logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 21:37




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 10:27       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
трябва да кажеш коя е твоята позиция обаче...
излизане от ЕС?


Така моята позиция беше против влизане в НАТО и ЕС.

Защото целия процес по "интеграция" беше дезинтегриране на НРБ всичко и добро и лошо. Резултата го знаем за 25 години - 7 000 000 от 9 000 000, такова чудо историята не познава. А ако махнем турците и ромите и става още по страшно. Сега вече първо трябва отново да си интегрираме държавата и да станем достатъчно силни и тогава да се махнем.

Членство в ЕС е като патологичната любов към ДЕБЕЛИ ОБЕЗДВИЖЕНИ ЖЕНИ. Де не могат да си мръднат от леглото и ти се грижиш за тях по всякакъв начин. Най-интересното е че любящия съпруг (психопат) прави всичко възможно да докара жена си до безпомощност и тогава започва истинската любов (членството в ЕС).

Те ние в момента сме една 350 килограмова жена ако ни зарежат ще умрем а сами не можем да мръднем.

Сегашната ми позиция би вила винаги на въпреки с Центъра когато нещо е добро за тях е лошо за нас.

Друга метафора за членството ни в ЕС е - „варене на жаба на бавен огън“.

Аз не искам да ме сварят независимо че сега ми е приятно топло в тенджерата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 10:49       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
И понеже рева тука и се снима с де що видя от "западните Балкани" (дето ще ги "интегрираме", баси думата), ми ето ти прекрасен повод да си превърнеш думите в дела! Точно пък от позицията на Европредседателстващ, имаш и супер предлог да се включиш!!! Щото името на Македония, не е важно за нас ли?!

Тъй, де, тъй… като на всички стана вече ясно, вярвам /нещо, което пишем от сумати време насам/, че баце ти не е никакъв фактор в световната политка… а просто опъва тук едни софри за чужденците и пали барбекюто. Демек, държи кръчната, на масата на която в момента /до края на този месец/ големите преговарят и си ги мерят. От началото на юли щафетата се поема от австрийския канцлер, а там вече ще е интересно… щото оня, макар и още младок… въобще не си поплюва. Между италианеца и Макрон прехвърчат яко искри… като те там ще става вече забавното. Темата за Западните Балкани ще мине на втори план в Австрия… като с това ВЗЕМАНЕ НА СТРАНА от наша страна… се изсрахме на метеното. Тоест, от всички се видя, че тези целувки и прегръдки между световните лидери у нас… са били бошлаф работа. Дано поне да им е харесало хапването и пийването, та да са занесли и някакви хубави спомени от нас вкъщи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 11:12       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Или не може да разберете какво начало се даде тука на Балканите тука от нас или се ебавате нарочно...
а дали ще се разберем ние балканците...ще видим...но за да ви отговоря по разбираем начин...Баце в балканската политика е като климията :roll: на сеньор Роберто Кабрера ... чрезвичайна е ситуацията балканска в тоя момент...
https://www.blitz.bg/svyat/mzht-s-nay-g ... 81317.html

иначе само скивайте докъде стига истерията в Гръция

https://www.blitz.bg/svyat/naprezheniet ... 07194.html

Цитат:
Депутатът от гръцката крайнодясна националистическа партия Златна зора Константинос Барбарусис поиска от "военното ръководство на страната" да арестува министър председателя Алексис Ципрас и министъра на отбраната Панос Каменос, както и президента Прокопис Павлопулос, съобщава "Катимерини".
Това стана по време на дебатите в гръцкия парламент за вот на недоверие срещу правителството, поискан заради споразумението между Атина и Скопие за името на Република Македония. Изказването на Барбарусис предизвика остра реакция от управляващото мнозинство, на което депутатът отвърна: "Главите ви ще паднат в Преспа".


нещо не схващам аз...гръците от Златна Зора териториално претенции ли имат към Македония или си я имат направо за гръцка територия временно отнета!?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 12:23       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
нещо не схващам аз...гръците от Златна Зора териториално претенции ли имат към Македония или си я имат направо за гръцка територия временно отнета!?

Какво значение има това за нас? Щом сме се докарали дотам, че Гърция и Македония решават как ще се казват югозападните български предели, то значи мястото ни по въпроса е в ъгъла - да мълчим, да свиваме ушите и да кимаме. Два пъти сме яли дървото, докато го заемем това място.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 19:48       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ей го бе!
Чист като сълза! :D
https://www.mediapool.bg/delyan-peevski ... 80299.html
Кога ли ще му го на**ка на Баце...? ;)
Само той си знае...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 17:37       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Значи заради Гърция Макетата се отказват от "античната си история", а заради България не!!! PDT_Armataz_01_20
https://www.mediapool.bg/makedoniya-se- ... 80331.html
Не показваме ли че като Държава сме пут**вци!?
Къде да търсим после уважение, къде...?! И от кой?! Яд ме е на такива политици! И нашия Бащица се крие като мишка да не се срещне с Иванов!! Ми срещни го бе, кажи си приказката като пич!!! Дупки, пълни... :evil:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 19:02       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Spurs написа:
Значи заради Гърция Макетата се отказват от "античната си история", а заради България не!!! PDT_Armataz_01_20
https://www.mediapool.bg/makedoniya-se- ... 80331.html
....................................



От статията става ясно, че брачедите имат паметници на цар Самуил, Гоце Делчев, Яне Сандански и др. видни български исторически личности...
Я ми кажете, честно, колко от пишещите тука сте прочели цялата четирилогия на Талев?
„Железният светилник“, „Преспанските камбани“, „Илинден“ и „Гласовете ви чувам“.
Аз лично съм я чел и препрочитал няколко пъти. Цялата четирилогия.

На брачедите няма кво да им се сърдим толкова - ние сме си виновни.
Виновни сме, че позволихме чужди народи и племена да им промиват мозъците, да ги колят, бесят и беснеят над тях с цел да ги накарат да се отречат от собствената си кръв.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 19:04       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Виновни сме, че позволихме подлогите на СССР в България да прокарат антибългарската политика на коминтерна и да превърнат в реалност „Резолюция на Коминтерна по Македонския въпрос“
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%BE%D0%B1.)

И тук едни интересни цитати:
Участникът в тези събития Михаил Сматракалев споделя през 1947 г.:

„ „...Тази идея за македонската нация, днес е поставена вече научно, ясно и категорично, но не датира от 1941 г. Този въпрос не го поставиха македонските партизани, титовите партизани. Този въпрос го постави още ВМРО (обединена), през 1932 г. Верно е, че тогава, когато се постави този въпрос ние, които поддържахме съществуването на македонската нация, бяхме наричани “предатели”, даже някои ни наричаха “сектанти” и т. н., обаче, въпреки това, тази идея си проби път, защото е исторически верна идея, защото с нея е истината. И в края на краищата тази идея разруши десетки години натрупваното, наслояваното великобългарско чувство...”[3] “
Кой /примерно/ е Михаил Сматракалев:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B5%D0%B2
"След 1944 г. участва активно в изграждането на комунистическа България. Работи като съдия и издава присъди срещу несъгласните с македонизацията в Пиринския край, включително и смъртни.[4]

В едни случаи той твърди, че е бил изначално с македонско съзнание, а в други — че е станал впоследвие привърженик на македонистката идея.[5] Все пак Сматкаракалев признава, че македонизмът е спусната от комунистическата партия идеология,[6] но не се отказва от него до края на живота си. В 1993 година взима гражданство на Република Македония, връчено му от тогавашния президент Киро Глигоров. Става почетен член на Дружеството на писателите на Македония.Умира на 16 април 1998 в София."

Примери за таквиз предатели с партиен билет - много.

И пострадалите от тях не са малко.
Един от известните примери е Методи Шаторов:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BE%D0%B2
Забележете, какъв е бил един от псевдонимите му - "Стария българин".

"Неясноти по гибелта на Шаторов
Само 5 дни преди 9 септември 1944 г. край дн. гр. Велинград, се води битката при Милеви скали на 240 партизани с армейски и полицейски части. Загиват 12 партизани. Методи Шаторов е тежко ранен. Според извършената впоследствие аутопсия на откритото му тяло той умира около 4-5 дни след това, без да бъде открит.

И до днес съществуват множество неясноти около смъртта на Методи Шаторов. Според някои източници Тито и ЮКП осъждат Шаторов на смърт заради антиюгославската му позиция във Вардарска Македония. Макар че не са запазени писмени документи за тази присъда, изключително остър е конфликтът между ръководителите на ЮКП и Методи Шаторов и сподвижниците му. Не е прецедент такива конфликти да се решават с поръчкови убийства, което е характерно за практиката на комунистическите партии на Балканите.

Въпреки че след 1944 г. на Методи Шаторов са наименувани редица обекти и са му издигнати няколко паметника, дейността му не е достатъчно популяризирана, а част от успехите и заслугите му са приписвани на други. Цола Драгойчева в спомените си определя Тодор Живков за главен застъпник на евреите по време на войната, като забравя изобщо сериозната дейност на Методи Шаторов по този въпрос. След 1944 г. повечето от сподвижниците на Шаторов в СФРЮ са елиминирани от новите власти, а едва през 2005 г. той е частично реабилитиран в Република Македония."

Може да прочетете и мненията за Шаторов:

Йосип Броз Тито:

„ Драги другари, постъпката на „Стария Българин“, който беше отговорен за нашата работа в Македония се показа не само антипартийна, но и контрареволюционна.
1. Той саботира издаването на прокламацията на ЦК на ЮКП и зае националистическа позиция.

2. Той скъса всички връзки с ЦК на ЮКП след окупацията и не се отзова на поканата на ЦК да се яви.

3. Той зае неприятелска позиция спрямо сръбските другари, зае позиция, която с нищо не се различава от позицията на македонската реакционна буржоазия.


Светозар Вукманович-Темпо:

„ Със сменяването на Шарловото ръководство не бяха унищожени в ядрото си остатъците от неговата злодейска фракционерска дейност. Навсякъде по партийните организации се чувствуваше нездравото наследство от реакционнерската дейност на Шарловото ръководство ...
Партийните организации в организационно отношение са почти в разложение. Фракционерската дейност на Шарловото ръководство е с дълбоки корени в партийните организации ...


Лазар Колишевски:

„ А когато на 6-ти април Юугославия беше нападната, вместо да готви масите за отбрана на страната, той издигна лозунга за побратимяване на войниците на фронта..... Шарло издигна лозунга за създаване на Национален фронт със всички противници на великосръбския режим, без оглед дали са михайловисти, прикрти фашисти и разпалвачи на омраза против братския сръбски народ. Той не целеше нищо друго, освен една сляпа борба против великосръбския режим ... “
Цветко Узуновски, министър на вътрешните работи на СР Македония през 1944-1945 година:

Теорията (на Шарло), че българската фашистка войска не била окупаторска, и актът да се предаде оръжието на окупаторската власт... открито отрича националния въпрос на Македония и в неговата великобългарска душа Македония значеше само една българска покрайнина, където живеят българи, а не македонци, със свои отделни национални отлики и чувства... Оттук е ясно защо Шаторовото ръководство приканваше македонския народ чрез листовки към подмяна на българската фашистка власт, а не към въоръжена борба за прогонване на българските окупатори от нашата земя.
„ Тези теории, както и подобни други бяха възобновени и през 1942 г., та дори и до края на освобождението на нашия народ... И днес ние сме принудени да се борим против схващанията на някои хора, които поради все още неразчистени великобългарски илюзии измислят и разпространяват разни теории против нашия език, против нашата националност, фалшифицират нашата национална история и подбуждат против Народна република Македония. “"


Особено интересно е мнението на Вера Ацева, партизанка и братова внучка на войводата Мирче Ацев:

„ ... Ако се чете внимателно и ако се гледа с политическо око, ще се види, че дълбоко в душата си М. Шаторов е българин. Той говори за Македония, но в подтекст за българска Македония, български македонци. Не казва български, но се подразбира, цялото му поведение през лятото на 1941 година като секретар на Покраинския комитет е ориентирано към това Македония да бъде съставна част на България. Аз лично го познавам – работила съм с него, била съм член на Покраинския комитет и затова мога по-добре да преценявам.[10]“

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 19:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Това го пиша не за да си спечеля поредното психо ляво/дясно определение, а за да илюстрирам факта, че антибългарските настроения и политики са провеждани в Македония не от вчера или от днес. Провеждани са от гърци, турци, сърби, руснаци и т.н.
Вероятно ще продължат да се провеждат и за напред.
И от това ние нищо не печелим.
Само губим.

п.п.
Да ви питам: Колко от Вас скоро са ходили в Македония?
Какво Ви направи впечатление?
На мен - броя на джамиите, построени последните години...

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 19:53       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Ни в Гърция ни в Македония ходя. Брат ми ходи аз не! На мен ми омерзено. Някога по майчина линия едни братя са се разделили едните дошли в БГ защото са българи а другите останали щото са или гърци или македонци! Какво да им обяснявам че сме братови чеда ли ?! Те са готови да ме убият с камъни за това. Майка ми ги бъзика макетата защото хем е от там хем е много начетена. А те? те са много злобни, злобата на предателя е много страшна.

Съвсем друга е историята, че след като са дошли в БГ Димитров насила ги е карал да се пишат Македонци. :shock: Че те ако бяха македонци щяха ли да станат бежанци и да зарежат дом и имоти!

Та искренно се кефя като почнат едни историци да се пенят. Аз прост Българин с майка от Петрич и баща от Елхово събирам половината история на България от началото на 20 век.

Та келипира е оставил по интегрираните в Македония/Гърция, другите Българи по душа са дошли в България.

Само да вметна, че гоненето е било толкова страшно, че майки са забравяли пеленачетата в къщите които са били изгаряни или са ги връзвали по дърветата в цедилките защото не са могли да ги носят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 20:05       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
b5202s написа:
......
Съвсем друга е историята, че след като са дошли в БГ Димитров насила ги е карал да се пишат Македонци. :shock: Че те ако бяха македонци щяха ли да станат бежанци и да зарежат дом и имоти!

......


Те резилите и греховете на "гого тарабата" се множество, тоя е един от тех само!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 20:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
tsb написа:
Да ви питам: Колко от Вас скоро са ходили в Македония?
Какво Ви направи впечатление?

Бюста на Саше Македонски на рецепцията на хотела и младежа, дето само не се задави като го питах- кой е тоя? И това, че нямаше дистанционно за климатика в стаята. А като го поисках се оказа, че на стената виси само корпус от климатик, да имало какво да види инспектора по категоризацията, а климатик всъщност няма. Точно след няколко минути се изнесох.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2018, 20:43       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Ritter написа:
tsb написа:
Да ви питам: Колко от Вас скоро са ходили в Македония?
Какво Ви направи впечатление?

Бюста на Саше Македонски на рецепцията на хотела и младежа, дето само не се задави като го питах- кой е тоя? И това, че нямаше дистанционно за климатика в стаята. А като го поисках се оказа, че на стената виси само корпус от климатик, да имало какво да види инспектора по категоризацията, а климатик всъщност няма. Точно след няколко минути се изнесох.



PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
Накара ме да се разсмея искрено!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2018, 15:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Исторически момент: Подписаха споразумението за новото име на Македония

"На церемония на Преспанското езеро, намиращо се на границата между Македония, Гърция и Албания, на гръцка земя, гръцкият министър на външните работи Никос Кодзияс и македонският му колега Никола Димитров подписаха договора, който слага край на 27-годишния спор между Атина и Скопие за името на Македония.

Постигнатото съгласие е новото име на страната да е Република Северна Македония.

Този договор дава възможност на Република Македония да започне преговори за членство в Европейския съюз и да стане пълноправен член на НАТО.

На церемонията присъстват и висши представители на международната общност - върховният представител за общата външна политика и сигурността на ЕС Федерика Могерини, еврокомисарят Йоханес Хан, генералният секретар на ООН Антонио Гутиереш."


Източник: https://m.vesti.bg/sviat/evropa/podpisa ... me-6083503

Понеже се казаха много тежки думи по адрес на българите живеещи в новата им държава - Северна Македония. Нека се замислим, коя е най-голямата сила сила на духа. Това е силата да простиш грешките на другите. И да им дадеш шанс за промяна.

Най-лесно е да мразиш и презираш. Най-трудно е да простиш.

Някои от вас са ходили на екскурзии или по работа в Македония и си мислят, че знаят всичко за българите в Македония. Имал съм приятелка от Македония и съм ходил не един път на гости при нейните роднини в Македония.

Българите в Македония знаят, че са Българи! Но не обичат манталитета на българите от България, защото сме станали мошеници и измамници. Масово лъжем, а българите от старо време. Така наричахме с моята бивша българите от Македония. Те лъжат по-малко от нас и са по-честни хора. Там не всички коли са на 150 хиляди километра, държани в гараж и карани от баба пенсионерка с лек крак. Там не всички пищови са на 5 изстрела прострелка и стояли вечно в касата. Иначе ги мятаме по земята и стреляме яко. Ама на 5 изстрела са бе! Само на прострелка! Мерим си х..я, ама откъм ташаците и на всеки е 18 санта, а реално е 15. Не че има значение. Но сме си такива... "модерни" българи. Колите са на 150 хиляди, а пищовите на 5 изстрела.

Българите от Македония са много по-силно вярващи Християни. Ходят често на църква и се кръстят, като видят църква. Имат много по ориенталско мислене от нас в добрия смисъл. Напомнят ми на турци с добро възпитание и силен морал. Които познава образовани турци знае колко морални хора са.

Македонци днес няма. Гените им са се претопили преди хиляди години в българи, траки и славяни. Има българи и албанци носещи македонски паспорти. Българите в Македония знаят, че са българи от старо време. Но обичат името на земята наречена някога Македония. Мита за Александър Велики и неговия вечен дух ги изпълва с трепет и енергия, макар да знаят, че не са гърци. Явно духа на Александър живее по тези земи все още. Които от тях дойдат и заживеят в България разбират, че сме едно цяло.

Българите от старо време (македонците) са по-честни хора от нас "модерните" българи. А може би и турците, които толкова мразим. Са по-добри хора от нас "модерните" българи. Явно съветската власт ни деградира, като личности. Дано някога пак станем стабилни хора. Много простаци се навъдиха ще е трудно да се борим с тях. Но поне ще опитаме.

С падането на границите ще изчезнат недоверието и предразсъдъците между нас и българите от старо време. Какво значение има как се казва една област? Важното е да няма граници между нас, защото сме едно цяло.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 02:48       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Исторически момент: Подписаха споразумението за новото име на Македония

"На церемония на Преспанското езеро, намиращо се на границата между Македония, Гърция и Албания, на гръцка земя, гръцкият министър на външните работи Никос Кодзияс и македонският му колега Никола Димитров подписаха договора, който слага край на 27-годишния спор между Атина и Скопие за името на Македония.

Постигнатото съгласие е новото име на страната да е Република Северна Македония.

Този договор дава възможност на Република Македония да започне преговори за членство в Европейския съюз и да стане пълноправен член на НАТО.

На церемонията присъстват и висши представители на международната общност - върховният представител за общата външна политика и сигурността на ЕС Федерика Могерини, еврокомисарят Йоханес Хан, генералният секретар на ООН Антонио Гутиереш."


Източник: https://m.vesti.bg/sviat/evropa/podpisa ... me-6083503

Понеже се казаха много тежки думи по адрес на българите живеещи в новата им държава - Северна Македония. Нека се замислим, коя е най-голямата сила сила на духа. Това е силата да простиш грешките на другите. И да им дадеш шанс за промяна.

Най-лесно е да мразиш и презираш. Най-трудно е да простиш.

Някои от вас са ходили на екскурзии или по работа в Македония и си мислят, че знаят всичко за българите в Македония. Имал съм приятелка от Македония и съм ходил не един път на гости при нейните роднини в Македония.

Българите в Македония знаят, че са Българи! Но не обичат манталитета на българите от България, защото сме станали мошеници и измамници. Масово лъжем, а българите от старо време. Така наричахме с моята бивша българите от Македония. Те лъжат по-малко от нас и са по-честни хора. Там не всички коли са на 150 хиляди километра, държани в гараж и карани от баба пенсионерка с лек крак. Там не всички пищови са на 5 изстрела прострелка и стояли вечно в касата. Иначе ги мятаме по земята и стреляме яко. Ама на 5 изстрела са бе! Само на прострелка! Мерим си х..я, ама откъм ташаците и на всеки е 18 санта, а реално е 15. Не че има значение. Но сме си такива... "модерни" българи. Колите са на 150 хиляди, а пищовите на 5 изстрела.

Българите от Македония са много по-силно вярващи Християни. Ходят често на църква и се кръстят, като видят църква. Имат много по ориенталско мислене от нас в добрия смисъл. Напомнят ми на турци с добро възпитание и силен морал. Които познава образовани турци знае колко морални хора са.

Македонци днес няма. Гените им са се претопили преди хиляди години в българи, траки и славяни. Има българи и албанци носещи македонски паспорти. Българите в Македония знаят, че са българи от старо време. Но обичат името на земята наречена някога Македония. Мита за Александър Велики и неговия вечен дух ги изпълва с трепет и енергия, макар да знаят, че не са гърци. Явно духа на Александър живее по тези земи все още. Които от тях дойдат и заживеят в България разбират, че сме едно цяло.

Българите от старо време (македонците) са по-честни хора от нас "модерните" българи. А може би и турците, които толкова мразим. Са по-добри хора от нас "модерните" българи. Явно съветската власт ни деградира, като личности. Дано някога пак станем стабилни хора. Много простаци се навъдиха ще е трудно да се борим с тях. Но поне ще опитаме.

С падането на границите ще изчезнат недоверието и предразсъдъците между нас и българите от старо време. Какво значение има как се казва една област? Важното е да няма граници между нас, защото сме едно цяло.



Еш, па ти?!?
Нямало македонска нация??? Айде бе?
Нацията е преди всичко ПОЛИТИЧЕСКА КАТЕГОРИЯ, а не само етно-генетична такава!
Иначе, суровите факти са такива, че македонска нация днес съществува. Тя е създадена насилствено, основно чрез репресивна асимилация на българите от Вардарска Македония. Македонска нация съществува от 1944г. Това е! По ранни корени и традиции, тази нация няма.
За съжаление мнозинството от славянското, християнско население на днешна Република Македония, което формира македонската нация, чувства сърбите и сърбия, като по-близки и желани партньори от България. Нека не забравяме, че след есента на 1944г. България няма никакви позиции и никакво институционално присъствие или влияние във Вардарска Македония!
А за македонската нация, основно ,,благодарете" на Сърбия.
Това е хубаво да се знае от (НЕ)уважаемите сърбофили, списващи във форума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer