logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 17 Апр 2024, 00:05




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 01:00       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ето, какъвто и ще да е Дайнов:
https://m.dnevnik.bg/analizi/2017/11/29 ... i_na_gerb/
Всеки да го приема както иска и да търси истината за себе си!
Трагично е...
Цитат:
. Свобода на словото

Томас Джферсън, един от основателите на САЩ, ни е оставил следната мисъл: "Ако аз трябваше да решавам дали да имаме правителство, но да нямаме вестници, или да имаме вестници, но да нямаме правителство – нямаше да се поколебая да избера второто."

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 01:09       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Абе, специално до свободата на словото... като си спомня какво беше във Франция и какво става в Щатите:
Цитат:
So... Facebook deleted one of our advertisements for the medical / TCCC class because... and I quote... it depicts acts of violence... yep...
The class is December 16th in Colorado Springs, CO if you're interested...
... човекът е в сериозния инструкторски бизнес, и той чрез Фейса /както Тръмп през Туитъра/ си движи приоритетно нещата... та, кеф ти СВОБОДА! Та, не съм съгласен тук с Дайнов... нашите свободи тепърва ще има да ги режат. И, виж колко интелигентно е направено... да те накарат сам да си наложиш автоцензура, за да ни ти порежат бизнеса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 01:17       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Е, Джеферсън го е казал преди около 200 години все пак... :-)
В момента навсякъде по света свободата на словото се определя от силните на деня.
Манипулацията и фалшивите новини са навсякъде. И наистина за да оцелееш, трябва да внимаваш какво казваш и как го казваш.
Демек, автоцензура! Иначе...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 01:17       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Що се касае до медиите... във всеки един йерархично построен бизнес - последната дума е на шефа. А шефът няма интерес да се конфронтира със силните на деня, щото от това зависят паричните потоци, които ще потекат към неговата медия/ бизнес. Да, винаги можеш да се пробваш на свободна практика... но пък няма да я имаш вече тази трибуна. А при липса на гражданско общество и наистина над 80% дебили... няма да има кой да оцени /и съответно плати/ за твоя журналистически интелектуален продукт, колкото и качествен да е той. Затова не им се сърдя на поръчковите журналисти... все пак, трябва да се яде! Но иначе СВОБОДАТА наистина я имаш на книга. Е, и?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 02:28       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Spurs написа:
Е, Джеферсън го е казал преди около 200 години все пак...
И да споделя за моя скромен принос към свободата на словото в Бг-то: всяка седмица си купувам от РЕП-овете определен вестник на хартиен носител /няма значение кой е/... просто ми харесва нивото на интелектуалния продукт представен в него, макар и невинаги да съм съгласен с коментарите и анализите вътре... и искам да продължава да го има в ефира! Бих отделил същата месечна сума и за подпомагане на електронния му формат... в една пазарна икономика - друг начин няма. Читателите, аудиторията... сами трябва да подпомагаме качествената журналистика. "Жълтите" медии - тях няма какво да ги мислим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 05:29       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Dorssay написа:
Системата e изградена (случайно или нарочно) на принципа на естествения подбор. Оставяме на страна дали е честно или не - това е положението и трябва да се живее с него.


Ситемата е избрана от самите избиратели - безплатно образование, безплатна медицинска помощ, безплатно раждане и отглеждане на деца и всичко и за всякакъв проблем (например контрол на оръжията) всеки търси началника. Няма добри началници където и да е на света.

Така че, търсене на free lunch от ЕС или от държавата или от където и да е е процес да си даваш гъза без наем. Едниствения изход е да намериш начин да правиш повече пари. Винаги съм твърдял, че свободата е порпорционална на средствата които притежаваш. Заеби даържавата - вълка му се дебел врата......

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 10:57       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
kanartikin написа:
Чакам и се надявам да възкликнат хората //някога когато им писне// поотделно и като цяло:
ОСТАВЕТЕ МЕ НА МИРА!!!
Не ви искам ни грижата ни помощта, ни намесата в моят личен, семеен, родов и на страната ми живот. Оставете ме на мира!


Така точно тука е 10-ка и полудяването на света реално, винаги другите са искали да ти се бъркат.

През комунизма имаше комунистически морал.
В провинцията провинциалистки морал.
Сега има европейски ценности.
Исляма има шiриат и т.н.
Католицизма, Православието всички ти НАЛАГАТ начин на живот.

Чели сме за Султана от "Железния светилник" - "Аз няма да я пусна бременна на олтара, Аз съм и майка мен ще боли най-много" и реално отрови дъщеря си ЗАЩО? заради другите. Като цяло на 80% не им пука шириат ли ще е, православие ли ще е отпред ли отзад ли все им е тая!

Въпроса е какво правим ние различните? A пишещите тука в този форум определено сме различни.

Относно България и масовата лудост плъзнала по западното полукълбо, защото жълтите са си съвсем наред и си плетат тяхната кошница.

Въпреки всички кусури си мисля, че все още БГ е по-доброто място да си отгледаш децата. Не случайно сумата деца се отглеждат от Баби и Дядовци a родителите работят навън.

1. Изключително достъпното и модерно здравеопазване. Края на септември правих един куп изследвания и мога да ви кажа, че такова внимание и техника каквато има сега пенсионерите никога не са имали достъп а реално не са платили една стотинка. Това здравеопазване е достъпно, безплатно за всякакви дето имат 0% принос към кацата с мед.
2. Много добро начално образование - някакви остатъци от комунизма
3. Сравнително добро основно образование.
4. Изключително средно образование ако се класираш в някои от елитните гимназии иначе е горе долу.
5. Много добро висше образование.
6. Работа - намира се ако си образован и знаеш езици, но е за малко пари, но това е което нашите управляващи продават навънка - евтина работна ръка.
7.Отношения между хората – тука много ни куца и това че сме невъзпитани прави положението страшно. На запад поне са възпитани да не си показват простотията, но като кацнат тук се виждат що за стока са.

Най-големия кусур на България, който Аз намирам е в конституцията, че там пише, че сме СОЦИАЛНА държава. Реално 80% нямат никакъв принос към осигуряване на тази социалност и мен това лично ме мъчи. Все пак давам много по-малко от колкото бих давал в Холандия, Франция, Великобритания, в САЩ данъците и застраховките също са много високи, така че и в това отношение сме някакво изключение.

Относно смъртността в конкретния случай, тя не е индикатор за качеството на живот или на здравеопазването едни умират от старост други млади от РАК, трети от инсулт или инфаркт. Има и нещо друго тази висока смъртност може и да означава, че реално броя на циганите като част от етноса е 2-3 пъти по-голям от колкото ни се казва.


Последна промяна b5202s на 01 Дек 2017, 12:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 11:47       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Реших чат пат да влизам във форума отново. Заради двама трима приятели тук. Не че съм нихилист. Но какво ви пука за гейовете братя по оръжие. Нека си се трескат хората щом не е по улицата. Не ги защитавам. Но много внимание отделяте затова.

Ако не знаете... Половото влечение зависи от нивата на хормоните в тялото на жената, когато е бременна. Хипоталамусът определя дали ти се иска женско или мъжко. Ако майката има хормонален дисбаланс хипоталамуса на зародиша почва да се формира, като на мъж или жена. Доказано е научно, че има разлика между мъжкия и женския хипоталамус. И гейовете имат хипоталамус подобен на жените. Те не са виновни, че имат тяло на мъж и най важната част от мозъка на жена. Това е природна аномалия, но те не са шизофреници или психично болни.

http://kmilanov.net/old/choveshkiat-gla ... lamus.html

Не съм гей, ако това има значение. Имам високи нива на тестостерон и косми по гърба. :DD Така съм се родил животно съм. Става ми от жени дори по 100 кила и високи 185 . Съдба кво да правиш.

И аз съм против това да занимават децата със секс. Като стане на 17 години да се е@е с който го влече. Преди това бой независимо с кой се кеца. Аз бех девствен до 20 години ебаси. Сега се кецат от 13 годишни. Преди 17 години кеца ли се ще го скърша от бой. То не може да си купи леба ще ми се поебва на 15 години. Бой! Бой! Мен са ме били затова имам златен талон. :DD

България е чудесна страна стига да взимаш 2000 чисто на месец. Ако и жена ти взима 2000 чисто. Ще живеете много добре. Но затова се иска яко учене. Повечето хора се надуват ама не знаят добре дори английски. За да взимаш 2000 в България си се иска яко учене и амбиция.

Не може с едно курсче по английски и хоп 2000 заплата. Имам приятелка взима 2000 лева чисто, ама момичето знае идеално холандски и английски. Имам и познати юристи дето едвам изкарват по 1200 лева на месец. Ама едни юристи заеби. Не знаят как се пише: "не знам" и "затова". Къде ли са учили това право? Но 100% не е в СУ София. Щото в СУ София право се влиза с поне 5.00 по български език. Явно правото им е от някой ВУЗ в Аксаково... :happy:

Като бачках охрана в стриптийз бара. Повечето курви бяха юристки от разни селски ВУЗ-ове. Въй Право... Въй имам ВИШО. :happy:

Образован не значи умен. Възпитан не значи добър.

- Това са си мои мисли, не е цитат. :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 23:12       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Paco написа:
Не съм гей, ако това има значение. Имам високи нива на тестостерон и косми по гърба. Така съм се родил животно съм. Става ми от жени дори по 100 кила и високи 185 . Съдба кво да правиш.
Тая със сигурност има по-високи нива на тестостерон от теб... и ако те хване натясно - няма да й е трудно да те направи гей. :DD


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 23:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Ситемата е избрана от самите избиратели - безплатно образование, безплатна медицинска помощ... единствения изход е да намериш начин да правиш повече пари. Винаги съм твърдял, че свободата е порпорционална на средствата които притежаваш. Заеби даържавата - вълка му се дебел врата......
1. Познат от Фейсбук -->налазва го някакъв рак --> и лечението му го оставя с $800К debt. :punch: Сега, не съм запознат какви осигуровки има и какво лечение е правил... но да се разболееш, и да дължиш после близо $1 милион - мерси за тази система!

2. Образи от квартала, бивши дилърчета на голям бос... в наши дни направиха чиста врътка с чиста печалба от $75К лева /дето едва ли и ти правиш за няколко дни/. Кара едно неугледно пежо двувратка... как да е. Имаш ли акъл и топки - всичко става. Само че в Щатите ще получиш някоя 140 годишна присъда, най-вероятно. А тези, дето се мъчим да спазваме законите - Дорси ни сравни с малцинствата, дето чакали на държавата. :happy:


п.с. Паце, ако ти става и от рускинята по-горе... бутилка червено "джони" го имаш от мен за НГ! :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 23:42       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
Тая със сигурност има по-високи нива на тестостерон от теб... и ако те хване натясно - няма да й е трудно да те направи гей. :DD


:shock: :shock: :shock:
Майко мила!!!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 00:59       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
1. Познат от Фейсбук -->налазва го някакъв рак --> и лечението му го оставя с $800К debt. :punch: Сега, не съм запознат какви осигуровки има и какво лечение е правил... но да се разболееш, и да дължиш после близо $1 милион - мерси за тази система!


Това е живота Геле, трагедиите ходят по хората. Ако той не ги е плати сметката му се прехвърля на теб и мен. И така канчето се подритва до момента, когато никой няма да може да си позволи лечение. Пресата е пълна с примери от социалисическа "безплатна" медицина, където операциите се отлагат с месеци (Англия и Канада например, пък и ние вървим по това нанадолнище) и коридорите на болниците се пълнят с легла на колелета.

И бъди сигурен, че ако този болен човек беше се лекувал в свободно конкуриращата се частна медицинска система, разноските му никога нямаще да бъдат такива. Намеси ли се държавната бюрокрация, аспирина в болницата вече се таксува поне $20/хапче. Да не говорим и за ambulance chasers lawyers, които дигат абсолютно без всякакви ограничения цените на медицинската индустрия - те плащат на закнодателите и последните прехвърля сметката на теб и мен. Всичкото е долен ракет.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 02:32       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Само да вметна че Хитлер е почнал с недъгавите и тежко болните зада не са в тежест на обществото. Нищо лошо в това стига човек да си го признае, имам приятел който след такъв разговор след моята забележка заключи "значи съм фашист". Дали ще го оставиш да умре или ще го пуснеш през комина все тая щом идеята е да не ти товари сметката.

А дали болниците и докторите рекетират е съвсем друг филм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 13:58       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Дорси ни сравни с малцинствата, дето чакали на държавата.


Хи хи хи хи :)
То да беше Дорси - с мед да го намажеш. Теглиш му една майна и продължаваш весело и бодро и проблема е решен.... а иначе , в мнението си посочих , че това е нагласата на тия които всеки ден охраняваш добросъвестно и които не ни имат за хора.
Единствените ни права са да бъдем изрядни данъкоплатци. Това е висшия държавен и патриотичен дълг на всеки гражданин.

ubboto написа:
А тези, дето се мъчим да спазваме законите ......


Това за Законите е много интересно и може да поразсъждаваме върху спазването им !!!
Оставяме настрана дилърите и курвите , щото те нямат връзка с темата. Дилъри и курви е имало , има и ще има винаги , дори и ако ги набиват на кол или им режат главите на жълтите павета.
В САЩ като дават х 140 години , да не би да са свършили?

Иначе нямам идея как се "мъчиш" да ги спазваш Законите. Това е личен и за всеки много интимен момент от живота му.
:)
Ако вземем за база термина "мъчение" , то е ясно: със стискане на зъби , с компромиси и прочее ...

Що се отнася до мен , аз ги спазвам точно толкова , колкото ТЕ ги спазват спрямо мен.

Значи , решили сте и сте издали Закон , че майка ми заслужава 286 лв. пенсия след 40 години трудов стаж ?
Няма проблем !!!
Ще намерим начин да и повишим дохода .....

Значи , решили сте , че след като съм здравно осигурен , то
ubboto написа:
да се разболееш, и да дължиш после близо $1 милион
?
Няма проблем !!!
Аз също ще кажа едно голямо
ubboto написа:
- мерси за тази система!

Въпреки , че брат ми умря като куче на 52 г. за 37 дни , то аз ще се опитам да намеря начин да подсигуря себе си и останалите ми близки.

И т.н. , и т.н , по списъка на останалите Закони , които се мъчим да ги спазваме.

P.S. Въпроса не е до спазване на Законите.
Въпроса е до оцеляване.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 15:08       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
b5202s написа:
............
1. Изключително достъпното и модерно здравеопазване. Края на септември правих един куп изследвания и мога да ви кажа, че такова внимание и техника каквато има сега пенсионерите никога не са имали достъп а реално не са платили една стотинка. Това здравеопазване е достъпно, безплатно за всякакви дето имат 0% принос към кацата с мед.
2. Много добро начално образование - някакви остатъци от комунизма
3. Сравнително добро основно образование.
4. Изключително средно образование ако се класираш в някои от елитните гимназии иначе е горе долу.
5. Много добро висше образование.
................


Това за коя държава се отнася?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer