logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:44




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 01:32       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Много, ама много подценявате ГЕРБ и силите зад тях. Това което крепи Ангела крепи и Бойко. Избора на Цецка за президент е поредица от логически ходове. Да дойде ляв президент. После да направи партия, като Първанов. Която да отцепи още от електората на БСП. Всичко това е стратегия.

Проблема не е в локалните бизнес интереси на БСП. А в продажността им. Русия само това чака да има продажници, които да купи в лицето на БСП. Докато ГЕРБ са силно ориентирани на запад.

Нито Германия, нито САЩ ще позволят на БСП да ни върне под влиянието на Русия. А и вие трябва да се радвате, защото Русия е 100 години назад от Германия, като икономика и социално общество. От Русия освен мутри и мафия друго няма да спечелим в близките 100 години. Германия е два пъти по-малка по население от Русия, а е 10 пъти по-силна икономически!

Защо не карате Лада, а карате Мерцедес и Ауди? Защо имате Глок и Зиг Зауер, а не само един Макаров? Защо пиете уиски, а не евтина водка от Русия? :-)

Нямам нищо против руснаците. Много умен и талантлив народ са. Ама революцията от 1917-та ги върна 100 години назад. И скоро няма да догонят Германия. След 100 години може би. :-)

И не не съм фашист. Просто Германия повече ми харесва от Русия. И Скорпионс повече ми харесва от Любе. Разбира се България ми харесва повече от Германия, защото съм българин. :armed:


Това, че карам Ауди на старо и имам един пиклив Зиг, да не мислиш, че се дължи на любимците ти? АМА НИКАК НЕ СЕ ДЪЛЖИ!
ПМ не го харесвам, защото е синоним на анахронизъм в лекото стрелково оръжие, при това с неприемливо по днешните стандарти мисък ресурс.
Почнах да карам кола на 14 години с ,,Москвич 2140" и още по-големото недоразумение ,,Москвич 21412"! Имам представа що е то ,,съвеЦки/руски. Това са антиавтомобили, които заслужено отстъпиха позиции на ,,Западните" и ,,Източните ( японските и корейските автомобили). Не стават за кищо, освен за у ТКЗС то
Водка, бира и рИкия не пия, щото са гадни питиета и общо взето са пиячката на простолюдието, дето пие не за удоволствие, а да дави ядове, мъки и комплекси.
Сега малко учение по история да ти сторя:
Революцията от 1917г.и най-паче последвалата при Чудовището Сталин индустриализация(извършена с цената на много жертви) на Съветска Русия, спомогна така щото Към 1935 г. СССР да може да си произвежда пълната гама от въоръжение и бойна техйика: от патрони за ,,трилинейките", през самозарядни винрчтовки, картечни кистолет, РСЗО, танкове, авиация, доста добри танкове, чудесна артлерия и так далее...
Занеш ли Пламене, през Първата световна войа (1914-1918), какъв е бил дефицитът от стрелково оръжие, достатъчно количество скорострелна артлерия, боеприпаси, облундирвка и т.н. в Руската армия на? В армията на най-голямата по територия и тогава държава- Руската империя? Говорим за катастрофален дефицит на най-базови материално-техкически средства, задължително необходими за водене на военни действия! И това към 1 август 1914г., демек преси Русия да влезе в ПСВ. А това е дъфжава, която е причислявана, към т.нар. ,,Велики сили". Държава, която при царете е толкова ,,силна", че през 1905г., малката острован държава Япония, лишена от подземни богатства, нанася изключително унизително поражение на Русия...
През Втората световна война и съветското участие в нея, въпреки крайно нескопосното и некадърно управление на войските и огромние загуби, които РККА ( Рабочее крестянская Красная армия)търпи от германците (загуби в жива сила и техника(, икдустриализираната Русия а.к.а. СССР не спира да бълва въоръжение, така щото винаги го има във войските....
Хм...дамммм
Ако по време на германо-съветската война, Германия имаше срещу себе си Руската империя с нейния военен поренциал от ПСВ, вместо индустриализирания СССР, руснаците щяха да ,,свършат курса" още по-скоропостижно и по-жалко, дори в сравнение с 1918г. ( официалното излизане на Русия от Първата световна война, с подписването от Ленин и Централните сили на Брест-литовския мирен договор 3 март 1918г. )


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 01:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Спирам да отговарям на потребителят с ник нейм ,,Расо", макар че го уважавам, защото съм убеден, че извършва т.нар. ,,тролинг"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 01:45       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ми не Андро, не съм на държавна работа. И аз и приятелите ми сме по-добре при ГЕРБ. Никой от нас не е на държавна работа. Не виждам стикери на ВИС-2 и СИК. Не виждам мутри по дискотеките, като едно време. Лично аз виждам положителна промяна. При теб може да не е така. Помниш ли как изглеждаха улиците на София през 1995-та година? Ладички и Опелчета изгнили... И нямаше 100 000 млади, като теб купили си жилища в новопостроените тухлени кооперации из цяла София.

Не знам дали знаеш. Но няма една реалност. Ти си твоят свят. Но не си света. Както и никой не е. За мен в 2018-та година е супер. Няма война, ям пържоли, риба и плодове. Тичам на воля в парка. Който ГЕРБ ремонтира и стана по-хубав отпреди. Мога да си дигна задника и да отида за три дена до Берлин без пари почти. Мога да си купя мотор и кола и да си карам на воля. Не дължа на никой и един лев. Нямам заеми и кредити. Щастлив човек съм. :-) Радвам се на малкото. Едно време хората са гладували и ходили пеш. А аз ям пържоли и летя по пътищата на воля. Е как да не съм щастлив. Какво ... замъци ли да имам?


Да нямам деца, ама се грижа за инвалид и болен човек. Които имат повече проблеми от едно здраво лапе. Но не пищя тука колко е лош живота.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 08:46       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Paco написа:
а мен в 2018-та година е супер. Няма война, ям пържоли, риба и плодове. Тичам на воля в парка. Който ГЕРБ ремонтира и стана по-хубав отпреди. Мога да си дигна задника и да отида за три дена до Берлин без пари почти.


Гледай сега ако цената която платихме всички ние като народ за да може да скокнеш до Берлин то ние с право сме обявени за най-големите будали за всички времена. Индианците поне са разменя ли злато нещо, което имат за стъклени маниста нещо което нямат.

Гледай сега ако от уравнението ти махна София и ти сложа жена и две деца и те пратя във Враца ?!?

За да разбереш мащабите на разрухата ще ти дам пример от миналата година. Съученик на сина ми. Прави апендиситна криза петък вечер. В Пирогов детското коремно викат вирус е и не го приемат. Света Ана го приемат ама не лекуват апендицит. Неделя сутрин един дърт доктор казва какво правите вие дето има ясно изразен апендицит не е за нас. От там в Пирогов Пирогов викат не е за нас но го приемат. Така до понеделник сутринта докато на работа дойде детски хирург който може да оперира един възпален апендицит. Ами ако беше станал перитонит?

Не знам осъзнаваш/разбираш ли какво значи това което ти описах и то в София и то в Пирогов? Човеко ние сме черна дупка едновременно сме в 19 и 21 век. Което от гледна точка на квантовата механика е напълно възможно, но ти виждаш само 21 век. Защо не виждаш и 19 век?

19 век сме защото няма кой да оперира 60 часа едни апендицит на дете а сме в 21 век защото в София се напълни с модерни болници с модерно оборудване на които аз им казвам санаториуми защото след 15:30 и събота и неделя доктори няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 10:13       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Във всяко общество има безброй примери на несправедливости. Има примери и за добрини свършени от хората.

За уравнението и Враца с двете деца. Веднага ти давам пример! Имам познат с две деца от Враца. Работи като международен шофьор на Камион. Едвам си взе средното пича. Да отсъства често от дома си. Но не е войник в Афганистан да не го виждат жена му и децата му по половин година. На всеки 10 дена е при жена си. Не му е лесно, ама да ти казвам ли как се живее във Враца с 5000 лева? Да ти кажа ли какво жилище има? Каква кола кара? Къде са били с жена му по света? ВЪВ ВРАЦА С ДВЕ ДЕЦА. Пича едвам си взе средното!!!

И аз мога да ти дам примери за болници. Майка ми е първа група инвалид и лежа два пъти в Токуда. Без да платим нито лев!!! Айде ходи в САЩ в някоя хубава болница, ако не внасял хиляди долари за здравни осигуровки!

Или проучи въпроса за Русия как е в хубавите им болници, като нашата Токуда! Дали бедна пенсионерка с 150 евро пенсия може да лежи в подобна болница.

Виж Германия е уникална страна. И ще живея там повече и от България. Сега някой ще писне, че в Германия било скъпо. Ми да оди в КУБА! Там не е скъпо. :happy:

И айде стига ме дърпахте обратно в казана! :DD

Решил един българин да се измъкне от казана в ада (ада на собственото самосъжаление и тревожност). И хоп нашите го теглят назад в пъкъла.

Неам нерви :DD (както пееше Милена) да пиша тук повече. Не седя на бюрце или друга сладка работица. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 10:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
Paco написа:
а мен в 2018-та година е супер. Няма война, ям пържоли, риба и плодове. Тичам на воля в парка. Който ГЕРБ ремонтира и стана по-хубав отпреди. Мога да си дигна задника и да отида за три дена до Берлин без пари почти.


Гледай сега ако цената която платихме всички ние като народ за да може да скокнеш до Берлин то ние с право сме обявени за най-големите будали за всички времена. Индианците поне са разменя ли злато нещо, което имат за стъклени маниста нещо което нямат.

Гледай сега ако от уравнението ти махна София и ти сложа жена и две деца и те пратя във Враца ?!?

За да разбереш мащабите на разрухата ще ти дам пример от миналата година. Съученик на сина ми. Прави апендиситна криза петък вечер. В Пирогов детското коремно викат вирус е и не го приемат. Света Ана го приемат ама не лекуват апендицит. Неделя сутрин един дърт доктор казва какво правите вие дето има ясно изразен апендицит не е за нас. От там в Пирогов Пирогов викат не е за нас но го приемат. Така до понеделник сутринта докато на работа дойде детски хирург който може да оперира един възпален апендицит. Ами ако беше станал перитонит?

Не знам осъзнаваш/разбираш ли какво значи това което ти описах и то в София и то в Пирогов? Човеко ние сме черна дупка едновременно сме в 19 и 21 век. Което от гледна точка на квантовата механика е напълно възможно, но ти виждаш само 21 век. Защо не виждаш и 19 век?

19 век сме защото няма кой да оперира 60 часа едни апендицит на дете а сме в 21 век защото в София се напълни с модерни болници с модерно оборудване на които аз им казвам санаториуми защото след 15:30 и събота и неделя доктори няма.


Изключително точно казано! :tu:
Тука 60 часа за апендицит, а в някои градове и хирург няма...
Ама Берлин е на 19 Евро и 2.5 часа от София...
Не я разбирам така аз пустата демокрация!
Прав е Б52, като идеш във Враца или Елхово, с две деца и си до там! Найш кви Берлини и Борисови градини ще са ти в главата!
ПП. Късно видях последния пост на Пацо - по тоя повод - има живот и в по-малките градове, но повечето от хората живеят зле! И се чудят накъде да я подкарат! И като е толкова хубаво - иди там бе братле, що се натискаш в София?! И ми е чудно как международен шофьор през 10 дни си е в къщи... :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 11:01       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Paco написа:
проучи въпроса за Русия как е в хубавите им болници, като нашата Токуда! Дали бедна пенсионерка с 150 евро пенсия може да лежи в подобна болница.


Категорично отказваш да разбереш какво ти пиша и то не е защото си глупав, а защото имаш мнение. Да в нашите скъпи болници се ЛЕЖИ щото такива балъци като мен плащат. https://www.kolkodavam.bg/ 20800 лв. е моята дан и от 7-ми май съм данъчно свободен :D .

За болници и здравеопазване не ми говори аз ПИЯ от извора! Директорите на болници в София пият вода/информация след мене.
Преди 9-ти е било обичайно ДЕТЕ да си замине за един АПЕНДИЦИТ пак ли там искаме да се върнем ?!
В случая който ти говоря и майката и бащата са на по 5000 нето Е.И като няма кой да реже!!! Щото при децата е по-друго и анестезиолога и опериращия и т.н. Мен НЯМА педиатри вече.
И тази кадрова разруха е повсеместна точно както в 19 век сме, само дето тогава са имали идея как се гради държава а ние РУШИМ такава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 13:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Да, да за кадровият дефицит в медицината в България, ТЕПЪРВА ЩЕ ИМА ДА ВИДИМ ,,ЧУДОТО" да няма лекари!
Срената възраст на лекарите в България е 50+.....
Айде със здраве!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 19:04       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Да, да за кадровият дефицит в медицината в България, ТЕПЪРВА ЩЕ ИМА ДА ВИДИМ ,,ЧУДОТО" да няма лекари! Срената възраст на лекарите в България е 50+.....

Като дефицитът далеч не е/ няма да бъде само до лекарите... щото няма как всички да станем тираджии. То има, де, но нали трябва да има лекари, учители, музиканти, актьори... военни, ако щеш. Колкото и да не ни е нужна вече армия.

Като всичко това води началото си от 2009-а, когато облите хванаха кормилото на властта. Това, което задължително трябваше да направят бе... да запазят БЕЙБИ БУМА от времето на Тройната коалиция, както и да ограничат емиграцията. Вместо това, за разлика от "фалирала" Гърция, ние бяхма предадени/ продадени... стриктната финансова дисциплина на Меркел, за да сме зависими от еврофондовете... а чрез тях да ни извива ръцете да приемаме бежанци. "Няма бежанци - няма европейски пари", думи лично на Ангела Меркел. С бежанците също ни продадоха/ предадоха... кака ти Кристалина ни каза "Свиквайте"... изигра го камикадзе срещу Бокова... и си би камшиците като някакво шефче в Световната банка. Та, луд късме имахме с бежанците... щото така се развиха нещата геополитически.

И, какво имаме насреща... застаряващо население, все повече мангали, срив в естествения прираст и още над ЕДИН МИЛИОН българи в трудоспособна и детеродна възраст, които си биха камшиците да живеят и да бачкат навън. И, в крайна сметка... кой ще ти заработва парите?! Затова толкова се радвам на "Наш Льотчик", щото облите са отявлено ЧУЖДИ... на Меркел, на американците, на Западните Балкани... само и не на българите.

Врътката с КТБ ще я пропуснем, леко ще засегнем шурбаджанащината... щото по вертикала и хоризонтала навсякъде се напълни с некомпетентни наглеци, което на практика блокира работата в цели ключови сектори. Хайде, аз съм стигнал донякъде на собствени мускули... но при младоците е нещо жестоко! Без връзки, без да си човек на човека... колкото да знаеш и да можеш... си заникъде! Като да можеш да риташ топка се цени много повече от знаенето на чужди езици и притежаването на други специфични знания и умения.

Спасението, както аз го виждам... е всеки да се оправя поединично и самосиндикално. Българите отдавна не сме един народ... липсва ни и обединяващ НАЦИОНАЛЕН ИДЕАЛ... хайде, на 6-ти май "наш льотчик" нито един път не спомена "партньорите от НАТО"... докато предишните само това меляха... и, "ангажиментите ни към НАТО" ли са националният идеал, около който да се обединим като нация?!

И за бат' Пацо, де на 40+ години се радва на 2К лева месечно, децата вадят по 8,5 милиона... купуват топ апетитни имоти в Софето:
https://btvnovinite.bg/tazi-sutrin/razg ... ln-lv.html

И всичко е точно! Ако питаш облия, обаче... "Пари - няма!" Някакъв студент там купи "Кремиковци", Гинка се пръкна от нищото... от период над десет години сега разбира, че ядем боклуци на завишени цени... и се прави на учуден, та чак се и газира! Как да е, такова е... немАхме просто късмет да ни се случи държавник като Ципрас, а ни се случи облия... но това е! При масово прост народ/ гласоподавател - вижда се докъде води ДЕМОКРАЦИЯТА. Аре, че стана много дълго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 19:37       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Не е само Ципрас... ;)
Ми Орбан...
На поляците им отнеха право на глас в Европарламента (или в комисиите.., не понмя) щото се опънаха на Меркел и Сие... Чехите...
Що не се среща нашия с тях, а?! Щото е мишка до тях, колкото и кила да тежи... Ама с Бабата целувки, прегръдки, букети... Идилия!
Лошото е, че алтернатива не виждам! Няма да се позволи от Европата. Много сме слаби и уязвими без собствена икономика и на гърба на турците, за да си правим собствена политика! Ние просто сме граничната бразда да ЕС, и в момента в който станем излишни, ще се превърнем в купчина бодлива тел. Като границите, които разрушихме по времето на "демокрацията"...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 19:49       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ето още едно мнение, което трябва са бъде чуто...
https://news.bg/world/tusk-napadna-tram ... agove.html
Цитат:
С приятели като Доналд Тръмп кой се нуждае от врагове?

Туск още повече ви се издига в очите!

Цитат:
"Гледайки последните решения на Доналд Тръмп, някой дори може да си помисли: с приятели като тези кой се нуждае от врагове. Но честно, ЕС трябва да бъде благодарен. Благодарение на него ние се отървахме от всички илюзии. Осъзнахме, че ако се нуждаете от помощ, вие ще я откриете в собствените си сили", каза Туск пред журналисти в София преди евролидерите да обсъдят "обединен фронт" срещу Тръмп.

Индоктриниран е май пустия му Туск... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 19:51       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Не е само Ципрас... Ми Орбан... На поляците им отнеха право на глас в Европарламента (или в комисиите.., не понмя) щото се опънаха на Меркел и Сие... Чехите...

Псилютно, но там е друго... Ципрас го давам за пример, щото въпреки че Гърция е водеха фалирала... всеки път вдигаше люти скандали на Меркел, само и само да не натресе тази СТРИКТНА ФИНАНСОВА ДИСЦИПЛИНА на собствения си народ. Докато на нашия и окото му не трепна... бастиса и продължава да бастисва ключови за държавата сектори /като реалните измерения на погрома още въобще не са ни ясни/. Пиша го всичко това, щото по нашите медии нещата излизаха едностранчиво и манипулирано... а тогава стриктно преслушвах чуждите медии какво приказват и как реагират в Брюксел Ципрас и нашия... нашия там мълчеше като пукал, а тук на журналята дуеше мускули и се правеше на голямата работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 19:56       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Туск още повече ви се издига в очите!

Ъъъ, недей! PDT_Armataz_01_30 Колкото и да не ме кефи Тръмп, засега от Тръмп лошо не сме видели! И лошо, много лошо е... такива сигнали да идват от София/ България! Замисли се защо тези послания не идват от Брюксел, а именно от Бг-то... стриктната финансова дисциплина не ни я натресоха американците... иначе интересна/ забавна тема - ще я следим.


п.с. Замисли се също така, защо Орбан се изказва в подкрепа на Тръмп:
https://www.youtube.com/watch?v=6NWQJMmFwsI

Цитат:
Prime Minister Viktor Orban is interpreting Trump's statement as "the end of multilateralism" and as permission for Hungary to also put itself in first place.

Ето това в червеното им бърка в здравето на брюкселските зелки... и газовите трасета/ политика на Америка, естествено. Но това иде да е доста обширен и задълбочен анализ.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 20:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Най-малкото, което получаваме от външната политика на Тръмп е вдигането цените на петрола, респективно на горивата и у нас... Мани тия приказки за лятното покачване! Политиката към Иран е причината...
Ако там се затегне положението и се стигне до конфликт, колко ли бежанец ще се появи на хоризонта...?! Ама както ги е захапал, знам ли...
Нас може и пряко да не ни засяга, ама все пак сме част от Света, от Европа, и не може да ни отмине...
Пък че Туск го каза от София, не виждам проблем в това...
Друга интересна тема е размразяването на проекта "Белене"! Сети се Мара... И там ще е интересно... ;)
ПП.
Ееехххх, Орбан!!! Пич!!! :tu:
Кога наш политик ще каже подобно нещо, продажна пасмина!!!
Най-малкото ще влезе в графата "тежък нац(ионал)ист"!!! ;) И съответно доволно оплют...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 20:17       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Всяко лято горивата се вдигат... като това за мен си иде изцяло по линия на нашите спекуланти. Аз си спомням литър дизел за 2,70 - 2,80 лв. Иначе Тръмп размахва пръст на ОПЕК като казва, че изкуственото завишаване цените на петрола няма да бъде толерирано:
https://www.businesstoday.in/current/wo ... 75316.html


И забележи какво пише в статията: Иран иска цена по-ниска от $80 за барел... каквато предлага Саудитска Арабия. Това към 20.04.2018-а. Като аз съм далеч по-склонен да вярвам на чуждите, отколкото на нашите. Монополистът "Лукойл" бил на загуба. :DD
https://economix.bg/лукойл-нефтохим-все-пак-е-на-загуба


Сега, ако ми кажеш, че наркодилър работи на загуба... някак си ще бъде по-склонен да ти повярвам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer