logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 22:01




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 19:17       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
P.S. И след като още от детската градина му набиват в главата (както посочи колегата b5202s), че може да се *бе на воля и във всякаква конфигурация , то нека познаем какво ще посочи детето.
Засега, поне за мен, далеч по-наболял проблем са децата от малцинствата - мръсни, вулгарни и невъзпитани! Днес за пореден път ходих да се разправям с класната, за да не вземам нещата в свои ръце! И тази сган като мине един критичен процент, докато дойде време елитните гимназии да отсеят просото от плявата... ще се наложи зорлем да си плащаме за частни училища и детски градини!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 19:22       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
ще се наложи зорлем да си плащаме за частни училища и детски градини!


Сега .....
..то по фамилни въпроси не е много уместно да се дава акъл , щото всеки знае себе си и положението си.
НО
Аз с едното дете реших въпроса сравнително благоприятно (ти знаеш как) , а другото смени 4 училища в два града докато го избутах криво ляво според разбиранията си.

Та като лично мнение и според мен не чакай , а ако има и най-малка възможност прехвърляй в частно училище. По учено не знам дали ще стане , но социалната среда е друга и има значение после.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 19:44       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
А ако има и най-малка възможност прехвърляй в частно училище. По учено не знам дали ще стане , но социалната среда е друга и има значение после.
Напълно съм съгласен с теб, то затова на Цвък и "елита" децата са им масово по частни училища и в чужбина - именно заради средата. Само дето аз нямам като Цвък 6 апартамента, на мен никой не ми дава по 30 бинки за "консултации в сферата на сигурността" /консултантските услуги са узаконен начин за получаване на рушвет/, щото Цвък да те консултира, както и да е... от 2009-та година парите не са пипани, и докато ТОЙ е най-отгоре - няма и да бъдат /ще платим сега на дедо Симо имотите/. А частните училища поне в Сф. са едни доста модерни пари. Както и да е, живи и здрави... чрез влизане в някоя елитна гимназия, по естествен път ще се отделим от мангала. Само че мангала като мине един критичен процент в средното училище... няма да имаш опция - или частно такова, или емиграция! Те децата така и така ще си емигрират, де... в тази държава не виждам какво има да правят. И за да е пълна кретенията, когато в Европа почти всяка седмица се случва някъде терористичен акт:
http://www.mediapool.bg/mvr-shefat-se-o ... 72527.html

Та въпросът за "безполовите" не може да се класира в нашия дневен ред, ебаси! А и така като гледам... краят му се не вижда в обозримо бъдеще!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 21:30       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
А частните училища поне в Сф. са едни доста модерни пари.


Сега , тука малко по спомени ще карам .... частните училища са по около 5000 лв. на семестър = 10000 годишно .... но това за частните елитни.
Предполагам , че "средните" са наполовина. т.е. х около 2500 на семестър - това ти е 1/3 от заплатата всеки месец.

Мисълта ми за тия халваджийски сметки е , че ако човек си стисне гъза и може да ги докара. Въпрос на приоритет.

Като човек минал през подобни перипетии , на когото едното дете закачи елитно училище , а другото обикаля по средностатистическите гимназии , мога да споделя личното си мнение:

Системата e изградена (случайно или нарочно) на принципа на естествения подбор. Оставяме на страна дали е честно или не - това е положението и трябва да се живее с него.

За да се случат нещата трябва да се засекат два фактора:

1. Ти (родителя) да е достатъчо жизнеспособен в обкръжаващата го среда за да си го позволи.
2. Самото дете да има подготвителна домашна база , щото ако говорим за тези училища има и някакъв праг и тестове за постъпване и т.н.
Разбира се , децата на т.н. Елит (с извинение) , влизат със или без изпити (моя син от 100 места беше 102-ри , но 3-4 се отказаха и така влезе на магия)

И тези два параметъра да ги поддържаш през следващите 5 години , което включва:

Родителя:
1. Да работи и частно (ако е на държавна служба) за допълнителен доход.
2. Да работи така , че да не го уволнят.
3. Да работи така , че да не го уволнят и да може всеки момент да даде обяснение за доходите си.

Детето:
1. Да има сравнително добра домашна подготовка (предварителни частни уроци поне 3-4 месеца) за да може да постъпи.
2. Да поддържа учебната подготовка на ниво не по-малко от 4 а в някои училища и от 4.50 (а това означава да го натискаш да учи в къщи и да се занимаваш с него ката ден)
3. Да се придържа към някакъв обществен морален и етичен кодекс за съответното училище (отново трябва да го натискаш като бидон с кисело зеле).
====================

И като дръпнем чертата се получава точно по "Теория за естествения подбор на видовете".
Логиката на Властимеющите (а ти си всеки ден покрай тях и би трябвало да ти е позната) е следната:

- Ако се прояви въображение , нахалство , наглост , безскрупулност и предпазливост , които да ти позволят да поддържаш този стандарт - то уелкъм в света на бял Сахиб.

- Ако чакаш на едната заплата и някой друг (училище , църква , правителство) да ти гледа децата - то по какво се различава човек от т.н "малцинства" ?
Всъщност , то че се различава - различава се , но сега темата е за друго.

Та това е Системата и не Баце и Цвък да дойдат или да си отидат , а който и да дойде ще живеем в тази реалност следващите 25-50 г. Тя тази Система не е измислена от тях двамата.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 22:00       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Системата e изградена (случайно или нарочно) на принципа на естествения подбор. Оставяме на страна дали е честно или не - това е положението и трябва да се живее с него.
Да, така е. С приравнителен изпит по английски, от обикновена гимназия влязох навремето в английската... и, разликата беше от земята до небето! Та, там ученици от малцинствата нямаше... сега и да има - ще са единици /ако нивото продължава да е същото или поне идентично/.

Dorssay написа:
Та това е Системата и не Баце и Цвък да дойдат или да си отидат , а който и да дойде ще живеем в тази реалност следващите 25-50 г. Тя тази Система не е измислена от тях двамата.
Това, което дойде с тях е... че прибра всичко само за него и неговите си хора, а на останалите каза: "Да ми ядете уя!" Парите от 2009-та не ги пипна, а вече ОТ ИНАТ не ги вдига. А който е сред БОКОпомазаните - 100К лева държавна пара за Туитър и Фейсбук акаунти, както и за реклама из форуми:
https://offnews.bg/razsledvane/piarkite ... 93871.html

Сега, то е ясно, че някой така си плаща за свирките... с държавна пара, а за останалите: "Пари - няма!" Та, тази схема/ система ще си замине с тях /или поне на мен така ми се иска/... но кокалът ще се стиска до последно. Въпреки че и шопската глава най-накрая увира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 22:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Ако чакаш на едната заплата и някой друг (училище , църква , правителство) да ти гледа децата - то по какво се различава човек от т.н "малцинства" ?
Различава се по това, че спазва закона!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 22:12       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Ако се прояви въображение , нахалство , наглост , безскрупулност и предпазливост , които да ти позволят да поддържаш този стандарт - то уелкъм в света на бял Сахиб.
Не знам. Не си спомням някога разделението между "наши" и "чужди" да е било толкова ярко изразено. Което именно е в разрез със закона на естествения подбор... а всяко нещо поддържано изкуствено - е обречено. Да не влизаме сега в размисли и страсти за "калинките" в политиката и живота.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 22:50       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Та, тази схема/ система ще си замине с тях /или поне на мен така ми се иска/


Няма да си замине Брат.

Тя не е направена за тях двамата.
Да !!!
Те я ползват и фандък не пускат на никой , но махни двете имена които ти бодат очите и сложи две други и резултата ще е същия.
Това е колониална Система изпитана от ВЕКОВЕ.
Тя е погубила нации и култури хилядолетни и милиони хора , какво остава за малка България ?

До тук бяхме , няма да има излизане от батака.

Ето , за да не съм голословен , едно изследване от тия дни на Евростат:
https://www.blitz.bg/obshtestvo/tzhno-blgarite-mrat-kato-piltsi-dokaza-go-i-evrostat_news528129.html

Нали все повтарях , че сме а 3-то място в Света по смъртност на населението за 2015 г. (след Лесото и Литва)
Та сега вече сме на второ като сме изпреварили Литва , а за Лесото ме мързи да ровя и да не се окаже , че сме на първо в Света.
Но и първото Европейско също е престижно.....
И като сложиш миграцията , по същото изследване Родината ни намаляа с х 50 (а казват и с 70K) годишно.

P.S.
Знаеш ли , с риск да стана досаден , ще споделя какво ми прави впечатление при твоите мнения относно положението в страната:
Хванал си се в две имена и сякаш тяхната кончина (политическа) ще е разковничето на успеха.
Сега .... не ме разбирай погрешно като критика , или нещо подобно , просто ще се опитам чрез теб да се аргументирам.

Това е малко англосаксонски стереотип на мислене ..... т.е. , на ЗЛОТО трябва да бъде дадено ИМЕ.
То трябва да се персонализира.

Пример:
Сталин , Хитлер
Садам Хюсеин , Муамар Кадафи
Бин Ладен

Англо-саксонската система е да се персонализира проблема , защото западния потребител не възприема абстрактни системи понятия.

Какво се случи след като Садам го обесиха , а Кадафи приключи с байонет в задника?
Ирак ли цъфна , или Либия от най-социалната африканска държава се върна в каменния Век ?
А Бин Ладен като го убиха ? Точно навреме се махна за да дойде ИД. Като по поръчка.

Този начин е много удобен на упраляващите , защото енергията на обществото се насочва и стига до момента на отстраняване на персоната.
Изпуска налягането , а Системата си работи безотказно.
И няма оправяне ..... поне не и в този смисъл който влагаме от нашата си камбанария , щото тя не е направена за да ни е добре на мене и тебе , а за да може т.н. Западен Свят да поддържа начин на живот.
Баце ти два пъти го махаха и три пъти отново яха коня. И четърти път да го махнем , пак ще го върнат.
Щото е много убав ?

Баце , Цвък .....
Все тая , ще додат Маце и Брък.

От тоя ветър завет нема.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 23:12       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Баце , Цвък .....Все тая , ще додат Маце и Брък.
Абе, не знам... между "пастирката", който по някакво стечение на обстоятелствата бе назначен за Върховен главнокомандващ... и сега, с "наш льотчик" - разликата е от земята до небето! И си представи сега "наша мать" в тази роля... настръхвам! Пък и виж, че сега баце се крЕпи най-отгоре само на една крива патрЕотска патеричка... не му стигнаха силичките за повече. А следващите ако се разровят както си трябва в КТБ, "Булгартабак"... и още куп знайни и незнайни крупни врътки и далавери - ще стане интересно!

Dorssay написа:
Това е малко англосаксонски стереотип на мислене ..... т.е. , на ЗЛОТО трябва да бъде дадено ИМЕ.То трябва да се персонализира.
Първо, не те са ЗЛОТО... ЗЛОТО са "партньорите"! Наште са просто проводници на една пагубна за Бг-то политика... а ние сме отдавна продадени/ предадени. Последният бейби бум у нас беше през 2009-та... а сега естественият ни прираст сигурно е ударил нови отрицателни рекорди /това да вземем само/... а колко трайно емигрираха за последните десет години само - това никой няма да излезе официално да ти го каже.

Второ, аз лично не мразя когото и да било. Всичко се свежда до раздразнение понякога... затова гледам български новини да не гледам и слушам. Хвърлям по едно око по диагонал на един-два информационни сайта... като май и това вече ми иде малко вповече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 23:34       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Всичко се свежда до раздразнение понякога... затова гледам български новини да не гледам и слушам.


:tu:

Апропо ,
в заглавната Тема са добавени клипчета №8 , №9 , №10.

Поставят ни нови стандарти към които да се стремим и извисяваме по нелекия път на демокрацията.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 23:36       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Баце ти два пъти го махаха и три пъти отново яха коня. И четърти път да го махнем , пак ще го върнат.Щото е много убав ?
Не, щото дясното у нас умре! Като в случая наистина е безалтернативен за "партньорите". Как да е... чух наскоро един лаф: Не било страшно любимата ти да откаже да се омъжи за теб... страшното било Делян Добрев да ти откаже да ти стане кум. Едните са "дрийм тийм", макар и да нямат дори нужните квалификации за това... в семейния кръг се наливат милиони от обществени поръчки и други далавери, а останалите - да го духат! Е, не става така! Щото е в противоречие със закона на естествения подбор. И то въпреки факта, че доста над 80% наистина СМЕ дебили.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 23:55       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Не било страшно любимата ти да откаже да се омъжи за теб... страшното било Делян Добрев да ти откаже да ти стане кум.


Ха ха хаха ха
:)

Когато излезе тоя скандал и тука с едни познати обсъждахме ситуацията и единия направи коментар , след който отварях и затварях уста да кажа нещо , но не намерих какво.

Та коментара му за роднинските връзки , назначения и обществени поръчки в Хасково беше следния:
"И какво Делян Добрев ?
Назначил си свои хора и Кмета раздавал поръчки на роднини !!!
Че разбира се , че на своите роднини ще ги раздаде , да не искаш да ги раздаде на твоите ?!!!
"
Това е непробиваема логика просто.

Сега се сещам за още един подобен коментар , наремето когато убиха Кмета на Елин Пелин ....
Та бяхме на маса с един друг кмет и засегнахме тоя инцидент.
И Кмета (подпил и с дързост очите) коментира така:
"Виж сега Дорси ,
винаги в една една битка , военните допускат няакъв процент на загуби. 10-20-30% , са приемливи загуби по време на война.
Айде сега направи сметка , колко битки за приватизации , колко за обществени поръчки , колко за конкурси и концесии .......... а всичко на всичко ние , българските Кметове , сме дали само 2 жертви до момента.
Това е под всякакъв минимум на приемливите загуби.
Ние сме СИЛА и нямаме спиране !!!
"

Също нямаше какво да му отговоря ...

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 00:21       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
"И какво Делян Добрев ? Назначил си свои хора и Кмета раздавал поръчки на роднини !!!Че разбира се , че на своите роднини ще ги раздаде , да не искаш да ги раздаде на твоите ?!!!"
Естествено, но тези неща са правят/ отиграват далеч по-интелигентно. Та, или са толкоз тъпи, че въобще не се усещат... или наистина си мислят, че никой никога /когато и да било то/ няма да им потърси сметка. И, пак... проблемът е, че рогът на изобилието се изсипва само върху "дрийм тимовете"... а за раята - бой, ебане и сръбска музика! По нощите бюджет ще ми приемат... като въобще не искам и да знам какво точно са гласували. Умен човек преди сигурно пет години ми каза: "Докато ТОЙ е най-отгоре - пари ще видите през крив макарон!" А приказките му са просто мимикрии, за да се направим на много заинтересовани и загрижени.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 00:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Преди 4 г., след назначението на Пеевски за шеф на ДАНС (формален повод, май беше само, търсеше се искрата...), станаха баси протестите! За да върнат Баце на власт... Това беше абсолютно умишлено и инсценирано мероприятие... и Орешарски подаде оставка, нали?
Сега си правят каквото искат, а поводи за още по-големи протести има бол! Ама никой не протестира, и няма нишан че ще протестира... В момента наистина никой няма да им потърси сметка... Знаят го и си правят най-безочливо каквото си поискат, дори без да се крият много. Така наредиха фигурите на дъската, че насадиха апатия, безразличие и голяма доза безсилие у хората... По-зле от преди 10-ти стана "демокрацията"...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 00:54       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Spurs написа:
По-зле от преди 10-ти стана "демокрацията"...
И понеже основният аргумент е СВОБОДАТА, вкл. и свободата на словото... да оставим настрана факта, че и там сме на 100 и някое си място... цензурата и в социалните мрежи вече е потресаваща! Под претекст за използване на "езика на омразата", масово се налагат 30-дневни банове. Та се наложи да трия ударно коментарите си по редица социални и политически теми, дето съм ги писал навремето на английски /до 3 и повече години назад се ровят "ботовете"/... а чрез профила си у Фейса си движа стрелянето, след като "тубата" позамря като платформа... и не мога да си позволя да отнеса някой дори краткосрочен бан. Та, кеф ти свобода!


п.с. На американски инструктор по стрелба завчера му изтриха от профила рекламата за курс по медицинска помощ, щото имало там сцени на насилие. Светът наистина полудява!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, ken6iro, ubboto и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer