logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:51




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 10:20       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Дорсея не е Була...стила е различен...Була е баннат несправедливо от тук поради лична неприязън от управата на форума...света е несправедлив тва е!

Paco написа:
Остави тая държава от преди 1989-та година. Чист затвор си беше! Хората ги застрелваха на границата! Дядо ми е лежал в лагер само, защото е бил привърженик на Димитър Благоев и царски офицер - на баба ми брат и. Другия ми дядо на баща ми не съм го виждал. Умрял е отдавна заради онази държава... преди.


да в това отношение беше кофти преди...за Свобода и предприемчивост и дума не може да става ...идеологически догми... и затова и закърняхме икономически...

сега Свобода имаме...който може оправя се...добре да коментират тези неща около 55год те знаят...но като ЦЯЛО е редно да се сравняват нещата...
ако от преди вадя само негативите...ще излезе ебаси черния роман...
ако от сега извадя само негативите...ще почернее също...дооооста...
та не е това начина да сравняваме:
дедо ти бил в лагер някога ...а дедото на Ваньо днес е смазан от бой за 3лв от мангалите в селото ...и ги знаят кои са и няма никава реакция...е има де ...и социал им дават даром...
ти наясно ли си Пако ако навремето милиционери задържат мангали пребили дядо на село...кво става...майко мила... не съм жалостив толкова ама за такива случаи ми дожалява...
ооооодират ги от бой, мен...знам за случай милиционера го хваща и го слага да седне на печката ама запалена...замирисва на овъглена циганска кожа и манго се напикава доживот само като види милиционер...
съд дела няма...тоя е излекуван завинаги...

днес от много хуманизъм и либерта ще се самоубием генетически...
тия двамата дедовци като се видят в Рая ... как ли ше се разберат кога е било по-добре, м?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 10:25       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Да де ама има разлика. Да те затвори държавата щото си социалист, а не комунист. И да те нападнат крадци. А щом държавата не ги съди. Лесно ще се разправиш с тях нали? Ама я ходи се бори с БКП ще се бориш ама друг път. Има разлика. И то голяма..

Повече няма да пиша на човека в темата. На лична ми каза добри неща. Стабилен човек е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 10:45       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
И да те нападнат крадци. А щом държавата не ги съди. Лесно ще се разправиш с тях нали?
Дори и да не те нападат, оправията с крадците е може би най-тегава. Познати крадци от квартала са ми споделяли искрено и лично, че ако си оставя повече от две вечери колата на улицата - ще заминат лайсни, парктроници, огледала и пр. "И няма да сме ние, а гастрольори от друг квартал или от Перник." Решението срещу кокошкарите - 50 кинта охраняем паркинк на месец. А преди Цвък да махне стикерите на "Бул Инс", никой не смееше нищо да пипне.

По селата с мангалите оправия няма, не знам как и ще проима. Телена ограда окрадаха за последно, като братчеда е ходил да сече трънки, за да има все пак нещо там. Е, оправията е като генерал Чочоолу навремето в Столипиново - но кой първо е луд да си бие електората, и второ - ще писне Европата и еврогейците, а от имиджа по-важно нещо няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 15:05       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
https://news.bg/world/lideri-bez-detsa- ... trofa.html
"Лидери без деца и бъдеще водят сляпо Европа към катастрофа"

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 18:27       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Dorssay написа:
P.S. Апропо , представяето ми пред теб на лична ще бъде и последното ми активно действие сързано с Форума..... където ще чета разбира се , защото ми е интересно като как върви еволюцията на съзнанието на обществото.

Господа , за мен беше удоволствие и Бог да с Вас.
Само аз ли чета нещо подобно от тебе за втори път?

Въпросът е реторичен - да не вземеш да ми отговаряш сега :D

Отивам да лея сълзи и да се самобичувам заради оттеглянето на Dorssay :(

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 13:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
JDredd написа:
Само аз ли чета нещо подобно от тебе за втори път?

Въпросът е реторичен - да не вземеш да ми отговаряш сега

Отивам да лея сълзи и да се самобичувам заради оттеглянето на Dorssay

Естествено, че никой няма да лее сълзи и да се самонаказва, но е жалко да отказваме по такъв начин участници във форума да пишат, още повече, че повечето от мненията им са интересни и добре аргументирани. Така, че аз се надявам колегата Дорсей да преосмисли решението си и ще се радвам пак да чета неговите постове тук! Все пак всеки има право на мнение, независимо дали сме съгласни с него, или не и е хубаво да се въздържаме от лични нападки и квалификации. Не е ли така?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 11:10       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Съжалявам, ако съм засегнал някой. Но няма да премълча, когато се казва, че преди 1989-та година е имало държава, а сега няма.

Ами имаше една робска държава. Хората чакаха с години Софийско жителство! Бяха роби!!! Бяха крепостни селяни!!! Нямаш право да живееш и работиш в столицата!!! Робство!!! Чисто робство!!!

За да вземе софийско жителство баща ми е чакал с години. И е трябвало да стане доктор на науките за му дадат софийско жителство. Другия начин е да гълташ отровите поне 5 години в Кремиковци!

Извинявам се на Дорсей, ако съм го засегнал лично! Няма да се повтори и съжалявам за това!!!

Но преди 1989 година бяхме роби. Сега можем да живеем където си искаме. Кеф ни в София, кеф ни в Пловдив, ако искаме и в Маями.

Отново се извинявам!!!


Последна промяна Paco на 26 Окт 2017, 11:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 11:19       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Хората чакаха с години Софийско жителство! Бяха роби!!! Бяха крепостни селяни!!! Нямаш право да живееш и работиш в столицата!!! Робство!!! Чисто робство!!!
А сега да ти трябва час и отггоре, за да минеш с колата в трафика 15-20 километра, това нормално ли е?! Не казвам, че трябва да се връща отново софийското жителство... но и това в момента в София не е нормално! Даже наскоро по-малко от 10 километра ги тътрих повече от час. С нарушенията и то!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 11:42       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Paco написа:
Хората чакаха с години Софийско жителство


Аз имам три гряха

1. Харесвам лова в смисъл изпитвам удоволствие като гътнеш животинката вярно почти 20 години не съм ходил но ми се ходи PDT_Armataz_01_22
2. Смятам, че когато човек има даден талант му е даден да служи на хората а не за лична изгода. Поради това одобрявам старта пра-българска практика да ги пращат да служат на Тангра ако не служат на другите какъв е смисъла от таланта ти ако другите не ползват от него?!.
3. Одобрявам тоталитаризма в смисъл правата на индивида не струват нищо пред правото на общността така е и в семейството.

Не споря крив ли съм прав ли съм просто си признавам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 11:51       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Алвин Тофлър казва много интересни неща по темата за технологичния прогрес и свързаните с това промени в обществото.

https://www.24chasa.bg/novini/article/5617961


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 12:20       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Това със закупуването на готовия ембрион от доктора ме изкефи максимално. Аз пък предвиждам създаването на женски роботи, които да могат да въртят с.ирки и да правят мусака! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 13:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Това със закупуването на готовия ембрион от доктора ме изкефи максимално.


Това вече е факт в САЩ а сигурно и другаде. На моя комшийка щерка и роди без мъж на 46 едно русо момиченце дали яйцеклетката е нейна не знам и не съм питал но си е човече вече на 3 PDT_Armataz_01_22 само дето си няма татко ни по паспорт ни никак, лятото два месеца е с баба си.

Луда работа PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 00:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Цитат:
да в това отношение беше кофти преди...за Свобода и предприемчивост и дума не може да става ...идеологически догми... и затова и закърняхме икономически...

Явно паметта на някой хора тук им е много кьса. Не мога да си представя , че е незнание....Ами УКАЗ 56? А?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 22:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
cz85 написа:
Цитат:
да в това отношение беше кофти преди...за Свобода и предприемчивост и дума не може да става ...идеологически догми... и затова и закърняхме икономически...

Явно паметта на някой хора тук им е много кьса. Не мога да си представя , че е незнание....Ами УКАЗ 56? А?

Брат, моля те...не се праи на по-голем комунист от мен...
ама и в това понятие какво влагам заеби...много е за обясняване...
Просто ти си христоматиен пример за българин...от 30г само за кратко си идваш...
не знаеш и няма как да знаеш как и какво е у нас...Германи...Америка...и обясняваш колко е лошо там...
и ние тука също като тебе...обясняваме колко е лошо където сме...
класика българска...и на Марс да живее бай Ганя ше коландрисва системата

ама чакам те тука в Софето...ела и работа ше ти дам...500лв месечно плащам ...

защо ми кажи братче повдигаш тема от която хал хабер си нямаш .,.тоя УКАЗ56 е в края на соца месеци преди да си ебе мамата тази мечта...9 януари 1989г

Цитат:
Указът е издаден на 9 януари 1989 година...Указ 56 – малка крачка за човечеството, но голяма за Народна Република България, която след близо 45 г. развит социализъм призна, че нито е толкова е развита, нито може да се оправи без класически капитализъм… Историческият указ е издаден на 9-ти януари 1989г. и по същество признава, че партията няма работа в стопанството на страната и определя, че стопанската дейност трябва да се извършва въз основата на собствеността от най-различни фирми – държавни, общински и - о, чудо – частни! След половинвековно затишие връхлита битов ураган, който кара тълпи от предприемчиви българи да обсадят съда за регистрация на своя малък бизнес, например производство на наливно безалкохолно или поставяне на копчета тик-так.
Естествено Указ 56 е използван и от определени групи за прехвърляне на държавни средства в подходящи частни ръце, което на практика определи развитието на бита ни и през следващите десетилетия…


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 02:49       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Естествено Указ 56 е използван и от определени групи за прехвърляне на държавни средства в подходящи частни ръце, което на практика определи развитието на бита ни и през следващите десетилетия…
То това му е на тоя указ работата - да узакони прехвърлянето на държавното в частни ръце, предимно на хора свързани с номенклатурата. Дисидентите бяха създадени с цел да се роптае с-у с-мата, за да се оправдае смяната и, демек - народа ужким я е предизвикал. Малкият бизнес пък слагаше копчета тик-так и караше таксита, голяма работа беше тоя "малък" бизнес, заеби... Мижи да те лажем, други се нагушиха с фабрики, земя и сгради, след време децата им се върнаха от чужбина, изучили какво и как да правят с парите а разни застрахователи бяха очистени и дислоцирани да се занимават с легитимен бизнес или с дрога. Който остана жив де, за да сме на ясно... Сега бившите комунисти са днешните капиталисти. Честито.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer