logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:19




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2018, 11:04       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Какво да се прави - за да си кралица, трябва все някой от родата да е крал. Ама МНОГО да е КРАЛ!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 09:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Попаднах на една много интересна снимка в просторите на мрежата:

Изображение

На снимката наблюдаваме една мила семейна сцена от 1972 г. , на която Първата Лейди на САЩ (Пат Никсън) , държи и люля в ръцете си едногодишния Джъстин , който в този момент по съвместителство се явява и син на канадския Премиер - г-н. Пиер Трюдо.

Времето си тече , годините летят .... и настъпва 2015 г. :
Изображение

Едногодишния и мил годинак Джъстин вече е израстнал и се е трансформирал в г-н. Джъстин Трюдо и по НАЙ-ДЕМОКРАТИЧЕН начин е избран на свой ред за Премиер на Канада.

Като вземем под внимание , че за последните 50 г. - 35 преминаха под фамилните щандарти на Буш и Клинтън , то ми иде да се просълзя пред най-демократичната избирателна система измислена от човечеството - а именно ФАМИЛНАТА .... тпу , тпу , тпу , исках да кажа "Западната".

Разбира се , на Изток е същата работа - като в Русия ........ но там поне който и колкото да управлява , накрая му бият шута и идва друг и поне фамилията не наследява престола а се извършва пълна подмяна на апарата.

Да не забравяме и танте Меркел , която съвсем малко изостава от Путин.

А тенденцията се прехвърля и в Китай , дето промениха Конситуцията и махнаха ограничението за заемане на първия държавен пост.

Та така ....... а ние тука въпрос правим за Баце и че Делян Добрев дал на кума си някакви обществени поръчки в Хасково .....

Така като се замисли човек , "Демокрацията" и нейните ценности явно е измислена за такива папуаси като нас , а хората Света управляват по единствения ефективен начин.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 14:03       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Русия е виновна!! :D :D :D

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 18:50       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
"Дървото на ДЕМОКРАЦИЯТА расте най-добре , когато се полива с кръвта на патриотите"@.не помня кой го е казал

И на вниманието на уважаемите Колеги нещо , което няма да го видим по новините довечера:

22.05.2018 г.
Режима на Макрон защитава демократичните ценности насред Париж (в близост до Бастилията).

(от 2.40 мин. нататък)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 20:13       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
22.05.2018 г.Режима на Макрон защитава демократичните ценности насред Париж (в близост до Бастилията).(от 2.40 мин. нататък)

Доста отдавна трябваше и ние да почнем да бием така нашите протестЪри! Скъсаха ни гьона от извънредно бачкане по времето на протестите срещу Орешарски, и само някой тогава да беше подал командата "Фас" - за отрицателно време, всичкото храненик на "Америка за България", щеше да се превърне във ВИП клиент на ортопедията!

Гледам я днес пак същата долна измет, дудука срещу рестарта на АЕЦ "Белене"! Хайде, тия, да навремето са били българи... а в момента се пишат първи американци - са ми тотално безразлични. Единствената ми допирна точка с тях е във виртуалната реалност, и то ограничена до този форум. Ни са ми в къщата, ни са ми на масата, ни ми бъркат в бизнеса.

Другите обаче, де пълнеха жълтите павета заради един милиард заем на Орешарски... а при над 15 милиарда заеми на облите, като на над 3 милиарда от тях се губят въобще следите /без да включваме вътре 5-те милиарда от врътката с КТБ/... мълчаха като в кучи гъз, щото такава беше депешата от "Козяк"... и сега пак на жълтите павета срещу това да имаме ЕВТИНА и ЧИСТА енергия... та, мислия че е крайно време и ние да вземем пример от развитите западни Демокрации!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 21:38       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Всички, които са против АЕЦ Белене за мен са хипер мега яко платени копелета! Как може да не искаш собствената ти Държава да е енергийно независима?! :shock:
Губеща АЕЦ НЯМА!!! Никъде по света!
Ама хич не ме интересува кой ще я строи - ако ще марсианци да дойдат! Точно след 20 тодини Козлодуй е аут. На Американските Марици със робските договори ли ще разчитаме?! Или на мафиотските фотоволтаици, дето маса земеделска земя затриха за да напълнят мазните гуши...
Нямали сме нужда от нови мощности - глупости! Най малкото - нали всичкото мошеник реве за електрически коли?! Де ще ги зареждате бе идиоти! Ееййй, много демагогия, много нещо... Като лифтовете на Пирин и "зелените" изнудвачи...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 21:45       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Spurs написа:
Всички, които са против АЕЦ Белене за мен са хипер мега яко платени копелета! Как може да не искаш собствената ти Държава да е енергийно независима?! :shock:
Губеща АЕЦ НЯМА!!! Никъде по света!
Ама хич не ме интересува кой ще я строи - ако ще марсианци да дойдат! Точно след 20 тодини Козлодуй е аут. На Американските Марици със робските договори ли ще разчитаме?! Или на мафиотските фотоволтаици, дето маса земеделска земя затриха за да напълнят мазните гуши...
Нямали сме нужда от нови мощности - глупости! Най малкото - нали всичкото мошеник реве за електрически коли?! Де ще ги зареждате бе идиоти! Ееййй, много демагогия, много нещо... Като лифтовете на Пирин и "зелените" изнудвачи...

От година на година човешката ненормалност се увеличава. Гените ли, пръсканията във въздуха ли, но излежда цивилизацията върви към самоунищожение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 09:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Spurs написа:
На Американските Марици със робските договори ли ще разчитаме?!


Ще разчитаме на Borislav и другите подобни , дето вече са се уредили с правилните гени. Да ни подобрят и нашия генофонд , за да се приобщим към правилната цивилизация
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 11:44       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Благодаря от такова "приобщаване"! ;)
Ако имах желание, отдавна щях да бъда някъде "на запад", може и у Щатите... 100%!
Малеее, колко велик щях да бъда... :D
А тия с правилните гени, вече са умножени по "0", да си пишат каквото искат, както казва Убото - "Дреме ми на..."

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 15:43       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Spurs написа:
Всички, които са против АЕЦ Белене за мен са хипер мега яко платени копелета! Как може да не искаш собствената ти Държава да е енергийно независима?! :shock:
Губеща АЕЦ НЯМА!!! Никъде по света!
Ама хич не ме интересува кой ще я строи - ако ще марсианци да дойдат! Точно след 20 тодини Козлодуй е аут. На Американските Марици със робските договори ли ще разчитаме?! Или на мафиотските фотоволтаици, дето маса земеделска земя затриха за да напълнят мазните гуши...
Нямали сме нужда от нови мощности - глупости! Най малкото - нали всичкото мошеник реве за електрически коли?! Де ще ги зареждате бе идиоти! Ееййй, много демагогия, много нещо... Като лифтовете на Пирин и "зелените" изнудвачи...

Защо си мислиш, че някой ще вложи пари в изграждането на АЕЦ, след като вижда какво става с инвестициите в "американските" ТЕЦ?
Или викаш ит чист алтруизъм някой ще събере сума ти милиарди, ще вдигне централата, и няма да очаква някаква печалба от вдичкия този труд и усилия?
Щото сега искали да видят каква част от вложените в тия тецове пари била възстановена, свкаш инвеститорите искат само да си върнат вложените преди 10 години пари???
С такива трици не знам какви маймуни очаквате да хванете...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 16:17       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
minavasht написа:
Защо си мислиш, че някой ще вложи пари в изграждането на АЕЦ, след като вижда какво става с инвестициите в "американските" ТЕЦ?


Човече ти наистина ли написа това. Ще бъда безкрайно ясен. Бизнес = РИСК. Бизнес начинание без риск е ДАЛАВЕРА и за нея трябва да се обесва на ченгел.

Американските тецовее са ДАЛАВЕРА = гарантирана печалба без грам РИСК какъв бизнес или капитализъм е това.

И точно вие ми говорите за капитализъм къде ви е риска бе. Айде да не спамим темата, че е за друго макар че е и за това когато света полудя.

minavasht написа:
Щото сега искали да видят каква част от вложените в тия тецове пари била възстановена, свкаш инвеститорите искат само да си върнат вложените преди 10 години пари???
С такива трици не знам какви маймуни очаквате да хванете...


Оле мале повече не може.

България си купи членството в НАТО и това е договора за мариците от времето на Иван Костов. Инвеститора не е дал един лев тегли заем срещу ДЪРЖАВНА ГАРАНЦИЯ е оти не го направи Държавата тогава. Влагат грубо 800 000 000 лв. а ще приберат 15 000 000 000 лв. като най-сладкото е че дали продават или не на тях това вземане им е гарантирано. Демек когато утре ЕС спре ТЕЦОВЕТЕ ние ще има да им даваме.

Вярно сме луди да търпим, но и вие, вие заминалите никак не сте прави да ни предавате защото това правиш мен, а потвърждаваш моята теза че само тези дето са заминали или мислят да заминат са доволни от това, което се случва в БГ.

Също така България си купи членството в ЕС с разни други сделки като софийска вода и т.н.

И преди някой да тръгне да спори с мен да го предупредя аз пия вода от извора по определени въпроси като здравеопазване и преговори за ЕС и НАТО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 17:40       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Братле, остави ги! Спри!
Няма смисъл да пишеш на халост...
На човек можеш насила да му вземеш, но насила не можеш да му дадеш!
Инвестиции, ала-бала! По-скоро са кърлежи или пиявици "инвеститорите"...
Ама нали са "техни", нама да те разберат или просто така им отърва!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 18:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Според Гугъл, Гълъбово е струвало $1.3 милиарда, най-голямата инвестиция в бг, и единствената голяма централа, построена в бг през последните 20 години. Цената е съпоставима с цената на подобни централи другаде по света.
Прави около 6 милиона мегаватчаса на година, за което получава около милиард лева, което е към $600 милиона.
Нямам идея каква им е себестойността на производството, каква им е амортизацията, какви са им лихвите по заемите.
Приемам цифрата ти от 15 милиарда печалба ($9 милиарда) за вярна, както и твърдението ти, че това е цената за членството в нато (не го вярвам, защото НАТО няма нищо общо с токопроизводството, но карай да върви).
15 милиарда лева са такава нищожна цена за това, което НАТО осигурява на бг и спестява на бюджета за отбрана, че просто няма какво да го коментираме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 18:31       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Я пак повтори какво прави НАТО и какво ни спестява?!
Аз лично предпочитам 15 милиарда вложени в БЪЛГАРСКА АРМИЯ, а не в наемници, или в някой "който да прави нещо за нас"...
Щото на тоя "някой" найш колко му пука за нас?! Колкото на геврека дупката...
Верно, че няма какво да го коментираме! Поредната безмислица, меко казано...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 19:03       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
15 милиарда лева (9 милиарда долара), за 14 години от влизането в НАТО, и незнайно още колко в бъдеще ...
Инвестирани в българската армия щяха да са няколко повече кюфтета месечно в стола, може би оше една стрелба годишно с автомат (или на две години с картечница), и още по един резервоар нафта за джипките.
Ако смяташ, че НАТО не предлага нищо на бг, събери подписи, избери представители, гласувайте излизане и почнете сами да плащате за истинска армия.
Има някои тук в армията, могат да сметнат набързо колко ще излезе нещо такова и докъде ще стигнат тоя 9 милиарда.
За сравнение - май в момента бюджета на армията е към $1 милиард за 30000 войска ...


Последна промяна minavasht на 23 Май 2018, 19:34, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer