logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 03:13




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 16:46       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ако има някакво значение - ползвам само пълнители на Магпул, никога не съм имал метален.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 16:57       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Направо ме съсипа тука...звучи нереално обаче знам че казваш истината 1към1...

Ебахти кошмарягата е това премам го като предизвикателство да си го обясня технически...

стрелям само един изстрел засега с предположението:
- заключващата пластина е лабава и от изстрела и вибрациите се откача пълнитела...а мъжагата като сеца плавно наобратно няма как да се откачи...просто не мое да я докара като вибрации при изстрел
хм...
продължавам с обмислянето...
ще се наложи да се видим с Тишо ако още не е продал неговата...най близо е...да видиме тази закопчалка ше я изследвам с микроскоп... :roll:

също има и друго....при изстрел ще покажа слоу моушуни цевта вибрира видимо ама и пълнителя вибрира яко...то е конзолно закрепена греда /с една опора/

ключалката е ! и може да се оправи!

JDredd написа:
за вас не знам (то всеки си е башка луд), но мене летящите пълнители ме хвърлят в някакво особено състояние на духа. Може па само аз да съм тъй, а на другите хора да не им пука - нямам представа...
За другите засечки - как да е - можем да обвиняваме пълнителите, патроните, нагара, атмосферното налягане, температурата и влажността на въздуха и т.н. Ама мъж с бицепс с обиколка колкото моето бедро да го тресне тоя пълнител отдолу в посока "набутване", след това да го дръпне с такава сила, че жилите на врата му да изпъкнат, но да не мръдне пълнителя; след това пак да го изхака 2 пъти профилактично към набутване и след 3 изстрела тоя пълнител да се самоизстреля към земята...
Повярвайте ми - картината е меко казано сюрреалистична. И ако оръжието е някакво китайско творение от кооперативния пазар - ще кажем ама разбира се!!! Обаче в случая нещата стоят другояче.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 17:09       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ще добавя още нещо /дано не види мастера Митке/ че нямам лична пушка и ще ме носи до довечера ...за това ми изказване...
-Бих сложил на арката по тежка възвратна пружина с 25% и свирепа нова закопчалка на пълнитела...ако требва къстом изработена

и да видим е кой е номер 1 така, м?

после пълнители които препоръва фирмата производител че малко са от кол и въже посъбрани...и се пускам по пързалката

дискламер:

не искам пари за тези съвети засега. :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 17:26       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Ако има някакво значение - ползвам само пълнители на Магпул, никога не съм имал метален.
Aз имам много познати полицаи и често стреляме заедно навън. До сега не съм виждал или чувал да пада пълнител, мойте също са магпулски, знам, че повечето ми познати стрелят същите, знам и някой които предпочитат металните и си купуват военни от някъде но не съм се интересувал никога.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 17:43       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Aз имам много познати полицаи и често стреляме заедно навън. До сега не съм виждал или чувал да пада пълнител


много здраво задълбаваме точно в темата :DD добре де някой може ли да обясни тези тотални парадокси...

така топката остава че у нас се внася ама егати калта...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 21:10       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
.38 Super написа:
minavasht написа:
Ако има някакво значение - ползвам само пълнители на Магпул, никога не съм имал метален.
Aз имам много познати полицаи и често стреляме заедно навън. До сега не съм виждал или чувал да пада пълнител, мойте също са магпулски, знам, че повечето ми познати стрелят същите, знам и някой които предпочитат металните и си купуват военни от някъде но не съм се интересувал никога.

От металните пълнители използвам оригинални Колт, използвани на разпродажба и Brownells. Останалата купчина са Магпул. Проблемът е не толкова със самия пълнител, но със системата на заключване. Затова след вкарване на пълнителя трябва да удариш с длан долнището на пълнителя. Тогава пълнителя е заключен. Не може да сравняваш АК с АР, защото както казах системите са съвсем различни. Писах и преди, че AR са разработени за военни цели, не за състезания. Това, което военните са искали, са го получили. Минали са ми през ръцете доста и най-различни AR, както и съм събирал/правел. За да имаш наистина качествен AR, както гледам тук го искате, трябва да смените доста части и да знаете какво вършите. Само по горницата (правилно избрана) има някъде към 10-11 части и работа по тях. Отделно всяка нова част трябва да е от високо качество производител.
Това, което не ми харесва при AR е количеството части. Според мен, трябвало е да повторят системата на FAL - лесно за поправка, без десетки пружинки и с по проста спусъкова система. Иначе проблеми с AR няма, стига да поддържаш носача "мокър".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 21:19       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Иначе проблеми с AR няма, стига да поддържаш носача "мокър".
Затвора. Това е също нещо слабо известно на европееца, дори и на някой от състезателите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 21:29       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
добре де някой може ли да обясни тези тотални парадокси...
Не са парадокси Посейдоне, възможно е да има много произаично обяснение. Дред спомена Ругър, Ругър не произвеждат пълнители, техните са италиански, на Мек Гар, те са си лотария макар и да са общо взето с добро качество. Ясно ти е, че когато пушката се произвежда в щатите при едни стандарти а пълнителя на друг континент, винаги е възможно някакво разминаване, без значение по чия причина. На сина ми СР9 дойде с 2 пълнителя, аз купих още 2, като специално гледах да са си ругърови ( демек - мек гарски) и да не са 10 зарядни. Пълнителите дойдоха, две еднакви опаковки, еднакво изглеждащи, харабийски и т.н.т. в единият си влизаха колкото там патрона събираше, в другият повече от 12 не можеш да набуташ посмъртно... Обаждах се в сайта, казаха ми след като съм ги бил отворил не съм можел да го върна и аз им теглих една майна.. Но когато ги отвориш и ги сравниш един с друг - абсолютно еднакви...
Не твърдя нищо за казаното от Дред, напълно му вярвам защото и аз съм чувал за изхвърчащи пълнители на АР но истината е, че никога не съм го виждал, особено пък с магпулските които минават за извънредно качествени.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 23:09       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да ...ти казваше че се занимаваш професионално с АР

Ясно! цитата е изчерпателен - няма да правиме никакви изследвания...

У нас засечките ще продължават с изглед да не свършат никога...

не може да ни изненадва и извода на Дред...той казва това което вижда...и понеже каръка е безкраен...чак се е замислил дали не е сбъркана АР по идея още :roll:

а дали не е пипана арка на наш състезател, като той твърди, но състезателя не се е пораздал тайно с пила полиране олабване и олекотяване предобряване друга тема

Borislav написа:
За да имаш наистина качествен AR, както гледам тук го искате, трябва да смените доста части и да знаете какво вършите. Само по горницата (правилно избрана) има някъде към 10-11 части и работа по тях. Отделно всяка нова част трябва да е от високо качество производител.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 00:06       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Който е събрила АР-ка знае много добре как пълнителя се заключва - пружина и палец. И този палец трябва да влезе в "дупката" на пълнителя. И тъй като металните пълнители са щанцовани, то самият процес по дефниция не може да даде този tight alignment (спесифицирана от чертежите и допуските на mil spec). Разбира се ако са щанцовани от реномиран производител с добър качествен контрол или Магпул (пластик и добъре напарвен калъп). До сега както, Борислав, .38 и Минаващия и самия аз не сме имали проблеми. Дори и една от АР-ке дето имам съм я събрал от готов upper и receiver дето сам го "издялках" на бормашина.

Освен разбира се ако ЦРУ-то не е замесено за географското използване на АР-15 :-) :-) :-).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 00:48       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
От хиляда години съм член на American Gunsmith Association. Получавам информации от цивилни и военни оръжейници, включително армейски оръжейници. Не си спомням някой да се е оплаквал от "хвърчащи" пълнители. Може би защото армейците използват само Колт пълнители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 00:51       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
100Х. Благодаря Бориславе, напьлно сьгласен сьм с теб.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 01:00       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
:tu: Супер! Поздравления!
А можеш ли да преведеш цитата на Дред и да го публикуваш или пратиш в AGA за становище?
да видят на какъв огин се печеме тука ние Бориславе?

Щото нещата не са майтап...аз се каня да ръсна едни $1500 за АР ругер тунингована обаче... ама да ми фърчат пълнителите на секи трети изстрел и да ми се подиграват тия по сиромасите с калашките няма да го бъде... :roll: шото чак гуру в стрелбата не съм...ама и като се добави заклинваща и разглабяща се арка за 3000лв картинката става повече от комична 8)

Borislav написа:
От хиляда години съм член на American Gunsmith Association. Получавам информации от цивилни и военни оръжейници, включително армейски оръжейници. Не си спомням някой да се е оплаквал от "хвърчащи" пълнители. Може би защото армейците използват само Колт пълнители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 01:24       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Poseidon написа:
Щото нещата не са майтап...аз се каня да ръсна едни $1500 за АР ругер тунингована обаче... ама да ми фърчат пълнителите на секи трети изстрел и да ми се подиграват тия по сиромасите с калашките няма да го бъде... :roll: шото чак гуру в стрелбата не съм...ама и като се добави заклинваща и разглабяща се арка за 3000лв картинката става повече от комична 8)

Какво може да подобряваш в БГ? Цевта не може да внесеш, а по нея има да се правят десетина подобрения, същото с заключващата глава на цевта (не знам как е на български), не може да внесеш затвор с носача, не знам позволено ли е да купиш нов комплект спусък.
Ругерите тук са малко над $700 с мерник.


Последна промяна Borislav на 09 Мар 2018, 01:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 01:26       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Посейдони, глей само да си далеч от пчелин или оси... щото ако ти влезе пчела в патронника на АР-ката, пак има вероятносто да ти засече... коментираха го този случай преди две години:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... ammed-bee/

Тая пчИла само е била агент на КГБ-то. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer