logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 14:51




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 08:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
.38 Super написа:
е виждам какво подскачаш толкова когато някой друг коментира нещо от позицията на собственото си мнение.


Подскачам , защото ме натискат да прочета нещо и да си съставя мнение.
Днес ме натискат във Форума , утре ще ме натиснат по телевизията , вдруги ден на улицата .... нормална реакция на съпротива.

В два поста развих причините , поради които имам вече съставено мнение и без да чета. Сега си прегледах поста и не виждам някъде да упреквам някой за предпочитанията му. Какво ме интересува кой какво мнение има ... до момента до който не се опита да го наложи със сила (ментална за сега)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 09:46       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
.38 Super написа:
ubboto написа:
Не знам какво мислиш, но малко по-дълъг да беше "Спартана"... дължина между "Спартан" и "Раджа 2"... щеше да е идеално!

Танто Вояджера е измислен отдавна батко, само тея тикви от КС да се бяха сетили да му сложат плочка като на Спартана :D

Изображение
Voyager XL Tanto за мен си е недомислица малко. Големите остриета е хубаво да са тежки, за да развият допълнителна кинетика при сечене... на принципа на мачетото - острието допълнително да ти засили ръката. Тук, в началото на видеото... на сечене острието на Спартана се спира в теловете на гумата:
https://www.youtube.com/watch?v=YD6865EuX34

... докато XL тантото е с леко острие, и няма как да му дадеш такава засилка. Спартанът иначе си е перфектен, просто ми се иска "Колдстийл" да излязат и с нещо средно между Спартана и Раджа-2 като дължина и форма на острието... или просто Спартана да го направят една идея с по-дълго и същевременно масивно острие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 09:51       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Dorssay написа:
утре ще ме натиснат по телевизията...
Четох някъде, че каде 2 милиарда евро на година се дават за представяне на Евросъюза по медиите. Като това, че натиснаха чехите да си затворят захарните фабрики, както и да фалират унгарските винопроизводители, за да им се купи земята на безценица от британци - това по масмедиите никой не го споменава. И какво ли още не. А за Бг-то и дума не ми се отваря.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 11:37       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Хм !!!

Преди няколко дни САЩ обявиха официално , че ще напускат ЮНЕСКО.

Днес подобно заявление прави и Израел.

Що пък ЮНЕСКО ....
Какво става ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 12:32       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Paco написа:
viewtopic.php?f=120&t=15871


Чл.108 НК

Чл. 108. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 1989 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) [i]Който проповядва фашистка или друга антидемократична идеология или насилствено изменяне на установения от Конституцията на Република България обществен и държавен строй, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба до пет хиляди лева.

Сега , наистина тука може и да се поспори , доколко публикуването на въпросната книга е "проповядване" , или прикрито "проповядване" под форма на отричане (като се има предвид пояснителия текст за паметта и т.н.) , или пък си е направо отричане и изобличаване, но ... пак се влиза в хипотези на тълкуване и ще е добре те да се ограничат тука във Форума само.
:)

Чл. 320. (1) (Предишен текст на чл. 320 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който явно подбужда към извършване на престъпление чрез проповед пред множество хора чрез разпространяване на печатни произведения или по друг подобен начин, се наказва с лишаване от свобода до три години, но не с по-тежко наказание от това, предвидено за самото престъпление.

т.е. тука може да се твърди , че прочитайки книгата съм си съставил мнение и се чувствам ПОДБУДЕН за извършване на престъплението "геноцид" в резултат на "разпространено печатно произедение пред множество хора" , което само по себе си е "фашистка или друга антидемократична идеология".

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 12:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Снощи изгледах клипчетата с прескачане и дълбоко се депресирах. Това да осакатиш децата от малки като им ампутираш чувството за принадлежност мъж или жена е, чувството за доминиране и власт е по-лудо от колкото брадатите молли дето дават власт и собственост над жена му на брадатия цървул. И едните и другите са луди за връзване двете страни на една монета са.

За да излекувам депресията скочих до Лозен в обедната почивка и си казах ако ударя по-малко от 20 панички съм евро-гей и сега освен депресиран съм и разстроен психически.

Пуцане му е майката, „колкото повече толкова повече“ а лудите? за тях дано един ден не ни трябват пушките за ди си опазим децата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 13:01       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
b5202s написа:
е по-лудо от колкото брадатите молли дето дават власт и собственост над жена му на брадатия цървул.


Ако щеш ми вярвай Колега , аз лично започнах вече да се замислям по отношение на Исляма. Дали пък не е някакъв вид луда и неконтролирана имунна реакция на обществото ...бали му мамата , понятията за "добро" и "зло" вече са тотално объркани.

По принцип лично от моя гледна точка не е проблем како ТЕ правят с децата си. Така са решили в техните държави - така правят.
Проблема е , че както посочих в едно предишно мнение , "Западния манталитет" е да асимилира. т.е. ние вече попаднали тяхната сфера на влияние ще бъдем пречупени под тази матрица. А който не се пречупи ще бъде унищожен физически.
3-то място по СМЪРТНОСТ в Света (след Лесото).

Това ми е цялата претенция към Запада и Европа.
Да правят какото искат , мене и семейството ми да оставят на мира да си живеем според нашите разбирания.
Не мога да отрека положителните неща на "Западия модел".

Но е*ем ти и Сободата и положителните моменти , ако цената ще е внуците ми да тръгнат с рокли на училище , а внучките ми с панталоне ...... или да ме натиснат да ме ядат някоя вечер , за да опитат "как е" ... както във второто видео.
А те ще тръгнат , щото на други места вече са тръгали

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 13:59       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:
Снощи изгледах клипчетата с прескачане и дълбоко се депресирах. Това да осакатиш децата от малки като им ампутираш чувството за принадлежност мъж или жена е, чувството за доминиране и власт е по-лудо от колкото брадатите молли дето дават власт и собственост над жена му на брадатия цървул. И едните и другите са луди за връзване двете страни на една монета са.

За да излекувам депресията скочих до Лозен в обедната почивка и си казах ако ударя по-малко от 20 панички съм евро-гей и сега освен депресиран съм и разстроен психически.

Пуцане му е майката, „колкото повече толкова повече“ а лудите? за тях дано един ден не ни трябват пушките за ди си опазим децата.

Всичко е процес братле.....
Това което се случва сега, го е имало някога и преди. Това сега е част от тенденция и е процес, в чиито фрагмент се взираме.
Знаем, че в природата вакуум няма и тази слабост, ще бъде запълнена.
Вероятно, ние или нашите деца ще платят цената.
Някога, през 14в. когато България си е отивала, мълчаливо и незаинтересувано, //според един цитат:-Е имало повече стълбници и отшелници от колкото войни!!!///
Сега отново света който налага доктрината си за вярно или не, за правилно или не се доминира и управлява от идеалисти утописти.
Спомни си приказката за онзи крал на "Андерсен", дрехите му които само "глупавите" не успяват да видят и тълпата "Умни" които ги виждат.
Сега само детето необременено от мантри и внушения има силата-право да каже, " че ЦАРЯТ Е ГОЛ"
https://chitanka.info/text/4808-novite-drehi-na-tsarja
Имаше една шеговита закачка на времето За съотношението между идиотите и куршумите , но сега със тъга може да се каже " Твърде много идеалисти утописти и твърде малко............. рационални хора.
Настоящото ще бъде пометено от други, на които не им пука, може би по безпардонни, загрубели, безскрупулни, силни, на които идеализмът и утопизмът на настоящите няма да успее да се противопостави.
Така е загинала:
Древна Атина от Спарта
Древна Гърция от Рим
Средновековна България от Отоманската империя
Може би Балканският Православен свят през 14 и 15век
Богомилите в Босна и Херцеговина през 14-15век
Катарите в Франция
всичките местни които са посрещнали с отворени обятия конкистадори и колонизатори.
Имаме примера на Българите и Викингите които силово и безпардонно са си взели всичко което им е потребно и са наложили със сила и бруталност над християнският //тогава/ идеализъм.
Това сегашното е процес който е институциално наложен.
Ще дойде момента, когато за да оцелее институцията която го налага или ще бъде сменена, дали еволюционно, дали по другият начин, но ще си отиде от свой или от друг.
Такава е човешката история. Идеалистите изнудват света да живее според тяхните представи за добро или не, за право или не, но винаги се плаща ужасяваща цена за този тяхен идеализъм.
Идеализмът винаги се срива, понякога бива сменен с друг идеализъм за да оцелее, както е сега, но....
Рационалното винаги оцелява!!!
Трябва да сме силни, да пазим семейството и ценностите му, да ги предаваме на децата си независимо от от моментната доктрина, защото доктрините се сменят.... но ние тук на тази земя оставаме и ни има вече 1500г., а вероятно и повече години.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 14:23       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Исках да разширя горното си мнение с въпроса за Евтаназията , но ще го извадя , щото си заслужава по-широк поглед.

Евтаназията има дълбока история и има много "За" и "Против" нея.
Но проблема идва от термина "Доброволна Евтаназия".... т.е. личен избор на човек.

Предполагам , че в крайна сметка опира и до народопсихология и традиции. Които все повече се размиват и въпроса се насажда умело замаскиран под прекрасните придобивки на "демократичата ценностна система".

В кои страни е лагалезирана "Доброволната Евтназия":
- Холандия
- Белгия
- Люксембург
- Албания
- Швейцария (само в Цюрих)
- САЩ (само в щатите Вермонт, Орегон, Вашингтон, Джорджия)
- Канада (от 2016 г.)
в изключителни случаи и като прецеденти е разрешена и в:
- Япония
- Колумбия

До тук добре.
Приемам да кажем неизлечима болест , или други обстоятелства , отива човека в лечебното заведение и си разчисва сметките с живота бързо и безболезнено взимайки решение в пълно съзнание на тялото и духа.

Проблемите започват по-натам.
От 2002 г. Холандия право на Евтаназия имат и деца от 12 г. възраст нагоре.
Какво може да прецени и какво решение може да вземе дете на 12 г. възраст ? Не може да купува , не може да продава , не може да гласува ... но може да вземе решение да умре.

От 2014 г. в Белгия изобщо махнаха всякакво ограничение за възраст.
Виждат родителите че детето има някакъв неизлечим дефект - Даун , Маун , взимат решение и айде в канала - друго ще си напраят , по-здраво.

Лека - полека отаварят "Прозореца на Овертон".

Задавам си въпроса:
Както е тръгнало , Евтаназията сега е ДОБРОВОЛНА.
Питам аз , къде е гаранцията , че утре няма да стане ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА а след още 10 години и ЗАДЪЛЖИТЕЛНА?

Някой ще опонира: Това не може да се случи тука.
Не може сега , а след 15 години асимилация ?
Колко държави до преди 15 години имаха легализирае на гей-бракоете и колко са сега? И колко от нас ще протестират ако се легализират и у нас ? Аз няма да протестирам, приел съм го че вече е нормално. Както ще приема и ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА евтаназия след време.

"Прозореца на Овертон" е също много интересен инструмент за въздействие на Социума.

Как работи:
Примерно , на властимеющите е необходимо да се прокара някоя тема , която към момента е "табу" за обществото.
Да вземем например гей-браковете , но те са вече факт ..... нека вземем канибализма (че го имаме за пример от горното видео)

В дългосрочен план се прави програма с разчет поне на 2 поколения:
1. Темата е "табу" и никой не говори за нея.
2. Темата се вкарва в обръщение - започват серия публикации , че тук и там , някъде по Света , има регистрирани случаи на канибализъм.
3. Темата се отрича - вече вкарана в обръщение , темата започва да се отрича по медиите , колко е лошо това , колко е античовешко и т.н.
4. Научно обяснение - следащата стъпка е да се търси научно обяснение за явлението "канибализъм". Да , то е лошо , НО ..... има си и причини. Редица анализатори и социолози ще правят дебати и спорове доколко са обосновани причините.
5. Търпимост - обществото вече знае че канибализма е факт , но това не го засяга. Щом е доброволно , могат да си се ядат там ДРУГИТЕ - това си е тяхна работа.
6. Препоръчителост - същите социолози и анализатори по медии и симпозиуми започват да обясняват правата на канибалите.
7. Норма - канибализма (гей-браковете) вече са норма в обществото.

Разбира се , взех "канибализма" условно за пример .... макар че колко е "условно" всеки може да прецени сам от двете клипчета в началото на темата.

Та така и за Етаназията

P.S.
kanartikin написа:
Трябва да сме силни, да пазим семейството и ценностите му, да ги предаваме на децата си независимо от от моментната доктрина, защото доктрините се сменят.... но ние тук на тази земя оставаме и ни има вече 1500г., а вероятно и повече години.


1300 години , от които 200 гръцко и 500 турско робство и сега сме в началото на Еропейското поне за 50-100 години....
От тоя ветър дето е задухал Колега , завет няма да има.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 14:30       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Списък на организациите, поддръжници на педофилията:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_p ... anizations


... а това не съм го засичал от други източници доколко е вярно:
http://thefreethoughtproject.com/us-law ... -children/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 14:41       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Списък на организациите, поддръжници на педофилията:


ubboto написа:
.. а това не съм го засичал от други източници доколко е вярно:

:)

Тука ще се позова на мнение на друг потребител:
Paco написа:
Как може да виждаш в Европа това?!
Как може да виждаш в живота това?!


т.е. като не можеш да промениш нещо , поне гледай позитивно на нещата.

или по друг начин казано:
....... ако не можем да се предпазим да не ни ГО нахлузят , поне можем да се стремим да изпитаме удоволствие.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 15:02       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Всъщност решението го е дал Петка но вица е много дълъг а края е следния.

"Чапаев: Отлично Петка но защо тежките картечници са две аз оставих по една на пост.
Петка: Ами не става другарю Чапаев само една загрява та за това сa по две.
:DD (redundancy)"

Иначе и аз се вбесявам когато сите дипломати ходят на извратения им парад но както казва Dorssay първо искат да ги оставиш да си правят каквото си искат а после почва да става задължително.

Обаче демокрацията не е диктатура на болшинството, а компромиса което дадено малцинство е готово да направи преди да хване пушката. От друга страна Брайвик имаше нещо като манифест също изключително четиво. Макар че убийството на 80 човека дето не са ти направили нищо е ужасно престъпление и не може да бъде оправдано, от друга страна пък човека не е могъл да прави повече компромиси.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 16:43       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Обаче демокрацията не е диктатура на болшинството


Напротив - самодиктатура е. Постоянното искане за повече и повече от държавата (здравеопазване, образование, пенсии и т.н.) дава възможност един (демократично избран) бюрократен елит да решава на кой да даде и от кого да вземе - от помощите на циганите (вотове), толериране на извращенията (вотове) и се стигне до разпределението (ефтаназията) каква медицинска помощ да се даде и на кого. До като свършат парите разбира се, и да се почне отново.

Така беше и при социализма, само че с малки различия - нямаше нужда да се броят гласовете (доктрината на Сталин) и разпределението ставаше по принадлежност (виждам тук оплаквания, че и днес управляващата партия в БГ си плува в благоденствие).

Нищо ново под слънцето и пътя към "Зияющие Будеще" (Буковски термин) е прав и добре павиран, само че сега се прави демократично и с различни темпове - едни по-бързо, други по-бавно.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 19:42       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
В заглавната ТЕМА са добавени Клипове №5 , №6 и №7 , посветени на последните тенденции в изкуството.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 21:39       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Дорсей...разбирам ти притесненията, но се плашиш от фалшиви...неистински заплахи...
някой решил да провокира обществото с малоумен клип или 'изкуство"
от това нещо извода не е и не може да е "леле как ше пазиме децата си" ...какво ни направиха" и прочие...
за децата настоявайте да се образоват...колко можете и те колко могат де...за останалото ...каквото дойде...
ама един рисувал с гъза си...други заклали жираф...и децата гледали ...а дедо ти като е клал прасето насред двора ... /и моя също/ какво от тва!/квичи цело село го чува...леле колко сме диви...ми така е било...та и днес е така...по селата..

света не е полудял...просто има огромна разлика в цивилизациите...в афганските села младежите пасат козите през деня през ноща ги ебат /американски войници ги снимат през термовизията като на театър...има клипове в тубата.../
в западния свят па "шефствие на вагините" и педалски прайдове са на мода...

а мишлето от Варна /социалиста рапър/ изпя ебаси песента с нашето знаме...та да изкара некой лев , не да провокира...е и кво...в соца щях да го разпитам за това нещо и след разпита щеше да се напикава доживот...ама сега си е изкуство това /което не сме разбрали/ и те така...
сложи си ги на дедовия такива фалименти

Dorssay написа:
Дъно няма Колеги !
ДЪНО

ето колко са относителни нещата:
-това в цитата ти е вопъл на отчаяние...а аз го виждам само в сексуалният му подтекст... :roll: което си е притеснително.../да не усещаш дъното/ :-) или е анатомически нормално... :D не знам, м !?

айде малко култутра и от мене ...да сме в темата...от стария ми профил в тубата...
Урок по пиано
https://www.youtube.com/watch?v=q0skPkEd-n4


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: klegein, Yank и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer