logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 20:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 04:35       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
jaba написа:
Само не разбирам къде са лошите в България. Руснаците у нас са стотици хиляди повече от "лошите". Мисля си, като са толкова добри, що никой, който е влизал в състава на Руската империя и СССР, не иска да остане там! Нека да разрешат референдум на Чечня, Дагестан...И чукчите ще избягат.
А ти как мислиш, ако се проведе утре у нас референдум за излизане на Бг-то от ЕС и НАТО, какъв ли би бил резултатът?! То никой не ни и пита навремето дали искаме там, де. Както и да е, в началото и аз бях въодушевен от идеята да бъда развит европейски гражданин и горд натовски офицер... но това, което се случи впоследствие едва ли някой го е очаквал! Изключая тези, които изначале са били наясно с този ПЛАН ЗА СЪСИПВАНЕ НА ДЪРЖАВАТА, разбира се.


Резубтатът при такъв референдум ще бъде ЗА ОСТАВАНЕ В ЕС! За НАТО може и да е отрицателен вота! Но за оставене в ЕС ще бъде.Дори тъпите пенсии, ще гласуват ,,ЗА" оставане в ЕС, защото на знаителен дял от тях децата или внуците работят в държави-членки в ЕС, откъдето изращат пари тук в България!
Не казвам, че е добре! Облите съсипаха всичко в държавата...Обаче, разберете, ако бяхме с РУсия в момента, нямаше да сем по-добре...В Русия е построен див капитализъм, много по-див от чорбаджийско-комунистическия такъв, у нас. Няма какво да ни предложи днеша Русия! Не очаквайте и много евтин петрол или природен газ. Да не говорим за откровеното презрение на обикновените руснаци, към нас българите! Незнайно защо, ни имат за предатели....
Всеки опит, Българияда бъде скарана и да излезе от орбитата на влияние и ъздействие на англокасксонците, ще доведе да ужасяващи последици за държавата ни. Каквито тя надали има ресурса, за да се справи и оцелее..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 04:53       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Dorssay написа:
Ritter написа:
„Вие хубаво ни освободихте, но от вас кой ще ни освободи?!” ?


Е как КОЙ ????!!!!

Американците , с три бази за по-сигурно освобождаване .........
хе хе .... Тоя па Антим 1-ви да не знае КОЙ ...

Дорси, извидавяй, съдя че на години си около и над 50-те...Един вид, може да си ми родител..В по-горният си постинг от онзи ден, в който ми отговори, че така ще бъде поне 50 години / че на Балканите и в частност в България, ще се слуша думчата на англосаксонците / , каза една истина. Сегашното статутков, в което бавно загива България е редзултат от края на ,,Стедената война" 1.0, която през 1991г. окончателно завърши с победа / поредната / на англосаксонския сят и модел! България, като държава-сателит на СССР, съответно член на военнополитическия блок ,,Варшавски договор" и от поритико-икономическия блок - СИВ, загуби войната с НАТО и Запада. Съотетно сега търпим последиците от това. Към причините за незавидната ни съдба, ту се добавят, чисто местни народностни хирактеристики на политическия елит / комунисти / и склонноста на ългарите, като сички останали балкански държави, когато са в публичната власт, да използват отва за лично материално обогатяване.
Към това добавям и традиционното недоверие на ЗАпада към нас / не съм привършженик на теориите на конспирацията /, поради православната хистиянска принадлежност и славянския корен на българите / това последното е доста съмнително /. Новите ни партньори ни нямата доверие, смятат че сме ,,ветропоказатели" / това е самата истина /.
За мен лично, не опира до моал, кагото ства адума дза един малък народ, с незначителна международните отношения държава, да се говори ча морали честност и принципи! Такива нещо не може да си ги позволи един оцеляващ човек, респективно евин оцеляащ народ...
Ако България не беше държава-член на НАТО и ЕС, днешното ни състояние нямаше да бъде по-добре...Ако нещо все пак се случва положително, в тая герберска държава, то е поради факта, че от ЕС не ни вярват и постоянно ни натискат за реформи в правораздавателния сектор и за борба с корупцията. Както знаем, тизи призиви са глас в пустиня, а предприетитете ,,мерки" са чисто палиативни такива.
И всичкото това, като държава член на ЕС! редставете си, каква ,,хубост" щеше да бъде да сме извън ЕС.
ПРоблемът пре нас е с една партия-кърлеж, която е окупирала цяата публична власт, която не позволява нормално икономическо развиние на зцялата държава...Фактите / и тук Убото е прав /, е че Българите днес, 8 години след като ГЕРБ спечелеха централната власт, живеят по-зле, отколкото преди лятото на 2009г.
Но, опираме до ,,качествата" на народа български..Хората са индиферентни..Не протестират..Траят си...Не гласуват дори...каво искате от таксова стадо безподобно? Което дори вече не блее, когато го стижат безмилостно и не го пазят от вълци..Една вълна от граждански протести, като през януари-февруалри 2013г., би решила проблема...Но българите предпочитат да се се спасяат поединично...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 08:54       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
andrei p226 R написа:
загуби войната с НАТО и Запада. Съотетно сега търпим последиците от това


:tu:

Чудесно значи като първа точка на новата ни национална доктрина е как да си върнем държавата. Защото това което ни се случи има само едно име и то е трета национална катастрофа. А между-другото тази война загуби и Полша и Унгария и т.н.

Сега знам че много ще кажат нашите комунисти ОК но нашите комунисти са вън от играта от 1997 г. от тогава вече 20 години ни управлява запада и политическия и икономически ни елит се инсталира и управлява от запада. А комунистите са вън от играта поради естествените правила на пазара и некадърните отдавна заминаха в икономическото небитие.

Та след като знаем кой ни врагът а именно победителите от студената война какви са бавните стъпки с които следващите 20 години да си върнем държавата?, държавността и контрола на ресурсите които изтичат от държавата, като се оказа че най голямото зло е доброволния кръвен данък.

Относно ЕС моя професионален път започна 1998 имам 9 години извън ЕС и 9 в ЕС не виждам никаква връзка в материалното ми положение или придобит опит умения и знания и членството ни в ЕС, с други думи членството в ЕС е ирелевантно към то някакъв икономически успех и просперитет, Турция като не е член в ЕС какво няма икономика и растеж ли.

П.С.
Обаче основен е въпроса искат ли болшинството българи собствена държава или сегашното положение ги устройва идеално.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 09:41       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Твърдв, че ако България не беше държава-член на ЕС, днес ситуацията нямаше да е по добра! На никого нямаше да му пука от корумпираната съдебна система и администрация. ЕС поне ни натискат отвън нещо да се прави в насока борба с корупцията. Примерът с Румъния, която много по ефективно използва членството си в ЕС от България, е показателен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 10:08       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
съдя че на години си около и над 50-те...Един вид, може да си ми родител.


Абе казат ....... доста запазен за годините си .....

Какво да кажа на това?

Имам изграден мироглед и ако говорим за последните 27 години демокрация имах и съмнителното удоволстие да наблюдавам процесите от първия ред ... а и да поучаствам в някои от тях.

Накратко бойния ми път бих определил така:
- младши сержант от Варшавския договор
- старшинка от началото на промените
- ст. лейт. от предприсъединителния период
- интербригадист в една илюзия
- оцеляващ на свободния охранителен пазар
- понастоящем капитан от Резерва на НАТО

От целия този път установих със сигурност едно нещо , що се касае до България.

Няма комунисти и демократи приятелю.
Всичко е пара !!!
Всички са едно.
Борбата е единствено за това - кой кон да яа и кой пеши да маа

Илюзиите за родината и държавата ми ги избиха още по средата на втората позиция.
Илюзиите за международна справедливост и правилен обществен строй свършиха с края на четвъртата позиция

Но доколкото човек не може да живее без някаква вътрешна опорна точка , то имам си своите сантименти и предпочитания. И то с пълното съзнание , че и това е една илюзия.

b5202s написа:
Обаче основен е въпроса искат ли болшинството българи собствена държава или сегашното положение ги устройва идеално.


Основен въпрос за кого ?
За да имаш каквото и да е трябва да воюваш за него. Паркомястото пред блока да си запазиш и тряба да влезеш в конфликт със съседа (който иначе също е добър човек).
А няма кой да воюва. Народа е стадо , а "водачите" не им се мре по барикадите. Имат пари да харчат тепърва.
От моя гледна точка в момента бих си мръднал гъза от компютъра единствено в защита на семейството и малкото останали приятели.

А с устройството на държавата се оправяйте вие младите хе хе хе хе
И ви се пада и ви е ред
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 10:23       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Демек, Дорси, разбрал си още в началото на 90 те години на ХХ век, че България не е държава в съшинския смисъл на думата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 10:50       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
andrei p226 R написа:
Резубтатът при такъв референдум ще бъде ЗА ОСТАВАНЕ В ЕС! За НАТО може и да е отрицателен вота! Но за оставене в ЕС ще бъде.Дори тъпите пенсии, ще гласуват ,,ЗА" оставане в ЕС, защото на знаителен дял от тях децата или внуците работят в държави-членки в ЕС, откъдето изращат пари тук в България!
Не казвам, че е добре!
Това все едно съм го писал аз :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 11:06       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
JDredd написа:
Дори тъпите пенсии, ще гласуват ,,ЗА" оставане в ЕС


Аз ще гласувам ПРОТИВ.
Ей тъй от яд да ви разваля рахатлъка.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 11:29       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
Демек, Дорси, разбрал си още в началото на 90 те години на ХХ век, че България не е държава в съшинския смисъл на думата.


Предполагам , че може и така да се каже.

Държава , чиято армия ако си купи билети и може да се събере на стадион "Васил Левски" да гледа мач и два сектора да останат празни , и в същото време да има 80 000 репресивен полицейски и съдебен апарат .... това устройство не се нарича държавно , а колониално.

А и народа го е казал клишето: Като не можеш да храниш своя армия , ще храниш чужда.
Елементарно е

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 12:32       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
andrei p226 R написа:
Но, опираме до ,,качествата" на народа български..Хората са индиферентни..Не протестират..Траят си...Не гласуват дори...каво искате от таксова стадо безподобно? Което дори вече не блее, когато го стижат безмилостно и не го пазят от вълци..Една вълна от граждански протести, като през януари-февруалри 2013г., би решила проблема...Но българите предпочитат да се се спасяат поединично...

Тука малко не си прав! Народа има(ше) енергия и желание! За нещо ново, за промяна, за борба за по-добър живот... Обаче, помисли само, от 89-та година досега, колко пъти се протестираше, стачкуваше, милионни митинги по Цариградско, Пеевски... Имаше надежда! Хората вярваха!
И като те излъжат 10 пъти, като ти подменят вота, като виждаш, че каквото и да правиш - кервана си върви... Е, ами почваш да губиш вяра! И да се спасяваш поединично! Или семейно... Младата енергия на България е извън страната. Кой да вика и да протестира вече... Сегашните млади вече са свикнали с този живот - важното е Айфона, фейса и инстаграма да са ОК!
Да те питам - какъв точно проблем се реши през февруари 2013-та?! Нека ти отговоря аз - никакъв!
Кой управлява днес? Пак тия същите. Бате ти си подаде оставката и се върна на бял кон! Дори два пъти!
Дори го молиха да се върне пред парламента с мегафона... Е, ами не става!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 12:44       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Dorssay написа:
А и народа го е казал клишето: Като не можеш да храниш своя армия , ще храниш чужда.

Това e перефраза на думи на Наполеон! ;)
Но си е изконна истина и вече е станало като Народна мъдрост... :-)
Лично неведнъж съм го ползвал този цитат, ама смисъл никакъв.
Хората дори не му обръщат внимание...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 13:45       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Резубтатът при такъв референдум ще бъде ЗА ОСТАВАНЕ В ЕС! За НАТО може и да е отрицателен вота! Но за оставене в ЕС ще бъде.Дори тъпите пенсии, ще гласуват ,,ЗА" оставане в ЕС, защото на знаителен дял от тях децата или внуците работят в държави-членки в ЕС, откъдето изращат пари тук в България!
2020 вече чука на вратата, живи и здрави скоро ще се види какво ще се случи като ни спрат отвън наркотиците и анаболите под формата на еврофондове, и ни се наложи да се оправяме единствено на нашата си ИКОНОМИКА. Аз не съм икономист, и прогнози тук не мога да давам. Но от друга страна съм убеден, че облия нарочно /по заръка отвън/ даде всичко от себе да бастише и дребния и среден бизнес - за да сме зависими изцяо от евроанаболите и евронаркотиците, и да сме принудени после чинно да им играем по свирката. "Не приемате бежанци - няма европейски пари" - думи лично на фрау Меркел.

От друга страна, както казва Дорсей - всичко е БОРБА! И докато поляци и едни гърци ако щеш... се бореха яростно да защитят националния си интерес в рамките на ЕС, оная с кривата физиономия викаше само "Йес", а нашия мълчеше като пукел! В същото време, един Ципрас примерно, всеки път вдигаше люти скандали в Брюксел, само и само да защити интереса на собствения си народ. Докато нашите ги интересуват единствено собствените им милиарди... а българския народ го презират, в това вече съм повече от убеден!

Но скандалите, които вдигаше Ципрас на Меркел за стриктната й финансова дисциплина /докато нашия гледаше тъпо в една точка и преживяше/... никоя наша медия не ги отрази и коментира. Даваха единствено после лъжите по нашенски, които почват с: "Аз ви купих, аз ви дадох, аз ви построих". Но, такава ще е тя - при масово мангали, яко тъпанари и едва около 10% трезво мислещо индивиди - не виждам как би могло да е другояче.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 16:28       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Spurs написа:
andrei p226 R написа:
Но, опираме до ,,качествата" на народа български..Хората са индиферентни..Не протестират..Траят си...Не гласуват дори...каво искате от таксова стадо безподобно? Което дори вече не блее, когато го стижат безмилостно и не го пазят от вълци..Една вълна от граждански протести, като през януари-февруалри 2013г., би решила проблема...Но българите предпочитат да се се спасяат поединично...

Тука малко не си прав! Народа има(ше) енергия и желание! За нещо ново, за промяна, за борба за по-добър живот... Обаче, помисли само, от 89-та година досега, колко пъти се протестираше, стачкуваше, милионни митинги по Цариградско, Пеевски... Имаше надежда! Хората вярваха!
И като те излъжат 10 пъти, като ти подменят вота, като виждаш, че каквото и да правиш - кервана си върви... Е, ами почваш да губиш вяра! И да се спасяваш поединично! Или семейно... Младата енергия на България е извън страната. Кой да вика и да протестира вече... Сегашните млади вече са свикнали с този живот - важното е Айфона, фейса и инстаграма да са ОК!
Да те питам - какъв точно проблем се реши през февруари 2013-та?! Нека ти отговоря аз - никакъв!
Кой управлява днес? Пак тия същите. Бате ти си подаде оставката и се върна на бял кон! Дори два пъти!
Дори го молиха да се върне пред парламента с мегафона... Е, ами не става!


Шпора, протестите от зимата на 2013г. , бяха инспирирани от вън, но обективни условия за тях съществуваха! Просто облите прекалиха с мачкането и щавенето на хората. Протестите от януарифевруари 2013г. бяха истински и в качалото им исканията бяха чисто социални. После, като усетиха, че протестиращите нямат изявени лидери, кукловодите тушираха протестите и ги задушиха отвътре. Облите се върмаха на власт, заради бруталните простотии на Четворната коалиция , сътворени за по малко от година управление 2013-2014г.
Иначе си прав, че най-активната, най-инициативна и най- пасионарна част от населението е на вън. Без тези 1 000 000 активни хора, няма воля за протест. Няма и ядро за протести.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 16:28       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Spurs написа:
andrei p226 R написа:
Но, опираме до ,,качествата" на народа български..Хората са индиферентни..Не протестират..Траят си...Не гласуват дори...каво искате от таксова стадо безподобно? Което дори вече не блее, когато го стижат безмилостно и не го пазят от вълци..Една вълна от граждански протести, като през януари-февруалри 2013г., би решила проблема...Но българите предпочитат да се се спасяат поединично...

Тука малко не си прав! Народа има(ше) енергия и желание! За нещо ново, за промяна, за борба за по-добър живот... Обаче, помисли само, от 89-та година досега, колко пъти се протестираше, стачкуваше, милионни митинги по Цариградско, Пеевски... Имаше надежда! Хората вярваха!
И като те излъжат 10 пъти, като ти подменят вота, като виждаш, че каквото и да правиш - кервана си върви... Е, ами почваш да губиш вяра! И да се спасяваш поединично! Или семейно... Младата енергия на България е извън страната. Кой да вика и да протестира вече... Сегашните млади вече са свикнали с този живот - важното е Айфона, фейса и инстаграма да са ОК!
Да те питам - какъв точно проблем се реши през февруари 2013-та?! Нека ти отговоря аз - никакъв!
Кой управлява днес? Пак тия същите. Бате ти си подаде оставката и се върна на бял кон! Дори два пъти!
Дори го молиха да се върне пред парламента с мегафона... Е, ами не става!


Шпора, протестите от зимата на 2013г. , бяха инспирирани от вън, но обективни условия за тях съществуваха! Просто облите прекалиха с мачкането и щавенето на хората. Протестите от януарифевруари 2013г. бяха истински и в качалото им исканията бяха чисто социални. После, като усетиха, че протестиращите нямат изявени лидери, кукловодите тушираха протестите и ги задушиха отвътре. Облите се върмаха на власт, заради бруталните простотии на Четворната коалиция , сътворени за по малко от година управление 2013-2014г.
Иначе си прав, че най-активната, най-инициативна и най- пасионарна част от населението е на вън. Без тези 1 000 000 активни хора, няма воля за протест. Няма и ядро за протести.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 16:31       Заглавие:  Re: Анексия...Сепаратизъм...Избори...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Резубтатът при такъв референдум ще бъде ЗА ОСТАВАНЕ В ЕС! За НАТО може и да е отрицателен вота! Но за оставене в ЕС ще бъде.Дори тъпите пенсии, ще гласуват ,,ЗА" оставане в ЕС, защото на знаителен дял от тях децата или внуците работят в държави-членки в ЕС, откъдето изращат пари тук в България!
2020 вече чука на вратата, живи и здрави скоро ще се види какво ще се случи като ни спрат отвън наркотиците и анаболите под формата на еврофондове, и ни се наложи да се оправяме единствено на нашата си ИКОНОМИКА. Аз не съм икономист, и прогнози тук не мога да давам. Но от друга страна съм убеден, че облия нарочно /по заръка отвън/ даде всичко от себе да бастише и дребния и среден бизнес - за да сме зависими изцяо от евроанаболите и евронаркотиците, и да сме принудени после чинно да им играем по свирката. "Не приемате бежанци - няма европейски пари" - думи лично на фрау Меркел.

От друга страна, както казва Дорсей - всичко е БОРБА! И докато поляци и едни гърци ако щеш... се бореха яростно да защитят националния си интерес в рамките на ЕС, оная с кривата физиономия викаше само "Йес", а нашия мълчеше като пукел! В същото време, един Ципрас примерно, всеки път вдигаше люти скандали в Брюксел, само и само да защити интереса на собствения си народ. Докато нашите ги интересуват единствено собствените им милиарди... а българския народ го презират, в това вече съм повече от убеден!

Но скандалите, които вдигаше Ципрас на Меркел за стриктната й финансова дисциплина /докато нашия гледаше тъпо в една точка и преживяше/... никоя наша медия не ги отрази и коментира. Даваха единствено после лъжите по нашенски, които почват с: "Аз ви купих, аз ви дадох, аз ви построих". Но, такава ще е тя - при масово мангали, яко тъпанари и едва около 10% трезво мислещо индивиди - не виждам как би могло да е другояче.

Оная кака, с кривата физиономия е еманация на национален предател или шампион по национално предателство. Тя направи кинти, каквито ние с теб никога не сме и сънували. Аз питам: Къде бяхме и защо търпяхме и търпим?
Това стадо, точно такава съдба си заслужава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG и 55 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer