logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:44




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 14:04       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Dorssay написа:
И ЧУДНИ СА ДЕЛАТА ТВОИ , ГОСПОДИ ........

Изображение

========
Меркел: Доналд , абе нали вие ни карахте да събаряме границите и да заличаваме държавите , да пускаме бежанците , да отрежем тръбите с руски газ ?!!!!!
Какви са сега тия санкции и мита ?????


Тръмп: Аааа , не знам Ангела ...... Е , оправяйте се с Обама се разбирайте кой-какво ви е карал и е обещавал ....
=========

,

По новина №1 , директно дава да се разбере , колко му е през оная работа за някакви си срещи на G-7 и че политиката на САЩ има по-важни приоритети.

По новина №2 дава да се разбере , доколко е привърженик към "ценностите" на G-7.
Тука трябва да се има предвид , че G-7 не е клуба на "най-развитите икономики" (както е прието да се счита) , а е клуба на тези , които изповядват т.н. "Западни ценности".
За най-развитите икономики може да се счита Клуба G-20.

По новина №3 понеже Тръмп сменя курса от "глобализъм" , към "империализъм" , то по този начин дава да се разбере какво мисли за "Западните ценности" и откровенно този демарш е един вид бъзик към останалите от G-7 да поканят и Русия.
И тука не трябва да подскачаме към термина "империализъм" и да го товарим с някакви негативни емоции. Просто така се нарича доктрината "Мейк Америка греът ъгейн".
И в това няма нищо лошо , апропо - някой да иска да направи СОБСТВЕНАТА си държава ВЕЛИКА.
,
Англия явно се усети навреме и пътьом скочи от влака на глобализацията и наднационалните суверинитети и явно ще вземе окончателно курс към въстановяване на националния си статут.

Прави ми впечатление , че Тръмп към момента е единдствения СВЕТОВЕН ЛИДЕР , който изпълнява предизборните си обещания.
:)

Ето една статия, която доста добре описва както "картинката", така и причините, а и резултатите от нея.
Бих извадил и подчертал акцентите, но сайтът има някакъв крипт и не позволява копи и пейст.

Така или иначе, статията излиза извън пропагандното клише и представя икономическата реалност, скривана до сега зад политическите настоявания.
""",Меркел, зае позата на Г.Димитров. Кой обаче е господарят?"""
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6913509

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 14:27       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
"За пръв път новите поколения са по-бедни от своите родители."

Едва ли е за първи път но е сигурен показател за регрес, когато умреш по-беден от колкото си се родил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 14:30       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
kanartikin написа:
Ето една статия, която доста добре описва както "картинката", така и причините, а и резултатите от нея.
Бих извадил и подчертал акцентите, но сайтът има някакъв крипт и не позволява копи и пейст.

Така или иначе, статията излиза извън пропагандното клише и представя икономическата реалност, скривана до сега зад политическите настоявания.
""",Меркел, зае позата на Г.Димитров. Кой обаче е господарят?"""
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6913509

Интересно.
Колкото повече инфо се натрупва , толкова повече се нарежда пъзела и белите полета намаляват.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:07       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kanartikin написа:
Така или иначе, статията излиза извън пропагандното клише и представя икономическата реалност, скривана до сега зад политическите настоявания.


Точно така - икономическа реалност. Продукта на САЩ е по голям от съвокупния продукт на тия дето му се "карат" .

Скръстените ръце на Тръмп показва не само, че държи валетата и девятките, но има и кен-флъш-роял.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:11       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Е та от колко време го повтарям - САЩ може без Европа, Европа не може без САЩ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:13       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не е толкова просто...ако се вложат много отношенията САЩ - ЕС ...то сближаването на Русия и ЕС е неизбежно...а това променя нещата мнооого го променя...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:27       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Poseidon написа:
Не е толкова просто...ако се вложат много отношенията САЩ - ЕС ...то сближаването на Русия и ЕС е неизбежно...а това променя нещата мнооого го променя...

:tu:
Това май почва вече. Не случайно на крака му отидоха на Путин европците ;)
И Китай е важен тука, да не се подценява!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Разбира се, че не е просто, но в играта САЩ имат по-силна позиция.
Русия като пазар не може да замени САЩ. Китай пък оше по-малко, те търсят пазар за своето производство.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 15:57       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
Не е толкова просто...ако се вложат много отношенията САЩ - ЕС ...то сближаването на Русия и ЕС е неизбежно...а това променя нещата мнооого го променя...

Тук, аз мисля различно.
Всички обстоятелства, недвусмислено доказват, че Щатите и Русия играят заедно.
Те искат двуполюсен свят, а Меркел/Макрон искат много полюсен такъв.
Там е разделителната, която определя колко ще бъдат активните играчи и кои пасивните наблюдатели.
За мен, след това събитие, може да се каже,
че имаме "Новото нормално" и то преминава без Меркел/Туск/Юнкер.

Тези са минало!!!!, което още не го знаят.
Вероятно го подозират и за това е този жален рев и вой.

Но както писахме преди около месец, Меркел ще загуби, както и Германия, до сега, защото:
1./Не знае кога да спре
2./ Няма ресурса да наложи гледната си точка.

Меркел/Макрон, се опитват да изнудват точно както Ердоган лавирайки между Путин и Тръмп, но,
Последните двама имат съвсем друга игра, която изключва многото играчи.

Путин иска да възстанови статута си на първостепенна сила и няма да приема навалицата от играчи.

Тръмп играе МАГА и казва недвусмислено, аз не съм президент на ООН, а на САЩ. Аз ще се разбера с Путин.
Правилата вече са не каквито Обама наложи.
Имаме Ново нормално!!!

Който не е схванал, ///Меркел/Туск/Юнкер///
вероятно, ще продължи да се изненадва и изумява.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 18:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
:shock:
https://m.fakti.bg/world/310297-tramp-krim-e-ruski
Фейк или наистина лудост...?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 18:47       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
kanartikin написа:
Poseidon написа:
Не е толкова просто...ако се вложат много отношенията САЩ - ЕС ...то сближаването на Русия и ЕС е неизбежно...а това променя нещата мнооого го променя...

Тук, аз мисля различно.
Всички обстоятелства, недвусмислено доказват, че Щатите и Русия играят заедно.
.....


Амин, брате!
Това ако знаеш на колко хора съм се опитвал да го обЯсним и не мОат ме разберат и тва си му е.

Още едно потвърждение на тезата:

https://m.fakti.bg/world/310297-tramp-krim-e-ruski

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 15 Юни 2018, 19:09, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 18:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Dorssay написа:
Точно ти ли не знаеш какво е честност и почтенност , и какво е "честност" и "почтенност" ?Нищо не каза за публикацията ?Фейк ли е ? Истина ли е ?Но както винаги охотно се включи в определяне на нормите хи хи хи хи .... Кой-какъв трябва да бъде.Понякога , заобикалянето на комплексите ти в хода на някоя дискусия ми идва в повече, Колега-съфорумец.

Случайно познавам човек, който случайно пък е познавал и работил с бат Паце. Като думите по адрес на Пацо бяха: "Пацо няма да те излъже!" А това, колега-съфорумец, за мен е НАЙ-ВИСШАТА ЦЕННОСТ у човешкия индивид! Другото е, да не те остави е нужда. Щото много големи приятели, но като стане напечено: "Аз бях дотук, браточка!" А дали споделяме едни и същи мнения по определени въпроси /спорил съм немалко и с Пацо по най-различни теми/, дали харесваме едни и същи материални продукти… това са крайно незначителни неща. Особено на общия фон, където когато някой ти каже "Здрасти" иска да те преебе с пари или да наебе жена ти… а в повечето случаи и двете.

Така че тук ЧЕСТНОСТТА и ПОЧТЕНОСТТА ги разглеждам като универсални категории, а ти докато не познаваш човека - не можеш да го критикуваш, че не ги е оградил в кавички. Колега-съфорумец.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 18:58       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
tsb написа:
Амин, брате!Това ако знаеш на колко хора съм се опитвал да го обЯсним и не мОат ме разберат и тва си му е.

За протокола, това и аз го пиша от две години в темата за Сирия. Кои са в Северна Сирия със собствена войска?! Само РУСНАЦИ и АМЕРИКАНЦИ!!! Франсетата се скинаха да напъват и те да топнат човката пращайки техен аскер там, но ги отрязаха в ООН-то /цитирал съм и номера на резюлюцията/. Като точните ми думи отпреди две години бяха, че руснаци и американци се канят ДРУЖНО ДА КЛАТЯТ ЕВРОПА!!! Посейдони ги пише тези неща в тефтера… мислим да каже дали е така или не, та да се не връщам по темите две години назад.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 20:17       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Случайно познавам човек, който случайно пък е познавал и работил с бат Паце. Като думите по адрес на Пацо бяха: "Пацо няма да те излъже!" А това, колега-съфорумец, за мен е НАЙ-ВИСШАТА ЦЕННОСТ у човешкия индивид!
Другото е, да не те остави е нужда. Щото много големи приятели, но като стане напечено: "Аз бях дотук, браточка!"


само не знам защо това го развихме в тема "полудял свят" наистина такива хора са рядкост ...и демек луди и са за тази тема PDT_Armataz_01_22

всъшност всеки нормален изпитва респект към такива хора!

за оставянето...малко е различно...има хора чувстват се силни в компания и злоупотребяват.../разбираш ме/ не може да го оставиш, но се налага лично ти да го маризиш та да се осафери , та ем го обичаш ем го переш, но приятелски само да зацепи после е ок сичко...

а остави ли те приятел в нужда е все едно е умрял...забравяш го ...може да честваш панахиди от събитието...годишнни ...и прочие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2018, 20:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Poseidon написа:
а остави ли те приятел в нужда е все едно е умрял...забравяш го ...може да честваш панахиди от събитието...годишнни ...и прочие

Казвам ти го възможно най-опростенчески… става в кръчмата кютек… добрите и образцовите държат якетата… а най-голямата издънка /вече пета година в легиона/ се втурва с главата напреде без въобще да му мисли. Да, не от всеки можеш да изискваш подобна постъпка, разбира се… но съзнателно да не те излъже и целенасочено да не те преебе - това са задължителни критерии, мислим. А педалчетата като че ли се множат в геометрична прогресия в последно време, ебаси! И когато сериозен човек, който сравително добре познаваш и уважаваш каже за друг: "Той няма да те излъже"... ами, радвам се, ебаси.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer