logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 01:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 10:59       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
7,62x39 Ruger American Ranch Rifle:
https://ruger.com/products/americanRifl ... 16976.html

Тест за точност:
https://www.youtube.com/watch?v=hNKAO3kuYPw

И с цена от $450 - явно се запълва с тази пушка някаква празна ниша на пазара.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 11:01       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Преди и при нас имаше акселератор в 30-06. Нормално си работеше - прострелвал съм две карабини - събираше приятни групи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 11:02       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tsb написа:
223 категорично е по-универсален като ловен калибър от 7,62х39

Не знам, аз от лов не разбирам. А статията, която споделих по-назад в темата ми стана интересна с оглед на това, че и в САЩ се преосмисля потенциалът на 7,62х39 като универсален ловен калибър.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 15:07       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Ivo III написа:
много съмнително ми изглежда пушка с добутвач на невкаран патрон PDT_Armataz_01_30

като видя едни тънки безбройните пружинки и осички .. и тея тънки тръбички
с тоя пълнител не работи, с онзи ама само при такива условия
а засили и изтряскай някой пълнител при вкарване под стрес .. да видите какво ще стане
.. и редица неща дето водят до присвиване на корема и червата

айде за еърсофт пушка :DD, за спортна пушка как да е .. преживява се .. ама да ти зависи живота от това нещо не го разбирам

някой виждал ли е снимки на FN SCAR разглобен, каква му е карантията ?

SCAR 17 - много просто разгловяване. Прилича на малък FAL. Ако можеше да се използват пълнители за AR бих купил един.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 15:09       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
tsb написа:
ubboto написа:

.....................
Пак в Щатите... се преосмисля потенциалът на 7,62х39 като ловен калибър "за всичко":
.....................


7,62х39 като ловен калибър "за всичко" е "малко" с "условности" казано...
Ако се има в предвид един от основните ловни обекти в САЩ- White-tailed deer или buck, doe, които са със средна маса за мъжките 68 кг и 45 кг за женските, то е очевидно, че 7,62х39 е повече от подходящ за тез животни, 223 рем също.
Обаче, амъъ, винаги има едно (в случая няколко НО-та).
За мен лично 223 рем е доста по-развит, като ловен боеприпас, от 7,62х39.
Въпреки, че за "универсален ловен боеприпас" по нашите ловни ширини и за нашите ловни обекти, от средния и едрия дивеч, бих избрал 308 уин или 30-06спр.
223 категорично е по-универсален като ловен калибър от 7,62х39.
Не за друго ами защото благодарение на релоуда, за болтова карабина в 223 рем може да се репликира представянето на 22лр, 22магнум, 22хорнет и 223 рем.
Става "4 в едно". Рецепти по щатските сайтове има бол.
Възможността да се ползват Барнес TTSX в 223 рем го прави подходящ и за по-едри животни.

За всеки щат изискванията за минимум калибър патрони са щатски изисквания, не федерални.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 17:27       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Borislav написа:
Ivo III написа:
много съмнително ми изглежда пушка с добутвач на невкаран патрон PDT_Armataz_01_30

като видя едни тънки безбройните пружинки и осички .. и тея тънки тръбички
с тоя пълнител не работи, с онзи ама само при такива условия
а засили и изтряскай някой пълнител при вкарване под стрес .. да видите какво ще стане
.. и редица неща дето водят до присвиване на корема и червата

айде за еърсофт пушка :DD, за спортна пушка как да е .. преживява се .. ама да ти зависи живота от това нещо не го разбирам

някой виждал ли е снимки на FN SCAR разглобен, каква му е карантията ?

SCAR 17 - много просто разгловяване. Прилича на малък FAL. Ако можеше да се използват пълнители за AR бих купил един.



Последно пьлнителите му бха по около 40 долара,сега може и по-евтинки да се намират,вземи един,ще ти хареса даже в оригиналния си вид пък и става за всичко еле в нормален щат - цев му се сменя за минути,кеф ти 12-16-20 инча,вече може и други да има.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 18:35       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
FIRSTGUN написа:
някой виждал ли е снимки на FN SCAR разглобен, каква му е карантията ?
SCAR 17 - много просто разгловяване. Прилича на малък FAL. Ако можеше да се използват пълнители за AR бих купил един.

Цитат:
Последно пьлнителите му бха по около 40 долара,сега може и по-евтинки да се намират,вземи един,ще ти хареса даже в оригиналния си вид пък и става за всичко еле в нормален щат - цев му се сменя за минути,кеф ти 12-16-20 инча,вече може и други да има.

Проблемът не е цената на пълнителя. Пушката става за нищо след като си изстрелял и последния пълнител, а около теб наоколо няма никакви пълнители, освен тези за АR.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 19:59       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Така да,тук спор няма ма то до тогава и аз съм дал фира ако става въпрос за нещо сериозно,в тоя случай 16ка ма тя пък върши същата работа като всяка читава АРка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 23:21       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
FIRSTGUN написа:
Така да,тук спор няма ма то до тогава и аз съм дал фира ако става въпрос за нещо сериозно,в тоя случай 16ка ма тя пък върши същата работа като всяка читава АРка.

Завиждай :
https://ibb.co/kaN3FR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2017, 23:34       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:
7,62x39 Ruger American Ranch Rifle:
https://ruger.com/products/americanRifl ... 16976.html

Тест за точност:
https://www.youtube.com/watch?v=hNKAO3kuYPw

И с цена от $450 - явно се запълва с тази пушка някаква празна ниша на пазара.


Да , амъъ тва е болтова карабина. Не АК/АR базирана самозарядка.
Друга харна болтова карабина, която много се тачи там е ЧЗ 527 в 7,62х39.
А защо се тачи ли? Сигурно защото болта позволява спокойно да ползваш доста голямо разнообразие на видове куршуми - с мек връх или с балистичен връх и т.н.
Нещо което не е гарантирано със самозарядните.
За близо 20-те години през които ловувам с нарезно се убедих, че не е чак толкова важен конкретния калибър на боеприпаса (разбира се ако е правилно подбран според ловния обект). Важното е за съответния калибър (подбран според ловния обект) да има читави ловни патрони, с добри ловни куршуми, комбинирани с нужната скорост, гарантиращи достатъчно дълбоко проникване, достатъчно отдаване на енергията, достатъчен шоков ефект, контролирана експанзия и достатъчно остатъчно тегло на куршума. За да поразят качествено конкретния ловен обект.
А за да намериш такъв боеприпас, който освен всичко друго, да пасва и на цевта ти и да прави прилични групи, трябва да имаш богат избор в магазинната мрежа, за да пробваш (заводските) и напасваш (релоуда).
Онзи ден бях в един от големите оръжейни магазини в областен град.
Имаше 43 вида патрони за 223. За 7,62х39 нямаше никакви.

Пример - наскоро мой познат си купи ловна карабина в кал. 30-06.
С цел проби закупи и в последствие употреби 15 вида различни патрони (в магазина имаше около 30 вида). От тях 5 паснаха идеално.
Ако карабината беше в 7,62х39 кво точно да пробваме, като няма налични в магазина или в най-добрия случай има 2-3 вида?
Идеята ми е че наличието на богат асортимент и избор дава по-голям шанс да намериш нещо което цевта да хареса и да работи прилично по конкретните ловни обекти.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2017, 00:03       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Mad Dog написа:
FIRSTGUN написа:
Така да,тук спор няма ма то до тогава и аз съм дал фира ако става въпрос за нещо сериозно,в тоя случай 16ка ма тя пък върши същата работа като всяка читава АРка.

Завиждай :
https://ibb.co/kaN3FR



Ти ‘що дразниш бре, :DD я пусни нова тема па да се дразним на воля,знаеш ли какво Бенели взех ония ден а :joke: :P

А Знаеш ли какви хубави Уинчестър съм заредил на Калаша?Кукла ти казвам,а не като на 223 колко и да ги дупиш все нюню.

Галил ма с малки бибинки :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2017, 00:41       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
FIRSTGUN написа:


Ти ‘що дразниш бре, :DD я пусни нова тема па да се дразним на воля,знаеш ли какво Бенели взех ония ден а :joke: :P

А Знаеш ли какви хубави Уинчестър съм заредил на Калаша?Кукла ти казвам,а не като на 223 колко и да ги дупиш все нюню.

Галил ма с малки бибинки :DD

С малки ама яде и пълнители от Ар15 :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2017, 03:23       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Риба риба ама цаца :P

Не ми пускай мухата де,знаеш,че съм сьс слаби нерви.






Колко точно стреля това?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:47       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
FIRSTGUN написа:
Риба риба ама цаца :P

Не ми пускай мухата де,знаеш,че съм сьс слаби нерви.

Колко точно стреля това?


Ми като си дойдеш ще ходим да я пробваш. 4 см на 100 м. Със свидетели на Лозен- Аймпойнт и увеличител. Сега и кипря една оптика .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 22:54       Заглавие:  Re: 7,62 фишеците и тънките сметки на познавачи и фенове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Израелка или някъде Южна Африка са я делали?

Къде си я намерил няма да питам :shock:

И ти ела,тук по-интересно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer