logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:46       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
Ivo III написа:
Mad Dog написа:
трябва да погледна на райфъл кой с какво е стрелял в челната 10


не трябва да се гледа, а да се стреля :)
гръмни една и съща сцена с 223 и със 7,62 .. и ще говорил дали трябва да се оценят еднакво


въобще правилника за карабина е дълбоко неразвит и написан за 223 и 308, има също така и редица несъвършенства и куци неща в оценяване и т.н.
за разлика от пистолетните игри - където нещата са много по честно наредени, и реално оценени

не може една мишена в краката ти да ти носи 5 точки, както и плейт 30см на 300м да носи пак 5 точки и т.н.
също има значение и дизайна на упражненията и т.н.

западната сволъч ги устройва така както е правилника - доминиране на 223, и среден пръст на феновете на 7,62х39 :DD

та - не ни дреме в тази тема .. кое колко струва, кое каква жилетка дупчи, кога ще изчезне или т.н.
говорим за правилно оценяване, за феър плей .. а не аз днес пиша правилата и ще ви покажем, че ние сме по по най
утре .. обратното .. рашките понеже са тъпи парчета да вдигнат ПФ .. на 180 за да играеш в минор .. и с 223 да ходят да си пукат другаде

Май май си забравил, че притежавам и двете платформи (и АК и АР) и съм стрелял и с двете :) Че дори имам АК ноид в 223 (при това според мен най - качественият ако махнем Зиг 550).
Няма такова нещо като Феър Плей в тоя живот. Щото хората имат различни финансови възможности/спонсори. Няма как дори в един калибър състезатели с еднакво ниво и възможности за тренировки да са с равен старт когато единият е с САР а другият примерно със АР платформа под 7.62х39 или 6.5 Грендел. Или примерно единият ще цъка с .300 Блекаут с къстъм пистонна арка. Така, че пак "ни е честно". В спорт където има "материална част" - тоя с повечето кинти винаги (или поне в 90% от сручаите) при равна подготовка бие. Се ля ви.
Отделно "феновете на 7.62х39" силно ще намалеят когато почнат да плащат за него колкото за .223, както и когато цената на АК ноид стане колкото цената на нормална Ар ка (което дори и у нас почти вече е станало).


може, но не сам те виждал на състезания :oops:
а написаното - показва силно непознаване на методиката на оценка и правилата на спорта
така че .. аз се изчерпах, влизаме в едни други спорове .. извън темата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:51       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:

може, но не сам те виждал на състезания :oops:
а написаното - показва силно непознаване на методиката на оценка и правилата на спорта
така че .. аз се изчерпах, влизаме в едни други спорове .. извън темата


Ми не виждам смисъл да ходя на състезания за които не се чувствам подготвен. Американец съм - искам да побеждавам не да пиша участия :))) В момента не мога да отделям адекватни средства/време за подготовка - стрелям си за кеф- никому не преча. Горе долу съм комплектовал устройствата - като почна да мога да отделям пара за едни 500 патрона на месец за тренировки (да се надяваме скоро) може пък и да дойда. А и мен ме хапят други кучета не точно спортните. Методите за оценка ги познавам достатъчно добре (както и правилата) и това, че примерно собствениците на аканоиди не ги устройват- ми хубаво бе хора- адаптирайте се. Няма честно в тоя живот.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 20:37       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
тези тема почти се изчерпа .. всички страни признаха, че няма феър плей в днешния спорт
.. и правилника на ИПСЦ е направен за да доминират 223 над руските фишеци

.. на който не му харесва да се адаптира .. философски или като български политик да си купи тамагочи = АРка с гаражни и китайски части :DD

сега отварям нова тема ... viewtopic.php?f=100&t=16098 ... за всякакви сметки, цени и бъдеще на фишеци и платформи :)

тази нека да остане за правилниците и използването им за идеологически борби PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 23:11       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
На Ар ката това и е хубавото :) Че е Барби за мъже :) Купуваш си практически номер - после - според бюджета и желанията. Апропо една от най хубавите бюджетни АР които съм виждал е Норинко- много приятна за цената си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 08:13       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Mad Dog написа:
Апропо една от най хубавите бюджетни АР които съм виждал е Норинко- много приятна за цената си.
Тук наистина ли говориш за китайско изделие?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 09:34       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Mad Dog написа:
Апропо една от най хубавите бюджетни АР които съм виждал е Норинко- много приятна за цената си.
Тук наистина ли говориш за китайско изделие?

http://www.sadefensejournal.com/wp/?p=2667


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 09:49       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
JDredd написа:
Mad Dog написа:
Апропо една от най хубавите бюджетни АР които съм виждал е Норинко- много приятна за цената си.
Тук наистина ли говориш за китайско изделие?

Явно не си запознат с новите и маркови (не ментета) китайски изделия. Като изключим обществено-политическият строй в Китай (не харесвам строя им).

Китай произвежда много качествени изделия. Нека започнем от мобилните им телефони изцяло китайски марки например - Huawei. Които са по-добри от Samsung. И минем на леките им стрелкови оръжия, които превъзхождат многократно руските и българските. И дори някои бюджетни (евтини) американски оръжия.

Разгледай и проучи въпроса. Норинко е много по сериозна и модерна фирма от нашата Арсенал и руските ИЖ.
http://www.norinco.com/GB/61/76/87/index.html







Интересно видео за евтина американска AR-15
https://en.wikipedia.org/wiki/Colt_AR-15



Последна промяна Paco на 13 Дек 2017, 10:37, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 10:00       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Аз самият бях доста предубеден, но преди няколко месеца ми се случи да изстрелям към 800 патрона за три дни с Норинко, както и да я поразгледам основно. Пушката с която стрелях беше "от кутия" с изключение на сменените с Магпулски приклад и полуложа. Да кажем, че е твърда 4+ 4 1/2 по шестобалната. Особенно ако ти се занимава да я ъпгрейдваш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 10:32       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Китайската AR-15 далеч не е най-доброто им леко автоматично оръжие.

Norinco T97 е много по-качествена и е приета на въоръжение в китайската армия. Нашите и руските АК са жалки ретро оръжия сравнени с китайската Norinco T97.



Категорично съм съгласен с Мад Дог, че .223 е по-добрия и вече по-евтин калибър спрямо морално остарелият 7.62х39.

.223 има много по-добра балистика спрямо 7.62х39. Освен това много по-лесно се носят 5 пълнителя с .233 спрямо 5 пълнителя с 7.62х39. За сиромашки лов на диви прасета 7.62х39 става да. Но за точна стрелба и за война няма и база за сравнение с .223.

Лично аз бих заложил на Norinco T97 повече спрямо АК 74 в .223 и AR-15 в .223. И двете са морално остарели системи. Говоря за оръжия за война. Не за сиромашки лов с 7.62х39. :joke:

Малко извън темата: :-) Оф топик... дет викат чуждопоклонниците. :happy:

Айде стига вече с тая носталгия по СССР, АК , 7.62х39 и 9х18. То и Путин е едно злобно кльощаво мъжле. Ама пак е някакъв прогрес спрямо разни провиснали алкохолици, като Брежнев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 13:07       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Признавам си, че нито съм се интересувал, нито съм имал каквито и да са очаквания към китайско леко стрелково оръжие, особено пък за АR-15/М-16. Затова и казаното от MadDog за мен беше новина.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 13:22       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Признавам си, че нито съм се интересувал, нито съм имал каквито и да са очаквания към китайско леко стрелково оръжие, особено пък за АR-15/М-16. Затова и казаното от MadDog за мен беше новина.

Добре дошъл в клуба..... И аз си мислех , че ще е чук без дръжка (демек безполезно парче метал) - но в сравнение с един Бушмастер не засече нито веднъж. Собствените му магазини са стоманени и доста прилично направени. За точност - не мога да кажа на дистанция по- голяма от 40 м. но при прострелката на 40 направи повече прилична група с GGG 55 грина. А и цената е под 1000 евро......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 16:26       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Norinco T97 след оплакванията, че спусъка е дървен. Вече има по-добър спусък от TAR-21. Някои чужди пълнители не работели на Т97. Съвсем нормално е на оръжие с малки допуски да не работи всеки пълнител на чужда фирма. Фабричните пълнители си работят идеално.



Да се надяваме, че ще я видим в България. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 18:23       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Баси, а аз си мечтая за NORINCO 1887 12 g!

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 19:04       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
oialexandrov написа:
Баси, а аз си мечтая за NORINCO 1887 12 g!

https://youtu.be/UisjxqqfIbo

Още ли си мечтаеш? ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2017, 19:36       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Mad Dog написа:
трябва да погледна на райфъл кой с какво е стрелял в челната 10


Ами погледни! Има няколко човека които добре се справят с конкуренцията. Игнат Петров, Пело Пеловски, Иван Бързилов и аз от около година успявам да гравитирам там. Не се сравнявам със споменатите хора защото аз се състезавам от 2 години и все още нямам техния опит и се уча.

Mad Dog написа:
Отделно "феновете на 7.62х39" силно ще намалеят когато почнат да плащат за него колкото за .223, както и когато цената на АК ноид стане колкото цената на нормална Ар ка (което дори и у нас почти вече е станало).


Ако беше така и дивизия "класик" при пистолетите нямаше да я има. Всяка система си има фенове и би трябвало да има място в състезанията. От там тръгна и тази тема, че се налагат ограничения чрез правилника с цел доминиране на американските оръжейни системи. Колкото до цените на боеприпасите, всеки си преценява сам. В моето бедно работническо семейство все ще отделя някой лев за патронче, дори и за сметка на вафличките на децата.

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Paganlord и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer