logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:09




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 19:37       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Насърчаване на раждаемоста,е това е проблема тук


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 19:37       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Туй ми напомня един стар съветски виц:
Десетинагодишният син на един генерал пита майка си :
-Мамо, мамо, аз като порасна лейтенант ще стана ли?
-Ще станеш, сине, ще станеш.
- Ами капитан, а мамо?
- Да, сине.
- Ами полковник?
- Ще станеш, синко.
- Ами генерал, мамо?
- И генерал ще бъдеш, сине.
- Ами маршал, мамо, маршал ще стана ли?
- Няма как, синко, маршалите и те си имат синове.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 19:47       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
FIRSTGUN написа:
Насърчаване на раждаемоста,е това е проблема тук
Ето това е резИлтатът от подобно насърчаване:
Изображение

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 20:02       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
За първите ми 10г стаж 0 дни болничен. За вторите 10г 3 дни съм бил болен аз после за децата по 2-3 дни в годината.Тая година се разболях 2 пъти първия път извадих 3 ма от строя втория 5 :DD

Халал да му е на чорбаджията :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 20:48       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
Мартин Шийн и Чарли Шийн, Доналд Съдърланд и Кийфър Съдърланд, Кърк Дъглас и Майкъл Дъглас

Ок но при тия аматьори е до второ коляно...у нас до трето коляно прехвъркваме Тодор Колев...дъщеря артист, внучка артист...
но както и да е...таланта не е и няма как да е наследствен...
колосите де Ниро , ал Пачино , Е Тейлър, Лорен Делон нямат повторения
а Шиийн Катето Евро разни други...може да правят династии в областта...

FIRSTGUN написа:
Насърчаване на раждаемоста,е това е проблема тук

принуден съм да слушам разговор между две млади бели жени в Еконт /едната служителка и си лафи с друга/
-като забременея ще отида в Испания да родя при сестра ми...дават 3000 евро
и наистина...тежка работа малко кинти...само не знам в куриерска фирма в САШ или в Испания или Англия с подобна квалификация като е колко плащат?
$10 000 , 20 000 паунди? колко?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 20:54       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Absolut написа:
Ritter вероятно е забравил софийския ватман, когото за няколко патрона (с явно бракониерско предназначение) изкараха едва ли не оръжейник на мафията.
Варианти да се правиш на луд има много, но законите са такива, че ако поискат, могат да затрият човека в коментирания сега случай.
Тук обаче, както прокурора, така и съдията, са направили възможното да насочат делото в полза на обществото, а не да следват буквално закона и досегашната практика, развъждаща битова престъпност. Особени поздравления, за това, че не са се впуснали в изследване на пределите на неизбежната самоотбрана и са приели агресивните действия на крадеца именно като смъртоносна заплаха. Защото доста народ си замина или отнесе тежки телесни повреди от крадци, хванати на местопрестъплението от собствениците, които вместо да побягнат, вадят сопи и брадви и нападат.
Освен това, ако прокуратурата не обжалва, делото май няма как да продължи. При Вас, като че ли, не е така и роднините на потърпевшия могат сами да се обърнат към по-висша съдебна инстанция?

Доколкото знам, ако журито реши че си невинен, прокуратурата не може да обжалва и да те съди отново.
Може би имаш предвид отделно дело в граждански съд, където се присъждат парични обезщетения?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 21:01       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Не, имах предвид криминалното. Излиза, че при Вас, отърве ли се овиняемия на първа инстанция, край?
За гражданските и тук има възможност, до колкото знам.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 21:46       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Доколкото змам, ако журито приеме че не си виновен, прокуратурата не може да те съди за същото нещо и със същите доказателства.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 22:07       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
абе жената да я напраиш държавен секретар...айде...ама как Брус Уилис или Том Крус, че напраи артист сина си!? :shock:
ама само си го престави:


Артист няма да го направи , но все ще намери хлебец в артистичните среди да се закачи.

Не знам дали някой си дава сметка , че след 30 години ДЕМОКРАЦИЯ , обществения ред у нас отива в сферата на див НЕО-ФЕОДАЛИЗЪМ.

С гилдиите му и съсловията му.
Със Закони за НАС и Закони за ТЯХ.

Всеки , където се е окопал в някаква сфера: нотариус , адвокат, полицай , лекар , съдебна система , вкарва по всякакви ведоми и неведоми начини синовете и дъщерите си (или близки роднини) в своята сфера.
И външен човек почти няма шанс да влезе.
Това е наподобие на гилдия. Даже на секта може да се каже.

Скоро имах наблюдения върху една позната , дето се явява на конкрус за прокурор/съдия (и изобщо каквото и да е в съдебната система).
Всичко което влиза там са техни си семейни отрочета и няколкото изключения само потвърждават правилото.

Което , като се замисли човек , може и да е в реда на нещата.
Всеки гледа да уреди неговите си деца , няма да гледа моите.

Както и да е.

Успокояващо е поне , че още има хора които да прославят Родината по Света , както например в долния клип от братска Япония , където хората са потресени от българския гений и всички японски телевизии предават същия репортаж под логото на "breaking news".

(26 сек. от клипа)


Наблюдаваме "Мемориала на мира" в гр.Хирошима , издигнат в памет на жертвите от атомните бомбандировки.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 22:23       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
принуден съм да слушам разговор между две млади бели жени в Еконт /едната служителка и си лафи с друга/
-като забременея ще отида в Испания да родя при сестра ми...дават 3000 евро
и наистина...тежка работа малко кинти...само не знам в куриерска фирма в САШ или в Испания или Англия с подобна квалификация като е колко плащат?
$10 000 , 20 000 паунди? колко?

Преди години работих няколко месеца във федекс като временен шофьор , плащаха ми $8.50 на час. После взех контракт с тях и плащах на шофьорите ми по 120 на ден (обикновено свършваха за 7-8 часа).
Нямам идея колко са вземали/вземат служителите в офиса, не вярвям да е било много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 02:54       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Dorssay написа:
Не знам дали някой си дава сметка , че след 30 години ДЕМОКРАЦИЯ , обществения ред у нас отива в сферата на див НЕО-ФЕОДАЛИЗЪМ.
Да се приказва за демокрация в която и да е социална с-ма днес, където и да е, е чиста проба културен марксизъм или биене по плашилото.
В България няма демокрация, има конституционна република, организирана на де-мо-кра-тични принципи, стига сте я ритали тая демокрация, че нищо не остана от нея а странно защо все я свързвате не с тоя който смени строя в България а именно - КГБ. Планираните нежни революции и смяната на строя, отгледаните дисиденти, строя който ви се наложи след това и шапката на другият вид Социализъм - европейският, са това което не ви харесва, просто някой все още му вика "демокрация" за да може да плюе по Запада и носталгично да се бленува (като Бичето) за обветрените войни, батюшката Путин и източните степи...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 15:13       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Dorssay написа:
Poseidon написа:
абе жената да я напраиш държавен секретар...айде...ама как Брус Уилис или Том Крус, че напраи артист сина си!? :shock:
ама само си го престави:


Артист няма да го направи , но все ще намери хлебец в артистичните среди да се закачи.

Не знам дали някой си дава сметка , че след 30 години ДЕМОКРАЦИЯ , обществения ред у нас отива в сферата на див НЕО-ФЕОДАЛИЗЪМ.

С гилдиите му и съсловията му.
Със Закони за НАС и Закони за ТЯХ.

Всеки , където се е окопал в някаква сфера: нотариус , адвокат, полицай , лекар , съдебна система , вкарва по всякакви ведоми и неведоми начини синовете и дъщерите си (или близки роднини) в своята сфера.
И външен човек почти няма шанс да влезе.
Това е наподобие на гилдия. Даже на секта може да се каже.

Скоро имах наблюдения върху една позната , дето се явява на конкрус за прокурор/съдия (и изобщо каквото и да е в съдебната система).
Всичко което влиза там са техни си семейни отрочета и няколкото изключения само потвърждават правилото.

Което , като се замисли човек , може и да е в реда на нещата.
Всеки гледа да уреди неговите си деца , няма да гледа моите.

Както и да е.

Успокояващо е поне , че още има хора които да прославят Родината по Света , както например в долния клип от братска Япония , където хората са потресени от българския гений и всички японски телевизии предават същия репортаж под логото на "breaking news".

(26 сек. от клипа)


Наблюдаваме "Мемориала на мира" в гр.Хирошима , издигнат в памет на жертвите от атомните бомбандировки.



Точна така е Дорсей! Кзто при гилдията на магистратите е най-зилно изразена шуробаджанащината и пробутването ка отрочетата.
Познавам съдия, мой набор, на коята мамата е съдия(председател на Окръжен съд) и я вредиха така прз 2010г. Другата сестримка не успяват(засега) да я направят съдия, но упорито опитват всяка година и кай накрая ще я направят и нея магистрат.
Тая система, е КАСТОВА, при това отдавна. Тази система съществува и функционира сама за себе си и обслужвайки себе си. Изключително затворена и мултиплицираща се само за отрочетата на магистратите. Външен там( в смисъл, който не е дете на магистрат, много близък роднина жена или любовница) няма как да пробие и да влезе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 15:17       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ritter написа:
Poseidon написа:
НО никой не говори за съучастие в убийството...другия мангал е съучастник в бягството! укривателство и какво беше там в НК...

И като как доказваме умисъла, бре?

За формата на вина се преценява въз основа на конретните обективни проявления и фактически елементи на деянието, поведението на извършителя непосредствено преди, по време на деяниет и непосредствено след изпълнителното деяние.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 16:16       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
andrei p226 R написа:
За формата на вина се преценява въз основа на конретните обективни проявления и фактически елементи на деянието, поведението на извършителя непосредствено преди, по време на деяниет и непосредствено след изпълнителното деяние.

Какво пише и аз знам. Но на практика при личното укривателство за повечето елементи трябва да се преценява по данни от обвиняемият и ев. укривател. Те дали ще са склонни да се уличават един друг? Ами не, пробвано е. А по елементите на деянието също забрави. Получавало ми се е веднъж и то защото имаше ВДС на разговор с уговорка.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 18:35       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Е тука специално за Геле да вдене къде е причината за погрома у нас...

Питах те аз… КАК ГЪРЦИЯ СИ ИЗИГРА КАРТИТЕ... ма си правиш нещо оглушки. Гърция, с дълг от над 300 милиарда… Ципрас като се събуди, мисли как гърците вместо да върнат днес 10 евро… да върнат 5... или най-добре нищо да не връщат!

Баце като се събуди, въпреки че сме с едни от най-добрите макроикономически показатели в Европа… мисли… ако ти даде 5 лева… как да ти вземе 10... до края на деня! Ток, парно, вода… хранителни стоки… гражданска/ ДАНЪК на автомобила… и, ще ви вдигна с 10% заплатите/ но не на всички… суфлира отзад финансовия.

Тоест, като се случиш/ случим на такъв бащица... РАБОТАТА НИ Е ОБРЕЧЕНА. За къщата на Пейо Яворово държавата не може да намери 1,6 милиона лева... а за нивата на Гергов по варненско на момента извади 43 милиона! За духовността/ образованието ни на никой вече му не дреме… че се чудих наскоро, как така от 7 милиона… успяхме да изберем чак такива гумени глави!

Затова и писах по-назад, че мине ли ни и Сърбия по стандарт на живот/ щото вече ни диша във врата... баце да се хваща и вече официално да я закрива тази държава! Да, пробва се… но определено не му се получи! Оттук насетне вече ще е още по-грозно за гледане… щото топ приоритет ще му е максимално дълго да си задържи облата глава над водата… и ще си ебе Франко капаците за всички НЕ бацепомазани… и, наистина страшно много ми се иска да не се окажа прав!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: klegein и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer