logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 12:48       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Повечето съвременни фишеци (понеже и защото като правило идват отвъд голямата вода) са разработени именно за АР платформи. Конкретни примери - .300 Блекаут /Уйспър е именно близнак на 7.62х39 оптимизиран за АР платформа. Пълнителите - искат лееека доработка , но стандартният П-Маг става и без доработка. Плюса е, че в АР сменяш ъпера за секунди - пък там кеф ти друг калибър, кеф ти друга дължина на цевта, кеф ти от директен отвод към пистон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 13:01       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Mad Dog написа:
.......... Плюса е, че в АР сменяш ъпера за секунди - пък там кеф ти друг калибър, кеф ти друга дължина на цевта, кеф ти от директен отвод към пистон.


Изобщо не ни я пробутвай тази капиталистическа пропаганда :D :D :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 13:22       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
oialexandrov написа:
ti6kata написа:
Borislav написа:
На някой може да му е неприятно за поправката, но името Borchard се произнася Боркард.

Даже като гледам къде е роден /Магдебург,Германия/ си е направо БорХард ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Той е роден там, но е 1/4 или беше 1/8 срЪбин!

Гледам и не мога да повярвам на очите си .Роден в Германия ,умрял в Германия ,ама емигрирал в щатско, а не у фабриката на ФН да се учи ;););)
И половинка сръбско да има фамилията е немска :) иначе ........ всичко е макен барабар с господин БорШардСКИ :):):):)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 14:28       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
tsb написа:

Изобщо не ни я пробутвай тази капиталистическа пропаганда :D :D :D


Аз първо на себе си я пробутах..... Падна голямо мислене , четене , проучване, стреляне..... Преди да усмисля, че това е моето Барби/лего. Иначе дай ми една причина при условие, че имам прекрасен Галил САР, който прави групи по 3-4 см на 100 м и- от накичен по- накичен, (включително може да приема пълнители от АР ) да инвестирам в АР ка :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 19:12       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Mad Dog написа:
Там купуваш реално цевна кутия с номер и всичко друго е въжможно да бъде намерено /доставено/доправено.


Можеш да купиш и полуготова кутия (без номер, законно) и сам да си я доиздялкаш с обикновенна бормашина. След това, както казваш закачаш каквото искаш, докато ти свърши бюджета.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 20:00       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
MadDog, разбрахме че стрелба не искаш да ни покажеш; на състезание от календара на БФДС като състезател не искаш да дойдеш - ОК, въпрос на личен избор.

Обаче аз продължавам с предизвикателствата към тебе:
Съгласен ли си да дойдеш на един турнир по карабина, където ще съм съдия, да стоиш до мене и само да гледаш? Аз ще виждам същото, което виждаш и ти. И после анализ, синтез, индукция, дедукция, мисловна реконструкция - каквито кажеш методики ще ползваме обсъждайки видяното. И тук ще пишем.

Не ме разбирай криво - много те ценя, много съм научил от тебе. Обаче се осмелявам да твърдя, че с хвалебствените си писания за тези арки неволно подвеждаш доста хора. Не забравяй, че в този форум на един пишещ се падат 100, които само четат (даже и акаунти нямат).

Не искам да изпадам в конкретика - искам фактите да говорят.

Едно от неприятните неща в работата ми като съдия е да гледам тъжните погледи на хора, дето много чели форуми колко яко оръжие е арката, които биват връхлетени от бруталната действителност.
Пак моля да бъда право разбран - не казвам: купувайте само АК! Обаче лекотата, с която се неглижират или направо се премълчават сериозните проблеми на тази система, е просто смайваща :td:

P.S.: възможните отговори на въпроса ми са 2: ДА или НЕ.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 20:19       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
AR системата е цялостен бизнес модел с дълбоки корени и многослойни нива

дори и курсовете за АРки .. са 80% как да отстраняваш засечки PDT_Armataz_01_22 :DD

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 21:56       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ще дойда естествено - даже смятам от другата година (Пу Пу да не чуе дявола) даже да се пробвам (живот и здраве).
А за другото - незнам хора защо такива тъжни картини описвате .....
Стрелял съм с военни и цивилни АР бих казал доста- не съм наблюдавал подобен апокалипсис :)
Основните засечки при АР са от пълнителите. И у нас избор на пълнители особен няма, но ако някой държи мога да му кажа от къде да си вземе мнооого надеждни стоманени пълнители. Аз самият съм на Е- Маг (такива ми изпадат) и до сега (пу-пу) нямам ядове. Имах един проблем със затворната задръжка с САА и за това ги махнах.
Иначе за един АР според мен е важно да е Мил Спек (колкото по мил толкова по-добре).... Иначе със спомената китайска арка и патрони GGG -800 за три дена без чистене и нямах нито една засечка. Пълнителите бяха два родни (китайски стоманени ) и четири Магпул П-Маг ген 3.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2017, 23:19       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Mad Dog написа:
Основните засечки при АР са от пълнителите.


Имам един оргинален 5 патрона Колт пълнител, който от 1992 година не дал засечка (с Колт Арка разбира се). В групата с която стрелям NRA high power matches НИКОГА не съм виждал засечка. Аз ползвам пластичните МагПул за състезания. Единствените засечки, които съм имал са заклинване патрона и трудното му изваждане (Colt & Rock River). Причините според мен са неправилно оразмерени от мен гилзи - аз ги презареждам масово на индекс преса. За състезание вкарвам меря всеки патрон по отделно.

Избирането на оръжие за спорт и развлечение би трябвало да зависи за каква стрелба е - близка или далечна. За близката може би АК (никога не съм държал такова), но за далечна АР въпреки "не надежната" слава.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 00:39       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ммммда,че даже си има и класация кои пълнители стават и кои НЕ,от генерация до генерация пак има разлика и да,ако се наденеш на кофти пълнители ще засича,но това важи и за АКто в дадена степен.
Това трудно се разбира след като млатите с един от най-добрите Калаши правени някога и с едни от най-добрите пълнители за него.Сьберете скапана Какалашка със скапан пълнител и го сложете срещу трета генерация ПМаг със нещо над средното ниво АРка и д видим кой кого.

Като цяло обаче Българи с Български Калашници да се смеят на Американци със сбирщайн за по 5-600 долара АРки е нормално,за тия пари толкова.

Да не объркам някой - аз съм в Щатите,домашния пазач е Арсеналски АК 7.62 с Американски ловни патрони,след него е Италанска 12ка,на това вярвам,че ще гръмне и това съм заредил


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 01:21       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Yank написа:
Mad Dog написа:
Там купуваш реално цевна кутия с номер и всичко друго е въжможно да бъде намерено /доставено/доправено.


Можеш да купиш и полуготова кутия (без номер, законно) и сам да си я доиздялкаш с обикновенна бормашина. След това, както казваш закачаш каквото искаш, докато ти свърши бюджета.

Минали са ми през ръцете някъде към 13-14 ARs. Само две имам с готова горница от LMT. Всичко друго е MIcSpec части и напасване на ръка. Мислех по едно време да опитам 80% готова долница, но вече съм на друг канал в живота. Един приятел си направи Глок от 80% рама. За мен, лично си е FN FAL но съм стар вече за "истински" оръжия. Тежки са за мен :)
Ако е за нещо от рода на стрелба за съществуване бих предпочел FN пред другите цеви. Нито една от моите AR е коледна елха. Желязни мерници и Eotech. Нищо друго.Колкото повече дреболии натрупаш, толкова и reliability-то (не знам как е на български) на цялата система отива надолу.


Последна промяна Borislav на 15 Дек 2017, 01:53, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 01:30       Заглавие:  Re: Борхард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. или кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Mad Dog написа:
Ще дойда естествено - даже смятам от другата година (Пу Пу да не чуе дявола) даже да се пробвам (живот и здраве).
А за другото - незнам хора защо такива тъжни картини описвате .....
Стрелял съм с военни и цивилни АР бих казал доста- не съм наблюдавал подобен апокалипсис :)
Основните засечки при АР са от пълнителите. И у нас избор на пълнители особен няма, но ако някой държи мога да му кажа от къде да си вземе мнооого надеждни стоманени пълнители. Аз самият съм на Е- Маг (такива ми изпадат) и до сега (пу-пу) нямам ядове. Имах един проблем със затворната задръжка с САА и за това ги махнах.
Иначе за един АР според мен е важно да е Мил Спек (колкото по мил толкова по-добре).... Иначе със спомената китайска арка и патрони GGG -800 за три дена без чистене и нямах нито една засечка. Пълнителите бяха два родни (китайски стоманени ) и четири Магпул П-Маг ген 3.

Споменаваш за китайци, та се сетих. Преди доста години група дойде на стрелбище. Щастливи, че могат да стрелят с буржоазни/капиталистически оръжия. Двама от тях взеха да ни разпитват каква специалност/колеж трябва да се запишат за проектиране на леко стрелково. Опитахме се да ги убедим, че такъв колеж няма и всички пушки пистолети в САЩ са рожба на самоуки любители на оръжия, т.е. хора без диплома за висше образование. Те се обидиха доста, защото мислеха че ги лъжем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], OutCold и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer