logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 07:55




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 19:04       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Spurs написа:
Не знам къде даго напиша, но имайки предвид, че може да окаже влияние и на нас:
- Каталуня обави независимост! :shock:
Колкото и да ми харесва Барселона, фен съм и на отбора, това не е добре за никой! А самите каталунци още не знаят какво ги чака. От всички страни... Не е добре това!

Ако е за темата тук, нека го погледнем през нашата призма. Защо да е лошо отделянето на Каталуния? Направих си труда да вникна в генезисът на проблема и той напомня доста на българските борби за независимост.
Каталуния е била самостоятелна държава цели 5 века, а сега след 3 век искат да са отново независими. Не разбирам кое му е лошото?
Тук лошо няма, защото Брекзита и този референдум в Каталуния показват, че ЕС не е нищо повече от един СССР с повече пари. Да не говорим, че Каталуния е колкото нас по население и имат право на самоопределение.
Процесите в една малка област като Фламанския регион в Белгия, с територия от по-малко от 15 000 кв. км, са насочени също към независимост.
Нямаме право да виним никой, защото не всичко е пари и икономика!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 20:01       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Защо да е лошо отделянето на Каталуния?
Лошо е за Испания, щото Каталуния е един от най-богатите й региони, който генерира близо 20% от БВП-то /процент, равен на този от Мадрид/. С БВП от $314 милиарда и на глава от населението от $35,000 хиляди, то Каталуния ще се нареди пред страни като Южна Корея, Израел или Италия. Само за сравнение, приносът на Каталуния за испанската икономика е двойно по-голям от този на Шотландия към великобританската.

Иначе се опитвам да си представя, утре Тракийският регион обявява независимост; поданиците започват да се именуват не българи, а тракийци... а Шопската държава ще го дели от Македонската. И една Добруджанска държава отделяме... и системата става Халифакс - синджирът си иде, козата я нема!

И да продължим разсъжденията си в стил "постмодерен Пацо", София събира всички данъци... и после по партийна линия! Така всеки кмет може да бъде смазан, ако не му върнат данъците. А ако половината от данъците остават в съответната област или община... и се забрани на фирма с фабрика в Хасково, примерно... да бъде данъчно регистрирана в София - нещата ще дойдат доста по-различни. Сега София унищожава цели градове, като тук вече наистина не може да се диша.

Така че една децентрализация като в Швейцария, Австрия или Германия... също би ми било интересно да се разгледа и обсъди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 22:27       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Защо да е лошо отделянето на Каталуния?
Лошо е за Испания, щото Каталуния е един от най-богатите й региони, който генерира близо 20% от БВП-то /процент, равен на този от Мадрид/. С БВП от $314 милиарда и на глава от населението от $35,000 хиляди, то Каталуния ще се нареди пред страни като Южна Корея, Израел или Италия. Само за сравнение, приносът на Каталуния за испанската икономика е двойно по-голям от този на Шотландия към великобританската.

Иначе се опитвам да си представя, утре Тракийският регион обявява независимост; поданиците започват да се именуват не българи, а тракийци... а Шопската държава ще го дели от Македонската. И една Добруджанска държава отделяме... и системата става Халифакс - синджирът си иде, козата я нема!

И да продължим разсъжденията си в стил "постмодерен Пацо", София събира всички данъци... и после по партийна линия! Така всеки кмет може да бъде смазан, ако не му върнат данъците. А ако половината от данъците остават в съответната област или община... и се забрани на фирма с фабрика в Хасково, примерно... да бъде данъчно регистрирана в София - нещата ще дойдат доста по-различни. Сега София унищожава цели градове, като тук вече наистина не може да се диша.

Така че една децентрализация като в Швейцария, Австрия или Германия... също би ми било интересно да се разгледа и обсъди.

То и за Османската империя е било много лошо да загуби България.
Пък за Тракийска, Шопска и Добруджанска държави не съм чувал да е имало някога, докато Каталуния, както казах, е съществувала като независима държава цели 5 века - много повече от една Германия!
Така, че нека не повтаряме в хор еврогейските и световни популистки лъжи.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 22:40       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Пък за Тракийска... държави не съм чувал да е имало някога
Държавното обединение на тракийските племена, Одриското царство, е възникнало в средата на V век пр.н.е. :happy:

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 23:18       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Пък за Тракийска... държави не съм чувал да е имало някога
Държавното обединение на тракийските племена, Одриското царство, е възникнало в средата на V век пр.н.е. :happy:

Изображение

Тц, Одриското царство не е Тракийска държава, защото включва и гръцки полиси. По-скоро Фригия може да се нарече истинско тракийско царство начело с Гордий, но тя е била доста на юг.
Обаче гледайки Косово и Каталуния, няма какво повече да се добави кой има право на независимост и кой не!
Предполагам е имало доста с твоите доводи, когато са подписвали договора на Берлинския конгрес, само че не в полза на България.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 23:39       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Предполагам е имало доста с твоите доводи...
Моите доводи... тоест, доводи не знам къде видя... моята гледна точка е... че всичко е въпрос на гледна точка! Да, може би за Каталуния ще е добре да е независима /това бъдещето ще го покаже/... но за Испания това определено не е добре, най-малкото щото БВП-ти ще и падне с 20%. Албанците и да са окей с независимо Косово... какво мислят по този въпрос сърбите?! Иначе, моето скромно мнение по въпроса: децентрализация като в Австрия и Швейцария - да /за да не става като в София/... но всяка замогнала се област да иска независимост - нещо не ме радва. А и от друга страна... създаването на нови "независими" държави може да стане единствено с благословията на най-големите - Косово или Крим, примерно... а Независим Кюрдистан ще почака още малко. А ние ако не слушаме, ще ни разцепят най-малко на три... така че маааалко по-предпазливо с патоса на Христо Стоичков... това, че някой е добър с краката не е аргумент да ти казва какво да ти се случва и в главата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 23:53       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Предполагам е имало доста с твоите доводи...
Моите доводи... тоест, доводи не знам къде видя... моята гледна точка е... че всичко е въпрос на гледна точка! Да, може би за Каталуния ще е добре да е независима /това бъдещето ще го покаже/... но за Испания това определено не е добре, най-малкото щото БВП-ти ще и падне с 20%. Албанците и да са окей с независимо Косово... какво мислят по този въпрос сърбите?! Иначе, моето скромно мнение по въпроса: децентрализация като в Австрия и Швейцария - да /за да не става като в София/... но всяка замогнала се област да иска независимост - нещо не ме радва. А и от друга страна... създаването на нови "независими" държави може да стане единствено с благословията на най-големите - Косово или Крим, примерно... а Независим Кюрдистан ще почака още малко. А ние ако не слушаме, ще ни разцепят най-малко на три... така че маааалко по-предпазливо с патоса на Христо Стоичков... това, че някой е добър с краката не е аргумент да ти казва какво да ти се случва и в главата.

Последния чието мнение ме вълнува е на Стоичков.
Казах си мнението, че Каталуния е била по-дълго време държава от Германия и има право на независимост.
А по-интересно е защо Англия пожела да излезе от ЕС, а Каталуния иска независимост, след като уж всичко е много арно у ЕС?

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 00:51       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Казах си мнението, че Каталуния е била по-дълго време държава от Германия и има право на независимост.
Пълният списък на активните сепаратистки движения в Европа:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... _in_Europe

... като всички до едно се позовават именно на историческото наследство и "имането на право". Само дето не знам къде ще му излезе краят дори само една Германия ако вземе та се разпадне - бившите кралства Баден и Бавария, примерно... да си прегърнат обратно монархиите и да излязат от пределите на федералната република. Така че наистина не знам кому е нужно да се отваря кутията на Пандора... и какво би могло да последва от всичко това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 10:43       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Казах си мнението, че Каталуния е била по-дълго време държава от Германия и има право на независимост.
Пълният списък на активните сепаратистки движения в Европа:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... _in_Europe

... като всички до едно се позовават именно на историческото наследство и "имането на право". Само дето не знам къде ще му излезе краят дори само една Германия ако вземе та се разпадне - бившите кралства Баден и Бавария, примерно... да си прегърнат обратно монархиите и да излязат от пределите на федералната република. Така че наистина не знам кому е нужно да се отваря кутията на Пандора... и какво би могло да последва от всичко това.

Няколко пъти се опитвам да ти покажа, че проблемът не е в хората - не можеш да ги виниш, че искат независимост!
Още Айнщайн е казал, че бъдещето е в обединението на човечеството и аз НАПЪЛНО го подкрепям!!! Но ЕС не е обединение! Това е едно чиновническо робство, нямащо нищо общо с идеята за обединено човечество! Англия го показа, за което ги поздравявам. Сега го показва Каталуния.
Какво обединение на хората е ЕС, след като няма единна политическа, законова и икономическа рамка?
Може да пишем стотици страници, но е факт, че ЕС се интересува само от правата на циганите, кучетата, престъпниците, гейовете и правите краставици!!! За това трябва час по-скоро или да се преустрои или да се разпада, което за нас ще е равносилно за връщане в каменната ера, защото сме на системи именно от ЕС!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 11:18       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Kronos написа:
Но ЕС не е обединение! Това е едно чиновническо робство, нямащо нищо общо с идеята за обединено човечество! Англия го показа, за което ги поздравявам. Сега го показва Каталуния.
Не разбирам, честно... къде виждаш аналогията между Англия и Каталуния в контекста на ЕС?! Нещата са коренно различни... а и мислиш ли, че Англия окончателно като излезе от Евросъюза, ще склони да даде независимост на Шотландия?! Като аз лично съм доста далеч от фенклуба на ЕС, но мисля, че с ПООЩРЯВАНЕТО НА СЕПАРАТИЗМА трябва много да се внимава, щото едва ли някой знае какъв рикошет би могло да се получи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 11:43       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ubboto написа:
Kronos написа:
Но ЕС не е обединение! Това е едно чиновническо робство, нямащо нищо общо с идеята за обединено човечество! Англия го показа, за което ги поздравявам. Сега го показва Каталуния.
Не разбирам, честно... къде виждаш аналогията между Англия и Каталуния в контекста на ЕС?! Нещата са коренно различни... а и мислиш ли, че Англия окончателно като излезе от Евросъюза, ще склони да даде независимост на Шотландия?! Като аз лично съм доста далеч от фенклуба на ЕС, но мисля, че с ПООЩРЯВАНЕТО НА СЕПАРАТИЗМА трябва много да се внимава, щото едва ли някой знае какъв рикошет би могло да се получи.

Как къде я виждам - в това, че и едните и другите са готови да го напуснат, защото смятат, че ЕС не защитава националните им интереси!
А къде виждаш Косово, освен в дойния аршин?
Нещата не са толкова прости, но не са и толкова сложни. Проблемът е, че след ВСВ глобализацията пречи слабите да могат да решават съдбата си.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 14:30       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Kronos написа:
Проблемът е, че след ВСВ глобализацията пречи слабите да могат да решават съдбата си.


Лошото е, че под движението за глобализация, светът се превръща в ТОТАЛиризация във вид и форма, според вкуса на бюрократския световен елит.

По мое мнение всички сепаратистки движения идват, щото гласоподавателите им е омръзнало да ядат само прави краставици. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 18:45       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Yank написа:
Kronos написа:
Проблемът е, че след ВСВ глобализацията пречи слабите да могат да решават съдбата си.


Лошото е, че под движението за глобализация, светът се превръща в ТОТАЛиризация във вид и форма, според вкуса на бюрократския световен елит.

По мое мнение всички сепаратистки движения идват, щото гласоподавателите им е омръзнало да ядат само прави краставици. :-)

Точно така. Когато някой на 2000 км от теб, решава как да живееш, докато взема 20 пъти по-висока заплата и не е стъпвал в града ти, нещата няма как да са спокойни.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 19:27       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Еле ако са били неспокойни от преди 500 години и така си върви


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 23:33       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Kronos написа:
Spurs написа:
Не знам къде даго напиша, но имайки предвид, че може да окаже влияние и на нас:
- Каталуня обави независимост! :shock:
Колкото и да ми харесва Барселона, фен съм и на отбора, това не е добре за никой! А самите каталунци още не знаят какво ги чака. От всички страни... Не е добре това!

Ако е за темата тук, нека го погледнем през нашата призма. Защо да е лошо отделянето на Каталуния? Направих си труда да вникна в генезисът на проблема и той напомня доста на българските борби за независимост.
Каталуния е била самостоятелна държава цели 5 века, а сега след 3 век искат да са отново независими. Не разбирам кое му е лошото?
Тук лошо няма, защото Брекзита и този референдум в Каталуния показват, че ЕС не е нищо повече от един СССР с повече пари. Да не говорим, че Каталуния е колкото нас по население и имат право на самоопределение.
Процесите в една малка област като Фламанския регион в Белгия, с територия от по-малко от 15 000 кв. км, са насочени също към независимост.
Нямаме право да виним никой, защото не всичко е пари и икономика!


Абсолютно вярно и точно! Нямо нищо лошо в референдума за независимост на Каталуния!
Всяка нация, която няма собствена държавност, има право на самоопределение и на собствена национална държава!
Форумните потребители, които критикуват и плюят независомостта на Каталуния, просто на чужд гроб плачат и то без основание и причина!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: user- и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer