logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 10:51




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 19:13       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
И за риска - разбира се че е риск.
Затова ще ми е интересно да видя кои балами ше рискуват милиарди за стоежа на АЕЦ или друга централа в БГ.
Всяка централа по света се изгражда като предварително се осигуряват контракти с потребителите, и не за да се изплатят капиталовложенията, ами да донесе печалба.
Отново, някой тук не прави разлика между приходи и печалба!
От приходите се вадят разходите по производство, плащания по дългове, ремонти и прочие, и накрая остава печалбата.
Затова казах, че приемам на доверие цифрите, но най-вероятно не са верни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 19:40       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3144
minavasht написа:
15 милиарда лева (9 милиарда долара), за 14 години от влизането в НАТО, и незнайно още колко в бъдеще ...
Инвестирани в българската армия щяха да са няколко повече кюфтета месечно в стола, може би оше една стрелба годишно с автомат (или на две години с картечница), и още по един резервоар нафта за джипките.
Ако смяташ, че НАТО не предлага нищо на бг, събери подписи, избери представители, гласувайте излизане и почнете сами да плащате за истинска армия.
Има някои тук в армията, могат да сметнат набързо колко ще излезе нещо такова.


minavasht нищо против теб (уважавам много щатските ни съфорумци), но:

15 милиарда лева (9 милиарда долара), за 14 години от влизането в НАТО са приблизително по 1 071 428 571,428571429 лв на година.
Това в кюфтета (при цена от 0.5 лв за кюфте) прави 2 142 857 142 кюфтета на година.
При численост на БА от 34500 според bg.wikipedia.org това прави по 62111 кюфтета за година на войник (ако приемем че 34500 са войниците ни). Тва прави по 5175кифтета на войник на месец и по 172 кюфтета на ден, на боец.
Ако го смятаме в патрони (по сегашни цени на 7.62х39 на едро, арсеналско производство) е приблизително колкото кифтаците - по по 172 патрона на ден, на боец.
Ако го смятаме в пари, като добавка към заплата, това прави по грубо 2500лв отгоре на калпак месечно на войник.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 19:55       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Знаеш много добре за какво говоря.
30000 армия с милиард и половина лева в момента.
Според теб колко армия и трябва на бг, за да гарантира целостта си без НАТО?
Когато отговориш на този въпрос, ще видиш колко ще струва на бг такава армия.
Да не говорим, че тия 15 милиарда за ТЕЦ , че били цената за влизане в НАТО ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 20:01       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3144
Spurs написа:
..............
Аз лично предпочитам 15 милиарда вложени в БЪЛГАРСКА АРМИЯ, а не в наемници,
..........


Кажете братя Амин!

Spurs тука напълно подкрепям твоето мнение.
Ама ако некой реши да инвестира 15 милиарда в БЪЛГАРСКА АРМИЯ с кви пари ще купят примерно 5-та ръка Ф15-16 и тн.?

Освен тва , ако некой реши да инвестира толкова пари в прусаците на балканите нали се сещаш, че некои велики сили малко ще почне да ги стяга вратовръзката, щото турците още помнят Одрин, блядовете още помнят Добруджа, англичаните и франсетата помнят Дойран и т.н. и т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 20:04       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
НАТО не гарантира нищо, единственото което гарантира е ако случайно БСП се отметне и излязат 100 хиляди на улицата , което се е слувало да не сменим курса или да не замине някой мол или тец или вец щото гнева на хората трябва да се контролира и канализира.

Как пък като не бях ме членове никой не ни разпарчетоса. И какво ще ни прави този мераклия ще храни 2 000 000 пенсии 800 000 инвалиди 1 000 000 цигани и 1 200 000 деца кам го този озурпатор да му гледаме сеира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 20:05       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3144
minavasht написа:
Знаеш много добре за какво говоря.
30000 армия с милиард и половина лева в момента.
Според теб колко армия и трябва на бг, за да гарантира целостта си без НАТО?
Когато отговориш на този въпрос, ще видиш колко ще струва на бг такава армия.
Да не говорим, че тия 15 милиарда за ТЕЦ , че били цената за влизане в НАТО ....


А дано НАТО да е гарант за целостта и независимостта ни.
А дано, ама като се сетя за Кипър и Турция и некакси надеждите ми резко намаляват.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 20:13       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Членството ни в НАТО е повече някакъв имидж, от колкото нещо реално!
От кого ни пази НАТО да попитам аз?! От Русия? Смях! А от Турция кой ни пази?! Ама нали е съюзник...
Помните ли какво каза Столтенберг за конфликта между Турция и Гърция? Каза: "Да се оправят помежду си! НАТО няма работа там!"
Голямо пазене, голямо чудо...
А като почнат тука да ми говорят за Евро-Атлантически ценности, направо ми иде да се разплача...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2018, 20:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
tsb написа:
minavasht написа:
Знаеш много добре за какво говоря.
30000 армия с милиард и половина лева в момента.
Според теб колко армия и трябва на бг, за да гарантира целостта си без НАТО?
Когато отговориш на този въпрос, ще видиш колко ще струва на бг такава армия.
Да не говорим, че тия 15 милиарда за ТЕЦ , че били цената за влизане в НАТО ....


А дано НАТО да е гарант за целостта и независимостта ни.
А дано, ама като се сетя за Кипър и Турция и некакси надеждите ми резко намаляват.

Кипър никога не е бил член на НАТО, така че примера не важи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 02:41       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Borislav написа:
Spurs написа:
Всички, които са против АЕЦ Белене за мен са хипер мега яко платени копелета! Как може да не искаш собствената ти Държава да е енергийно независима?! :shock:
Губеща АЕЦ НЯМА!!! Никъде по света!
Ама хич не ме интересува кой ще я строи - ако ще марсианци да дойдат! Точно след 20 тодини Козлодуй е аут. На Американските Марици със робските договори ли ще разчитаме?! Или на мафиотските фотоволтаици, дето маса земеделска земя затриха за да напълнят мазните гуши...
Нямали сме нужда от нови мощности - глупости! Най малкото - нали всичкото мошеник реве за електрически коли?! Де ще ги зареждате бе идиоти! Ееййй, много демагогия, много нещо... Като лифтовете на Пирин и "зелените" изнудвачи...

От година на година човешката ненормалност се увеличава. Гените ли, пръсканията във въздуха ли, но излежда цивилизацията върви към самоунищожение.

Изглежда не съм го казал свестно. Това е за бялата раса, склонна или имаща някакви гени за самоунищожение. Или това е естествен подбор. Нещо подобно го разисква Платон в неговото съчинение "Републиката".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 08:32       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3144
minavasht написа:

....................
Кипър никога не е бил член на НАТО, така че примера не важи.


Не се изразих правилно.
Имах в предвид конфликта на Гърция и Турция по повод Кипър
И в частност това:
Spurs написа:
Помните ли какво каза Столтенберг за конфликта между Турция и Гърция? Каза: "Да се оправят помежду си! НАТО няма работа там!"


По презумпция излиза, че ако имаме проблеми с Турция (дано нямаме) вероятно и на нас ще ни кажат "Да се оправят помежду си! НАТО няма работа там!".
И тогава за чии плащаме на НАТО?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 09:42       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Мдаааа .........

Изображение

Докъде я докарахме ..........да сме съюзници в НАТО с диктаторския режим на Ердоган и той да е гарант на териториалната ни цялост.
:evil:

А ако махнеме майтапа настрана , Ердо доста усилия трябва да положи за да избута до Нова година.
Види ми се , че ще го демократизират и него


P.S. Между другото , пред нашите очи се твори история.
В момента наблюдаваме , как думата "ДИКТАТОР" придобива някакво друго значение , различно от това което сме свикнали.
т.е. "Диктатор" вече се нарича този , който отстоява интересите на своя народ и своята страна и който е против глобалната вакханлия която ни е налазила.
(не мога да повярвам , че дойде време да се отнасям със симпатии към Ердоган :evil: ..това е някакъв сюр просто)

За сметка на това , Саудитска Арабия (в която дори името на държавата е на клана Сауд) е напълно демократична страна и пълноправен член на СПЧ (съвета за правата на човека).

В СА няма никаква диктатура.
В този ред на мисли , то няма проблем и нашата държава примерно да се преименува "Борисова България" (за краткост Б.Б.).

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 15:27       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Dorssay написа:
А ако махнеме майтапа настрана , Ердо доста усилия трябва да положи за да избута до Нова година.
Види ми се , че ще го демократизират и него


Заинтригува ме и се порових из "ябанджийската" преса за да видя на къде духа вятъра.

Излиза, че турската лира пада чувствително и парите за бизнес заеми стават доста скъпи и, че международните инвестиции идват насам, заради силната Американска икономика (невидимата ръка на пазара :-) - стремеж за по добра цена). Турският бизнес е доста недоволен от Ердо заради неговата намеса в монетарната система и затова на изборите през Юни Ердо се очаква да има някакви загуби.

От друга страна и Германската Банка има проблеми - реже поне 10000 работни места (работи на загуба - "де се чуло и видяло банките да губят" е доста популярен мотив).

https://www.wsj.com/articles/turkeys-currency-meltdown-1527114107

https://www.independentrecorder.com/turkeys-forex-plunges-probably-threatening-erdogans-re-election-bid-105207.html

https://www.afp.com/en/news/826/deutsche-bank-slashes-over-7000-jobs-major-shake-doc-15a5ls2

To all: Have a profitable day :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 23:28       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5268
Местоположение: София
Тя работата с турската лира не е от сега: линк

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 00:27       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Absolut написа:
Тя работата с турската лира не е от сега: линк


"Абсолют"но правилно! :tu:
Прикачени файлове:
USD - TRY  СЕДМИЧНА ГРАФИКА 25.05.2018Г..png
USD - TRY СЕДМИЧНА ГРАФИКА 25.05.2018Г..png [ 165.64 KiB | Прегледано 7245 пъти ]

На графиката, е представено развитието на двойката Щатски Долар / Турска Лира за периода от 2005г. до настоящият момент.
И ценовото развитие и еднопосочното разплитане на "Moving Average" - MA -23,50,100,200 по графиката, категорично заявяват възходяща тенденция.
Същата реалност се демонстрира на индикатора "Detrended Price Oscillator" (DPO) 80 под графиката, оцветен в червено.
Двете стрелки по графиката и индикатора, посочват единодушно старта на наблюдаваната тенденция, а по точно - 10ти месец 2008г. - началото на 2009г.
Остротата на развитие при двойката от 2018г., е характерна за третите вълни по Елиът, което отдава още времева и ценова перспектива за развитие.
Според общата "картина" на движението, няма никаква индикация за предстояща ревизия на тренда, двата индикатора, "Moving Average" - MA -23,50,100,200 по графиката и "Detrended Price Oscillator" (DPO) 80 са единодушни и няма никакви индикации за възможен обрат.
Пазарните участници са единодушни в посоката на предстоящото при двойката и само политическо събитие от законодателен характер или събитие от силов такъв може да промени еднопосочната за сега тенденция за спад на Лира'та към основните мейджъри.

Същата картина виждаме и при двойката Евро Турска Лира, със незначителна разлика при индикатора "Detrended Price Oscillator" (DPO) 80
Обезценката на Турската Лира от 2009г. насам възлиза в съотношение 1 към 4 - т.е. 4 пъти и държателите на активи в Турска лира търпят загуби, ако задържат същата, което обяснява и драматичното бягство към настоящият момент от поддържането на авоар под Турска Лира.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 07:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Още миналата година американците обвиниха Турция, че е "пробила дупка" в блокадата на Иран. А банкер на турската Halkbank се радва на снизходителност от по-малко от три години затвор за това, че е помогнал на Иран да изпере $ 1 милиард през американската финансова система:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ions-judge

Приказвал съм си с образовани и интелигентни турци... като според тях турската икономика изглежда стабилна, но САЩ ги наказват с техните т.нар. "rebel policies". И ако Щатите признаят Турция за виновна за пробива на иранското ембарго - това ще им струва доста повече от няколко милиарда щатски долара. Друго, което са ми споделяли е... че американците можели да блокират всеки един банков процес на Турция /не знам това дали е така и как точно става, просто така ми го споделят хората/.

И ако всичко това дори донякъде да отговаря на истината, ми се струва съвсем нормално графиките на kanartikin да ходят нагоре и надолу... като лодка в развълнувано море.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer