logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:35




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 07:52       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Пролича си кой е ветерана :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 09:19       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
https://m.youtube.com/watch?v=obf8OpLpRYs
Едно видео от тук. Държаха го на мушка двама, знаеха че има пистолет, тейзнаха го и пак можа да стреля.

Верно е лудница баш в темата :punch: ...Не бях виждал такова нещо и на кино :shock:
от негъра цикна кръв поне метър на горе...ясно се вижда на белия фон...в главата или в артерия на шията май попадна изстрел...
а и се вижда как рита при попаденията ...истински разстрел...със .40 глок е май там служебно..
но после мърдаше и ревеше...не е в главата явно

Защо стреля не мога да разбера..какъв шанс има!? Дрогиран ли е...или го чака смъртна присъда?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 12:44       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Това май не беше кръв, ами талаш от дъските зад оня

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 12:59       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
Това май не беше кръв, ами талаш от дъските зад оня

да ... на стоп кадър се вижда и попадението в облицовката е цветен мек камък некакъв като варовик и дигна облак като го удари куршума...не е кръвта на негъра...
при бърз преглед е зловещо направо...избуши жълточервен облак като кръв...

полицая е много опитен...като мерна, че оня се пипа за кръста побягна назад веднага и фърли тазера...и отвори другата страница на тефтера...професионално го изпомпа 5-6 пъти докато оня спря да шава активно...

мноооого рискована работа е това...а и е всеки ден...занимаваш се с ебаси бродягите...готов да те убие на момента...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 13:40       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Огромният плюс да си нямаме негрите... а мангала още да не е тръгнал поголовно да се въоръжава, и с оръжие в ръка да си търси правата и свободите! Въпреки че тарикатите и сега си имат оръжие доволно, на Цар Киро на тавана му бяха открили цяла оръжейна.

За случая, когато го застреляш с изваден вече пищов... никой няма как да докаже, че не го е насочил вече към теб /имало е НОт по нашите закони - изваждане и НАСОЧВАНЕ/. Проблемът е, като го пушнеш га пищова ми е закопчан в кобура... или въобще не е въоръжен. И пак, това изискване да направиш всички възможно да запазиш живота на лицето, по което е насочено оръжието... няма как да ти развърже ръцете да го напомпаш като коледна пуйка с олово. Случая за Лисичков да припомним само - първите три изстрела били окей, а с четвъртия бил превишил пределите на неизбежната отбрана. :punch:

Друго, паралел между нас и работата на американските ченгета няма как да правим... в Англия гледах наскоро видео, един циганин десет човека ги направи криви! Това само със стреляне се оправя, друга оправия няма! При моите задържания им викам: "Имаш две опции, да дойдеш тихо и кротко с мене, да се обадим на адвоката ти и да те оправим... или да те пребия, да ти сложа белезници и да се занимаваме с излишни глупости"..., като досега само един неадекватен наркоман се наложи да го положа с гумената палка през краката. Кримките също нямат далавера да тръгнат да стрелят срещу държавата... щото едно че няма къде да избягат; а и друго... че така само си утежняват после работата на адвокатите си, с нищо не им помагат. А като се случи да се запъне некой изтрещел с оръжие като бай ти Петко от Лясковец... и става мазало.

Отделно от това, по спомени... каде 300 полицаи в Щатите ги отстрелват годишно in line of duty . Ако и ние го докараме дотам... първоначално ще е голям леш и сране... а после нещата и тук ще се урегулират. Евентуално.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 13:58       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
300 полицаи в Щатите ги отстрелват годишно in line of duty


Хм...ред има там, но това е много нещо...300 убити полицая на 323млн население

За да го приравним ние сме 7млн тоест ако у нас се убиват по 6 полицая годишно ще е като там...

ама не им е лесно де...В Калифорния Фърсгъна ше каже оня вчера си вързал децата с верига...като добичета...да не шават много :roll: ...то наистина ти писва понякога като го гледам и моя син ше отида до бакалията да взема и аз 2м синджир да го притегна и него за кревата :DD леле колко малоумщина има по тоя свят...
погледни ги..а къщата им в хубав квартал...хубава къща...ама откачалки
Цитат:
Родителите не могли да обяснят защо са оковали децата си. Някои от тях изглеждали като малолетни, а били над 20-годишни

https://www.vesti.bg/sviat/amerika/deca ... ni-6078252

е сега се сещам защо не требва да е нарушение на НК ако биеш наш журналист :D

те не знаят кво е престъпност...и пишат само улавщини...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 16:13       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Доколкото прочетох за случая, застреляния искал да направи "suicide by cop", т.е. искаш да се самоубиеш, но не ти стиска, и създаваш ситуация, в която полицай трябва да те застреля.
Не знам дали не е имал някакъв наркотик в него, или просто му е избил някой лагер, просто вчера го видях и се сетих за дискусията.
Доста пъти се стреля по полицаи, но реално за миналата година на работа са загинали 125, от тях застреляни са 45. Което пак е много.
Стрелят престъпници, стрелят луди, стрелят всякакви, и обществото отдавана е решило, че полицията му е нужна и трябва да има права и възможности да оцелее. Затова е ОК да застреляш някой, който след многократни предупреждения посяга към кръста, или насочва рязко ръка с телефон към теб.
Помня оня кретенизъм от БГ, че първите няколко куршума били законни, ама последния бил незаконен, щото се бил извъртял и го уцелил в гърба, добре че тук не е така. Не че няма подобни варианти, но не е същото, примерно отиват двама на грешна къща, собственика не очаква никой, отива към вратата с пистолет в ръка, те го виждат през стъклото и единия открива огън по него. Което е законно, защото са отивали на хот кол, и не са знаели, че са ги пратили в грешна къща. Обаче после втория полицай почва да си пушка от улицата сватбарски в къщата, без да вижда нищо, без някой от къщата да е стрелял по тях, и така няколко минути. За тия му изстрели го признаха за виновен и сега чака да определят присъдата.
Последните няколко години под покривотелството на Обама и демократите много паплач почна да се опъва и активно да се съоротивява на полицията, всяка употреба на сила се разглежда под лупа от хора, които в живота си не са спирали кокошка, но които имат ясни идеи колко и каква сила трябва да се употреби във всеки случай.
Активно се подтикват хората да поставят под въпрос всяка намеса на полицията, било право на хората да спорят за всичко, и било ОК да се губи 1-2 часа в обяснения на елементарни неща като трафик стоп или задържане за дребни престъпления. Соверейн ситизените го превръщат в изкуство това -

Сложи и откровени откачалки като тази, и нещата стават много забавни.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 16:44       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
примерно отиват двама на грешна къща, собственика не очаква никой, отива към вратата с пистолет в ръка, те го виждат през стъклото и единия открива огън по него. Което е законно, защото са отивали на хот кол, и не са знаели, че са ги пратили в грешна къща


Това е много големо дърво и за ченгетата и за всички...
колко и да е хот кола трябва си опит...не вервам да се пращат младоци...винаги има старо куче в патрула...и тука е така...но в Мейн са спирали нашенци и сам младо ченге в кола...

С това може да се злоупотребява и го правят келешите там...суатинг е термина на инглиш...има документални филми по темата

ако си направя такава "шега" с 38ия като отскоча до Флорида.../например рева по тела че е пиян и стреля като луд от терасата/ и посрещне патрула с беретата/читата зад стъклото под верандата ще стане ебати филма...и завършва и фатално и за него и за полицаите...

тц грешката е на ченгетета...в тия сакатлъци...

п.п.
а при арест на такава кресла като тази горе...би требвало да се излезе отпуск седмица за релакс...ебати аудиотерора им натвори тази жена


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 17:35       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
В случая и двамата полицаи са били на 7-8 години, тоя, дето го осъдиха е бил оръжеен инструктор, и двамата са били под разследване за други глупости. Нея са я уволнили след това за лъжа по старото разследване, въпреки че е оправдана за стрелбата.
Бил съм на такова "суатване", обадиха се, че някой влязъл в къща и обира хората вътре, шепнел уж наистина се крие.
Заобиколихме къщата, с колега бяхме от една страна, обадихме се вътре, ония викат всичко е наред, излизаме, изведнъж от страничната врата някакъв хукна и се метна на оградата пред мен, светнах го с фенерчето на карабината и му ревнах да замръзне. Замръзна за секунда, като бухал бешв кацнал отгоре, видях че няма оръжие и е по бели чорапи, скочи и хукна да бяга надолу по улицата, аз след него, бях млад тогава и ми се бягаше.
Стигнах го в едно кьоше, навсякъде наоколо огради, криеше се под един джип. Оказа се, че пушили и като разбрал, че полицията е навън се уплашил и решил да бяга.
Ама както ми беше осветен и кацнал на оградата, и се бях прецелил в гърдите му, частица от секундата оставаше да го надупча.
Късмет сме имали двамата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 17:51       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Като те чета и направо настръхвам.

Ами то аз ако имам зъб на комшиите уж от добра воля видел съм някой да влиза чул съм викове ебати от 10 - пъти все някой ще сбърка ако пък имат деца с играчки пищови леле мале.

Сега разбирам едни роднини дето живеят в САЩ какво са имали в предвид, когато комшиите им са ги заплашвали с полиция защото лапето играело на пода и тропало и като си кара колата вдигало шум.
Щото то ясно че за едно лапе няма какво да викаш полиция ама малко да преувеличиш и стана кочина.

Егати торомоза ще ти изпратя полиция. :shock:

Пичове вие така, като се замисля ама хич не сте свободни. Всеки гъз може така да ти прецака живота. То и тука Цецо все беше натоварил една кака за към САЩ щото ФБР искало, ма добре, че точно в онзи момент не беше той а Орешарски и съдът им каза да си гледат работата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:29       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ми и с моите комшии не се разбирам от едно известно време,да реват за помощ не отивам,зареждам и барикадираме в нас пък техния проблем си е техен.

Нека правим и разлика между случайно спиране каквото е в България и такова по сигнал тук или само при нарушение - тук на 99% си виновен за да те спре пък ти квичи колко искаш,че не знаеш как задния ляв стоп не ти светел.А сега да умножим това по колко пъти на ден,по колко дни в седмицата,после по месеци.........и да видим каква паплач и колко бройки се падат на полицай,сигнали за въоръжени обири в кофти квартали не ми се и броят,там отиват на война,ще го чакат да изваден пък да насочен пък да гръмнал........та да не превишават законче.

Клякай ще ти тизна шибания гьз.......пищова му е в задния джоб,мини та да няма кръстосана стрелба.......кликни няма да ти повтарям.........ми не......пляс с тизьра....ония посяга и папа папа какво да му чакаш още.

Мен пупупупу що никой не ме тизва или не ме стреля,нормално изглеждам,нормална ми колата,карам нормално,не съм сьмнителен в 3 сутринта в кофти квартал,раницата ми нормална????Ма те надушва куката от 20 метра дали ставаш или не,на третото изречение и омеква разговора та и пищова си прибира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:15       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Тия случаи са толкова редки, че на фона на милионите контакти с граждани са пренебрежими събитие и затова стават новини.
Съседа не го е плашил, че ще го суатне, ами че просто ще му дадат глоба за шума. В повечето места има правила и ако си шумен, след няколко предупреждения почват да удрят в джоба.
У нас първо има предупреждение и обяснение какви са правилата за шума. Ако ходим пак в рамките на година, даваме глоба от 150. Ако после пак ходим в рамките на година, глобите стават вече по 250.
Един така му навъртях 650 за една вечер, много му се слушаше музика явно. Оттогава не сме ходили у тях.
Един друг пък го закопчах за капак, защото отказа да си даде името за глобата, което тук е престъпление.
Та може би си прав, няма я тая свобода да имаш купони всяка седмица и съседите да няма как да те накарат да спреш, но май им харесва на хората.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:30       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
У нас по свобода ударихме сащ от земята ...да не показвам , но има редовно случаи мангали бият полицаи...горски с лопати...
нещата са шибани ченгетата не отговарят по полит причини...
има инфо ама няма да показвам че ме стяга главата от тва...

кое е по-абсурдно аз не мога да преценя...

...комшията да ме издебне и да ми прати СВАТ като съм пиян ... ако е като в щатите тия ще ме утрепат 100%

...или да видиш полицай представителя на Закона бит като маче о дирек от гнусен мангал???? без последствия...пуска ги съда и до там...

философси дебат е това...смени се една система с друга тука и докато прескърцаме тоя преход е безвремие яко...поне още едно поколение...

но малко да се разсеем специално за Минаващия да види купона в РПУ Враца

https://www.blitz.bg/kriminalni/nelep-e ... 38626.html

Цитат:
Вчера преди обед женски писъци вцепенили сградата на полицията. Наличните служители се втурнали към третия етаж, където заварили яростен бой между две свои колежки. Старши разследващ полицай Мариета Венова била повалила своята подчинена Рени Макавеева и блъскала главата й в стената. Преди това двете били помели мебелите в стаята, след което ръкопашният бой и скубането на коси продължили в коридора. Преживелите какво ли не по време на своята работа полицаи гледали с невярващи очи случващото се и в крайна сметка все пак разтървали своите колежки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:49       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ми и да те издебне комшията пиян, най-вероятно нищо няма да ти се случи от полицаите тук.
Докато там трябва всеки ден да излезеш от къщи и да влезеш в паралелната вселена, поне аз тъй го виждам.
Тук също има кавги, и боища е имало, еле пък ако се получи някаква любовна драма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 09:06       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
minavasht написа:
Съседа не го е плашил, че ще го суатне, ами че просто ще му дадат глоба за шума.


Честно да ти кажа не знам. Едно 3-8 годишно дете няма как да генерира шум който да го лови закон. Проблема е че децата са шумни и това е нормално: викат, тичат хвърлят си играчките бутат столове и т.н. всичко това на долния етаж се чува но децибелите са доста ниски. Другата алтернатива е да го вържеш с вериги ева. Тука също има проблем защото хабитата е предимно пенсионерски и над 60 но моите комшии са готини, като ме видят в асаньора и ме питат
- "как са децата? нещо не ги чуваме да не са болни :wink: ". Ама чак да викаш полиция не знам и глоба за какво ще им пишеш че си играят в къщи. А онези в САЩ бяха казали директно игра в къщата не! само на детската площадка PDT_Armataz_01_30.

Неща да ставаме БГ мама ама в САЩ да ти лепнат етикета хипер-активно дете и си на анти-депресанти от яслата да го ева. Тука детски педиатър като види какви лекарства се изписват на 3 годишни и става луд :shock:

Роднините на жена ми, защото са нейни си гледаха второто дете в къщи то се роди американче, но жената не работеше съответно то не е ходило на детска градина и т.н. Общо взето много плюеше САЩ и съседите си докато децата им не пораснаха и не почна работа. Сега е супер доволна ама и децата и не са при тях.

Ще видим като почне да гледа внуци какво ще каже :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly и 59 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer