logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:08       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
Оптималният за тях вариант е да засекат пуска и да успеят да я гътнат на началният етап на траекторията.

За целта трябва напълно да разгърнат ПРО в Южна Корея.
Русия и Китай са силно против обаче...все пак...нали...
Щото разполагат модерната ПРО THAAD
https://news.bg/world/sasht-zapochnaha- ... oreya.html
която :
Цитат:
Системата може да прихваща и унищожава ракети с малък и среден обсег на действие по време на финалната фаза на полета.

Започнали са обаче да я раполагат...докъде са стигнали не е ясно, а този спътник от вчера е елемет от тази ПРО си мисля..

и ето малко за живота там от тази година наши туристи...а не какво е било преди 10г
https://www.blitz.bg/layfstayl/ptuvane/ ... 45882.html

В Пхенян било Ок ...да сме обективни...метро имат, а ние още го правим...нищо че сме развити капиталисти, но ще го направим де...само Софиянски да го избереме пак...ауъауаъаъъъъъууууу :angry:

Цитат:
С метрото наистина се гордеят много, като едно от най-дълбоките в света. Имат един прекрасен хотел, който е един от най-високите в света. За съжаление, не е работил никога, не работи и сега. Мобилният телефон не е чуждо нещо. Другото което видяхме, което хората познават - общо взето всичко, което ние познаваме. Има телевизия, компютър.

но това ме подтисна малко...
Цитат:
навсякъде почти можеш да видиш двойки - съпруг и съпруга, които си маршируват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:15       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
...дали да купувам или да продавам долари ми кажи...та да има полза малко тука


За зависимостта на доларите от корейската криза е знам. Но тука преди няколко дни uboto в пет теми повтаря годината 2020 когато сършват евросубсиидите.
Почти никой не обърна вимание , а и той го коментираше това в друг контекст , но след тяхното свършване започва ГОЛЯМОТО СТРИГАНЕ.

И етажа на стригането се спуска все по-надолу.
Днес Пацо ми обяснява за събраната тук въ Форума високо-интелегентна аудитория , съставена от: зъболекари , митничари , адвокати и други богоугоди професии .....
Абсолютно съгласен с него , но освен интелигентна , тази аудитория е и ....ъъъъ... платежоспособна, така да се каже.
Днес получих писмо във фирмата си от НАП , касаещо "доброволно обявяване на неразпределена печалба" ... Няма сега да влизам в подробности , но първи под стригането ще попаднат платежоспособните Ф и Ю лица (щото от другите освен Душа няма какво да се вземе , а субсииди йокмуш).

OFF-TOP-а завърших

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:17       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
но това ме подтисна малко...
Цитат:
навсякъде почти можеш да видиш двойки - съпруг и съпруга, които си маршируват.

И ти да имаш 10 години задължителна военна служба и ти ще ходиш марширувайки :DD

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 22:35       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
JDredd написа:
кое не е било така, както го описва Пацо, при манифестациите

Ученици, на манифестации в София, пред мавзолея, ходеха от гимназия нагоре. И то на 24 май, не всяка година - просто нямаше място и време за повече. Ако той наистина е роден 1975, е бил на 14 в края на социализма. Не ми излиза сметката. За училищата в идеалния центъра не знам, тях може да са ги ползвали за масовка по-често. За непосещение на манифестация никой нямаше да те прати нито в Белене, нито в Бойчиновци. Трупаха се неизвинени отсъствия (ако те хванат), които можеха да доведат до намаляване на поведението. Говоря за последните 10г от социализма и три-четири училища, от които имам лични впечатления (скатаване). Преди това не коментирам.
Ей това не е вярното. А за останалото си прав - социализмът и Партийната шуробаджанащина, не би трябвало да липсват на никого, с поне малко мозък в главата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 23:06       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.


Последна промяна Paco на 30 Сеп 2017, 10:38, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 23:21       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Препрочети пак изтритото и си помисли отново за хейтърството и неговите носители.
----------
Edit: Гледам, че все пак влизаш за да поправяш. Та защо хем си учил в 55-то (Дървеница?), което предполага че си имал постоянен адрес в квартала, хем си ползвал общежитие в 18-и блок, което уж беше само за студенти от провинцията?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 02:00       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Паце, Жоро не е хейтър, каквото и да означава това на български...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 13:40       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
за протокола:

1.след б. ракета над Япония САЩ пратиха една АУГ в района на С. Корея начело със самолетоносача Карл Винсънт.
лек фалстарт има по случая - объркали са посоката :punch:
https://www.blitz.bg/svyat/amerikanski- ... 07892.html
Цитат:
Американският адмирал, отговарящ за "армадата", изпратена от Доналд Тръмп към Корейския полуостров като мярка за разубеждаване на Северна Корея, заяви днес, че поема пълна отговорност за объркването, което стана с посоката на движение на самолетоносача "Карл Винсън" и ударната му група.

мдааа...военните по цял свят пият, като змейове...а моряците са най-сила по тази част...ясно е...но сега тази АУГ е в района

2. Вчера изстреляха шпионски спътник специално за Корея

3. След втората б. ракета вдигнаха втора АУГ начело със самолетоносача Рейгън...
но пак кофтеж е станал нещо и самолетоносача се прецакал и останал в базата Йокосука...

https://www.blitz.bg/svyat/atomniyat-av ... 12897.html

Въпреки всичко ...бавно става... изчакват се, но съсредоточат ли 5-7 та АУГ в района...лайното ше удари вентилатора...

с Китай нещата са много неясни обаче те Северна Корея я имат за малък брат...малко смахнат ама свой...
освен Сащ да ударят лично Ким да го утрепат физически...ама нито с Кадафито успяха нито със Садам нито с Фидел Кастро... по тая част има да се учат от русите доста.../ Руснаците утрепаха Хатаб с едно писмо...отворил го ...пипнал хартията и паднал отровен се едно го е ритнал кон...за около седмица агония и умрял


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:01       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
Въпреки всичко ...бавно става... изчакват се, но съсредоточат ли 5-7 та АУГ в района...лайното ше удари вентилатора...


Даже и 3 мисля.
Според американската военна доктрина (за водене на пълноценни бойни действия едноременно в два военни театъра) , то са необходими 3 АУГ на направление.

Разрположението на американските АУГ от преди 5 дни
https://www.stratfor.com/sites/default/files/styles/wv_large/public/naval-update-092017%20%282%29.png?itok=jB14G_uA

За Китай ....

Китай направиха ОФИЦИАЛНО изяление още когато беше старта на първата СК балистична ракета над Япония (преди ядрения взрив). Когато Ким се закани следващата да е в Гуам.

По памет цитирам: "Ако СК предприеме първи удар - то Китай няма да се намеси в нейна защита. Ако САЩ нанесат първи удар , то Китай ще се намеси на страната на СК".

Това съобщение е интересно дотолкова - доколкото Китай обикновено избягва да прави официални и категорични заяления на държавно ниво. Обявява позицията си чрез публикации на лица от втория държавен ешалон в партийния ежедневник Женемин-Жибао (ако го произнасям правилно).

Но посоченото съобщение беше от държавен източник и може да се вземе сериозно
http://www.globaltimes.cn/content/1060791.shtml

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:22       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
да това китайско изявление е сериозно, но какво става ако съсредоточат не 3 а 6 или 7 АУГ умишлено . Имат ги ...могат го...на границата на територалните води на С Корея...
това ще изнерви много здраво Ким...и направи ли грешка да удари американски кораб...ще го излупат както подобава...
да не забравяме че и те самите може да си гръмнат някой кораб в удобен момент /ще са готови и ще отговорят масирано и моментално/...и ето условието на Китай отпада...
атомната бомба просто няма носител засега ...всичките му А бомби ще останат на територията му...нека ги думка...Категорично няма да мое да си подаде носа никой северняк ако ги заобиколят с 10 АУГ ебати и корейците па толко

нито самолет ше излитне нито кораб...

а оръдията с които щел да думка по Сеул ще ги запалят до едно със 100 томахока ще горят заедно със земята...
а отгоре ше се оре със стратегически бомбардировачи...абе не ги виждам...без ядрени удари дори

аз разбирам и се кефя на действията му...независим , въоръжен и диктатор докарал 25милиона човека да си маршируват по улиците...
със заплахи по адрес САЩ обаче не му стига ватъка....смешно е... ще загуби всичко ако така я кара...хайвер курви това онова...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:23       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
мдааа...военните по цял свят пият, като змейове...а моряците са най-сила по тази част...ясно е...но сега тази АУГ е в района

Чак такива пияници като командващи АУГ едва ли държат. Едните вместо край СК забили в обратната посока и отишли да си играят с австралийците. На другите кораба им се счупил рязко...На никого не му се навира там, дето може да замирише на изгоряло.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:24       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
атомната бомба просто няма носител засега ...всичките му А бомби ще останат на територията му...нека ги думка..

Откъде е тая информация?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:33       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
но какво става ако съсредоточат не 3 а 6 или 7 АУГ умишлено


6-7 са си сила , но без Китай няма да са необходими и толкова.
Обикновено при тях 2 АУГ са на ротация в базите , последния "Дж.Форд" още не е достигнал бойна готовност (преди месец прие първото крило F-35С и поне година ще се напасват).
Държат 1-2 в близост до Персийския залив че и там нещата не трябва да се изпускат от око ....

Според мен максимума който могат да изкарат ще е до 5 АУГ , а най-вероятно при реални бойи дейстия без Китай е да са 4.

Но това при положение , че не се намеси Китай.
Ако се намеси Китай ще са необходими по-сериозни аргументи дори и от всичките АУГ.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 14:43       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Стигне ли се дотам Китай , а и целия свят ще трябва да бъде заблуден че СКорея е нападнала 2 американски кораба...показват се снимки на изкормени моряци и прочие...
след това следва караминьол по американски :roll:

от друга страна за да се въвлечеш в такова нещо трябва да има полза.../капиталистите не са идеалистии нека се разберем :tu: / едно е да се правиш на луд в Ирак ...Либия и Сирия където е море от петрол и гас...друго е да учиш 25 милиона фанатици, че не е нормално да се марширува на вечерната разходка с жена ти...
полза каква имат за да ударят се питам !?...ако не е престижа? ми никва...

затва нещата остават така... ще ударят само ако се почистват застрашени с ЯО...

но оставят ли го пък много дълго време тоя верно ще направи междуконтинентална ракета с ядрена глава...

и ше почнат севернокорйските делегати да псуват американците и да ги гонят физически от ООНето...ха ха ...ама не им е смешно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 16:43       Заглавие:  Re: Ракетно-ядрената програма на Севера Корея
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Явно на самолетоносача са се олабили болтовете на кардана...докато ги притегнат за да следим събитията в района агейн...мисля да проведа един разговор със севернокореец виртуално...ама не съм сигuрен, че ще го убедя че живее зле...помогнете ако можете...

Сядаме на маса с един северно кореец на моята възраст да пием саке

И му казвам:
- Виж сега, Чан кай ши ти живееш зле, брато в С. Корея...требва да слушаш сляпо вожда...да ревеш като магаре публично ако умре и не си свободен ама ич...ако си способен и си свободен ще бъдеш богат чоек

Чан ше ми каже:

-А ти брато в ЕС живееш много добре, верно...По заповед на твоите вождове приемаш чъжди мангали да ги храниш даром ама и да ти таковат жените...явно нужда има...

По заповед на ЕС вождовете отказваш да мине руски газ на твоята територия и да лапаш кинти само от транзита...мангали бият полицаи и пребиват стари хора за стотинки...пенсиите ви са срамотия и за моите стандарти...
...а верно ли ако БГ полицаи се преебат да утрепат нападател стрелящ срещу тях в Страсбург ги съдят, че калибъро им бил голям...и глобата я плащаш ти...

-у нас това е аааабсурд...мангал ударил полицай се беси и той и родата му до 3то коляно

аз го контрирам:
- добре де Чан това са грешки на разтежа...ама аз съм свободен в ЕС и ще напредна много ако съм способен...

-добре способен си ама колко напредна...ше ме пита Чан
аз:
-ми имам няколко проекта и дългове към 14 банки и още малко ми требва и ще се оправа... :roll:

...а ясно значи са кажи ми кой е роб зависим ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer