logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 00:36




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2018, 23:05       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Преди няколко години имах идея да правя и продавам оловна жица.
Не можех да си позволя да купя готова хидравлична преса с моите изисквания, накрая купих един комбиниран струг/фреза, купих от един местен доставчик профили и плочи, играх си един месец и се получи 50 тонна преса с 12 инча ход за 20 секунди. Проблема ми беше цилиндъра, в който оловото се пресова, не можех да го направя с необходимите толеранси, обаче и в цяло Орландо намерих само една фирма, която все още прави неща по по пръчка. Бяха само възрастни хора, работеха на ръчни машини, свършиха супер работа. Като си говорих със собственика, оплака се че няма нови кадри, никой не иска да го прави.
Скоро минах оттам, май беше затворена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 00:05       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Моята първа братовчедка от Варна веднага щом завърши медицина замина и остана да работи в Германия, като лекар. Това е начина да се вдигнат заплатите тук. Нарича се свободно движение на хора и капитали! Така както един куп холандци работят по колцентровете в София и Пловдив. Другото се нарича командна икономика. Която може да се осъществи САМО В УСЛОВИЯТА НА ТОТАЛИТАРИЗЪМ.

Абе, ти не беше ли завършил икономика... :DD; за да ти се вдигнат заплатите - някой тези пари трябва да ти ги заработва; а през последните 10 години баце ти с неговата политика към "чуждите" българи прогони още един милион души да живеят и бачкат извън пределите на Бг-то; другият проблем ти е мангала - още един воденичен камък на врата на бюджета; пенсионерите, щото при баце ти естественият прираст от бейби бум през 2009-а върви само надолу и надолу; хайде, армия не ни е нужна... нали НАТО ще ни пази; ама аз в София мога да вадя по 2К лева... ; да, всеки който не го мързи да стане от кревата и да отиде на работа някъде в София... ще вади от 1,5К нагоре. И като цяло или не искаш, или не можеш да вникнеш в същността на проблемите, които се коментират тук... само се въздържай да държиш сметка на останалите и да ги поучаваш, щото не ти влиза в работата. И е малко тъпо, в крайна сметка. "Командна икономика"... смех през сълзи; да наистина беше и е такава... когато Меркел ни налагаше стриктната финансова дисциплина/ и евро джендърите де ги дундуркаме в момента всячески мислят как да ни го турят. Само че докато облия стриктно спазваше заповедите отвън да еве майката на собствения си народ... ухилен младок като Ципрас вдигаше люти скандали на Меркел... само и само и гърците да не го докарат на нашето дередже... на "фалирала" Гърция, забележи. В отговор на всичко това, облия отиде да поучава гърците на финансова дисциплина... can you imagine... хайде, ти с твоите разсъждения можеш само да ме развеселиш... но когато в някой объл е и хляба, и ножа... и сиренето... нещата идват коренно различни. И вече хич не опират просто до един безобиден майтап.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 01:12       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Хубу де, тая строга фискална политика е за държавния бюджет и маймунките, увиснали на държавните клони.
За малък частен бизнес примерно през колко обръча трябва да прескочи човек, за да отвори магазин или цех за производство?
Тук за производство на куршуми трябваше да намеря под маем помещение със подходящо зониране (индустриално), платих $36 на общината за бизнес разрешение, на Ситито пак толкова, дойдоха от ситито да огледат дали ел инсталацията е по кода, мина пожарния инспектор с тях да види че ми свети знака за изход, за $30 дойде една агентка на АТФ да огледа и одобри лиценза, и това беше.
Фирмата я направих онлайн за 15 минути.
След това не е имало проверки от ХЕИ, данъчни, общински, и кой знае оше какво.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 07:12       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
andrei p226 R написа:
Ами, трябва да се протестира! След 9 години гнет на ГРОБ, нещата вече са необратими!

Андрей, ако не е тайна в кой университет си завършил? Дипломирал ли си се, имаш ли магистърска степен? На какво ниво знаеш чужд език и кой?

Защото, ако си завършил и се дипломирал, като магистър от СУ, УНСС, ТУ. И знаеш английски на ниво С1. Ще започнеш с 1300 лева чисто в София и Пловдив. И само след 3 години ще взимаш 2000 лева заплата.

Но ако си завършил Югозападния дистанционно, и английския ти е на ниво А2. Забрави за заплата над 1200 лева в офис.

Лично за мен 2000 лева е един добър доход за България. Ако човек е женен и жена му взима 1500 лева. Спокойно могат да живеят нормално. А това са доходите на всяко РАБОТЛИВО семейство в София, Пловдив и Варна.

Всяка акушерка в частна клиника, помощник фармацевтка, крупие, служителка в кол център. Взима 1500 лева чисто. Всяка циганка със средно образование изкарала курс по фризьорство или козметика. Работеща, като фризьорка или козметичка изкарва по 1500 лева на месец. Това е с един курс за 3 месеца. И после да се работи здраво. Говоря за циганка от село Рупци дошла в София. Работила, като чистачка и през това време изкарала курс за козметичка.

Това е положението или сериозно учене или яко бачкане. :-)


Ами, Пламене, дипломирал съм се в СУ, випуск 2006г.. Работя по специалността си, вадя по 2,5+к лева на месец. Парите са добри. Така като ми шетеш постингите и анализите, мислиш ли, че съм без вишо? Специфичните процесуални понятия и лексика, която използвам, не ти ли направи впечатление?
Това не означава, че не мога да оценявам критично положението около мен, защото виждам какви гробари ги вкараха навсякъде и ако не си от тях животът ти е доста труден.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 09:26       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Мен пък винаги ме напушва смях и ме обливат сълзи, когато някой ми говори за капитализъм и пазарна икономика, като никъде по света държавата и нейния потенциал да налива пари чрез държавни поръчки не е сведен до 0.

Какъв капитализъм, какъв пазар какви 5 лева, като ДЪРЖАВАТА е най-големия контрагент на ПАЗАРА. В САЩ това може би не се вижда защото има МНОГО и ГОЛЕМИ компании но в Европа, Азия и т.н. смях през сълзи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 11:35       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
b5202s написа:
Мен пък винаги ме напушва смях и ме обливат сълзи, когато някой ми говори за капитализъм и пазарна икономика, като никъде по света държавата и нейния потенциал да налива пари чрез държавни поръчки не е сведен до 0.

Какъв капитализъм, какъв пазар какви 5 лева, като ДЪРЖАВАТА е най-големия контрагент на ПАЗАРА. В САЩ това може би не се вижда защото има МНОГО и ГОЛЕМИ компании но в Европа, Азия и т.н. смях през сълзи.

Абсолютно вярно! В момента, в България, именно държавата е най-големият икономически ,,пазарен" (всъщност непазарен) играч! Чрез възлагането на обществени поръчки, т.е. чрез избирателното разпределение на публичен финансов ресурс.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 12:39       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
andrei p226 R написа:
Андрей, ако не е тайна в кой университет си завършил? Дипломирал ли си се, имаш ли магистърска степен? На какво ниво знаеш чужд език и кой?
.... и т.н....
Що не спрете с това кой колко учил, колко виШо-та имал, колко езика знаел...
Нямате ли примери безброй около вас, че пълни тъпани въртят милиони, ми смятате 1500-2000 лв. на месец на някой с виШо... ;)
И друго, не е нужно да си с няколко виШо-та за да влезеш в заплата 1000+ лв. на месец :P
https://www.economic.bg/bg/news/7/tarsy ... -leva.html
И още по-друго, висшето образование не означава автоматично ум и интелигентност!
Един от най-висшите хора с който съм говорил беше точно един овчар, човек, пич та дрънка...
Така че примери много и в едната и в другата посока!
Отдавна съм спрял да оценявам хората по дипломите...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 12:54       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:

... ухилен младок като Ципрас вдигаше люти скандали на Меркел... само и само и гърците да не го докарат на нашето дередже... на "фалирала" Гърция, забележи. В отговор на всичко това, облия отиде да поучава гърците на финансова дисциплина... can you imagine... ....


А ти помниш ли, как некой от управниците ни тука се вайкаше да не станем ние като гърците :D :D :D ?
Явно ги е било много страх да не станем като гърците, но аз по-късно разбрах защо!
Кво имам в предвид: Преди Гергьовден бяхме на екскурзия у Атина.
Една от сутрините отиваме да видим местния пазар.
Цените им са убийствени - кило прясно свинско месо за готвене - 1 евро, кило прясна риба - 1 евро, кило домати или краставици - 0.5 евро.
Почваме да си говорим на български и да обсъждаме цените - дали нещо не са примоционални покрай празника, зер Гергьовден иде!
Един от продавачите, нашенец, дочул българска реч, вика "Нема примоция, тука цените са такива на пазара". Разговорихме се с него, пенсионирал се човека в Гърция - като общак в някакво училище, твърди че взима пенсия около минимума - 470 евро и си докарва допълнително от търговия на пазара.
Ся аз не знам кви са им точно пенсиите и заплатите в Гърция, но им видях цените.
Видях и как живеят и работят - не работят много през деня и не всеки ден.
За сметка на това си живеят много лежерно и без да се напинят.
Не съм гръкоман, не ме кефят гърците (предвид историческите ни отношения), но нема как да не призная дължимото на политиците които са имали и имат - отстояват им интересите до дупка и тва е!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 16:19       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Някой да чу нещо подобно то устата на нашите?!

Цитат:
Alexis Tsipras pledged to end austerity.
https://www.theguardian.com/world/2015/ ... p-for-more


Като в Брюксел Ципрас тогава всеки път вдигаше скандали на Меркел /нещо, което нашите медии естествено не отразиха/... докато нашият там мълчеше като ПУКАЛ, а тук се правеше на голямата работа, като в същото време ни удряше балтията през кръста! И после... ко стана, че не вечеряхме?! Като голяма част от мръсната работа тук отново я изиграха националните ни медии... които за пореден път представиха нещата на обществеността крайно едностранчиво и манипулирано. Иначе не е като да няма свобода на словото или свободен достъп до информация... ЗАПАДНИТЕ медии, де наричат терористите от Ал-Кайда "умерена опозиция" примерно, в определени отношения са много по цензурирани от нашите... просто в Бг-то липсва търсене на качествена журналистика, явно и затова не се предлага такава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 17:01       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Spurs написа:
andrei p226 R написа:
Андрей, ако не е тайна в кой университет си завършил? Дипломирал ли си се, имаш ли магистърска степен? На какво ниво знаеш чужд език и кой?
.... и т.н....
Що не спрете с това кой колко учил, колко виШо-та имал, колко езика знаел...
Нямате ли примери безброй около вас, че пълни тъпани въртят милиони, ми смятате 1500-2000 лв. на месец на някой с виШо... ;)
И друго, не е нужно да си с няколко виШо-та за да влезеш в заплата 1000+ лв. на месец :P
https://www.economic.bg/bg/news/7/tarsy ... -leva.html
И още по-друго, висшето образование не означава автоматично ум и интелигентност!
Един от най-висшите хора с който съм говорил беше точно един овчар, човек, пич та дрънка...
Така че примери много и в едната и в другата посока!
Отдавна съм спрял да оценявам хората по дипломите...


Епа пита човека(Пацо). Язе му отговарАм.
Пита така, като че ли брак, че ми предлага.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 17:23       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
andrei p226 R написа:
Пита така, като че ли брак, че ми предлага.
:D :D :D
Яко!!!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 21:52       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Е аз съм свободен за Андрей не знам. :oops: Иначе за брака трЕбва да идем в САЩ. Тук нИ дават.

Утре ще разбИра дали пИчеля зИлена карта. :roll:

Чудя се къде да ида при първата пушка в Сан Диего или при .38-ми в Маями. Къде има повече курви в Сан Диего или Маями? За гейове знам, че Сан Франциско е нъмбър уан. Ма ми е още рано. Нека се преситя от жини и тогаз. :oops:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 22:06       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
b5202s написа:
Radula само да добавя, че след реформата Дянков герберите взимат 100%+ спрямо останалите защото ШЕФА те оценява. Ако не са такива, като съпругата ми да работи за останалите калинки и държавата ще спре. Навсякъде има един дето работи за ползу роду. Мога да си позволя съпругата ми да не работи но виждам, че колкото и да ме дразни, че се прибира скапана работи по празници и събота и неделя не се бъркам защото така иска и се чувства реализирана. А частния сектор общо взето са посерковци без отговорност нямат идея катво е да отговаряш за 10 ки милиони.


Това е точно така! В целия публичен сектор е пълно с Калинки, които там са назначени по надлежния ред! Не можеш ги измести и с булдозер! Тия, които не са Калинки, те опъват каиша за останалите! Цялата администрация е така! Калинки и работяги, които се скъсват да работят, за да се навакса огромни обем от работа, който иначе не се разпределя на ония Калинки с високите заплати! Наглост, безочие, безпардонност! Това е гробарският стил на работа! Работата се върши от малкото случайно назначени работяги, попаднали в системата случайно и без връзки! Те се познават по това, че са най натоварени, имат много работа и с години стоят на една позиция!
Аз затова се и разкарах, защото ми омръзна от Калинки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 22:14       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
radula написа:
Paco написа:
andrei p226 R написа:
Ами, трябва да се протестира! След 9 години гнет на ГРОБ, нещата вече са необратими!

Андрей, ако не е тайна в кой университет си завършил? Дипломирал ли си се, имаш ли магистърска степен? На какво ниво знаеш чужд език и кой?

Защото, ако си завършил и се дипломирал, като магистър от СУ, УНСС, ТУ. И знаеш английски на ниво С1. Ще започнеш с 1300 лева чисто в София и Пловдив. И само след 3 години ще взимаш 2000 лева заплата.

Но ако си завършил Югозападния дистанционно, и английския ти е на ниво А2. Забрави за заплата над 1200 лева в офис.

Лично за мен 2000 лева е един добър доход за България. Ако човек е женен и жена му взима 1500 лева. Спокойно могат да живеят нормално. А това са доходите на всяко РАБОТЛИВО семейство в София, Пловдив и Варна.

Всяка акушерка в частна клиника, помощник фармацевтка, крупие, служителка в кол център. Взима 1500 лева чисто. Всяка циганка със средно образование изкарала курс по фризьорство или козметика. Работеща, като фризьорка или козметичка изкарва по 1500 лева на месец. Това е с един курс за 3 месеца. И после да се работи здраво. Говоря за циганка от село Рупци дошла в София. Работила, като чистачка и през това време изкарала курс за козметичка.

Това е положението или сериозно учене или яко бачкане. :-)

Пацо, ще си позволя да се обърна по този начин към теб- ти се сещаш защо, това, което пишеш е далеч от сериозното, ама много далеч! Не знам, а и не ме интересува, в какъв розов свят живееш, но жонглираш с цифрите доста фриволно!
Относно образованието- не е критерий или предпоставка за кариерно и финансово израстване. Говоря за Пловдив- град, цитиран от теб. С магистърска степен от Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" съм от времето, когато магистър наистина значеше магистър., а не като сега купените дипломи. В смисъл- държавна поръчка при конкуренция 5 места при 280 кандидати. С повече от солидно образование, разбирай пет вагона книги, както казваше покойния Тодор Колев. И работя за 1300 лв. и то с много напъване. Не ме мързи- сам си построих къща на три ката и я шпакловах и изолирах с тея две ръце. Имам наблюдения както от държавния, така и от частния сектор. Със съпругата ми работим в държавния и нещата са трагични- заплащане, климат, ниво на интелект на кадрите....
В частният нещата не са по-различни- брутална простота на собствениците и пълна незаинтересованост на персонала. С кадърни и можещи хора от бизнеса съм говорил и знаеш ли какво споделиха през зъби и на по няколко водки? Че са поели глътка въздух единствено и само в промеждутъка, в който ББ не беше на власт! Парадокс или реалност!? В останалото време- безкрупулен рекет на местни дерибеи, облечени с власт от герб, всевъзможни спънки от всички институции и т.н.
Само като пример- мой много близък приятел ревеше от яд, че решил със собствени средства да облагороди малка алея до сградата, която построи и ползва за офиси и жилища. Става въпрос за 20 м2 между сграда и училище в широк център на Пловдив. Мястото беше кал и смрад... Стана кукла след неговата намеса- чисто, светло, ползвателно. Но.... Не беше поискал "благословията" на слабограмотния ни кмет "инж" Мамин Ваньо. И последва солиден акт, разчистване за негова сметка и маса съпровождащи проверки на бизнеса му. След една седмица група мангали нахвърляха криво-ляво плочки, удариха един маркуч и трите национални телевизии снимаха "тържественото" откриване на алеята, на което случайно беше и ББ. Потупвания по рамото, похвали и левашки хумор съпровождаше събитието-знаеш му номерата, щом си му фен.
Сега мястото отново е пълен Батак, защото беше направено само заради камерите- брутално грозна реалност, мен...
Ако герб и ББ бяха наистина кадърни, а не си намираха министрите по завоите- справка Ана-Мария Борисова, нещата щяха да отлепят от дъното и наистина румънците щяха да ни завиждат, както продължава да ни баламосва баце ти. Проядени от корупция и безочливи, страхливи при решения, отстъпчиви при най-малък натиск от всяка страна, безгръбначни- това са в момента управляващите. Не, че комунистите са цвете- далеч съм от тази мисъл!
Просто да обявиш герб за най-успешната формация в политиката до момента е смешно! Фидосова, тефтерчета, дпс, патриотчета- само се огледай назад в последните години колко хаотични коалиции и действия направиха и ще ти е достатъчно. Но, както ти казваш, всеки си гледа от неговата камбанария...
До последните избори, признавам, гласувах за тях- мъже от системата и армията, хора на честта и мъжката дума, нови лица, неопетнени...бахти заблудата! Физкултурникът с апартаментите все още не може да даде логични обяснения, баце стана генерал от няма как, щото много се обиди, че не го правят, онази, на Депардийо сестра му- пълен въздух и тъпота, анорексичката Фидосова- а, тя вече не е от нашите...Все неща, виждани преди в годините от други партии.
Нека се хвали колко пъти е бил комунистите на избори- това не храни хората, а само егото му, което- повярвай ми, е безгранично... Такива нарциси не ни трябват!
Всички държавни структури така са натоварени с роднинска администрация, че ми е трудно да ти опиша, а не е и тук мястото. Пълно с крещящо тъпи и некомпетентни селяни, но роднини на правилните хора от коалицията или на партньори от бизнеса. Пловдив, и не само, е завладян административно от хора от Велинградската яка и Пазарджишкия край. Случайно или...Само се сети кой дълги години се явява като депутат от там и отговора ти е готов.
Не ми се пише повече, и без това стана дълго. Провокира ме сляпата ти възхвала на хаотичните движения на една сбирщина от роднини, нарекла се партия... Скоро нещата ще се променят- надявам се хората да са стигнали предела на търпимостта си и на следващите избори да ги изгонят с камъни.


Абсолютно верно е това! Атмосферата е на страх, хората са наплашени за хляба и си траят! Интелектуалното ниво е много зле! Ама много зле! ГЕРБ създадоха такава порочна атмосфера и сисъчтема на социална реализация в цялата държава, които доведоха до излизане и на малкото кадърни хора. Манталитетът за абсолютна непогрешимост и това, че ще векуват във властта, ги прави още по-гадни! Резултатът от 9 години управление на ГЕРБ е тотално разделение на обществото. Затъване на гези, които не са от тях и превръщане на държавата в кочина! Ама са удобни на евроатлантическите партньори и ще ги държат на власт още дълго. Много дълго.

Радула, за каквочи мъже с достойнство ми говориш? От системата? Напълниха цялата държава с хора, които и 5 лева не могат навън да изкарат! Хубавите и платени служби са за тях! Останалите, кучета ни яли!


Последна промяна andrei p226 R на 14 Май 2018, 22:21, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2018, 22:18       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
radula написа:
Пацо, ще си позволя да се обърна по този начин към теб- ти се сещаш защо, това, което пишеш е далеч от сериозното, ама много далеч!


Не, не е! Напълно сериозно е!

Откога не си си сменял работата? Кога за последно ходи на курсове по нещо? Да повишиш нивото на чуждите си езици или техническите си познания примерно?

Имам роднина в Пловдив, който никога не е бил на държавна работа. Инженер е. Взима доста повече от 1300 лева... над 2000 чисто. И не е от ГЕРБ. Помня преди ГЕРБ, че нямаше метро в София. Ломско шосе беше една циганска улица. Нямаше и една магистрала от край до край. Нямаше и заплати над 1200 лева освен за програмисти и шапкари с висок чин.

Днес в София един продавач в Практикер и една касиерка във Фантастико или Лидъл взимат 1260 лева Бруто.

Ето ви факти:

https://m3.jobs.bg/job/4309902

https://m3.jobs.bg/job/4316861

https://m3.jobs.bg/job/4282512


Ето ви и обяви за хора с вишО и приличен английски. Заплатите са над 2000 лева.

https://m3.jobs.bg/job/4315075

https://m3.jobs.bg/job/4316273

https://m3.jobs.bg/job/4295302


Обява и за Пловдив заплатата със сигурност е над 1500 лева.

https://m3.jobs.bg/job/4303917


Пацо, според теб заплата от 2000+ лева е много добро възнаграждение, така ли? За град като София?
Аз мога да ти кажа, че тая заплата се изкарва доста трудно! Познавам калинки, които правят по над 3000 лева на месц, без да вършат нищичко!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer