logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:32




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kanartikin написа:
Когато дойда да се уча, как се държи пистолет, хват, стойка, контрол и прочие, аз няма да споря с теб защото някой си Гуньо от Кискетйово имал мнение различно от твоето, а ще се вслушам и няма да споря с информацията.Това се нарича респект към знанието и готовност за себе развитие.

Що бе, спори! Идва преди време един турбо гъзар, и още на първата тренировка: "Хайде да се състезаваме!". "Сто кинта на масата, почваме". Хък, мък, ма то... в крайна сметка се състезавахме за без пари, сви перките на края, а за следваща тренировка въобще не му вдигнах телефона.

Отделно от това, плюс държането на пистолета, съвсем случайно имам и две висши образования... е, верно, не и икономическо. Сега, кога ме видя да споря с теб за ония сложни графики, от които нищо не разбирам?! Което обаче не променя моето виждане за оценка на риска: при условие, че нищо не разбирам от дадена материя, за мен е неоправдано за 500 лв. да рискувам 10 хиляди. И то при условие, че става въпрос за почти всичките ми настоящи спестявания. Просто няма как да стане.

Спорихме, по-точно се изяснихме за ЮАР... и за това, кой как разбира КАПИТАЛИЗЪМА. Като аз продължавам да твърдя, че капитализмът е СПОНТАНЕН процес само на книга. И, приемам, че в случая не си съгласен с мен... ще се радвам на първо време на контраргументи на моите аргументи. Другата опция е това, дето съм го описал в предишното си мнение с "Южен поток" и пр., да не засяга пряко американския капитализъм... а да има някакво друго нАучно определение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:41       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
kanartikin написа:
Подобно е положението в ЮАР където местната свръх популация успешно изхарчва и бастисва натрупаното благо и до сега.

Тук гаранция бъркаш, проблемът в ЮАР си е изцяло в чернилките, като почнеш от президента им Зума и свършиш с насилственото изземване на фермите на белите и даването им на черните, като забележи - това се налага от правителството:
Цитат:
Vast swathes of farmland are still owned by the white minority, and now the government is considering seizing the land and handing it over to the millions of poor black farmers, dispossessed generations ago by Boer settlers.

Сега си спри малко мисълта, и прочети това:
Цитат:
More than 4000 farms since 1994 has been give to black farmers. Fully developed operational farms. Not a single fucking one sirvived longer than a year.

От над 4К развити ферми, върнати на черни фемери - нито една не оцелява повече от една година! Хайде дай ми сега пример за негър или негърка, наложили се като успешни мениджъри?! Расистко не расистко - факти, мен! Бил съм там, видял съм го на живо, отделно не спирам да си комуникирам с познати и приятели оттам.


ck/

Евалла брат! Точно така е! Мнението ти НЕ е расистко! Това са фактите!
Ако не бяха белите от Франция, Англя, Белгия, Германия, Португалия, африканците още щяха да висят шо дърветата и да ядат това, що е Бог дал! Един шример за меринджейските ,,умения" на блек мен: Бившата Южна Родезия, днешно Зимбабуе. Фодезия на Ян Смит е производител и износител на висококачествено зърно! Една бивша колония, превърната в цветуща градина, благодарение къртовкият труд и кръвта на белите заселници, които са били по-малко от 200 000 души! След победата на черните терористи и експропиацията на фермите на белите и раздаването им на черните, Зимбабве с изпадна в икономически колабс! Сетне, заради глупостите на Мугабе Зимбабве изпадна и в хуманитарна криза- глад. Една дупка се превърна Пжна Родезия. Та, по линия на ООН им раздават безплатни храни, за да не изпукат от глади и да не започнат да се ядат взаимно!
В Реочпублика Южна Африка, Мандела поне имаше акъл и си знаеше ,,качеството" на местния матрял, за това не експроприира сведствата за производство от бурите, та има кой още да влачи икономиката на РЮА! Макар, че белите шостепенно и безвъвратно също намаляват в Южна Африка!
Без белият човек, Африка щеше да тъне в мракобесие, зарази и човекоядство! То и днес го има масово, в квази държавте в Африка, формирани след края на колониалната система...
Зимбабве, Заир/Конго, отчасти РЮА, Намибия, са жив пример, нанкаква разсипия и жестокост е способен черният, когато пропъди белите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:49       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
andrei p226 R написа:
Канартикин, защо си се засегнал от написаното от мен?

Няма засегнат, приятелю!
По скоро е тъжно, че вместо да размишляваме върху смисъла на казаното се фокусираме върху буквата на фо'рмата.
Както казах, за мен е удоволствие да опреснявам спомените си по история, чрез теб във форума, но е тъжно начетен и четящ човек като теб да се вглежда във формалната разлика между две едни и същи по смисъл неща.
Бих искал разговорът ни да бъде в посока изводи и равносметка от случилото се назад във времето и опитите да се преиначават същностите, а не да говорим дали е изписано с ""Главна буква"" или не и дали ""членуването в текста"" е правилно.
Поне това са моите очаквания от един разговор в който хората мислят заедно, а не се зачекват за безсмислени неща.
В моят отговор, много леко и почти приятелски се опитах да подскажа, че не аз олеквам от такъв ракурс към казаното.
Няма засегнат, поне от моя страна.
По скоро очаквах разговор и развитие по тема очевидна касаеща доста хора, а не 1 минутната разлика във времето, която разделя формално Империята от републиката.
Какво всъщност значение има по отношение смисъла на казаното по темата за пропагандата в статията постната от Бомбардировача.
Тъжно е, а не засегнат.


Ами, няма нищо тъжно. Ти твърдече, че модерната Българска държава била водила 5(ПЕТ) пъти вохчйна с Турция! Това е голямата ти неточност, а не , че не си посочил, изрично Османска империя. Аз ти казвам, че фактирчте са такива, чевойната е ЕДНА ( Първа Балканска война 1912-1913г. ). Даже, фатологически коректно е да се посочи, че войните са две, като вторият път, Турция е агресор ( вече съм посочил навлизането и реокупирането на Източна Тракия и последвалият геноцид над тракийските българи през юли 1913г., по време на Врората Балканска война)
Аз точно съм последният, който гледа формата пред съдържанието. Ама, да кажеш, че досега, третата Българска държава била воювала пет пъти с Турция и петте пъти била агресор, някакси, не е сериозно.
Веднъж България е била агресор спрямо Турция - Първата Балканска война (1912-1913).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:52       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Зимбабве, Заир/Конго, отчасти РЮА, Намибия, са жив пример, нанкаква разсипия и жестокост е способен черният, когато пропъди белите.

Първото нещо, което ми направи впечатление в Мапуто през 91-ва бяха трамвайни релси, подаващи се под асфалта. По време на управлението на белите, всичкото черно, без слугините, вечер са го качвали на трамваите и са го карали извън столицата. И като взема черното властта - първото, което прави е да счупи трамваите като символ на господството на белите и да хвърли тук-таме асфалт отгоре на релсите. Та, при управлението на черното градски транспорт в столицата на Мозамбик нямаше. Ако нямаш кола - мааш пеш. А пред размерите на корупцията при африканските вождове - и наш Обонго бледнее, въпреки че доста от тях успешно ги конкурира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 18:38       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Има ли товарни животни сред вас, другарки и другари?! :DD

Изображение


Като опция темата за КАПИТАЛИЗЪМА да стане сериозна е да се направи обективно сравнение между социалните модели - американският и т.нар. NORDIC MODEL :
https://www.investopedia.com/articles/i ... d-cons.asp

Това средната американска класа масово да няма спестени $400 кърти, човек:
https://www.usatoday.com/story/money/pe ... 106216294/

Даже като го прочетох за първи път си помислих, че това е някаква шега или фалшива новина! Висшето образование в Западна Европа за около $2К на година:
https://www.topuniversities.com/student ... broad-free

Сравнено с $150К - $500К студентски заем в Щатите, който те обрича на forever in debt. И една много интересна статия по въпроса, както и за бягството на затънали в студентски заеми американци към Европа:
https://www.vice.com/en_us/article/qbx7 ... -loans-111


п.с. Ще ми е далеч по-интересно и полезно аргументирано да обсъждаме плюсовете и минусите на различните социални модели /моите аргументи са в линковете, които съм постнал/, а не да се правим на големите разбирачи и да се газираме на чуждото мнение, колкото и наивно или погрешно да е то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 20:30       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Borislav написа:
Това, което е в България и Европа не е капитализъм, а някаква смесица от олигархия, зрънца фалшив пазарен модел (изкуствено създаден) и социалистическа подправка.

"Социалистическа подправка", авъх! Ти диплома за инженер на цената на студентски заем от стотици хиляди щатски долари от капиталистите ли взе, или се възползва от сравнително доста качествения безплатен продукт на "лошия" комунизъм?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 20:50       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Така със средствата за индустриализация дори на регулирания капитализъм, България продължава да бъде бедна, периферна, селска и суровинна страна.

Една от причините това да е така... така, както аз съм си го мислил много е.... че въпреки че граничим с море... никога не сме били развита морска страна. Бързо имената на трима бележити български мореплаватели! Като именно морето навремето е било вратата към Новия свят, ресурсите, а впоследствие - капитализъма. Интересно за мен четиво:
http://www.historyworld.net/wrldhis/Pla ... oryid=aa49


Как презокеанските пътувания през 16-ти век на практика променят търговските взамимоотношения между мореплаватели и държава. И какво се получава в резултат на всичко това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 20:57       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Бързо имената на трима бележити български мореплаватели!


Има , не е като да няма , обаче по стечение на обстоятелствата се стремят да са анонимни

https://news.bg/world/trima-balgari-zaloveni-na-yahta-v-karibsko-more-s-600-kg-kokain.html

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:05       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
Има , не е като да няма , обаче по стечение на обстоятелствата се стремят да са анонимни.

Я сподели ако искаш, какви са отзивите по руските медии и форуми за визитата на Наш Льотчик на килимчето в Москва? И, дали и докъде мислиш че ще пробие? Впрочем, една от малкото позитивни и радостни новини за Бг-то като цяло в последно време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:14       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Сравняваш ябълки с картофи.
Статията за скандинавските страни ясно казва, че модела им няма как да издържи, защото рано или късно ще им свършат чуждите пари. Щели с взаимно разбирателство да го решат приблема - когато имат куп пенсионери и почти никакви работници, колкото и да се разбират, пари за пенсии няма да има.
Средната заплата в САЩ е $50000, от тях бай Янк плаща към $5000 в данъци, и ДДС ако го има в неговия щат, е под 10%.
В същото време бай Еврооеец прави средно $30000, от които плаща около $10000-11000 в данъци, отделно има 20% ДДС на стоките.
Средния студентски заем в САЩ е около $38000-40000. В Европа било без пари. само че безплатни банички няма никъде, европейците си ги плащат с високите си данъци.
Като знаеш, че средния европеец плаща минимум $5000 повече данъци от американеца годишно, можеш ли да е сметнеш след колко години американеца ще излезе напред с неговите $40000 в студентски заеми?
И това е ако изобщо реши да учи, докато европееца ги дава дори и да не учи.
Средната американска къща е 200 м, в Англия е 76, във Франция е 110, в Дания е 150.
Нямат спестени пари по избор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:21       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
Като знаеш, че средния европеец плаща минимум $5000 повече данъци от американеца годишно, можеш ли да е сметнеш след колко години американеца ще излезе напред с неговите $40000 в студентски заеми?

Да ти кажа честно, силно виолетово ми е за американеца... проблемът на европееца, особено на нас е... че американеца не спира да му гледа в канчето, особено на бимбайците като нас... спряха ни "Южен поток", утре като нищо ще ни натиснат да внасяме скъп втеченен американски газ, за да пълни гушката американския бай капиталист за наша сметка... като тези наши "сънародници", де си слагат вувузела в задника от радост към този сценарий... или тотално са духнали гарнитурите... или се на хранилка към някоя от фондациите на чичко Сорос.

Иначе, ако разсъждаваме принципно за моделите... ще се радвам аргументирано да опровергаеш написаното в редица ваши медии, че половината американци не могат да извадят $400 в случай на нужда.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 21 Май 2018, 21:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:22       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Я сподели ако искаш, какви са отзивите по руските медии и форуми за визитата


Поне в тия форуми дето ги чета - нищо.
ЗЕРО

Иначе намерих съобщение в ТАСС:

http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/5217071

Но то днес по програма би трябвало да се срещне с Медведев в Москва , а утре да прескочи до Сочи , където ще е срещата с Путин.

Лично аз нямам представа , защо е тази среща и какво целим (като държава) с нея.

Преди време имаше едно изказване на Лавров , че няма смисъл да се провеждат срещи и дискусии с държави , които нямат суверенитет в решенията по повод на външната си политика. Вместо това е целесъобразно да се провеждат срещи с тия , които дърпат конците на въпросните държави.

В тази връзка , що се отнася до наши ползи , то нямам някакви очаквания.

От руска страна , предполагам срещата е насочена за вътрешна употреба.
Те последната седмица в Сочи се извървяха Макрон , Меркел .... сега и Радев.
Демек , изолацията (която я организират англосаксите) не е пълна и при Путин идват на крака всякакви президенти.

Но пък дай-Боже да греша.
Нещо тука по медиите се заговори за Белене да се пуска отново (АЕЦ , не лагера).
Или пък друг някакъв келепирец ... нямам идея.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:24       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
Преди време имаше едно изказване на Лавров , че няма смисъл да се провеждат срещи и дискусии с държави , които нямат суверенитет в решенията по повод на външната си политика.

Това беше по повод на спирането на "Южен поток"... че не сме имали мъжеството да отстояваме националния си интерес, помня го това изказване.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:36       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Университета на Илиноис го дават с най-добра програма за инженери. Годишната такса за деца от Илиноис е $15868 на година. Част от тях се покриват от държавата, дъщеря ми тук във Флорида не плаща стотинка. След 4 години и $70000 платени за образование (в най-лошия случай), Илинойския инженер започва от около $67000, и ше стигне до около $120000-130000, средно $85000.
В същото време немския инженер ще започне от $30000, и след двайсет години може би ще стигне до $80000, средно $55000.
На които ше плаща минимум два пъти повече данъци от американския си колега.
Та къде беше по-лошо?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:41       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
Средния студентски заем в САЩ е около $38000-40000.

За медицина ти е $200,000 средно... та и отгоре. Двама от моите тигри, единият младок, бачкаха известно време в Щатите... като младока в момента служи за по-малко от хиляда лева на месец в Бг-то, като същевременно се възползва от продукта на останалото от българската образователна система. Като ни най-малко не искам да генерализирам от тези два случая, просто споделям... а това, че трябва да извадиш средно $200,000 да учиш медицина в САЩ - е факт! А колко после ще трябва да върнеш... сигурно половин милион. Те ти капитализъм! Иначе, лошо няма... всеки се оправя как може... просто ме дразни тези, де бай Тошо ги е изучил навремето за без пари... да превъзнасят едната система, и да заклеймяват другата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer