logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 18:35




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 17:13       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Спора вече е решен! Гърците се съгласиха! От македонския президент, както и от нашия президент нищо не зависи. Ще върне закона техния овен, после ще го гласуват на второ четене в парламента им. И името ще влезе в сила.

Мнозинството македонци и ВСИЧКИ албанци в Македония искат страната им да е в Европа. Да могат да пътуват и работят без ограничения в Европа. Никой няма да пита един овен, дали иска или не иска. А и ВМРО ДПМН са половината с присъди и поели към затвора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 17:15       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Борисов може да се критикува за много неща, но в случая за мен той 100% прав. Кой да приеме в случая? Георге!!!
Президента просто нямаше какво да прави. Той го е поканил - да си го посреща.
Колкото до името. Какъв е проблема? Има договор черно на бяло от миналата година. Гърция да се оправя.

Poseidon написа:
са то явно гръците се плашат от такава естествена граница...като на снимката долу ама няма проблем да не се плашат...засега границите си остават така...

Не виждам смисъл да се показва тази карта освен в учебниците по история. Македония, като държава е факт. Ако всички там милееха за България, Георге и георгевци щяха отдавна да са издухани. Има други реалности и за това НАТО и ЕС е най доброто решение за Македония, което ги отдалечава от други орбити и намаля вероятността пак да стане патаклама.
Искам да напомня, че дървените политици и философи не ходят на война. Те са само герои на перото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 17:25       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе то и Милошевич беше дървен политик...ама войната беше там не с перо...
А за македонците и картата...интересно...защо говорят този език на който говорят днес?

Александър Велики е говорил на гръцки ако не се лъжа..да си я карат на гръцки и те...нали са му наследници...

"македонски език" в днешния му вид е...е просто егати понятието... :DD

айде на бас, че спора за името няма да се реши в близките 200г?

по езика нещата са мааазало

Цитат:
В официалните си контакти с представителите на Република Македония държавните органи на Република България и Република Гърция не зачитат македонската езикова норма за самостоятелен език.[5]

Македонският език е обявен за отделен и различен от българския език на 2 август 1944 г. от Антифашисткото събрание за народно освобождение на Македония (АСНОМ).

Кодифицираната норма на македонските диалекти, така нареченият македонски литературен език, се разглежда от повечето български езиковеди като трета книжовна норма на българския език, успоредна на българския книжовен език и на банатската писмена норма. Като основа за създаването на нова писмена норма е взет югозападният български а-говор.[6]

Македонският език е припознат като самостоятелен от Енциклопедия Британика и Езиковата енциклопедия на Кембридж,[5] както и учени от международната общност.[7]
В същото време френската „Голяма енциклопедия на езиците“ не разглежда македонския като отделен език.


Британците...естествено ше признаят непризнаваемото...отколешен техен стил и политика...да всяват конфликти...

не знам...инфото е старо от википедия...вече и ние мое да сме признали езика македонски...
а гърците защо не признават езика? не разбрах? да не би да го припознават като разновидност на гръцки? :?

Важния въпрос по езика е обаче:
на къв език са говорили Филип и сина му Александър Велики?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 17:55       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Poseidon написа:
айде на бас, че спора за името няма да се реши в близките 200г?

Аз също съм песимист. Срещу решаването му работи преди всичко Русия, а тя е трудно заобиколим фактор, особено със съюзници Сърбия и ...Гърция. Причините за това, според мен, са няколко, но основната е да не стане Македония член на НАТО.
Poseidon написа:
Важния въпрос по езика е обаче:


Да важно е какъв е езика, но по важно е, какъв се чувстваш. Много глави са паднали, много са гнили по затворите за да се почувстват сегашните жители баш македонци с дедо - Александър Македонсков.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 17:55       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Poseidon написа:
айде на бас, че спора за името няма да се реши в близките 200г?

Аз също съм песимист. Срещу решаването му работи преди всичко Русия, а тя е трудно заобиколим фактор, особено със съюзници Сърбия и ...Гърция. Причините за това, според мен, са няколко, но основната е да не стане Македония член на НАТО.
Poseidon написа:
Важния въпрос по езика е обаче:


Да важно е какъв е езика, но по важно е, какъв се чувстваш. Много глави са паднали, много са гнили по затворите за да се почувстват сегашните жители баш македонци с дедо - Александър Македонсков.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 19:25       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
jaba написа:
Причините за това, според мен, са няколко, но основната е да не стане Македония член на НАТО.


Ха ха ха ха ха ха :))))))))))))))

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 19:30       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
на къв език са говорили Филип и сина му Александър Велики?


На МАКЕДОНСКО-ГРЪЦКИ , който няма нищо общо с българо-славянския , който се говори днес.

jaba написа:
Борисов може да се критикува за много неща, но в случая за мен той 100% прав. Кой да приеме в случая? Георге!!!


И ти си прав 100%

Много ясно , че Борисов няма да приеме никой докато не му обяснят , от къде накъде Македония и Гърция спорят , като как да се наричат българските Западни покрайнини ?
:roll:

P.S. Тоя и назад да тича - не моем го стигнем
Изображение

=========
Патриархът на Йерусалим Теофилос Трети удостои премиера Бойко Борисов с Орден на рицаря на Ерусалим за неговите заслуги към православието и провъзгласи българския министър-председател за висш командир на Ордена на Светия Божи гроб, като го награди със златен кръст, върху който има златна корона и звезда.
===========

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 20:07       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Хм...Баце отказва да приеме македонския президент /срещата е била насрочена за утре/ забранил е и на външната министърка да го приеме...не се месиме никак...не взимаме страна...трудно ми е да преценя мъдро ли е това...или не е мъдро

ТЪПО е мен, уникално ТЪПО... БЕЗКРАЙНО ТЪПО!!! Не може държавата ти понастоящем да е домакин на Ойропредседателството… ти едва ли не да го играеш ОБЕДИНТЕЛ И ПОМИРИТЕЛ НА ЗАПАДНИТЕ БАЛКАНИ... отделно от това си премиер на държава-членка на ЕС, където именно ДИАЛОГЪТ се явява най-висша ценност… а ти да вземеш и да се скриеш на кучето в гъза, щото такава депеша ти е дошла от "Козяк"!

Впрочем, изключително много се радвам на тази постъпка на баце… щото на всеки средноинтелигентен човек за пореден път му стана пределно ясно какъв пълен… имаме начело!

Дори и да не си съгласен с тезата на македонския президент… ти беше длъжен да го приемеш и да ИЗРАЗИШ СТАНОВИЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ! Като именно с този отказ НИЕ НА ПРАКТИКА ВЗЕМАМЕ СТРАНА..., а иначе нали се сещаш, че това не е еднолично на баце решение… а чисто и просто му е спуснато отнякъде за изпълнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 20:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
P.S. Тоя и назад да тича - не моем го стигнем.

Е, и?! Катафалка с багажник още никой не е измислил. А такива като него ще ги съди историята.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 20:49       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Дори и да не си съгласен с тезата на македонския президент… ти беше длъжен да го приемеш и да ИЗРАЗИШ СТАНОВИЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ!


ubboto написа:
Като именно с този отказ НИЕ НА ПРАКТИКА ВЗЕМАМЕ СТРАНА...

Съсредоточи се мен. Политика от тоя левел не е за всеки...ама ти ще можеш да се осафериш...просто трябва хладен ум и чисто сърце :tu:

1. Становището на България е ясно : солидарност с македонския премиер и пълна подкрепа на споразумението му с гръцкия премиер

Ако Баце приеме македонския президент, / а той снощи е изгонил македонсия премиер след 100сек и е казал, че няма да подпише за това име никога / , то какви са опциите:

1. да говори половин час без да каже нищо
http://pik.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A% ... 57872.html
има видео...ако ти честно напишеш тука какво си разбрал от речта на Радев то наистина можеш! за мен това е ааабсолютна загуба на време Радев трябва да върне 1/30 от заплатата си...тоя ден е загубен в безсмислици...и то с цел да влезе в новините - друго не постига...
а истинската му цел е да атакува Баце...и я постигна...изтапани се и каза:
"не става само с прегръдки"...трябва иначе...например с тягостно-безсмислена траш реч... :shock:

2. Да почне да убеждава президента Георге, че греши и да приеме това име!? което е брутална намеса във вътрешните македоски работи...

3. отказваш да го приемеш...по тоя начин подкрепяш гръцкия и македоския премиер... ние наистина сме взели страна /приемеме споразумението/ но не се месим във вътрешните им работи...нека спорят президент и премиер там...ако искат и да се стрелят...

нещо повече...Георге е тука по покана на Радев...ако беше по покана на Баце вече е друго...
а ето какво натвори Георге като покани там Радев
Цитат:
Президентът Георге Иванов посрещна българския си колега Румен Радев в Ново село, но не присъства на българо-македонско честване на Деня на храбростта, което по традиция се провежда на Българския военен мемориал в Ново село.


Ама какво го каниш тука тоя реакцоионер бе Радев? на сичко отгоре е именно прът в колелото за ЕС на Македония

Цитат:
а иначе нали се сещаш, че това не е еднолично на баце решение… а чисто и просто му е спуснато отнякъде за изпълнение.

може би...а тоя дето му ги спуска съшия ли му спусна да отиде до Москва...или е друг...или спускащите са няколко?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 21:18       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
отделно от това си премиер на държава-членка на ЕС, където именно ДИАЛОГЪТ се явява най-висша ценност… а ти да вземеш и да се скриеш на кучето в гъза, щото такава депеша ти е дошла от "Козяк"!

да откажеш среща ! е много различно от това да се криеш...
в превод на разговорен от дипломатически език значи буквално - -разкарай се, бе!
как ти и Радев го преведохте 'да се криеш"...вие си знаете

...ДИАЛОГ що за тъпак ще влезе в диалог с човек изгонил премиера преди 10 часа отказвайки да приеме новото име ?
Диалога /майко мила/ дето проведе Радев какво постигна??? осевен че напомня стила на Серго...тягост и дъъълго очакване да схванеш какво иска да каже...кво постигна друго...е постигна де...ползва го "диалога" по стар българо-просташки обичай за да напада опонент в случая Баце...демек за вътрешно политическа борба...еми простотия до шия е това...политическа Андрешковщина
простотията се мери по смисъл и действие, а не по диалектните форми на Баце...

Класата на Баце изпъкана много яко и само в едно изречение има го горе в линка...на практика казва с Радев сме на една позиция :DD и това е винаги когато Радев го задява като момиченце , което харесва някой батко...ха ха това в бокса е ъперкът с моментален нокаут той не спори с Радев както ти тука или някой друг излива помия ...заеби...боксов мач между дете и тежкоатлет е това...неравностоен...ама толкова си могат некои...
http://pik.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A% ... 57937.html
и не го ли чуваш...Георге казва: "това споразумение са го правили без мен и да го довършат без мен...защо да го легализирам?...и прочие негови си моабети...
и ти да влизаш в ТАКЪВ ДИАЛОГ :shock: и то без да си го поканил !?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 21:44       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Нямам идея на каква база правиш изводите си но Бойко е позьор в поза кръсникът Марлон Брандо в ролята на премиер. Лисчетата му ги спускат началниците, кога е Меркел кога Козяк. Какво пък толкова хубаво се случи в БГ от как сме членове на ЕС 11 години са много достатъчно за качествена промяна. Виж 1944-1954 примерно колко са се родили на двора и колко в болница.

Проблема ми с Бойко е че не изразява моята позиция а тази на ЕС и НАТО а това не е моята позиция.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 21:48       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
не изразява моята позиция а тази на ЕС и НАТО а това не е моята позиция.

трябва да кажеш коя е твоята позиция обаче...
излизане от ЕС?
как ше стане с референдум? мислиш ли че ше са мнозинство за напускане?

иначе може...ше направим ос Сърбия България Москва...
не знам референдум в Сърбия дали ще отхвърли членство в ЕС?
а в Русия...? питам сериозно...
много сериозно го мисля аз това...
Русия в ЕС...Англия излезе...което е Ок.
А Нато се разпуска...
как мислите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 22:02       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
2. Да почне да убеждава президента Георге, че греши и да приеме това име!? което е брутална намеса във вътрешните македоски работи...

Не, баце няма да убеждава никого за нищо… а просто ще изкаже и от собствената си уста СТАНОВИЩЕТО НА ЕВРОСЪЮЗА ПО ВЪПРОСА , ще пусне някоя друга дебелешка шега… след това ще хапне първо, второ и трето… а после отива да рита топка. И, мани го в случая Наш Льотчик… на Путин думите му бяха: "Надявам се другата седмица да се видим и с Бойко Борисов". Наш Льотчик от дъжд на вятър се явява авангард на тежката артилерия, нищо повече.


Ако не стопляш, да ти го кажа по друг начин, лаф от Хасково: "Не е страшно любимата ти да се откаже да се омъжи за теб, страшното е Делян Добрев да ти откаже да ти бъде кум." А нерде Д. Добрев, нерде баце… все едно баце в последния момент да се откаже да те бацепомаже… погинал си! Като тук божествената ръка… ооопс, кунката на Баце… се направлява от американците.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 10:09       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз мисля, че от позицията на прочутото ни Европредседателство, Баце можеше да изпълни ролята на арбитър или посредник в преговорите.
От една страна сме с Гърция в ЕС, от друга - макетата са ни първи братовчеди. И понеже рева тука и се снима с де що видя от "западните Балкани" (дето ще ги "интегрираме", баси думата), ми ето ти прекрасен повод да си превърнеш думите в дела! Точно пък от позицията на Европредседателстващ, имаш и супер предлог да се включиш!!! Щото името на Македония, не е важно за нас ли?!

Всички прилики с действителни лица са случайни:
https://www.youtube.com/watch?v=dFNH0dWD-I4

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer