logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 14:57




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2018, 20:27       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Ще стане това, което решат от "Козяк".

леко...леко...имаме алтернативи...е малко се бавиме, ноо напредваме...
Цитат:
05.03.2018 20:03
Руският президент Владимир Путин и българският премиер Бойко Борисов обсъдиха енергийните проекти на територията на страната ни. Това се е случило в телефонен разговор между двамата, проведен днес, съобщиха от правителствената информационна служба.

Българският премиер представи идеята си за развитие на проекта за АЕЦ „Белене“ като общобалкански

https://btvnovinite.bg/article/bulgaria ... roekt.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 14:39       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Празника мина и разбира се се случиха неща, които го вгорчиха:

Руската православна църква разпространи на сайта си видеозапис от изявление на руския патриарх Кирил пред президента на България Румен Радев на срещата им преди два дни. То е с продължителност почти 6 минути и е изпълнено с остри реплики, като в част от времето си духовникът подсилва ефекта от казаното с потропване с пръсти по масата. От записа, разпространен след края на визитата на патриарха в България, се вижда само какво говори гостът, но не и дали и какво е отвърнал президентът.

Гледах го и... нямам думи. Дядо поп разказва историята, както нему е угодно. Радев кима утвърдително, или на мен тъй ми се струва. Какво е лошото да благодариш за жертвите, които други народи, влизащи тогава в състава на Руската империя, са дали.
Поразрових се тук там по рускоезични сайтове и малко се поуспокоих:
Eduard Laumets •
Патриарх бедняга по принципу российскому:сила,наглость и хамство,совсем окривел с такими принципами...кошмар!!!

Jaugen Keppul •
Российский император Александр II носил, среди прочих, титулы: "...Царь Польский, ...Государь Псковский и Великий Князь Смоленский, Литовский, Волынский, Подольский и Финляндский", т. е., представлял Польшу, Литву и Финляндию. Поляки, литовцы, фины и др. народы освобождали Болгарию, так что Гундяев, кроме хамства, ПРОЯВИЛ СВОЁ НЕВЕЖЕСТВО!

Sergii Boriichouk •
Буду краток:
- чревоугодие: посмотрите на его габариты, сравните с изображением Исуса
- алчность (сребролюбие): посмотрите на его одежды, часы, яхты
- гнев: просто еще раз перечитайте статью
- тщеславие (гордыня): посотрите как его встречают
- зависть: вспомните крайнюю (и уверен, последнюю для Кирилла) встречу Патриарха с Папой

Что осталось? Лень да похоть...
Светлана Руд •
Ищет повод оскорбиться.
Всех вокруг критиковать
не пущайте вы гундяев
За границей выступать

Alexandr Arefev •
Говно - оно и в рясе - говно!
Ֆելիքս Հայրապետյան
Шовинист , и большой, ваш Гундяев!

Arkady Sladkoff •
Опять Россиюшку святую обижают. Русские никого не трогали, только освобождали. Так вот и наосвобождали шестую часть планеты )))

Андрей Цицулин •
Таки, патриарх у нас нацист, чему удивляться?
Evgeny Ovcharenko •
Скоро мы услышим, что и фашизм Россия победила и Европу освободила)) Позор гордыня и тщеславие вот основные качества русского патриарха!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 22:55       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ето хубава и лоша новина...в зависимост от гледната точка... :roll:

От една страна хубаво е че ше градиме и с руснаците...и със западните партньори...
...политика, която не да я разберат, а насила да им я набиеш в главите на някои пак няма да вденат...но кой колко може толкова...

От друга страна лошо е че Баце няма алтернатива...пак
аман
не става бе...Радев опитва човека ама не ти ли е дадено свише...не можеш и толкова...

http://pik.bg/%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA% ... 32739.html

Цитат:
И фактът, че руският президент Владимир Путин вече обсъжда бъдещето на АЕЦ "Белене" като балкански порект и останалите енергйни проекти, както и предстоящата си среща с руския държавен глава с премиера Борисов, а не с реципрочния му по ранг Радев, е красноречива заявка с кого оттук нататък ще общува Кремъл.
Тънък детайл към тази факт е и уточнението, че този разговор се проведе ден, след като руският патриарх Кирил се върна "огорчен" от България в Русия.

Някой съмнява ли се, че посещението на Кирил у нас за 3 март не беше просто визита на любезност на най-високопоставеното духовно лице в Русия, а дипоматически сондаж за отношенията между властите в двете държави?

Ако се съмнява, нека припомним факта, че първото съобщение, което Радев разпространи вече като президент, бе, че Путин ще посети България на 3 март. Трябваше да е през миналата година, но той не дойде и през тази. И направи дипломатическо проучване чрез посещението на партриарх Кирил.

Несъмнен знак за дипломатическото ниво на гостуването му бе и присъствието на руския посланик у нас Анатолий Макаров на една ръка разстояние от Кирил. Ясно е какво е написал в грамите си. След което Путин вдигна високо червения картон за Радев чрез разговора си по същество с Борисов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 00:59       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Джаба виж сега...без да се обиждаш...и ти и баща ми и Радев сте военни и като такива с право и по закон ви е забранено да се занимавате с политика.
А горе си наплескал некви руски цитати да се чудиш от кой кенеф си го обрал? и какво казваш всъщност!?

Военния е тромав в политиката и му убягват нещата ...

ето гледай пак https://www.dnevnik.bg/video/2018/03/06 ... _pouchava/

ти изобщо представяш ли си мащаба на гафа????

1. Радев кани Путин за 3ти март /няма как да дойде по покана на Радев... класата на Путин е ясна/
2. И прати руския патриарх.
3. Радев, като всеки военен е слон в стъкларски магазин и в словото си споменава държавите Полша, Литва, Финландия и Румъния :shock:

Що за идиотщина е това??? участвали са воини от тези държави, но не и държавите...това не война на Полша, Литва, Финландия и Румъния с Турция!?!?!

Не бе Джаба това е руско-турска война и с българско опълчение...и ДА и бойци от тези страни...как пък пропусна и държавата Япония този катил Радев?

щото наистина е имало един единствен самурай в боевете при Плевен...Значи и държавата Япония и Русия са ни освободили...
Яко!
И това е от тъпотия да знаеш! това е срамното! на черешата е барабар с целия му екип...
сам да ги покани и сам да ги дразни от тъпост! патриарх Кирил го сочи с пръс и му се кара, а той гледа като преял...бахти унижението е това!

Срам ме е от него! ама ме е срам и от сина , че напоследък ми изчезват двайсетолевки от джобовете...и го хванах...ама поне ги е издумквал да черпил аверите та ми мина веднага ... :-)
та срам ме е ама нито ще се откажа от детето си нито от президента си...
просто и двамата имат мнооого трески за делане...

Цитат:
От думите на патриарх Кирил се разбра, че повод за реакцията е словото на президента на Шипка, в което беше посочено, че роля за Освобождението освен Русия са играли също Полша, Литва и Финландия, чийто воини са загинали в боевете.



патриарх Кирил написа:
Искам ясно още веднъж да ви кажа, че България е била освободена от Русия. Нито Полша, нито Литва, нито други страни. [От] Русия", заявява патриарх Кирил на президента Радев и допълва: "Искам откровено да ви кажа, че ми беше трудно да чуя тези неща. Нито полският сейм, нито литовският са взимали решение за освобождаването на България". Духовният водач на Русия подчертава, че има двойнствено впечатление от юбилея.


jaba написа:
Гледах го и... нямам думи. Дядо поп разказва историята, както нему е угодно. Радев кима утвърдително, или на мен тъй ми се струва. Какво е лошото да благодариш за жертвите, които други народи, влизащи тогава в състава на Руската империя, са дали


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 01:19       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Poseidon написа:
щото наистина е имало един единствен самурай в боевете при Плевен..
Името му знае ли се ? Аз се сещам само за един плевеснки самурай - Слави Трифонов .....

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 01:32       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
няма майтап, Витане ...боеца се казва Сейго Ямадзава търците са се плашели от него като от огин!
Вечна признателност към този японец мъж и боец!
Но държавата Полша или Япония не е водила война с Турция бе колко требва да си луд да го кажеш това на руския патриарх :shock:

Да евросъвместимо е ама не е верно! но селянин ли си то си е доживотно...

Витане гледай филма Мисия Лондон...нищо че си го гледал...аз го гледам няколко пъти годишно HD качество требва да е та да изпъкне к-жа Селянска ми е любим образ...


Цитат:
деня на битката той се обръща към подчинените му войници с помощта на един френски преводач с думите: „Момчета, тъй като аз не говоря руски, а вие не знаете японски, по време на атаката няма да ви давам никакви заповеди. Следете ме и правете това, което аз правя Имам едно-единствено изискване – бъдете бързи като светкавици.

Разчитайте повече на своите щикове и приклади, отколкото на куршумите. Раниците и багажа си оставете тук, в окопите
самураят скочил в него и започнал да сече с острия си меч всичко живо, което се изпречва пред очите му.
Момчетата го настигнали и също скочили в окопа, като започнали кървав бой с щикове и приклади.

И макар бранителите да били много повече от нападателите, последните се уплашили от тази дръзка атака и хукнали към табиите, за да се спасят. Самураят ги последвал и съсичал на две де когото стигне. А той бил по-бърз от турците и малцина от тия успели да се доберат до табията....

А ония, които все пак се добрали до табията Кованлък, викали колко им глас държи: Бягайте! Това не е човек, а жълт дявол, който няма очи, а само някакви цепки, от които излизат искри

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/article/33742

е...и известен със страстта си към алкохола :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 01:55       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
3. Радев като всеки военен е слон в стъкларски магазин в словото си споменава държавите Полша, Литва и Финландия

Що за идиотщина е това??? участвали са воини от тези държави, но не и държавите...това не война на Полша, Литва и Финландия с Турция!?!?!


Можем да поспорим. Царство Польское е в състава на Руската империя и императорът носи полската титла, Великото Княжество Финландско е също в състава на империята и титлата влиза в титулатурата на императора, Великото Литовско княжество също. Издавайки манифеста за обявяванена войната « Мы, Императоръ и Самодержецъ Всероссійскій, Московскій, Кіевскій, Владимірскій, Новгородскій; Царь Казанскій, Царь Астраханскій, Царь Польскій, Царь Сибирскій, Царь Херсониса Таврическаго, Царь Грузинскій; Государь Псковскій и Великій Князь Смоленскій, Литовскій, Волынскій, Подольскій и Финляндскій; Князь Эстляндскій, Лифляндскій, Курляндскій и Семигальскій, Самогитскій, Бѣлостокскій, Корельскій, Тверскій, Югорскій, Пермскій, Вятскій, Болгарскій и иныхъ; Государь и Великій Князь Новагорода низовскія земли, Черниговскій, Рязанскій, Полотскій, Ростовскій, Ярославскій, Бѣлозерскій, Удорскій, Обдорскій, Кондійскій, Витебскій, Мстиславскій и всея сѣверныя страны Повелитель и Государь Иверскія, Карталинскія и Кабардинскія земли и области Арменскія; Черкасскихъ и Горскихъ князей и иныхъ наслѣдный Государь и Обладатель; Государь Туркестанскій, Наслѣдникъ Норвежскій, Герцогъ Шлезвигъ-Голстинскій, Стормарнскій, Дитмарсенскій и Ольденбургскій, и прочая, и прочая, и прочая»

императорът я обявява и от името на всички подвластни му земи и народи, васални владения и т.н.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 09:21       Заглавие:  Re: България
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2012, 22:06
Мнения: 132
http://m.dir.bg/dnes/news/26943982/
Пускам тая българска новина тук, въпреки че мислех да я постна в темата за отстреляния ром. То не че това е нещо ново де. Но се чудех защо ли баш сега от Кос се сетиха, а и забележете каква причина основно се изтъква! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 09:24       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Poseidon написа:
баща ми и Радев сте военни и като такива с право и по закон ви е забранено да се занимавате с политика

Така е. За каквото съм учил с това съм се занимавал. Ама на...Решетников и Корнелия решиха друго. ТОЙ, Радев, си помисли, че може. То, за това и така стана, Кирил направи, което бе планирано с участието на руските медии - публично унижение на президента Български.
Poseidon написа:
Що за идиотщина е това??? участвали са воини от тези държави, но не и държавите...това не война на Полша, Литва, Финландия и Румъния с Турция!?!?!

В тържествените зари-проверки много, много отдавна се отдава почит на загиналите войни от различни националности, независимо, че се стражавали под руски знамена. Това ни най малко не омаловажава ролята на Русия. Това е почит към загиналите. Дядо поп това го е знаел много добре и затова насочи показния удар там. Нали не си мислиш че той не е запознат със сценария.
Poseidon написа:
Мисия Лондон...нищо че си го гледал...аз го гледам няколко пъти годишно

Ми гледай. Щом, като не те боли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 14:32       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Радев направи грешка, като спомена, че България е освободена от войни на държавите Полша, Финландия, Украйна..... Тогава, към датата на обявяване на Руско-турската Освободителна война (1877-1878), в хода на самата военна кампания и непосредствено след нея, НЕ СЪЩЕСТВУВАТ държави Полша, Финландия, Украйна......Към него момент, горецитираните нямат правосубектност, каквато се схваща по смисъла на международното публично право. Има саможертва на РУСКИ военнослужещи от различни националности.
В това отношени Посейдон е прав да казва, че гаф е допуснал Президентът Радев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 16:56       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
andrei p226 R написа:
Има саможертва на РУСКИ военнослужещи от различни националности.

"Руски", "русский" е етноним, който обозначава само един от народите в Российската империя. По това време ясно правят разлика между "русский" и "российский". В българският език тая разлика я няма, не знам защо. Примерно, регистърът на дворяните в Российската империя включва и руски дворяни и полски и литовски и татарски и кавказки и остзейски и т.н. Но, ако наречеш полският дворянин руснак, по него време си рискувал дуел. Така че, руски военнослужещи е имало в полковете формирани в руските губернии на империята. В регулярната кавалерия примерно са служели предимно малоруси-украинци, белоруси-литовци, татари и поляци. В гвардейската кавалерия е имало и значителна част дворяни с немски и шведски произход от ингерманландските губернии (Прибалтика). В ирегулярната кавалерия са влизали съответните казашки войски и башкирската конница.А за казака тогава не е имало по-голяма обида от това да го наречеш руснак, било е равнозначно да го наречеш мужик.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 17:02       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
В това отношени Посейдон е прав да казва, че гаф е допуснал Президентът Радев.

И да е допуснал гаф, не е работа на дядо поп да му дърпа ушите пред обществото! Тая руска надменност много ме дразни! Посрещнахме ли те като цар - посрещнахме те! Дундаркахме ли те като ВИП персона - дундуркахме те! И, тръгвал си бил обиден заради изказване, в което няма нищо обидно.... ами, прав ти път!


п.с. Някой да чу дедо поп, де си тръгна обиден... да се извинява на изпроводяк за нахлуването на казаците в Добруджа през 1916-а?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 17:29       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
andrei p226 R написа:
НЕ СЪЩЕСТВУВАТ държави Полша, Финландия,

Великото княжество Финландско се управлява от императора по силата на лична уния. То има собствен Сейм, Конституция, банка и учреждения, правителство - имперски финландски Сенат. Валутата е собствена - финската марка, официален език е шведският, после финският. За да може православен да заеме държавна длъжност в княжеството е трябвало да приеме финландско поданство. Календарът е григориански, църквата е отделна. Великото княжество има собствена войска.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 17:31       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
Тая руска надменност много ме дразни!

Такива са, някои неща никога няма да се променят. Всички са врагове, всички са ни длъжни за нещо и т.н. Не мога да си обясня само защо се допусна гебешника Гундяев да се упражнява в имперска риторика на гърба на президента.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 20:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Poseidon написа:

............

От друга страна лошо е че Баце няма алтернатива...пак
аман
........


Изобщо не са притеснявай Посейдоне!
Когато създателите на един полит проект решат Той да има алтернатива, такава ще се появи.
А дотогава .....

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer