logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 06:38




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 04:26       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Едната страна на рода ми е македонска, още през 70-те години прадядовци, дядовци и баби ми обясняваха как съм бил македонче.
Не мисля, че е било под нечие влияние, така се чувстваха хората, въпреки че бяха прекарали в БГ 50-60 години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 04:58       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
andrei p226 R написа:
Македонска нация съществува от 1944г. Това е! По ранни корени и традиции, тази нация няма.


Не мога да се съглася - моите праотци по майчина линия са напуснали (Килкиш или Кукуш) през 1914 година след като гръцката армия е изгоряла града. И цял живот и поколения след това са се наричали македонци.

Ако не е нация, то поне е една значителна етническа общност, която нарича себе си македонци. Дори създадоха един вицепрезидент на САЩ - Спиро Агнев от Кукуш. Не можеш да я отпишеш като народ/нация.

Подобно на арменците, които, като еврейте и гърците можеш да ги намериш из цял свят, македонците са си македонци където и да са. Политиката и границите са съвсем друга бира.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 05:11       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Yank написа:
andrei p226 R написа:
Македонска нация съществува от 1944г. Това е! По ранни корени и традиции, тази нация няма.


Не мога да се съглася - моите праотци по майчина линия са напуснали (Килкиш или Кукуш) през 1914 година след като гръцката армия е изгоряла града. И цял живот и поколения след това са се наричали македонци.


Може да се окаже, че сме рода :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 12:29       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
По-старите поколения хора, родение в Южа, Беломорска или Вардарска Македония, които са казвали, че са македонци, използват това понятие, като географска принадлежност, а не като етно-културна или национална принадлежност и самоопределение. Въвъ всеки случай, македонските българи, преди 1945г., казвайки че са македонци не са имали предвид нещо различно и противопоставено, като национална принадлежност на българите. В периода 1918-1941г.във Вардарска Македония много българи се самоопределят, като македонци, само за да не бъдат решресирани от сръбските власти, като българи. Самоопределението македонец идва и като реакция на политиката на Белград за асимилиране на македонските българи. Един вид, не сме българи, но не сме и ,,прави сърби"(южни сърби).
След 1944г. и съдаването на Народна Република Македония, част от СФРЮ, ,,македонец", придобива друг политически смисъл. Македонец става начин за национално самоопределение.
Има фазлика Янк, в това, какво предците ти са влагали, когатоа са казвали, че са македонци и самоопределението на населението от Вардарска Македония след 1944г.
Македонска нация и писменост има. Те са създадени след 1944г. и са институционализирани в рамките на Република Македония. Налагането на тази нация във Вардарска Македония става за сметка на българската нация. Чрез целенасочено, изкуствено обособяване на македонците от българите. Македонизмът, като политическа доктрина, се базира на антибългаризъм!
Обясних Ви го кратко и ясно! Дано сте разбрали!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 12:47       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Дядо ми и баба ми по бащина линия от Славейно/Смолян се наричаха Родопчани.
Така се наричат и всички живеещи и родени в Родопите.
Някои се наричат и Балканджии!
Но това не се етнически общности.
Нещо повече, има огромна разлика между етнос и нация.

Етнос,а е биологическа самостоятелност обособена във времето.
Нация е самоопределение базирано на лично предпочитание, избор или невежество.
Пример: В Турция, ....както и в Испания, Китай или Русия, които са нации
//но не и етнос// има арменци, българи, гърци, черногорци, евреи, араби и сульо и пульо.

Едно Перу, Чили или Колумбия, не е етнос, а нация.
Етнос, са местното население на споменатите държави.
Едни Арменци, Българи, Албанци и прочие, са етнос, ...освен нация.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 13:07       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
minavasht написа:
Едната страна на рода ми е македонска, още през 70-те години прадядовци, дядовци и баби ми обясняваха как съм бил македонче.
Не мисля, че е било под нечие влияние, така се чувстваха хората, въпреки че бяха прекарали в БГ 50-60 години.

Ми моите баба и дядо пък ми обясняваха как съм бил врачанче. Дай да има държава Враца-ния. :DD Айде молА ви са бе ора! Дайте всеки сеянин да има своя дРжава. :happy:

Македонци се наричат, като вид регионална специфика. Иначе са си българи. Боляри се наричат хората от Велико Търново и региона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 11:49       Заглавие:  Re: България
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
От феисбук. Бях впечатлен от бездушието. Отврат!

https://www.facebook.com/milen.d.dimitr ... 497307098/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 13:13       Заглавие:  Re: България
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Половината ми рода, по-добрата половина, е македонска, т.е. бегълци от зверствата на маляките преди много години. Аз също съм възпитан като такъв, в смисъл да знам от къде и как са дошли моите хора в България. Но тези македонци от Кукуш и района са много по-българи от много от вътрешността на страната- това го твърдя с пълна вяра в думите си!
Няма по-изстрадал човек от бежанец от Егейска и Вардарска Македония- пораснах сред такива хора. Хора с огромни сърца и много корав характер.
И ще си позволя да цитирам един голям българин:
"Ако некой ми каже, дека не съм македонец, ке му отрежа езикот! Ако некой ми каже, дека не съм българин, ке му отрежа главата!"
Тодор Александров Попорушев (1881 - 1924)
А днешното политически коректно говорене и мислене не искам да коментирам- гнус ме е ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 21:52       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
radula написа:
Половината ми рода, по-добрата половина, е македонска, т.е. бегълци от зверствата на маляките преди много години. Аз също съм възпитан като такъв, в смисъл да знам от къде и как са дошли моите хора в България. Но тези македонци от Кукуш и района са много по-българи от много от вътрешността на страната- това го твърдя с пълна вяра в думите си!
Няма по-изстрадал човек от бежанец от Егейска и Вардарска Македония- пораснах сред такива хора. Хора с огромни сърца и много корав характер.
И ще си позволя да цитирам един голям българин:
"Ако некой ми каже, дека не съм македонец, ке му отрежа езикот! Ако некой ми каже, дека не съм българин, ке му отрежа главата!"
Тодор Александров Попорушев (1881 - 1924)
А днешното политически коректно говорене и мислене не искам да коментирам- гнус ме е ....

Така е! НА СТО ПРОЦЕНТА!
Македонските българи от Вардарска, от Южна и от Беломорска Македония, най добре знаят за гръцките и сръбски зверства и престъпления за унищожаване на българското в тези земи!
България, следваше да подпише споразумението с Република Македония, КАТО ИЗРИЧНО, ИМПЕРАТИВНО ЗАЯВИ, че НЕ ДОПУСКА И НЯМА ДА ТЪРПИ НИКАКВИ АСПИРАЦИИ НА СКОПИЕ КЪМ БЪЛГАРСКОТО КУЛТУРНО ИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО! България няма претенции македонците да се самоопределят, като такива и да имат история, като нация, считано от 1944г. насетне.
Това е! Никава македонска идентичност и етническа определеност, не съществува по тези земи, по време на Ранното и Късно Средновековие, а има българска държава, българска църковна орхчганизация архиепископия, сетне от 927 г. Патриаршия.
Македонската нация е реалия от 1944 г. Това им е историята и именно на това България беше длъжна неотклонно да настоява преди подписване на политкоректното споразумение!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
, България няма претенции македонците да се самоопределят, като такива и да имат история, като нация, считано от 1944г. насетне.
Това е! Никава македонска идентичност и етническа определеност, не съществува по тези земи, по време на Ранното и Късно Средновековие, а има българска държава, българска църковна орхчганизация архиепископия, сетне от 927 г. Патриаршия.
Македонската нация е реалия от 1944 г. Това им е историята и именно на това България беше длъжна неотклонно да настоява преди подписване на политкоректното споразумение!

Точно по тази причина, БЮРМ не искаха Нова Македония.
Приеха да са Северна, но не и Западна.
Компромисът Северна Македония, облагодетелства Гърция като Метрополия за Македония,
а БЮРМ съхранява опитите да бъде свързвана с миналото, свързвайки се с Метрополията като нейната северна част.

Всъщност, ако не беше изключителният натиск по разлома на Балканите:
- Русия //Македония, Сърбия//
и НАТО//Гърция, България Черна Гора, Румъния и останалите.....
това нямаше да се случи, защото този компромис, не премахва проблема в дълбочина, а има козметичен/пропаганден/ характер.

И двете страни, претендират че са отстояли интереса си, колкото и условно да бъде това.

Пропаганда,-- драмата на нашето време,
""няма значение как и какво е в действителност,
важното е, какво ти се казва и внушава , че е ""!!!

НАТО изтръгна Македония и Черна гора от Русия......за сега.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:20       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
България, следваше да подпише споразумението с Република Македония, КАТО ИЗРИЧНО, ИМПЕРАТИВНО ЗАЯВИ, че НЕ ДОПУСКА И НЯМА ДА ТЪРПИ НИКАКВИ АСПИРАЦИИ НА СКОПИЕ КЪМ БЪЛГАРСКОТО КУЛТУРНО ИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО! България няма претенции македонците да се самоопределят, като такива и да имат история, като нация, считано от 1944г. насетне.

Тъй де, тъй… моята теза от другата тема, нАучно, и стилистично доста по-добре издържана! Иначе...
Цитат:
Борисов: Трябва да покажем, че егоизмът на Балканите е изчезнал.
https://novini.bg/bylgariya/evropredsed ... 018/482284

… като в крайна сметка не го поканиха дори за една обща снимка при подписването на този договор! А уж го играеше обединителят и помирителят на Западните Балкани! Толкоз ли е тъп, че не се усеща... "началниците" ли чинно слуша... не знам, но не е добре работата! Особено като гледам как и Заев и Ципрас си гонят интереса... напук на призивите за заличаване на егоизма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:52       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
България, следваше да подпише споразумението с Република Македония, КАТО ИЗРИЧНО, ИМПЕРАТИВНО ЗАЯВИ, че НЕ ДОПУСКА И НЯМА ДА ТЪРПИ НИКАКВИ АСПИРАЦИИ НА СКОПИЕ КЪМ БЪЛГАРСКОТО КУЛТУРНО ИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО! България няма претенции македонците да се самоопределят, като такива и да имат история, като нация, считано от 1944г. насетне.

Тъй де, тъй… моята теза от другата тема, нАучно, и стилистично доста по-добре издържана! Иначе...
Цитат:
Борисов: Трябва да покажем, че егоизмът на Балканите е изчезнал.
https://novini.bg/bylgariya/evropredsed ... 018/482284

… като в крайна сметка не го поканиха дори за една обща снимка при подписването на този договор! А уж го играеше обединителят и помирителят на Западните Балкани! Толкоз ли е тъп, че не се усеща... "началниците" ли чинно слуша... не знам, но не е добре работата! Особено като гледам как и Заев и Ципрас си гонят интереса... напук на призивите за заличаване на егоизма.

Е, разликата между Ципрас и Б,.Б. в пъти и в светлинни години, не е в полза на последния. Тоя човек не знае базови факти на от българската история.....Какво да говорим повече.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:11       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Тоя човек не знае базови факти на от българската история.....Какво да говорим повече.

Ти лично чу ли на някого от устата досега формулиран БЪЛГАРСКИЯТ НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС?! Партньорите от НАТО, Западните Балкани, Източните покрайнини... на Мачу Пикчу и царевичака... хайде, последната дунанма между вечно нахилените Заев и Ципрас да вземем само... и двамата си гонят интереса като евреин наследство, а ние ще громим егоизма на Балканите! Сакън, да не ни погледнат нещо накриво "началниците". Не знам, човече... може и да не съм прав... но нещо хич не съм обнадежден.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:27       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Национален интерес може и да е да си промениш позицията на 180 градуса...справка Тръмп и корееца Ким...
ама американците не определят това като предателство...до вчера щеше да го пали с ракети, а днеска се среща с него :shock:
долууу...предател! ше изреве америкаския данъкоплатец ако имаше акъла на БГ балканджията ...

andrei p226 R написа:
Поведението му и отношението му към хората с увреждания, го характеризират като социопат.


Изгледайте това ...и тогава ще разберете безнадежността на БГ орисията...
ако намериш проекта за новия Закон ще е интересно мнението ти Андрей...било некво неграмотно де юре писание писано на коляно..ще доведе до нови проблеми...противопоставя различни групи от хора с увреждания...ама они си го искат...

а най-малоумното е че напинят за платен личен асистент ..а доста богати и социлни държави се отказват вече от това...
създават се центрове за социализация...хората с увреждания да са сред останалите...да живеят пълноценно!

А не с 15 000лв на година и личен асистент да се сегрегират като самотни кукувици у тях...
верно има хора напълно зависими
ама този горе дето е с протезата ..малка пенсия взима и реве ДААААЙЙТЕ ...ама да! пострадал си, но си с акъла си с две ръце здрави...стани програмист учи и ще имаш и пари и прочие...
не! ДААЙТЕЕ асистент и 15000лв годишно!

и хората с уврежданията са увредени повече отколкото предполагат...мани

https://www.bgonair.bg/denqt-on-air/201 ... a-sheynata

п.п. малко трудно се съсредоточава човек...визията на водещата разсейва всеки нормален...но опитайте да се абстрахирате :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:40       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Национален интерес може и да е да си промениш позицията на 180 градуса...справка Тръмп и корееца Ким...ама американците не определят това като предателство...до вчера щеше да го пали с ракети, а днеска се среща с него.

За Тръмп бяха важни оръжейните сделки за милиарди щатски долари с Южна Корея и Япония:
https://qz.com/1122232/trump-is-using-n ... s-weapons/

А срещата му с облото с дръпнатите очи е малко като срещите на баце - хапнаха първо, второ и трето… снимаха се на изпроводях… и кой откъде е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer