logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 15:00       Заглавие:  Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Както заглавието съобщава: Около 50 убити и над 400 ( в момента) ранени.
Стрелеца е стрелял от високите етажи на Мандалей Бей, по кънтри концерт който е вървял на паркинга долу.
Имал е автоматично оръжие, съобщават за общо 8 оръжия, какви не се казава за сега, две платформи за стреляне и камери които следят first respondeрs.
Не е ясно все още дали се е очистил сам или е застрелян от куките.
Това от линка долу е инфо за стрелеца, тука се чува на видеото откоса/откосите, не ми звучи като нищо познато.
От забавянето и забързването на откоса аз бих казал че не е М платформа или АК, но аз разбира се може и да бъркам.
На мене ми поскоро ми звучи като някакъв тип картечен пистолет, но това ще стане ясно нататъка.
Разстоянието от прозореца до паркинга е било около 300-400 метра.

Още е твърде рано да звъня във Вегас, но ще го направя след около час.

https://www.hollywoodlanews.com/stephen-paddock/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 15:06       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Звука е като на автомат. Разстоянието е голямо и преполгам, че е далекобойно = М16
Снимки
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4939872/Active-shooter-reported-Las-Vegas-Mandalay-Bay-Resort.html

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 15:18       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Звука е определено от автоматично оръжие но ми се струва бавен за да е от нещо high powered като М или АК... Също така има и забавяне и ускоряване, което аз поне не мисля, че ще го има от само 2-3 пълнителя от оригинално автоматичен или модифициран М или АК. Възможно е да е някоя М карабина, те правят такива забавяния но само ако се стрелят много дълго, освен това рейта на стрелба ми се струва бавен за М платформа, не знам...
От снимките не може да се види от какво естество са раните но разстоянието е достатъчно за да има такива поражения и от пистолетен патрон стрелян през по-дълга цев.
Чуват се рикушетите на някой от клиповете, също и ударите по брезента на палатката, ако това е малък калибър като 5.56 или дори 7.62, от 400м аз мисля, че няма да се чува почти нищо, с тая скорост тея куршуми ще дупчат като през масло... Не знам, само предполагам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 15:23       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Far-left terrorist hunting conservatives and/or Trump supporters? АНТИФА-САЩ от доста време насам приказват за извършването на терористични нападения. Като изключим евентуалната вързка с Мохамед, разбира се.
http://time.com/4964666/madalay-bay-las-vegas-shooting/


п.с. Ние също си имаме АНТИФА-България, но нека да изчакаме да видим какво в крайна сметка ще излезе.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 15:32       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Новината и в наша медия!
https://www.vesti.bg/sviat/strelbata-v- ... ht-6074413
Баси ужаса! :shock:
Съжалявам, ама на психично болните (щото това не може да бъде здрав човек), мястото им не е сред нормалните хора...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 16:02       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Ние също си имаме АНТИФА-България, но нека да изчакаме да видим какво в крайна сметка ще излезе.
Цитат:
Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'

Естеството на тея боклуци в никакъв случай не е "анти-фашистко" защото самите те изповядват фашистка идология и работят с фашистки методи.
Лично аз тея бих ги бил където ги видя... Относно тая стрелба, честно, нещата не изглеждат добре за лявото след стрелбата по Стив Скалис и откровенните призиви за физическо насилие към "републиканската" Америка от страна на почти цялата либерална медия...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 16:53       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
https://twitter.com/BizIndi/status/914753709061505024

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 16:56       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ей го и стрелеца:
http://www.dailywire.com/news/21778/her ... benshapiro

В статията пише, че е бил познат на полицията. Интересно, във връзка с какво.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 16:59       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Цитат:
Конкретно щата Невада, където се намира Лас Вегас, е един от най-либералните в това отношение. Там не е необходимо да се регистрираш, когато купуваш оръжие, нито преминаваш през проверка на криминалното ти минало, каквито регулации има в други щати.

Наред с това в Невада е позволена и продажбата на автоматични и полуавтоматични оръжия.


Viva Las Vegas :-) :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:07       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Viva Las Vegas
Кретени! За ЛЕВИЯ ЕКСТРЕМИЗЪМ/ ТЕРОРИЗЪМ пак оръжията са им виновни на наште продажници! Бг "мйедии", майна! Килъри в Туитъра също разцепи мрака: хората чули изстрелите и се разбягали, а какво щяло да стане, ако се било стреляло със заглушител... каквито NRA искали да узаконят. :punch:


Приятели пишат, че това било концерт на ветерани, и че над 15 officers са загинали. Като едва ли се били случайна цел, преди всичко!




п.с. Гаче си е аслъ АК-47.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 02 Окт 2017, 17:12, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:12       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Сега слушах по радиото , че ИД е поела отговорност.
Стрелеца бил приел исляма преди 2 месеца.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:15       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
наште продажници! Бг "мйедии", майна!


Това не е местно Геле. Всички у лево са така.

Рано е да спекулираме. Нека фактите да излязат пък тогава. Сега надпреварата е кой да публикува повече глупости.

Few minutes of fame :joke:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:19       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Сега слушах по радиото , че ИД е поела отговорност.Стрелеца бил приел исляма преди 2 месеца.
Масвово коментарите на американците из мрежата са, че става въпрос за ляв екстремизъм. ИД я пускат като партенка тук като че ли. А масмедиите в случая са едни от най-заинтересовани да скрият/ изопачат истината!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:22       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Рано е да спекулираме.
Така е! Аз единствено споделям какви нишани идват от над 90% от коментарите, които в момента чета. Иначе, то виж че и полицията още се дърпа от определението "тероризъм".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2017, 17:26       Заглавие:  Re: Las Vegas Shooting: At Least 50 Dead
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
ИД я пускат като партенка тук като че ли.


Напълно възможно.
Зависи какво им е необходимо.

По подобен начин руснаците изкараха едно от последните нападения като атака на психар (взриви една ЖП гара , забравих къде) , а си беше чист ислямист.

Всъщост не следя американските ресурси поради езика ...... какво имат предвид под "ляв екстремизъм" ? т.е. някаква организация ли ?

P.S. И нашите медии подхванаха това за ИД
http://www.blitz.bg/svyat/izvnredna-novina-za-krvavata-banya-v-las-vegas-video_news547872.html

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer