето сърбаме ежедневно сме НИЕ.

П.С.
Купона продължава 2 000 000 000 лв за не изградено електронно правителство. За пример Естония постигнала своето за 50 000 000 лв. Хвала на таквизи програмисти. Винаги съм казвал че каквито пари могат да усвоят ИТ фирмите без краен резултат, такива инвеститори с толкова пари няма. С други думи ние колко можем да усвоим вие толкоз не може да ни дадете.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2017, 10:10       Заглавие:  Re: България
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
b5202s написа:
Купона продължава 2 000 000 000 лв за не изградено електронно правителство.

От кухнята дет' се вика:
https://blog.bozho.net/blog/2999


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 11:43       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Хроника на катастрофата
:)
https://www.blitz.bg/obshtestvo/mrachna-statistika-za-edna-godina-blgariya-izgubi-poveche-khora-otkolkoto-prez-vtorata-svetovna-voyna_news563989.html

Четейки сей опус , лично аз виждам една лоша и една добра новина:

Лошата:
Процеса е необратим. До тука бяхме като етнос и държава.

Добрата:
Поне всички тука от Форума сме си подредили нещата и в личен и в професионален план и тези процеси няма да ни касаят.
Кой в УСА , кой в МУСА , да се оправят туземците.

И също седя и си мисля:

1. Как така , в целия Свят числеността на населението се увеличава и вече е над 7 млрд души , а в България намалява и след 30 г. ще сме 5 млн. (ако се вярва на горната статистика)? т.е. , айде българите намаляваме , но доколкото природата не търпи празни пространства , защо никой не идва да се заселва тука и да се поддържа баланса и дори да се увеличава както е световната тенденция ?
От друга страна пък би трябва и да сме доволни , че жизненото ни пространство на нас - по-отворените , ще се разширява все повече и повече.

2. Как така в целия Свят има глобално затопляне , а в България миналата година на Микре ме удари -29 С и по време на движение ми се счупи рамото на чистачката от студ ?
А от оня ден един братовчед ми прати снимки от Лондон , дето ги е засирпал 10 см. сняг тия дни. Нещо , което не се било срлучвало там от N години ?
Ако при това "затопляне" вече - 29 е нормална температура , то какво да очакваме като настъпи "захлаждането"?

Ей такива въпроси ме вълнуват .... и сам не знам защо ме вълнуват , доколкото нямат връзка с месечния ми доход ???

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 15:14       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Dorssay написа:
Как така , в целия Свят числеността на населението се увеличава и вече е над 7 млрд души , а в България намалява и след 30 г. ще сме 5 млн.


Младите Българи бягат защото тук никога няма да е като ТАМ и това е нормално.

Винаги съм казвал, че могат да се сравняват две стойности на една и съща физична величина.

Когато започнем да се сравняваме с други дето са от нашата физична величина, значи тогава ни е дошъл акъла.

Дали ще остане ненаселено ТУК ами не. Но няма как и да дойдат тарамбуки освен ако не са на отглеждане отвън. Тука климата е суров и за да ти даде земята иска от тебе здраво да се потрудиш.

Младите не раждат деца защото са егоисти и така е по-лесно, едно време Българката е раждала без да мисли къде ще учат и как ще ги облече спали са на козяка.

Младите бягат защото си мислят че ТАМ е по-лесно, но е факт че дори да избягат ТАМ пак не правят деца най-много едно. А на много отишли ТАМ децата им ги отгледаха тук БАБИ те? Въобще майка България продължава да дава на своите неблагодарни деца, но така е майката всичко ще даде за децата си, но нищо няма да получи в замяна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 20:18       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
andrei p226 R написа:
КНДР не може да докосне доритериторията на САЩ. Прекалено архаични технологии имат.

Архаични? В началото на 90-те години, Клинтън продаде един куп военни технологии на Китай. Само Господ знае кои от тези техологии са били продадени/дадени на СК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer