logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 22:38




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 18:41       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ако имаш предвид, че политическата класа в България е под лобито на Путин хич не си прав.

Политическият елит на България гледа на запад включително и БСП. Само риториката на лидерите на БСП е про-руска. Но действията им са изцяло съгласувани с НАТО и ЕС.

Ако оставим емоцията настрани има обективни реалности. България не е изолиран остров, а дори напротив тя се намира на важен кръстопът. Тя е на границата на два континента и на две тотално различни цивилизации. Всичко, което се случва в последните 10 години в политиката и икономиката на България е напълно логично. Демографския срив също е логичен. И не е плод на конспирация. Това е съвкупност от фактори.

Колкото до НАТО и ЕС. БСП изключително се гордеят с това членство. А това, че говорят сладки приказки за Русия е пълна демагогия. Нито НАТО ни е виновно, нито ЕС. Още по-малко Русия и Путин.

Проблемите на обществото ни са дело на нашите некадърници от всички партии. Както и на овчедушието и наивността на народа, който ги избира и после ги псува.

Къде беше Румъния по времето на Иван Костов и къде е сега. Хората се развиват и живеят по-добре от нас. Явно са по-умни и по-възпитани от нас. Както политиците им така и народа им.

Ако човек иска да е щастлив не трябва да се отъждествява с народа. Трябва да бъде личност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 19:23       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Paco написа:
Ако имаш предвид, че политическата класа в България е под лобито на Путин хич не си прав.
За патрЕотската патеричка, на която именно се крепи понастоящем статуковото... наистина много ми се иска дистанционното да е в ръцете на другаря Путин! Щото, иначе, светлина в тунела въобще не се вижда... нито пък дъно, както казва Дорсей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2017, 20:26       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Валери Симеонов е явен и неприкрит русофоб. Волен Сидеров е русофил, но явно парица е царица щом се обедини с Валери Симеонов. От ВМРО никога не очаквай да станат слуги на Русия! Това никога няма да стане. Виж бизнес партньори може да се съгласят да бъдем. Също и да купим оръжие от Русия.

Според мен можем много яко да покажем среден пръст на ционистите от Вашингтон. Като купим C400 вместо стари и ненужни ни F16. Но това няма кой да го направи. Защото нямаме нито един достоен мъж в политиката, като Ердоган.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 02:32       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Защото нямаме нито един достоен мъж в политиката, като Ердоган.
Не наистина, просто защото не можеш да ги купиш когато си асоцииран с НАТО.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 09:43       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Paco написа:
Волен Сидеров е русофил, но явно парица е царица щом се обедини с Валери Симеонов.


Волен Сидеров никога не е бил Русофил.
Работата си във вестник "Демокрация" ведага след промените и последващото плавно преминаване на русофилска вълна , самия той обясява с "еволюция на личността". т.е. човек се променя. Особено когато промяната е подкрепена с финансиране от руската амбасада , на която и е все тая , дали някой ще прокарва линията си чрез хора по убеждение , или срещу заплащане.
Същата еволюция наблюдаваме и сега при него обратна посока.

Между другото , той загуби страшно много електорат с присъствието си сега във властта и силно ме съмнява да влезе в следващия Парламент.

Но явно и той , както и всички останали , се готвят за времето след 2020.
Прав ще излезе ubboto че тая сакрална дата ще е вододел в битието на доста хора.

Ето , днес чета новия проект за допълнеия към "Закона за движение по пътищата".
Някои извадки които ми направиха печатление:

..."На заседанието е взето решение при нарушаване на правилата за движение, когато в превозното средство пътуват пътници, да се налага допълнителна глоба за всеки превозван човек. Заложеният минимум е 50 лева. Така при преминаване на червен светофар с още трима души в колата глобата ще скочи със 150 лева, тъй техният живот е бил застрашен." ......

....."Друга по-строга мярка е ограничаването на скоростта в населените места. Предложенията са тя да спадне до драстичните 20 км в час. Шофьорите, които си позволяват да карат по-бързо, ще бъдат лишавани от книжките си за определен период от време, а глобите ще са още по-драстични." ......

....."На шофьорите, които сами се удрят или излизат от пътя, също ще им се налага да се явяват на повторен изпит, който да установи дали наистина имат умения да са водачи. Ако не го издържат, то ще трябва наново да изкарат курсовете за шофьори и пак да се явят на изпит, преди да се качат отново на колите си." ...

....."Шофьорите, които преминават на знак „Стоп“, без да спрат, ще се разделят с книжките си, а след това ще бъдат пращани на психотест, за да си ги вземат обратно. И то само ако го издържат." ....

До тук добре. Време е да спрем войната по пътищата.
Но не може да не се набие в очите на човек , че става дума за пара.
За повечето нарушия ще следват драстични глоби , отнемане на документи и проверовъчни изпити (срещу съответното заплащане).
т.е. чисто стригане. Сякаш тези които сега ще гласуват този закон се движат с велосипеди.

И ме терзаеят смътни съмнения , че подоби промени ще има в доста Закони до 2020.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 10:10       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Dorssay написа:
предложенията са тя да спадне до драстичните 20 км в час.


Не можах да се сдържа от време на време карам кола с борд компютър та от как я сервизирах средната ми скорост е 12.7 км в час. :shock: карам предимно и основно градско.

Та ако влезе тази мярка ще стане 6 км в час PDT_Armataz_01_30 с една дума по чисто административен път ще ни свалят от колите само не разбирам каква е разликата от преди когато просто не ти даваха да си купиш кола за мен разлика няма.

Като най-големия ташак е че ми говорят за екология и еко норми с вода да се движи колата при средна скорост 10 км в час няма как да не замърсява и то много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 10:37       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
b5202s написа:
с една дума по чисто административен път ще ни свалят от колите


Не знам .... но ми се струва , че не е това причината.
Ако ни свалят от колите няма кой да плаща. И сега в момента може да си караш с колкото искаш , снимат те камерите , плащаш като поп и продължаваш без да ти взимат точки и те да се лишават от такъв тлъст донор за бюджета. Познавам хора с 2 до за няколко месеца само от камери.

Акцента на т.н. "промени" и в тоя и в други Закони според мен , е думата ПЛАЩАШ.

Плащаш си храната , плащаш си водата ....... сега с тия квоти по Протокола от Киото държавите плащат и за въздушно замърсяване и доколкото плащането става от бюджета на съответната държава (т.е. от моите и твоите данъци и глоби дето ги събират) , то на практика си плащаш и въздуха дето го дишаш.
Плащаш си придвижането от т.А до т.Б (тол такси и винетки). няма да засягаме останалите блага които не са жизненоважни.
Стигнаха до там , да подготвят забраняване на отоплението с твърдо гориво (дърва и въглища). Значи , не ТЕХНИТЕ фабрики и американските "Марици" замърсяват въздуха , а бабичките по селата с печките.
Правилно!!!

Египетските роби (тука Пацето спомена нещо за Египет преди време) могат трева да пасат.

И защо не ?
Има робовладелеца роби - па да ги храни , да ги пои , разходи за охрана , място за живеене ... всичко на него лежи. А на всичкото отгоре и се потриват и не работят и те саботират.

Я им дай СВОБОДА , определи цената на храната , водата , въздуха и движението и само стой и гледай как си късат дробовете да остане нещо и за тях накрая след като си ги ПЛАТЯТ.
ТРЕТО място по смъртност в Света !!! (след Лесото) ...

И от цялата СВОБОДА им направи най-важна - СВОБОДАТА НА СЛОВОТО.
Да си говорят колкото искат , само да плащат редовно.
:)

Та няма да ни "свалят от колите" Колега b520.
А и да ни свалят , все ще измислят нещо да плащаме и вървежа.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


Последна промяна Dorssay на 09 Окт 2017, 10:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 10:45       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
По отношение на забраните винаги е имало две Българии едната София в която могат да ти забранят всичко и другата на село дето на практика трябва да си голям юнак да забраниш варенето на ракия, коленето на прасе или отоплението на дърва.

Но така е било още по турско, както се казва имало е села дето Турчин не е смеел да замръкне.

Затова и селата съвсем нарочно се оставят без поминък защото там има най-голям шанс за свободни и независими хора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 13:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Другарю Путин, елате колкото се може по-скоро да си приберете вересиите и да дръпнете най-накрая шалтера на тези клоуни и кретени, че вече се на издържа! Това ще е новогодишното ми пожелание, което ще сложа под елхата, сериозно! А живи и здрави, догодина на 3-ти март всички сме дружно заедно на Шипка, начело с ВАША ЧЕСТ! Амин!


Путин няма да ни посети на 3ти март догодина.
Причини:
1. Радев се срещна официално с Порошенко в Ню Йорк и освен, че искал уверения в защита блгарското малцинство в Украйна и облечкен взаимен бизнес /евала за което/
и се направил и на международен фактор, като директно се изплюл по Путин с тоя цитат...ама го и очаква да ни посети на 3ти март де...
може би да му обясни как Украйна да премине в ЕС...
Радев ще диктува как а Путин ще записва...явно
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/09/ ... _na_trump/
Цитат:
Президентът Румен Радев е потвърдил категоричната подкрепа на България за европейската перспектива на Украйна


1.2 Началника на кабинета на Радев, русофила прф Христов ОТКРИТО казва , че не е съгласен с тази среща с Порошенко на 9мин 57сек :shock: https://www.youtube.com/watch?v=y8y_V_gHPww
демек старшината назначен от ротния открито казва, че ротния е нефелен...

2. Ако си мислиш, че горното е Гранд БГ абсурд...тц това е началото...Там Радев се среща официално и с Хилари :shock:
Ти да се срещаш със смъртния враг на Тръмп??? що за скотска идея в началото на мандата му???
ако аз имах властта на Тръмп само заради тази подигравка с остро мероприятие със смешен бюджет от не повече от $500хил ще отцепя от България 1/4 и я давам на Турция!!!

Огледай само тези събития..и се замисли за ВЕРЕСИИТЕ и за АБСУРДИТЕ У НАС

КОЕ Е Лошо...кое е по -лошо кое е хубаво...кое е ...тн.

аз не споделям мнението на прф Христов, че не е трябвало Радев да се среща с Порошенко..щото прф Христов не го разбира...има си тука дълбок смисъл:
Как мислиш Геле
1.Това е заявка за Независимост на Външната ни политика
--каниш Путин на гости ама се срещаш и с Порошенко ... казваш че Украйна е за ЕС ...да не се праи на ударен Путин ами да се вземе в ръце демек...
--гавриш се и с Тръмп...за къв се мисли...я да си полафя с Хилари официално...

2. Измислила го е президентшата просто да се срещне с максимално количество известни ора...следва среща с Китайския президент...Северно Корейския...Японския и сички в свето бе... зер президенства неколко години... после на село с кой че се видиш и снимаш...с козите на къра...???
------------------------------------------------------------------------------------------
КОРЕКЦИЯ:
Шефа на кабинета на Президента е журналиста Иво Христов, който не е коментирал президенските прояви...
проф Иво Христов е този във видеото с коментара...
извинявам се за грешката от съвпадение на имената е и неосведоменост


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 14:30       Заглавие:  Re: България
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
Колега Poseidon, мисля че си сериозен човек, но може би случайно си пропуснал един факт:
Проф. Иво Христов не е началник на кабинета на президента Радев. Началника на кабинета е друг човек, журналист, също с имена Иво Христов. Това май доста често се бърка и от други хора. Не че е голям проблем, но слушайки проф. Иво Христов мислейки си че той е на позицията Н-к на кабинета на президента това би ни довело към разсъждения, които определено няма как да са верни. Мисля, че това лесно може да го провериш в Googleto. Към момента проф. Христов е депутат. Няма как да е и началник на кабинето на президента. Извинявам се за off-topic-a, но мисля че беше важно да го изясним.
Поздрави.
Отново се извинявам за намесата. Не е упрек към теб.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2017, 14:38       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, колега whitedove напротив...приемам забележката ти за основателен упрек!

Пропуска е мой...карам по инерция и ми се стори тотално абсурдно Hачалника на кабинета да упреква шефа си...

Ок от трибуната на медията Дъгънмен се извинявам на нач. на кабинета на Президента за невярната информация горе...

да се чете не /нач. на кабинета/ , а прф Иво Христов...което променя и смиъсла на поста...леко...а професора си е русофил
ок
ще сложа забележката в цитат горе в поста ми...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 13:42       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
хо хо хо хо о
:)
....."Чести празник на българските летци! Темата е такава, че аз я приемам с прискърбие........"

Баце може да е сякакъв , ама поне е честен
https://www.blitz.bg/obshtestvo/borisov-s-mnogo-silni-dumi-za-vorzhavaneto-prevorzhavaneto-otbranata-i-prioritetite-ni_news550991.html

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 09:04       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Интересна обява във Фейса.
Колеги , някакво мнение за следното:

Еди-Кой-Си ............изгражда общи славяно-православни патрули за защита на народите!
..............................
Желаещите да помогнат с оборудване, медикаменти, храна, екипировка, транспорт, комуникации или със финансови средства са добре дошли! Нужен е подслон и храна близо до граничната зона за доброволците, които пристигат от чужбина, за да ни помогнат да защитим южната българска граница от ордите, които нахлуват от Турция!

Нужна е (и) някоя бивша почивна станция или хижа близо до границата за тренировъчна база, където да подготвяме доброволците, които не се ходили в казарма!

Добре е да е в района на Голям Дервент или в Странджа.

--------------------------

Това не е ли малко в разрез с действащото Законодателсвто ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 14:23       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
"Ех, момче, какво го гледаш тоя пущинак…
То тук вече нищо няма….
Колкото сме останали в Голям Дервент-вълци ни яли.
Къщите падат, рушат се.

Ти остави туй, ами виждаш ли онези сгради там… към баира-еййй, какъв живот кипеше там. Там едното е било митница,а другото е поделението-заставата.

Какви момчета служеха там, знаеш ли? Като хали бяха. Пък и ний в селото все едното ни око къмто турско-нали таман на границата е селото и все бдим. Тъй бяхме научени-гранични сме си, вардяни ни сочеха.

Ей, момче –гордеехме сме, че живеем в този район. Граничният живот не е лесен. Вардехме си и ние границата. С граничарите барабар и да знаеш, че по онуй време и пиле не можеше да прехвръкне без да го угадим.

Имало е и нарушители, ама баш от тогаз не помня някой да бе минал през браздата, тъй си вардехме земицата бащина.

Пък сега нали виждаш-разруха. Уж доиде новото време и лека- а то било да се руши тука бря. Полечка..всичко се разруши.


А бе аланкоулу-кой ще ти варди? Българията бе-нали наште татковци и дядовци, туй са ни заръчали-то няма войска по границата, че и оградата рутнаха- тя Българията стана на разграден двор. И който си иска влазя.

Па бая мислихме преди години с наборите, колкото остахме да вардим, ма къде на тез години...
То тука пушка съм си скътал, незаконна за зор-заман,щото знайш ли ги тез дет минават ,някой път и на тумби минава таз сган. Сега от няколко годин дигнаха ограда пак, ама де ти едно време-пиле не прехвръкваше!

Тез граничните ги гледам читави момчета ми се струват, па някой път си хортуваме и ги питам-що минават бе дядовата, що ги пускате?

Нямали права казват ми-нямали право ни да ги бият, ни да ги запукат с пищовите.

А бе как тъй, той в земицата бащина ти влазя, да я гази и го не знайш къв е, пък ти уж вардиш , а пък права да спреш нямаш. Не мой то тъй

Туй пак някоя “умна” тиква го измъдрила. Как без права да се пази граница бе чоджум, за таз земя кръв се е ляла, който скача през оградата той в бащинията ми влазя, как тъй няма да гърмиш. Ний ако идем у тях, дали няма да на гръмнат?

Ей туй не мога проумя! То си е нашо-българско, пък ний го не вардим!

Ей тука имаше през годините момчета-граничари, като вълци наточени-ха е стъпал на бразната и го сдавят като същи вълци ей…

Ама то години бяха…

За туй дередже са виновни онез там горе - у София. Тез се питам аз, българи ли са или не…и дали тейко си ако пита ще му каже - тъй се праи.

Ей що народ се е жертвал тука на браздата - туря му кръст на сичко и се фърля за Българията. Прези годините бая момчета курбан станаха-ама все за Отечеството.

Сега нали видиш - заставата окрадена, циганите я къртиха и ломиха и никой нищо не им дума. Старата ограда видиш- тя беше като втори кат и тя си замина, ама то едно нещо кат не са чува, кат не са варди се руши."

Копирано от:
http://www.flagman.bg/article/121590


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 17:07       Заглавие:  Re: България
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Това беше много силно и затрогващо. И ужасно тъжно и обезкуражаващо...
Дядото си е прав отвсякъде.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer