logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:21




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 09:18       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Над 1000 руски спортисти са с манипулирани допинг проби
https://m.vesti.bg/sviat/nad-1000-ruski ... bi-6062651

Забраниха на Русия да участва на зимните олимпийски игри
https://www.vesti.bg/sviat/evropa/ofici ... da-6076934


на другия полюс
Топ 10 на най-големите заплати: НБА мачка футбола 7:3
https://gong.bg/football-sviat/drugi/mu ... -73-461486

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 10:27       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
https://m.vesti.bg/sviat/nad-1000-ruski-sportisti-sa-s-manipulirani-doping-probi-6062651

В професионалния спорт при големите от време оно надпреварата е като във военната област /не съм го измислил аз/ - иновативни и секретни допинги, лобита, интриги, мръсни номера - също като в политиката. Не знам, и с други хора съм си приказвал... като специално тук съм склонен да вярвам, че са натопили нашите щангисти, за да не оберем и на руснаците медалите:
https://www.youtube.com/watch?v=owlsjowoNCI

Иначе не че и другите не зобят, а просто химията им се произвежда в секретни, досущ като военните лаборатории... и затова по-трудно ги хващат. А подобно отрязване на всички руски спортисти от зимната олимпиада... поне за мен е предвестник на една нова Студена война.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 11:17       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Не знаех, че и Бен Стогър го е налазил рака... дано да се оправи напълно момчето!
Цитат:
Earlier this year he was diagnosed with cancer and had an operation to remove it. Knowing that if it spread or reappeared he would never have the opportunity to get the world champion title. Going into the World Shoot in France this year, Ben secretly kept that feeling to himself but he was under an extreme amount of pressure.
http://firearmsnation.com/ben-stoeger-t ... -champion/

И, какво казва в началото на интервюто: "От нас се иска не просто да спечелим, а да ДОМИНИРАМЕ! Което също внася допълнително напрежение." За спортистите - това интервю с Бен в горния линк със сигурност ще е безценно!

По темата: "Why getting a sponsorship doesn’t mean free stuff"? Ами... щото спонсорството требе да си го заработиш! Американците не ходят да стрелят за кеф, просто да спечелят... а да ДОМИНИРАТ! От друга страна, Бен казва, че поне пет пъти в годината идва да се състезава и в Европа. И ако трябва сам навсякъде да си плаща всичко... естествено, че и на него няма да му излязат сметките. От 22-рата минута нататък започват разсъжденията му за спонсорите - плюсове и минуси.

И една моя прогноза: внимателно гледах работата на Павел Торгашов с краката и движенията му на тялото /а не толкова стрелянето/ - рефлекс, бързина, координация, експлозивност - всичко му е на макс /плюсовете на младостта :-) /... та, ще има изненади в следващите години. Или Бен ще бяга от "Продукция", за да запази имиджа ... и да не разочарова спонсорите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 13:19       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
ubboto написа:
Ivo III написа:
https://m.vesti.bg/sviat/nad-1000-ruski-sportisti-sa-s-manipulirani-doping-probi-6062651

Не знам, и с други хора съм си приказвал... като специално тук съм склонен да вярвам, че са натопили нашите щангисти, за да не оберем и на руснаците медалите:
https://www.youtube.com/watch?v=owlsjowoNCI

Иначе не че и другите не зобят, а просто химията им се произвежда в секретни, досущ като военните лаборатории... и затова по-трудно ги хващат. А подобно отрязване на всички руски спортисти от зимната олимпиада... поне за мен е предвестник на една нова Студена война.


Тук мога да ти кажа нещо от кухнята...преди Сеул'88 беше дошъл един руснак "Семьон" както се представяше и предложи сделка-списък на Абаджиев : "делим медалите, ние искаме тези категории, но може и да ги сменим ".Понеже Абаджиев се е учил от руснаците и осъвършенствал техните методики до свръх ниво, много искаше да ги бие и да им докаже че ние сме по-добри...отказа.И "Семьон" отвърна : "Тогава ще хванат тези и тези категории".Както и стана.Старшия прекрати участието на отбора защото Митко Гръблев и Ангел Генчев бяха първите двама в списъка.Трябваше да има и още...по спомен над 50 %. Хванаха ги с Форантрил-диуретик за хипертоници.Малки хапчета от които пикаеш през минути.Води се остър допинг.А нашите били сваляли килограми да влязат в категория.Нека си зададем въпроса, кой ще ходи на Олимпиада, ще пие остър допинг на място и най-важното...да пикаеш толкова често ? Просто беше звучна руска плесница. А според правилника тогава, ако не се явиш за проба до 30 мин. то тя автоматично се счита за положителна.Но какво направиха руснаците и американците ? Първите бяха там с най-големия си пътнически лайнер, качиха се и 3 дни комисията ги чакаше да им вземат проби.Оказаха се чисти.Вторите направиха същото, но се бяха скрили на военен кораб.А корабите са чужда територия и няма стъпване на нея от никой.
ГДР,американци, руснаци и др. имаха специално създадени факултети в институти, които работеха за разработка на допинги, които не се ловят.А у нас това го правеше Старшия, който го постигаше с правилна комбинация от разрешени лекарства.Да не говорим че методиката ни на тренировка бе уникална.
Но няма ли я държавата зад гърба ти-цакат те с топла бира. Няма как един спортист да е елитен такъв и да работи в завода.Няма.
Много пъти сме си говорили с колеги, че ако вземат проби на топ стрелци, направо ще счупят машината от нива на забранени субстанции.Някои са се съгласявали, други си мислят че "тая шия става от туршия".

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 16:43       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Ще ви помоля да се въздържате от политика, квалификации и като цяло от непроверени факти тук. Благодаря.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 16:51       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
направо да преместя темата в раздела за ... анализи :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:01       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
След 4-тия пост направо е за там.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:04       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Zakira написа:
Това им е от комплексите за малоценност!
Не съм много съгласен. Да, Бен Стогър в интервюто си по-горе казва: "Ние не отиваме просто да спечелим, а да доминираме... и това внася допълнително напрежение." Но в крайна сметка, сериозните играчи ходят по големите форуми да печелят... а не просто на екскурзия или да си правят кефа. Павел Торгашов и той ходи за победата, а не да запише единствено участие. И като оставим настрана политиката и интригите, зад сериозните играчи в спорта винаги стоят едни сериозни фактори и едни сериозни пари!

Откъдето тръгна и темата - Иво казва, че вече не сме в соца, и трябва да се мисли друга схема на финансиране. Но не казва каква е... мениджъри разни, ала-бала. Ами, вслушайте се от 22-рата минута от интервюто на Бен Стогър... защо и той избягва спонсорите!

Като специално за стрелянето може да се пише много, но за Бг-то е излишно. Просто щото държавата е няма никаква! И добре че са "феновете на спорта", за да можем и ние покрай тях да намажем нищо... аз, примерно, не релоудвам и никога не съм релоудвал... но "калашника" ми е на спортно; а в служебен спортен клуб на този етап би било лудост да се запиша да членувам. Така че да си гледаме кефа, да си практикуваме хобитата... и да го оставим големия спорт на хората с повече от една гънка под фонтанелата. В Бг-то няма как да се получат нещата на този етап.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 06 Дек 2017, 17:05, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:09       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
направо да преместя темата в раздела за ... анализи
Съдбата на всяка тема, неугодна на форумната управа. :DD Ами, окей... давайте примери за европейски, световни и олимпийски шампиони... станали такива по някакъв друг начин. Само нека да не вкараме там и футбола, молим... че нещата съвсем излизат от фокус.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:14       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
вече може да дадете воля на спомените от соца, ренесанса и .. кой къде го стяга чипика или фуражката PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:22       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
ubboto написа:
Съдбата на всяка тема, неугодна на форумната управа.

Геле, аз не съм от форумната управа. Считам, че не си прав.
Лично мнение, че след 4-ти пост е тема е за открит форум, тоест всеки да може да си кажа мнението, съдържанието излезе извън обхвата на динамичната стрелба и обхвана спорта като цяло, че и други въпроси.
Колкото до динамичната стрелба, двата полюса на които са Анастасия и Андрей, не са от вчера и ги има и БГ.
Аз лично се радвам, че успях да закача от онова време за което пише Андрей.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 17:46       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
strike написа:
Геле, аз не съм от форумната управа. Считам, че не си прав.

Не аз давах примери от футбола и баскетбола, молим! За динамичната стрелба, от една страна Павел Торгашов, а от другата - Бен Стогър. Така че като изключим примера за Сергей Осипов - световен шампион по карате, категорично не приемам обвиненията в спамене!

Що се касе специално до динамичната стрелба, неслучайно попитах за руски шампиони от големи форуми, щото не ги следя нещата... а Анастасия и Андрей нищо не ми говорят. 5.11. ми каза: Павел Торгашов.

Хайде сега хубаво се загледайте в някое негово състезателно видео как си движи краката и тялото /стрелянето го оставяме/... сложете си ръка на сърцето и кажете, колко от 40 и кусур годишните фенове на спорта могат да постигнат подобна бързина, координация и експлозивност на движенията?!

Сръбското НСО кани Павел Торгашов да им изнесе семинар... ние лентоваме патрони, разглобяваме и сглобяваме Зиг Про за време - пак държавна политика!

Иначе, преди да се стигне до самото финансиране... ти трябва да имаш в крайна сметка кого да финансираш! Да наливаш кинти в някой окръглен и застаряващ фен на спорта, за да си прави той кефа... е прахосничество на ресурси. Но от друга страна, ако нямаш развит масов спорт... няма откъде да набележиш човека, който да има потенциала да стане европейски или световен шампион.

А вече как се развива масов спорт в динамичното стреляне без държавна подкрепа... и се вадят големи шампиони на всичкото отгоре - това вие ще кажете. Щото именно това беше смисълът на темата, мислим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 18:24       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Геле,

Спорта през соца не беше масов. Имам една книжка за стрелба по панички ачик, ачик пише да се разкарат хората, които нямат потенциал да са състезатели.

Брато тренираше бокс в Локото щото нали сме в района, идва треньора в къщи да кандърдисва нашите брато да ходи в спортното на Локото. Баща ми категорично отказа. Треньора пробва по партийно-спортна линия няма не искам няма недей. Да де ама баща ми беше ситуиран с повече властови ресурс и каза категорично сина ми няма да става Боксьор! И какво направи треньори дето до вчера ти е свалял звезди? Изгони брат ми от отбора и за да е пълен цирка го накара да връща, гуменки, анцуг и т.н.

Така че и онази система за шампиони хич не разчиташе на масов спорт. И на мен ми се е случвало ще ходиш ли в спортно училище или не? ами ходи си тогава.

Така че масов спорт само ако си плащаш от джоба както е сега сина тренира аз му плащам, щом друг ще дава парите той поръчва музиката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 18:42       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Спорта през соца не беше масов.
Много ти здраве! Още в трети клас ни събраха във физкултурния салон на 61-во, правихме лицеви опори и нещо на халки... като всички момчета бяхме разпределени да ходим на някакъв спорт в "Локото"... аз тренирах бокс.

Що се касае до стрелянето с бойно оръжие... и в нормалните и в ненормалните държави - мотор на тези неща са армия, полиция, служби. В Бг-то това са шепа платежоспособни фенове /щото останалите са пълни кретени/, на които дължим наистина много... а спортът е елитарен /за тези, които мога да си платят/.

Та, български европейски или световен шампион по динамичната стрелба в скоро време няма да има... дори и да има някъде българин с по-добри данни от Павел Торгашов и Бен Стогър. Като проблемът сега е дали и кой да плаща за екскурзиите на платежоспособните фенове. В този ред на мисли, съгласен съм донякъде с казаното от Андрей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 19:23       Заглавие:  Re: за финансирането на шампионите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
А вече как се развива масов спорт в динамичното стреляне без държавна подкрепа... и се вадят големи шампиони на всичкото отгоре - това вие ще кажете. Щото именно това беше смисълът на темата, мислим.


държавата 5 (пет) години ни влачи без лиценз, като видя че няма как да откаже - ни прати на прокурор че сме терористи PDT_Armataz_01_30 :DD

после всеки на който се откаже членство - пише една гнусна лъжлива жалба и държавата ... в лицето на ММС, КОС, МВР, прокуратура
.. ни почват яко, да не кажели че нещо прикривали .. а то и за децата е ясно че анонимния сигнал е лъжа

не че нещо могат да направят с тези донуси .. но е жално за държавата
че хаби брутален ресурс да се занимава с донуси, вместо да свърши нещо полезно

та .. ние просто искаме държавата и нейните "органи" да не ни пречи .. да си практикуваме хобито с лични парици

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer