logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 14:07       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
Дорси, днес съм кротък, та не се сърди, ако пак те заяждам!


Не става дума за сърдене Колега.
Дали си кротък или не ми е точно през заяждалото ....

andrei p226 R написа:
България ще пламти , само ак8нго пожелае Големият брат /САЩ/.


Нали и аз това казам в моя цитат който си го пльоснал.
Че осъзнах , , че АКО беше се реализирал "Южен Поток" , то Големия Брат щеше да ни подпали , както същия този Брат подпали Косово.

andrei p226 R написа:
Това най малкото оздава непознаване на генезира; еволюцията на Косовската криза/кризи....Без сърдене, нали.


Изхождайки от фундаментите на твоите тенденции , то не ми се ще да парадирам с интелекта на своя манталитет ......... но ще кажа следното:
ГЕНЕЗИСА на косовската криза е много по-елементарен и се побира в 2 (две изречения) от обоснованите причини с които е изплакнат мозъка на редовите юзъри.

А именно:
1. "Бонд Стийл" по средата на Еропа
2. Съединяване на т.н. "Ислямска ос" в сърцето на Еропа , която минава от Турция , през Родопите , през половината Македония , Косово и чрез Босна опира в горепосоченото СЪРЦЕ. т.е. пътя към Виена още от мераците на Сюлейман I-ви.

Не знам дали си способен да направиш ръзката , точно когато руснаците обвиха официално , че се отказват от Южен Поток и се прехърлиха на "Турски поток" (като алтернатиа за доставка Европа) - т.е. на турско-гръцката граница се прави Хъб , после през Македония и нагоре заминава за Угария и Европа. Та точно тогава в Македония албански "терористи" заладяха едно цяло село и македонците ги изтрепаха повечето , а няколко и заловиха.

Да. Ликвидираха ги , но месиджа беше разбран правилно и спря и да се говори за Турски поток през Македония.

andrei p226 R написа:
Виж, опасност от хибридна войан, съчетана с ,,неисвестн" като дъражнабпринадлежкост,,вежливи човешета" няма да има.


Ти няма как да знаеш какво ще има. И аз няма как да знам. Може само да предполагаме.
Моите предположения за това колко сме лесни за т.н "хибридни сценарии" ги градя от това което виждам и то е:
Преди около два месеца в град Омуртаг , в Република България , аз българския гражданин не можах да си купя минерална вода в едно магазинче , понеже не говоря чужд език.
Да ти кажа ли къде точно се намира магазинчето (на много лесно място е) ако минаваш скоро да ми вземеш и за мен ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 14:34       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Dorssay написа:
Ritter написа:
Това, че не може да се промени не отменя факта на агресията.


Eйййййй , дразнител си ...

Добре , че преди години предците ни не са били с тая нагласа , че сега щяхме да ходим да караме ски в Източна Румелия

В перида1879-1885г. автономната област Източна Румели1, се превръща в същинска втора българска държава на Балканския полуостров.Българите са 85% от маселението наноблатта и зпочват да доминират в стопанството, политикатани в Източнорулелийската жайдармерия.
Паралел лежду руската анексия на Крим и Съединението от 1885г. няма и не може да има.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 14:37       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
Българите са 85% от маселението наноблатта и зпочват да доминират в стопанството, политикатани в Източнорулелийската жайдармерия.


Руското население в Крим и Донбас колко % е ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 14:55       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
Dorssay написа:
Руското население в Крим и Донбас колко % е ?

В Крим е над 65%, а за Донбас трябва да уточниш какво имаш предвид? Кои точно области?

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 15:07       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
hitco написа:
В Крим е над 65%, а за Донбас трябва да уточниш какво имаш предвид? Кои точно области?


Хм !!!
Даже е и по-малко.

В Крим:
- 58 % - се определят с руско самосъзнание
- 24 % - украинско
- 12 % - татари
- 4 % - арменци , белоруси
- 2 % - други

(закръглял съм процентите , но това е в общи линии)

Но понеже хората с руско самосъзнание са 2 пъти повече от тези с украинско и респектино доминират обществения и икономически жиот , то място за сравнение все пак има

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 15:17       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
Привеждам ти чиста статистика от 2014 г, а не кой и как се определя!
Не се ми интересен... PDT_Armataz_01_31

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 15:50       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
hitco написа:
Не се ми интересен..


Извинявай , но не разбирам ... кое не ти е интересно ?

Ако съм аз ... добре .... но ТИ се закачи за моя реплика и просто ти отговорих

Ако нещо друго не ти е интересно , това си е твоя работа , какво ме бърка кое ти е интересно и кое не ?

Наистина не разбирам

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 15:54       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
hitco написа:
Привеждам ти чиста статистика от 2014 г, а не кой и как се определя!


И не знам какво разбираш под "чиста статистика" Хитчо.

Нали статистиките се правят с оглед на това - кой как се самоопределя ?
Или знаеш друг начин ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 18:30       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Въпреки сериозните познания по история на Андрей, не може да се пренебрегнат с лека ръка разсъжденията на колегата Dorssay. :roll:
Харесва ми логиката и фактите, които излага, пък и не е задължително всеки да приема за чиста монета казаното от някой друг! Хубаво е когато има различни мнения, които подтикват към размисъл...
Аз лично все още съм против загубата на Южен поток (лично мнение!), като за мен това беше един полезен за нас проект! Но, хипотезата на Dorssay за евентуални "контра мерки" от Новия Голям брат (все пак МакКейн и двамата сенатори на пулта до Орешарски хич не бяха на екскурзия тука!), ме кара да попреглътна разочарованието си от провала му...
А "появата" и развитието на мюсюлманска дъга от Турция до Босна вероятно ще продължи към Италия, Швейцария, Франция... Само да се преодолеят Словения и Хърватска... Имайки предвид големите диаспори в Германия и Австрия, нещата не изглеждат особено добре...
Бях писал и преди, но ще се повторя - радетелите на християнството в Европа са само и единствено страните от Бившия социалистически блок! Факт PDT_Armataz_01_31

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 18:49       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Една интересна статия за разбиращите руски език. Касае съотношение на силите в Тихия океан. Интересни факти за Южна Корея, като технологични възможности в подводния флот и т.н.
https://topwar.ru/124608-tihookeanskiy- ... vosti.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:15       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Само към Дорси, условия за национална-религьозна еманципация на косомвските албанци, в рамките на Югославия се създават още през 1971г., когато с новата конституция на СФРЮ, областта Косово прлидобива административно-автономен статут.
Проблумът с Косова, възниква дори по-рано..VОще през 1912г., когато в резулткат на Балканската войн, областта Косово / населена над 80% с албанци / е анексирана от Кролство Сърбия.
ьНататък започва сурова политика на етницчески чистки, забрана за употребана албанки език / така до ликвидирането на Кралство Югославия в 1941г. / ...След 1945г. нещата са други. Тито, държи в някакви рамки сръбския шовинизъм и албанците официално имат и статут на национално малцинство, с право на изучаване на майчин език. Дори пред 1971г., албанците в Косово имат някои малцинствени права и положението им е много по-добро, отколкото е било в периода 1913г.- 1915г. и 1918г. - 1941г.
сърбите ги е яд не само за територията на Косово. Яд ги е, че не успяха ефективно да асимилират или да прогонят Албанците от Косово.
Действително, САЩ подкрепиха албанската кауза през 90-те години на 20 век, за да могатда генерират политически и стратегически дивиденти от Косовската криза. Но не са само американците ,,виновни"! Сърбите, ако бяха малко по-хора, щяха да спазват права на албанците в Косово, а не да тръгват да ги прогонват, така, както са правили и с македонските българия през 1913г. и през 1918-1941г.
Омразата и взаимните подозрения, между сърби и албанци са огромни, още много преди създавеното на АОК, дори преди да започне да се разпада Югославия. В исторически аспект, отношенията между тези две нации са много негатино натоварени...Твърде пресни са спомените за взаимните посегетелства и квъвопролития.
Наивно би било, Кризата в Косово, да се оценява само през призмата на външна намеса, без да се отчитат факторите от историческото минало на 9сърбби и албанци в Косово и без да се съобразяват и демографските тенденции и стремеи на албанците къ национална еманзципация и фактическа национално-териториална консолидация на териториите, преимуществено населени с албанци..

ДОРСИ, МНОГО ТЕ МОЛЯ, НЕДЕЙ ДА ПЛАЧЕШ НА ЧУЖД ГОРБ! / В СЛУЧАЯ СРЪБСКИ /!
ПОБЕСНЯВАМ, КОГАТО ВИЖДАМ БЪЛГАРИ ДА ПОДКРЕПЯТ СЪРБИЯ ИЛИ СРЪБСКАТА КАУЗА ИГНАРИРАЙКИ ИЛИ ЯВНО НЕПОЗНАВЙКИ ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРО-СРЪБСКИТЕ ОТНОШЕНИЯ, ДОРИ САМО ПРЕЗ 20 ВЕК!
Сърбия е традиционен, постоянен враг на България и Българите и въобще на всичко българско! Това особено силно се проявява, след като през 1878г. се създава полусамостоятелна българска държава! Сърбия винаги има аспирации към български етнически територии и не се свени да удари България в гръб или да инициира изграждането на антибългарски коалиции
Само трябва да се видят резултатите от политиката на Белград във Вардарска Македония...
Имя македонска нация, която повече от всичко на света мрази България и българите, защото в продължение на десетилетия така е възпитавана. Същата тази македонска нация, възприема своите мъчители и насилници - сърбите, кто най-близки братя ...Това е някаква форма на ,,Стокхолмски синдром"...Жертвата да съчувства на палача си!
Замисли се върху тези факти Дорси, когато говориш така за Косово!
Сърбите дори трябва да са благодари, че тази област, която е истински инкубатор за албанци е откъсната от Сърбия, защото в рамките на Сърбия, апетитите на албанците от Косово щяха 0да обхванат и Прешевската долина ...



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:19       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Dorssay написа:
andrei p226 R написа:
Виж ,,хибриеен ичукраински вариант на гражданска война " някой от вън може и да се опита да инициира!


Може ....
Аз , като умерен Русофил преди време , с пяна на устата се подвизавах по какви ли не форуми и интернет площадки , по повод на загубата на "Южен Поток" за България.
И сега от разстояние на времето установих , че това е едва ли е БЛАГО (че проекта не се реализира).

Щото ако се беше реализирал , сега щяхме да пламтим не по-лошо от Косово в края а 90-те.


Не разбирам, какво точно си написал? ЧЕ пропадането на проекта ,,Южен поток" е ,,благо" за България1, защото видиш, ли при негово реализиране, България ще загуби територия? Така ли? Има пропуснати букви и това прави малко неясен текста.
Но, доколкото рабзирам, според теб Дорск, вкрайна сметка това че не се реализира Южен Поток е добре за България?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:28       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Spurs написа:
Въпреки сериозните познания по история на Андрей, не може да се пренебрегнат с лека ръка разсъжденията на колегата Dorssay. :roll:
Харесва ми логиката и фактите, които излага, пък и не е задължително всеки да приема за чиста монета казаното от някой друг! Хубаво е когато има различни мнения, които подтикват към размисъл...
Аз лично все още съм против загубата на Южен поток (лично мнение!), като за мен това беше един полезен за нас проект! Но, хипотезата на Dorssay за евентуални "контра мерки" от Новия Голям брат (все пак МакКейн и двамата сенатори на пулта до Орешарски хич не бяха на екскурзия тука!), ме кара да попреглътна разочарованието си от провала му...
А "появата" и развитието на мюсюлманска дъга от Турция до Босна вероятно ще продължи към Италия, Швейцария, Франция... Само да се преодолеят Словения и Хърватска... Имайки предвид големите диаспори в Германия и Австрия, нещата не изглеждат особено добре...
Бях писал и преди, но ще се повторя - радетелите на християнството в Европа са само и единствено страните от Бившия социалистически блок! Факт PDT_Armataz_01_31


,,Ислямската дъга" в Югоизточйа Европа, преследва смонедна единствена цел: ДА ПРАВИ ЕВРОПА 6ЯЗВИМА И НА МОМЕНТИ НЕСТАЙИЛНА ИЛИ ПОНЕ СИЛНО ПОДДАВАЩА СЕ НА НЕСТАБИЛНОСТ! Така щото Европа да енна колене и зависима! Само че затова са виновнинне САЩ, а самите изнежен8 европейски задници Брюксел!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:48       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
ЧЕ пропадането на проекта ,,Южен поток" е ,,благо" за България1


Извинявам се. По точно клавиатурата ми е малко скапана и ако обърнеш внимание и на други мои мнения ще забележиш , че често има пропускане на буквите "в" и "н".
Поправям където забележа , но ме мързи поечето пъти и като мисля че се подразбира какво искам да кажа.

Да , точно това казвам , че пропускането на "Южен Поток" е БЛАГО за България , защото вече щяхме да сме подпалени.
Няма територия по която да минават ТРЪБИ и тя да НЕ гори.
Грузия (Грузия гори заради азарбейджанския нефт , който е изкупен от Западни компании , но в момента трябва да го прокарват с кофи ... или самолети до потребителя)
Украйна
Сирия
Либия
Ирак

andrei p226 R написа:
Действително, САЩ подкрепиха албанската кауза през 90-те години на 20 век, за да могатда генерират политически и стратегически дивиденти от Косовската криза.


Това е смисъла според мен.
Благодаря за краткия исторически ескиз , интересен е , но освен като предпоставка за горото (твое) изречение , става само ако уча за изпит по история.
Но като ще влизаме в историята айде да стигнем и до битката на Косово поле по времето на Мурад .... и ако да сме по-точни , злите езици говорят , че точно по ремето на тази битка Шишман е изпратил войски в полза на Мурад срещу сърбите (както и сестра си в неговия харем) и сърбите помнят и когато го натякват няма какво да им се отгоори.
В Косово са 70% от сръбските метохи и манастири православни. Самите те го определят: Люлката на сръбското православие.

andrei p226 R написа:
ДОРСИ, МНОГО ТЕ МОЛЯ, НЕДЕЙ ДА ПЛАЧЕШ НА ЧУЖД ГОРБ! / В СЛУЧАЯ СРЪБСКИ /!
ПОБЕСНЯВАМ, КОГАТО ВИЖДАМ БЪЛГАРИ ДА ПОДКРЕПЯТ СЪРБИЯ ИЛИ СРЪБСКАТА КАУЗА ИГНАРИРАЙКИ ИЛИ ЯВНО НЕПОЗНАВЙКИ ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРО-СРЪБСКИТЕ ОТНОШЕНИЯ, ДОРИ САМО ПРЕЗ 20 ВЕК!
Сърбия е традиционен, постоянен враг на България и Българите и въобще на всичко българско! Това особено силно се проявява, след като през 1878г. се създава полусамостоятелна българска държава! Сърбия винаги има аспирации към български етнически територии и не се свени да удари България в гръб или да инициира изграждането на антибългарски коалиции


Тук ще кажа само следното:

Ако трябва да избирам между сръбската и българската каузи - избирам българската.

Ако трябва да избирам между сръбската и мюсюлманската - избирам сръбската

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:55       Заглавие:  Re: Удария потециал на обединения Запад vs Русия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Dorssay написа:
Тук ще кажа само следното:

Ако трябва да избирам между сръбската и българската каузи - избирам българската.

Ако трябва да избирам между сръбската и мюсюлманската - избирам сръбската

:tu: :tu: :tu:
Това ми е есенцията на вечерта!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer