logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 21:06




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 06:54       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Пълнител на АР15 да изпадне сам го виждам в следните варианти:

1. Пълнителят не е заключил добре.
Това може да стане като се пълни стандартен пълнител до макс. 30 патрона и се пробва да се вкара пълнителя на пуснат затвор.
Има устойчива практика да се пълнят до макс. 28 патрона металните 30-зарядни пълнители.
Ако пълни на макс, патроните почват да натискат много и при пуснат затвор заключването на пълнителя иска повече ентусиазъм.
Така може да се вкара пълнител и дори да се задържи в оръжието, без да е заключил.

2. Състезателят в прилив на адреналин докато стреля и бяга по сцената да натисне неволно бутона за освобождаване на пълнителя.
Това също е лесно да стане - бутонът е близо до показалеца и предвид строгото изискване в ИПСЦ да се държи пръста извън спусъка, може да се натисне бутона по невнимание.

3. Има някакъв дефект в пълнителя /в размера или положението на отвора, в който влиза заключващия зъб/ или е дефектен самия заключващ зъб /или пружината му/.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


Последна промяна Vimpel на 09 Мар 2018, 07:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 07:00       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Цитат:

А можеш ли да преведеш цитата на Дред и да го публикуваш или пратиш в AGA за становище?
да видят на какъв огин се печеме тука ние Бориславе? Щото нещата не са майтап...аз се каня да ръсна едни $1500 за АР ругер тунингована обаче... ама да ми фърчат пълнителите на секи трети изстрел и да ми се подиграват тия по сиромасите с калашките няма да го бъде... :roll: шото чак гуру в стрелбата не съм...ама и като се добави заклинваща и разглабяща се арка за 3000лв картинката става повече от комична

Пълнители:
Изискването за вкарване на пълнителите на AR-15 е затвора да бъде в задно заключено положение. Ако затворът е в предно заключено положение затвора се допира до най-горния патрон. Ако пълнителя е с 30 патрона, тогава пълнителя трябва да се блъсне, с надеждата, че колоната патрони има възможност да отиде още малко надолу. За съжаление това не е лесно и пълнителя не може да заключи. Този проблем изчезва ако слагаш 2-3 патрона по-малко в пълнителя. Други проблеми са качеството на пълнителя и по-специално металните. Проверяваш дали повдигача работи лесно, без да задира. Ако е разглобяем, изпилваш всички ръбове и смазваш отвътре. Това са елементарни операции, които всеки който има оръжия с пълнители трябва да знае.
Засичане:
Тук възможните причини са доста и тук не е мястото за "разследване". Някои "стандартни" причини са мръсотии от лошо изгаряне на барут, особено ако пълниш твои патрони, стрелба със сух носач/затвор, слаба възвратна пружина и т.н. Обикновено причините може да са повече от една и зависи от оръжието и подръжката. Да се обвинява оръжие и дизайн на оръжие без да помислите малко е доста странно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 08:40       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
От четене на форума разбрах, че няма такава, която да не прави пришки и да не изисква СПЕЦИАЛНО внимание към туй или онуй.
Слуховете, че имало един производител, чиито изделия не правят парчета, не са потвърдени защото никой в България не е ползвал такива.
И вече мисля, че
JDredd написа:
Системата не просто е калпава, тя е преебана още на чертожната дъска.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 09:43       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
.38 Super написа:
особено пък с магпулските които минават за извънредно качествени.


Само да попитам къде в София може да се купят PMAG 10 зарядни пълнители защото ISD чакат доствка амо това е точно на куково лято.

Иначе наистина има разлика взех един 10 заряден fab defense от VIP-а отидох за пълнител на GLOCK но 65 лв и взех един за AR.

http://www.guns.bg/FAB_Defense_Ultimag_ ... g=&outlet=

https://www.magpul.com/products/pmag-10-ar-m4-gen-m3

За мен са различни а дали разликите имат значение не разбирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 10:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
moderna написа:
Слуховете, че имало един производител, чиито изделия не правят парчета, не са потвърдени защото никой в България не е ползвал такива.
И вече мисля, че

:tu: Обективно погледнато аз мисля, че Америка не съществува просто АЗ не съм я виждал лично.
И мисля вече, че:
38ия пише от Луната...нея я виждам с просто око...от което следва, че имам обосновани предположения да се съмнявам в това което обяснява всеки дето ми пише от Америка /Луната/ :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 17:01       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
В тов Ред на мисли и в темата пишат хора дето са чували от някой нещо и виждали на картинка АР
АР като всяко едно оръжие си иска правилна поддръжка и поне елементарна грамотност У ползващия системата



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 17:10       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
tu: Обективно погледнато аз мисля, че Америка не съществува просто АЗ не съм я виждал лично.


Време ти е - Ще останеш приятно изненадан. :danger:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 19:03       Заглавие:  Re:
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ti6kata написа:
В тов Ред на мисли и в темата пишат хора дето са чували от някой нещо и виждали на картинка АР
АР като всяко едно оръжие си иска правилна поддръжка и поне елементарна грамотност У ползващия системата
Sent from my iPhone using Tapatalk

:tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2018, 04:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Този проблем изчезва ако слагаш 2-3 патрона по-малко в пълнителя.
Или ако пружината има малко по-дълъг свободен ход като на магпулските.
b5202s написа:
Само да попитам къде в София може да се купят PMAG 10 зарядни пълнители защото ISD чакат доствка амо това е точно на куково лято.
Колега, нямам никаква представа, аз не съм в София...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 11:21       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Каква типично балканска история :
Грандиозен скандал в Гърция: Собственикът на ПАОК нахлу на терена с пистолет и извади отбора си.
https://www.sportal.bg/news.php?news=713886.
Дедото носи някакъв толумбаджия и след съответната заплаха 2 часа по-късно рефера зачел попадението. Демек "добра" дума и пистолет :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 19:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
:oops:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 17:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
https://www.vesti.bg/lyubopitno/sveji/ucheni-heteroseksualni-hora-ne-syshtestvuvat-6080290

Това ме подсети за един виц:
Върнал се Иванчо от училище и гледа с един унил поглед. Баща му се чуди какво му става и го пита. А Иванчо отговаря: "Тате, аз съм лесбиец :confused: " - И какво е това лесбиец, сине? - Ами при толкова хубави мъже наоколо аз само по жени се заглеждам.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 22:59       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не знам кой е хетеро и кой би това са си лични неща. Но вчера гледах Rampage 2 и 3. И въпреки, че съм привърженик на свободното слово. Тези два филма трябва да бъдат ЗАБРАНЕНИ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 11:57       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2014, 22:04
Мнения: 62
https://m.youtube.com/watch?t=28s&v=Qe4GvVYNQbc


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2018, 08:47       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Ейййййй !!!!!
Мамицата ви благородническа !!!!!!!!!!!!!!
:evil:

Докато не ни нахлупят фесовете на главата - няма да се спрат.

Изображение

=====
Queen Elizabeth, as claimed by some historians, is a descendant of a Muslim King whom himself is a direct descendant of Prophet Muhammad. While this may be a little too overwhelming to digest for the layman but to genealogists, this is common sense.

демек,

"Както твърдят някои историци , Кралица Елизабет е потомък на мюсюлмански Крал , като самият той е пряк потомък на Пророка Мохамед....." и т.н.
=======

Тука мога да добавя , че според същите тези "историци" , от своя страна има подозрения , че Крал Артур е пряк потомък на Али-паша , а Робин Худ - на ал Рашид.
В момента се търсят корените на Ричард Лъвското Сърце....

Работи с пълна сила "Прозореца на Овертон".

Ей ви ги и бежанците , ей ви ги и търпимостта към религиите.

https://observer.news/world/study-reveals-queen-elizabeth-ii-descendant-prophet-muhammad/

Прочетете цялата статия по линка , Колеги.
Струва си да си обогатим историческите познания и да засвидетелстваме търпимост и толерантност към Сюзерена.
А след някоя и друга година - дай Боже да го последваме ....... и даже при нас ще е много лесно , щото след 500 години културно владичество , то всеки от нас , след кратко замисляне , може да си намери ислямските корени.

Тпу ......
:evil:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer