logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 10:59       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:

има има :)

ние внесохме предложение за промяна, и на Асамблеята стана голяма врява
даже - открито заявиха някой, че АК е блекГън и не трябва да стимулираме използването му на състезания

тогава БГ ипсц беше фактор и ... отпуснаха .. нещо пробно за 5 региона, но .. нещата поеха в друга посока, нямаше кой да ръчка ... и всичко се върна на старото място


Има заговор против платформата или против боеприпаса?
Защото ако ме питаш лично мене и аз съм против 7.62x39 да е в мейджър заедно например с .308 или 6.5 Грендел. Интересно е дали американците ревът за Блекаут/Уиспър ? Че там балистиката на надзвуковият е е 1:1 с тази на М43. Иначе пак- който му е мерак да стреля с АК платформа (а обсъждахме платформата- НЕ боеприпаса) - има такива и в .308 и в .223. Само дето не виждам бой за САР ове в 223.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 11:13       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
От друга страна има вече и платформи с 7,62х39 различни от АК - SIG 553R, Sig Arms 556R, скоро ще има и Bren, вече доста фирми произвеждат АР производни под този калибър. Въпреки, че за мен и 7.62х39 и 5.45х39 са почти толкова безперспективни колкото бяха преди 10 години 9х18 или 7.62х25. Тогава в един друг форум имаше един друг спор в който аз хвърляйки на боб предвидих, че до 10 години 9х18 ще е по- скъп от 9х19 (което и е факт в момента) - за 7.62х25 - даже няма да споменавам как се наиграха собствениците на ТТ от към боеприпаси. Айде сега една подобна прогноза - до 5 години 7.62х39 ще е ПО- СКЪП от .223, а 5.45 изобщо няма да се намира (или ако се намира ще е по-скъп и от 7.62х39) по нашите ширини.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 12:47       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Цитат:
Само дето не виждам бой за САР ове в 223.


Ами то последния го отнесохме от магазина преди два месеца и казаха че не знаят кога пак ще има.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 13:09       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Boarhunter написа:
Цитат:
Само дето не виждам бой за САР ове в 223./quote]

Ами то последния го отнесохме от магазина преди два месеца и казаха че не знаят кога пак ще има.


по данни на разузнаването в Казанлък в магазина имало.... Проблема ще е с някой варианти на 7.62 че няма няма и да има....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 16:10       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
Само дето не виждам бой за САР ове в 223.

Михаил Калашников се върти в гроба кат гледа Арсеналските извращения, особено в 223, че и с къса цевка :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 17:56       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Купуват ги - патрони има евтинки,лесно се пренася,малко рита,сравнително надежден,чисти се с парцала ако се сетиш и струва на половината пари на много други..........но ако говорим само за оръжие то мммммм половината на пазара не трябва да ги има по мое скромно мнение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 18:52       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Еййй, супер се е получило! Браво и благодарности на модераторите, че са отделили темата, за да не спамим другата! Лично аз очаквах с това подхвърлено кокалче да се активизират соросоидите и "рептилофилите" и да ме анатемосат,заклеймят, прокълнат и тн., но са се включили доста хора със знания. Както се казва в спора се ражда истината и някъде мернах точно извода, който и аз подкрепям - че правилата са си за американските оръжейни системи и калибри и всичко друго което им се опъва и не им дава да "доминират" е чиста форма ерес и богохулство.

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 00:10       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Zakira написа:
правилата са си за американските оръжейни системи и калибри и всичко друго което им се опъва и не им дава да "доминират" е чиста форма ерес и богохулство.


ако не с правилник с .. допинг тестове ще ги прецакаме :))

не бих казал че е ерес или нещо друго .. просто правилата си ги правят да доминират техните си оръжия :armed:

за мен лично ще е интересно дали сега когато Калашников е спонсор и Президента на IPSC e брутално комерсиална рашка
избран с безскрупулната намеса на руската държавна машина (впрегнаха всякакъв ресурс - посолства и аташета без капка срам да лобират за руския кандидат)

дали ще има завой в обратна посока ;) или поне ще направят АК дивизия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 10:26       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:

не бих казал че е ерес или нещо друго .. просто правилата си ги правят да доминират техните си оръжия :armed:

за мен лично ще е интересно дали сега когато Калашников е спонсор и Президента на IPSC e брутално комерсиална рашка
избран с безскрупулната намеса на руската държавна машина (впрегнаха всякакъв ресурс - посолства и аташета без капка срам да лобират за руския кандидат)

дали ще има завой в обратна посока ;) или поне ще направят АК дивизия


То цакането по разни правила с топла бира е характерно за всички които са "измисилили" даден спорт. А в САЩ пък точно им е почти все едно IPSC какви дивизии си приема защото си имат USPSA. АК дивизия ще е малка радост за Арсенал (и американските производители) щото нали концерна Калашников е под санкции. И апропо съвременното руско производство (включително и военното им) е още по- голям кенеф от родният Арсенал. Пипал съм разни АК та 100 тна серия- ужасен ужас. Просто легендата как АК е евтино за производство оръжие , както повечето легенди не е баш така. Справка - цените които растът и ще продълължават да растат. Това, че някой хора си мислят, че трябва да е евтино изобщо не е така :) Складовите наличности се поизчерпаха - цените вече са конкурентни. Та както написах преди няколко поста- както 7.62х39 като боеприпас, така и самото АК като платформа според мен са безперспективни. Виж разни там .300 Уйспър/Блекаут - хммм... замислил съм се ама не мога да насмогна на масрафа за сега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 15:52       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Много филофстване, много сметки = малко стрелба

къде замесихте бронежилетки, заглушители с дискусия за справедлив правилник на световен спорт

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:03       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:
Много филофстване, много сметки = малко стрелба

къде замесихте бронежилетки, заглушители с дискусия за справедлив правилник на световен спорт


Иво изказваш се като типичен българин "Егоист е този който мисли за себе си повече отколкото за мен" ;)

Т.е. за теб е справедливо АК да е Мейджър или да е в отделна дивизия- ама за бай американец , канадец или немец НЕ Е. Демек справедливо не винаги е това, което устройва теб , нито е факт, че е справедливо дори ако устройва мнозинството. И къде видя спор за справедлив правилник- нали за това отделихте темите? Тука бистрим патронето и перспективите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:07       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ще трябва да разделим пак темата тогава :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:09       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:
ще трябва да разделим пак темата тогава :)

Не е нужно.... Темата беше да се аргоментирам защо според мен АК и боеприпаса за него са е "безперспективна платформа" и мисля че е е развито добре.
Общо взето в другото отношение - трябва да погледна на райфъл кой с какво е стрелял в челната 10 ка. 68 а не ги броя щото със служебни патрони си е друго.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:21       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
трябва да погледна на райфъл кой с какво е стрелял в челната 10


не трябва да се гледа, а да се стреля :)
гръмни една и съща сцена с 223 и със 7,62 .. и ще говорил дали трябва да се оценят еднакво


въобще правилника за карабина е дълбоко неразвит и написан за 223 и 308, има също така и редица несъвършенства и куци неща в оценяване и т.н.
за разлика от пистолетните игри - където нещата са много по честно наредени, и реално оценени

не може една мишена в краката ти да ти носи 5 точки, както и плейт 30см на 300м да носи пак 5 точки и т.н.
също има значение и дизайна на упражненията и т.н.

западната сволъч ги устройва така както е правилника - доминиране на 223, и среден пръст на феновете на 7,62х39 :DD

та - не ни дреме в тази тема .. кое колко струва, кое каква жилетка дупчи, кога ще изчезне или т.н.
говорим за правилно оценяване, за феър плей .. а не аз днес пиша правилата и ще ви покажем, че ние сме по по най
утре .. обратното .. рашките понеже са тъпи парчета да вдигнат ПФ .. на 180 за да играеш в минор .. и с 223 да ходят да си пукат другаде

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 16:42       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:
Mad Dog написа:
трябва да погледна на райфъл кой с какво е стрелял в челната 10


не трябва да се гледа, а да се стреля :)
гръмни една и съща сцена с 223 и със 7,62 .. и ще говорил дали трябва да се оценят еднакво


въобще правилника за карабина е дълбоко неразвит и написан за 223 и 308, има също така и редица несъвършенства и куци неща в оценяване и т.н.
за разлика от пистолетните игри - където нещата са много по честно наредени, и реално оценени

не може една мишена в краката ти да ти носи 5 точки, както и плейт 30см на 300м да носи пак 5 точки и т.н.
също има значение и дизайна на упражненията и т.н.

западната сволъч ги устройва така както е правилника - доминиране на 223, и среден пръст на феновете на 7,62х39 :DD

та - не ни дреме в тази тема .. кое колко струва, кое каква жилетка дупчи, кога ще изчезне или т.н.
говорим за правилно оценяване, за феър плей .. а не аз днес пиша правилата и ще ви покажем, че ние сме по по най
утре .. обратното .. рашките понеже са тъпи парчета да вдигнат ПФ .. на 180 за да играеш в минор .. и с 223 да ходят да си пукат другаде

Май май си забравил, че притежавам и двете платформи (и АК и АР) и съм стрелял и с двете :) Че дори имам АК ноид в 223 (при това според мен най - качественият ако махнем Зиг 550).
Няма такова нещо като Феър Плей в тоя живот. Щото хората имат различни финансови възможности/спонсори. Няма как дори в един калибър състезатели с еднакво ниво и възможности за тренировки да са с равен старт когато единият е с САР а другият примерно със АР платформа под 7.62х39 или 6.5 Грендел. Или пък с БРЕН или друга модерна платформа в 7.62х39 , или примерно единият ще цъка с .300 Блекаут с къстъм пистонна арка. Нали си на ясно, че чисто от ергономиката на оръжието , разпледелянето на отката и мерните прибори - пак разликата е бая голяма? Така, че пак "ни е честно". В спорт където има "материална част" - тоя с повечето кинти винаги (или поне в 90% от случаите) при равна подготовка бие. Се ля ви. Или пък имам спонсор/стрелям едни 10 000 патрона на година на държавно, а другият трябва да си ги спести от закуски. Така, че "честно няма".
Отделно "феновете на 7.62х39" силно ще намалеят когато почнат да плащат за него колкото за .223, както и когато цената на АК ноид стане колкото цената на нормална Ар ка (което дори и у нас почти вече е станало).


Последна промяна Mad Dog на 12 Дек 2017, 16:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: revolver и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer