logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:21




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 17:44       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
НО никой не говори за съучастие в убийството...другия мангал е съучастник в бягството! укривателство и какво беше там в НК...

И като как доказваме умисъла, бре?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 17:50       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
така е понеже приехме и наложихме ценности които не ги разбираме и са ни далечни...

Хептен си вързал кънките... НАЛОЖИХА ни ги тези ценности... след като определени личности ни ПРЕДАДОХА/ ПРОДАДОХА за лична изгода! "Фалирала" Гърция, де отиде и на нея да чете лекции за финансова дисциплина... КАК СИ ИЗИГРА КАРТИТЕ?!?! И казаното в прав текст: "Простите са ми по-важни"... го разбирай като "Мангалите са ми по-важни"... щото именно те му държат облата глава над водата. Цепят мрака постовете ти просто на последните две страници... и аз съм в пълен потрес, ако наистина го вярваш всичкото това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 17:53       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
https://www.mediapool.bg/vazrasten-mazh ... 85011.html

70-годишен мъж е оправдан за причиняване на смърт при неизбежна отбрана на крадец, проникнал във вилен имот. Получил е 2г. условна присъда за незаконно притежаване на оръжие, защото оръжието, с което се е защитил не е законно притежавано.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 17:59       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Друг е въпроса, че това с пращане на министри и секретари на разследване на убийство си е тъпа идея

Тъпотата е безгранична...но няма вина за това никой...казвам го без майтап.
Просто при определени обстоятелства става ебати качамака...

В ЕС сме ама ни знаят че малко крадеме от еврофондове и некои други неща...

оп става убйство на журналист у нас...и глей сега кво става...

медиите - това е третото убйство на журналист в ЕС...тука търсиме луд а в ЕС падат правитеслтва ако това стане /верно е , но в Словения и Малта са атентати срещу разследващи журналисти /

и...почват медиите...европа чак в Китай писаха...

а у нас млада журналистка, за която самата гилдия казва че не се е занимавала никога с разследваща журналистика е жертва на случаен психар.

...и Баце се набира...праща министъра на място и му казва - не се връщаш без резултат...
главния прокурор и той там...

Обществото чека...да разбере кой поръча това убйство

сметай каква преса е това за служителите...не знам ама това горе долу е реда при убийство

1. най близките се арестуват - разпитват взима се днк /бившето й гадже са го разковали...четох някъде на детектора на лъжата давал противоречиво инфо :roll: ама днк го оневинявала...
дали са го гнявили сметайте...
мъжа й също...
2. дали е поръчка...рови се това...но тя просто не се е занимавала с такива неща...
3. веднага камери....това онова ...изходи на града...
и още версии има...
някой да е наел мангала ...и прочие ...доообре работят...разследват,,,

ДА може да се разкрие кой е и да не се намери....като Пеев....ама да избягат през Дунав мост....официално...явно е духнал бързо...
но полсе са съдействали от махалата с инфо и са го пипнали в Германи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:04       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
https://www.mediapool.bg/vazrasten-mazh-be-opravdan-za-ubiystvoto-na-kradets-v-lozeto-mu-news285011.html

70-годишен мъж е оправдан за причиняване на смърт при неизбежна отбрана на крадец, проникнал във вилен имот. Получил е 2г. условна присъда за незаконно притежаване на оръжие, защото оръжието, с което се е защитил не е законно притежавано.

Е това вече е хубава новина! Дано при обжалването не стигне до някой съдия, дето ще намери някъде умисъл.
Това за оръжието отпреди 1900 - такова свободно може да се притежава и носи? Или ако имаш примерно ловен билет примерно, можеш да имаш и такава пушка?
Щото ако е първото, барабанлии от онова време бол.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:14       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
Е това вече е хубава новина! Дано при обжалването не стигне до някой съдия, дето ще намери някъде умисъл.
Това за оръжието отпреди 1900 - такова свободно може да се притежава и носи? Или ако имаш примерно ловен билет примерно, можеш да имаш и такава пушка?
Щото ако е първото, барабанлии от онова време бол.

Чл. 4. (1) Оръжия по смисъла на този закон са огнестрелни и неогнестрелни оръжия.
(2) Огнестрелно оръжие е преносимо цевно оръжие, което произвежда, проектирано е да произведе или може да бъде видоизменено, така че да произведе, изстрел с куршум или снаряд чрез действието на взривно вещество, освен в случаите, когато е:
1. (доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2016 г.) направено трайно негодно за употреба чрез дезактивиране, при което всички основни части на огнестрелното оръжие са в състояние на необратима нефункционалност и не е възможно да бъдат отстранени, подменени или модифицирани по начин, който би позволил огнестрелното оръжие да бъде въведено отново в употреба, при условия и по ред, определени с наредбата по чл. 91, ал. 3;
2. проектирано за подаване на тревога, за сигнализация, за спасяване, за умъртвяване на животни, за риболов с харпун или е предназначено за промишлени или технически цели и може да се използва единствено за тази цел;
3. (изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) оръжие, произведено преди 1 януари 1900 г. и е:
а) преднозарядно, или
б) с разделно зареждане, или
в) разработено за боеприпас с димен барут и необлечен оловен куршум;
4. (нова - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) копие на оръжие по т. 3, ако не е предназначено да произведе изстрел с боеприпас с бездимен барут.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:17       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Друго не разбираш, мен... колко хора са минали за тези 12 или колко часа оттам... и колко са видели, че има нещо нередно... и са си направили оглушки. Е това е страшното...

мани тая работа ти... тичали там русенлиите със слушалки в ушите...че занича в храстите и ше докладва на Баце има ли нещо съмнително...

и аз да съм ако видя тъмно петно кръв на алеята няма да се права на ченге...е нещо ако е в храстите вече труп видя лично ще се обадя...
забрави иначе!

ще заничам петната по тоя мърляв бетон там и ше ги изследвам...леко...а и чак толко хора не са минали...било е в края на алеята...след завоя...максимално далече ...просто се е отдалечила повече...
някакъв човек се заровил в храстите и видял

иначе наистина не разбираш кое накъде е... но тука съм обяснявам:

не може да търсиш вина в един човек когато сме в Европейския съветски съюз...
колко бежанци има в Гърция наясно ли си? палят острови направо...
колко изнасилвания се прикриха в Германия?
не знам неква лудница е това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:19       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
Poseidon написа:
така е понеже приехме и наложихме ценности които не ги разбираме и са ни далечни...

Хептен си вързал кънките... НАЛОЖИХА ни ги тези ценности... след като определени личности ни ПРЕДАДОХА/ ПРОДАДОХА за лична изгода! "Фалирала" Гърция, де отиде и на нея да чете лекции за финансова дисциплина... КАК СИ ИЗИГРА КАРТИТЕ?!?! И казаното в прав текст: "Простите са ми по-важни"... го разбирай като "Мангалите са ми по-важни"... щото именно те му държат облата глава над водата. Цепят мрака постовете ти просто на последните две страници... и аз съм в пълен потрес, ако наистина го вярваш всичкото това.



Само той да е с мед да го намажеш,кажи едно 3 страни в Европа където не е наложена тая мода,на тия 3 аз слагам тройно баси.

Не е само там / никакво успокоение не е това,мода някаква преди да заври канчето и избие на някъде /,последно време къде се обърнеш и все малцинства,репресирани,потиснати,мачкани,ощетени.........и поне са повече се залага на тия да гласуват,ако чакаш на умните,образовани и богати да ти донесат властта........има да чакаш.

Паралел който ще прави с тая държава тук мммммм да е в нова тема,че тая си е за България


Последна промяна FIRSTGUN на 15 Окт 2018, 18:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:22       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Poseidon написа:
[
колко бежанци има в Гърция наясно ли си? палят острови направо...
колко изнасилвания се прикриха в Германия?
не знам неква лудница е това...



Е колко да са,колко и убийствата с нож в Англия,връзка нямало,сигурно няма и връзка с оръжията и законите им........пък аз не съм и Дядо ви Коледа,Снежанка съм,в Русия

Америка е открита,има и факти вече,статистики.......ма положението е Еби ги,в буквалния и преносен смисъл.Лошото е,че повечето жени не го разбират това,очаквам пишките да забранят,по-дьлгите от 4 инча и хоризонтални поне от земята.

Fact: In 1966, the city of Orlando responded to a wave of sexual assaults by offering firearms training classes to women. Rapes dropped by nearly 90% the following year.

http://www.gunfacts.info/gun-control-my ... revention/


Защо не съм една журналистка сега,да си подам за разрешително,да ми откажат пък да ги метна на къс пас ма и шеф да имам,да публикува..........Снежанка съм,размечтах се нещо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 18:36       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
така е понеже приехме и наложихме ценности които не ги разбираме и са ни далечни...

Хептен си вързал кънките... НАЛОЖИХА ни ги тези ценности... след като определени личности ни ПРЕДАДОХА/ ПРОДАДОХА за лична изгода! "Фалирала" Гърция, де отиде и на нея да чете лекции за финансова дисциплина... КАК СИ ИЗИГРА КАРТИТЕ?!?! И казаното в прав текст: "Простите са ми по-важни"... го разбирай като "Мангалите са ми по-важни"... щото именно те му държат облата глава над водата. Цепят мрака постовете ти просто на последните две страници... и аз съм в пълен потрес, ако наистина го вярваш всичкото това.

не си разбрал за простите...и тва обясняам без да съм адвокат на Баце

под прости да се разбира всичко различно от психо десните...щото и с тях управлява...ще пусна едно интервю с Радан Кънев и с Пепи Москов само за 10мин ако продължаваш така...и ще вденеш...

и като умуваш много върни се когато мазалото беше тотално 4000лв за долар ...
и ми кажи ТИ как ше изведеш държавата от тоя ад без валутни бордове и прочие ...и рестрикции
ти изобщо помниш ли откъде минахме?
няма как требва да се удийсва на розовите педераси от ЕС да отглеждаме циганите и так дале...техни малоумни сващания иначе ше взимаш 2 долара заплата

Гърция...каква Гърция бе човек....тука се сменяват обществени строеве през 40г като носни кърпи....губиме две световни войни...ти ни сравняваш с Гърция!?

но да се докараме до обсаждане на РПУ ...не мога да го приема...

очевидно обаче може да излезеш прав...дългосрочно с тази политика ставаме малцинство...

или сменяме курса пак /те минаха 30г/ с Русия :tu: и така...

или пък не става така, м?

независимост! Либерта!

ама как ЛИБЕТА с малоумници бе човек?
чета: "нямаме свобода на словото и тука се убиват журналисти! а германците свършили работа на наще плужеци и заловили убиеца..."

при такива психари...не знам аз....намалаване физически до 2млн като начало е ок мислим...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 19:03       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
FIRSTGUN написа:
Само той да е с мед да го намажеш,кажи едно 3 страни в Европа където не е наложена тая мода,на тия 3 аз слагам тройно баси.

Полша, Унгария, Словакия… няма бежанци/ мигранти - НЯМА ТЕРОРИСТИЧНИ АКТОВЕ! На нас ни се разминават засега, щото искат да ходят по Европа… и бежанеца не ще да стои в Бг-то! Затова пък си имаме мангали - КЛЮЧОВИ ЕЛЕКТОРАЛНИ ЕДИНИЦИ!


И га баце си каже истината като Милош Земан, Посейдони:
Цитат:
Czech President Miloš Zeman labelled Romani people lazy and said that ‘slapping them’ is the best way to deal with them.
https://www.europeaninterest.eu/article ... -gypsyism/

… имаш ми телефона, звънни ми! Ма то ко не се беше дигнал народа, и Истанбулската конвенция щяха да приемат… ебаси!


За простите точно си визираше ПРОСТИТЕ... щото всеки с малко повече мозък на момента ще му хване глупостите и опашатите лъжи. А на МАНГАЛА... де вече сигурно е мнозинство/ наборниците - със сигурност… му казваш: "Ако не сме ние - няма помощи".... и ти е верен до гроб… които помощи аз и ти му ги изработваме/ отгладуваме. Иначе и с мангала… всеки да се оправя поединично/ самосиндикално… тая лавионообразно нарастваща биомаса… де няма как да се интегрира в нашето общество… НАЛИ ТРЯБВА ДА ЯДЕ... така че занапред все по-забавно и интересно ще става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 19:12       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Така 3,аз да почвам ли да изреждам цяла Европа?Май няма смисъл м.

Бежанци ВСЕ ОЩЕ няма в сериозен брой ма като гледам няма и отлив та идва и това,случайи като мангалските само го доказват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 19:52       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
minavasht написа:
Е това вече е хубава новина! Дано при обжалването не стигне до някой съдия, дето ще намери някъде умисъл.
Това за оръжието отпреди 1900 - такова свободно може да се притежава и носи? Или ако имаш примерно ловен билет примерно, можеш да имаш и такава пушка?
Щото ако е първото, барабанлии от онова време бол.

Чл. 4. (1) Оръжия по смисъла на този закон са огнестрелни и неогнестрелни оръжия.
(2) Огнестрелно оръжие е преносимо цевно оръжие, което произвежда, проектирано е да произведе или може да бъде видоизменено, така че да произведе, изстрел с куршум или снаряд чрез действието на взривно вещество, освен в случаите, когато е:
1. (доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2016 г.) направено трайно негодно за употреба чрез дезактивиране, при което всички основни части на огнестрелното оръжие са в състояние на необратима нефункционалност и не е възможно да бъдат отстранени, подменени или модифицирани по начин, който би позволил огнестрелното оръжие да бъде въведено отново в употреба, при условия и по ред, определени с наредбата по чл. 91, ал. 3;
2. проектирано за подаване на тревога, за сигнализация, за спасяване, за умъртвяване на животни, за риболов с харпун или е предназначено за промишлени или технически цели и може да се използва единствено за тази цел;
3. (изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) оръжие, произведено преди 1 януари 1900 г. и е:
а) преднозарядно, или
б) с разделно зареждане, или
в) разработено за боеприпас с димен барут и необлечен оловен куршум;
4. (нова - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) копие на оръжие по т. 3, ако не е предназначено да произведе изстрел с боеприпас с бездимен барут.


Веднъж имаше един с револвер с черен барут, кефеше ме как плющеше вместо да гърми, ама на 10 метра ги събра в добра група. Успя да запали и тревата пред мишените :).
Учудвам се, че не са популярни в БГ, щом не трябва разрешително за носене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 19:53       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
Учудвам се, че не са популярни в БГ, щом не трябва разрешително за носене.

А с барутя и капсите какво правим?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 19:58       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Чер барут се прави лесно и евтино, дори и да не го продават (не знам, тук е свободен). Капсите може да са проблем, ама може и да не са, едно време що пиратки се продаваха, сигурно пак е същото?
ония червените за детските пищовчетата в краен случай? Не съм имал случай да не гръмне. А и май ползваха същата смес като за конфетите - перхлорат и фосфор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer