logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 00:16




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:40       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Не знам как да видя статистиките за БГ, примерно за нашия район, 40000 души, за година е имало 5 изнасилвания, 11 обира, , 57 нападения с оръжия ( включва всичко, пистолети, бутилки, ножове, дъски, камъни,), 118 взлома на къщи и бизнеси, 39 откраднати коли, 416 кражби - това включват около 200 кражби от уолмарт.
Има около 70 000 повиквания/трафик стопа/ контакта с публиката.
Арестувани са 600 човека.
Общо кражбите са за $1 600 000, намерени са $700000.
Имало е 8 нападения над полицаи, това включва от ритник до заплюване.
Ако някой има такива статистики за бг район с подобно население, ще е интересно да се сравнят. Нямам идея колко от орестъпленията се докладват в Бг, тук получаваме повече бюджет ако е високо нивото, така ме докладваме всичко.
Относно смъртното наказание - бях смятал преди време, от 1976 до сега има около 40 000 убити във Флорида. Екзекутираните убийци са точно 95. Средно се чака 15 години след като е екзекутиран.
Сам си сметни какъв е шанса да бъдеш екзекутиран за убийство тук и дали си струва да се притесняваш за това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:50       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
minavasht написа:
Ако някой има такива статистики за бг район с подобно население, ще е интересно да се сравнят.

Мога по спомени отпреди две-три години, за аналогичен район.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:59       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
minavasht написа:
Ако някой има такива статистики за бг район с подобно население, ще е интересно да се сравнят.

Мога по спомени отпреди две-три години, за аналогичен район.

Наистина ще ми е интересно, ако можеш да напишеш какви са цифрите там.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:07       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много добре, но в малък град си Минаващ 40 000 души...и какво съвпадение...

ти си точно в американската Дупница :DD 37000 души население
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1 ... 1%86%D0%B0
статистика ше намеря но на пръв поглед в американската Дупница престъпността е в пъти по-висока от българската Дупница ако погледнем миналата 2017г

щото преди време имаше некое и друго професионални убийства..та не ги смятаме ...до манталитет е някак си...явно...обири няма...има сбивания ...карали пияни дребни кражби...битови кланета има де около селата

разбира се тоя критерий нищо не значи като цяло...това са различни светове просто


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:33       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
minavasht написа:
Не знам как да видя статистиките за БГ

https://www.mvr.bg/docs/librariesprovid ... 927f26f1_2

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:38       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Около 40хил. население, ок.1000кв.км територия. По твоите параметри
- 1-2 изнасилвания годишно,
- 5-7 грабежа
- нападение с оръжие го нямаме като престъпление, но престъпления с използване на оръжие - някоя - друга телесна повреда от нападение с тояга,бухалка, през последните 4-5 години имаше един грабеж с нож и един с пистолет без патрони
- взломни кражби - по 100-150 годишно, повечето на трайно необитаеми къщи по селата
- кражби на коли - по 2-3 годишно, но е имало години и без нито една
- обикновени кражби - между 300 и 500 в различните години
- за броя приети сигнали, проверки и реакции нямам точен спомен, защото са разхвърляни в различни групи, но проверките на МПС или "трафик-стоп" по вашему са някъде около 12-13 000.
- задържани за 24ч. - около 300 годишно, за много от леките престъпление лицето не се задържа,а се пуска да си ходи, след като се свърши работа с него
- по стойността нямам спомен
- нападение срещу полицай е рядкост, но в някои години е имало по 1-2
Освен това има и престъпления, по които при вас не работи местната полиция, но при нас влизат в задълженията на районното управление - данъчни престъпления, по митническия режим, длъжностни престъпления - бели якички по вашему, общоопасни престъпления, измами, престъпления против избирателните права и т.н..

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
https://spotcrime.com/ca/san+diego/loma+portal

Цветно като за леко пийнали.

Един не е гръмнал,излагаме се :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Нашия район е 4 на 2 мили, част от метро.
Тези цифри реални ли са, или само каквито стига до сводките?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:28       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
minavasht написа:
Нашия район е 4 на 2 мили, част от метро.
Тези цифри реални ли са, или само каквито стига до сводките?


Мен ли ме питаш?

Трябва да са реални,тук всеки е клюкар и не се оправя сам при наличието на кавалерия.

Преди 2 месеца отвориха единия от двата катинара на една кутия,взели някакви филтри,звъннах,дойдоха момчетата,обясних.........дали съм в статистиката не знам.

4 на 2 мили мммммм не съм мерил ма и това горе е там някъде,като град с околията сме 6 милиона,аз съм копнал кварталчето само.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 00:00       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
FIRSTGUN написа:
minavasht написа:
Нашия район е 4 на 2 мили, част от метро.
Тези цифри реални ли са, или само каквито стига до сводките?


Мен ли ме питаш?

Трябва да са реални,тук всеки е клюкар и не се оправя сам при наличието на кавалерия.

Преди 2 месеца отвориха единия от двата катинара на една кутия,взели някакви филтри,звъннах,дойдоха момчетата,обясних.........дали съм в статистиката не знам.

4 на 2 мили мммммм не съм мерил ма и това горе е там някъде,като град с околията сме 6 милиона,аз съм копнал кварталчето само.


Не, поне на моя телефон линка ти няма информация. Въпроса ми беше за българската статистика, преди много от престъпленията не се репортваха.
И тук репортеат всичко като при вас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 00:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
minavasht написа:
Въпроса ми беше за българската статистика, преди много от престъпленията не се репортваха.

Какво означава " не се репортваха"? Щом гражданинът лично, по телефон,на елпоща, писменно, по пощата е заяявил за извършено престъпление, то влиза в статистиката. Щом оперативният разкрие престъпление , по което пострадал е не конкретен гражданин, а държавният интерес - то отново влиза в статистиката. Няма интерес да се укриват престъпления, защото ако те твърде намалеят следват съкращения по щата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 01:14       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ставаше въпрос за гражданите, примерно тъста скоро беше бил някакъв, дето го хванал да краде, и не е и викана полиция.
Въприоса ми беше доколко разпространена е тази практика.
Б


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 01:35       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
minavasht написа:
Ставаше въпрос за гражданите, примерно тъста скоро беше бил някакъв, дето го хванал да краде, и не е и викана полиция.
Въприоса ми беше доколко разпространена е тази практика.

А,това го има. Зависи и от района - има места, където хората са свикнали да звънят за какво ли не, буквално за всичко. Има места, където полиция се търси по-рядко, хората казват - не ми трябват излишни усложнения, после да ме влачат по дела и съдилища. Зависи и от степента на доверие в местната полиция, прокуратура и съд.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 01:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, Минаващия говори за квартал 8кв мили 40 000 души...ясно
Тука даваме примери с малки градове ...барабар с околните села...
Разликата е принципна ...и все пак...
наркОтиците не са познати по тези малки градове с леки изключения ...са не знам ама трева ако пушат някои келеши...докато при Минаващия това е бич...масово е...

В големите градове у нас също...София наркОтици се зобат здраво...като в модерните държави си е...
а в една кръчма дочух случайно , че това не може да е без протекция от полицията :roll: отчиташ се и си гилаш...и в Америка пак така...
ей...да не се засегне некой ...така чух :(
Фърсгъна дали е чул нещо подобно в некое кафене в лос анжелес интересно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 03:11       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Къде ме метна в ЛА,аз съм си в сьседното село,Сан Диего му викат,малко и спретнато само с около 200 000 тъпанара натикани в 2-3 квартала.

Като казах квартал - много зависи за кой говорим и тук и там,мога да ти дам примери от La Jolla CA,там ми е регистрацията и да почнем да се борим с бандитски квартал от ЛА........е то точно там се губи смисъла.

И тревата тук е законна вече,разлики от където колкото искаш та и по тая причина предлагам ако ще сравняваме нещо да е малко по-глобално,че така моя квартал на твоя квартал не е много точно,макар,че ми дреме какво правят на 100мили от мен или все едно да те брига от Люлин в Пловдивското гето гагви ги бьркат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer