logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 12:49       Заглавие:  Какво ли са замислили пак ....
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
http://pik.bg/по-заръка-на-прокуратурата-полицията-рови-кой-за-какво-е-получил-разрешение-за-оръжие-news693865.html

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 15:09       Заглавие:  Re: Какво ли са замислили пак ....
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
И аз това се чудих имат ли право преди да са ми изтекли 5-те години да ми отпадне основанието?

Демек решават вече нямаш основание самоотбрана и дай пищова :confused: !

Щото при лова и спорта е ясно решавам и спирам да съм спортист или ловец отивам заявявам и предавам оръжието но тука може ли КОС-а да е инициатора?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 15:16       Заглавие:  Re: Какво ли са замислили пак ....
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
... но тука може ли КОС-а да е инициатора?

Може и да може.
На всеки човек може да му се намери слабо място. ;)
Според мен тука отново се търси под вола теле. Продължава плашенето и изкарване на преден план от медиите на нещастните случаи с ОО, за сметка на всички други произшествия довели до фатален край...
Що не се направи един публичен дебат за отношението към оръжията или една разяснителна кампания и да се покаже, че човек реши ли да осакати или отнеме човешки живот, средството за това е без значение!
Оръжията не стрелят сами, нали? Ножовете не режат сами. Автомобилите не убиват сами...
Трябва си човек за тая работа... Обаче вторачването е в оръжията! И постоянна пропаганда и медийна подкрепа!
Единственото, което би било полезно в случая, е да се установят изтекли неподновени разрешителни и невърнато оръжие в тези случаи, което вече се явява и незаконно...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 18:00       Заглавие:  Re: Какво ли са замислили пак ....
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Аз чух нещо по радиото докато бях в мпс-то.
Явно това е новината:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/09/ ... e_polzvat/

"Главната цел е да се провери дали оръжията, за които са издадени разрешителните се използват за някоя от изчерпателно изброените в закона граждански цели."

Аз лично адмирирам да проверяват кой, как и за какво ползва оръжията за които са му издадени разрешителните.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 21:38       Заглавие:  Re: Какво ли са замислили пак ....
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
разрешителни и невърнато оръжие в тези случаи, което вече се явява и незаконно...

Законно? Ти шегуваш ли се? Какво означава тази дума?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2017, 06:04       Заглавие:  Re: Какво ли са замислили пак ....
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Резултати от проверката в Кюстендил

http://www.dennews.bg/news/2017/10/3/36 ... a-godinata

34-ма души от Кюстендилска област са се разделили със законно притежаваните си оръжия от началото на годината, показва статистика на Областната дирекция на МВР.
Полицията е иззела оръжията на 14 души, защото срещу тях са образувани полицейски или досъдебни производства, т.е. те са разследвани или обвиняеми за извършени престъпления. От тях са иззети 28 оръжия.
20 души са получили отказа за удължаване на разрешителното им заради отпадане на необходимостта, а 109 оръжия за иззети от началото на годината от собственици заради изтичане на срока на разрешителното.
Общо 5058 души от област Кюстендил притежават законно оръжие, а мнозина имат повече от едно пушкало – 8487 са огнестрелните оръжия, подлежащи на отчет и контрол в момента. Регистрираните оръжия са предназначени за самоотбрана, лов, спорт или се съхраняват с колекционерска цел.
Преди дни Върховна административна прокуратура (ВАП) разпореди проверка дали огнестрелните оръжия се използват за целите, заради които са издадени разрешителните.
ВАП се е самосезирала заради множеството инциденти и извършени закононарушения и престъпления с огнестрелни оръжия.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer