logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 13:24       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Само едно нещо - имате ли идея от 2014 година колко патрона 5.45 са изстреляни/изгубени/унищожени в Украйна ? Грубо ? PDT_Armataz_01_20


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 13:29       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Цитат:
In May, Army Chief of Staff Gen. Mark Milley told lawmakers that the current 5.56 mm rounds chambered in the M4 and M16 assault rifles ubiquitous among infantry troops (namely the M855A1 Enhanced Performance Round) cannot penetrate modern enemy body armor.
http://taskandpurpose.com/army-interim- ... ice-rifle/

И щом дискусията върви на толкоз високо ниво, в Щатите и то... нищо чудно именно 5,56 да започне да запада поради причината в червеното.

Напълно е възможно но далеч не за всички- специалците да. 7.62х39 пробива значително по- зле съвременна броня дори от 5.56х45 SS109/M855 Green tip но както сам каза се ползва. Просто съвременните бронеплочи са доста устойчиви, НО:
1. В момента само няколко армии по света могат да си позволят бронежилетки за целият личен състав. И причините не са само икономически.
2. В един сериозен конфликт стрелковото оръжие е от последните "поразяващи фактори".
Така , че за специализирани подразделения - да, масово за кашимерията- по- скоро не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 13:39       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:

И щом дискусията върви на толкоз високо ниво, в Щатите и то... нищо чудно именно 5,56 да започне да запада поради причината в червеното.


Значи за да е по- ясно- 7.62х39 MSC (стоманен сердечник) се спира доста ефикасно от бронежилетка с маса около 6.5-7 кг (Основа в NIJ III A четири плочи от високомолекулярен полиетилен NIJ III (основните с маса около 1.2 кг, страничнисте с маса около 0.6 кг.). Същата брона спира успешно и .55 гр 223 FMJ и 5.45 7Н6 (с някой малки условности) , както и 7.62х51 М80 FMJ.
За 5.56х45 SS109и 5.45х39- 7Н10 масата става вече около 10-11 кг. Същата броня ще спре и 7.62х54 ЛПС както и 7.62х39 БЗ .
За повечето бронебойни боеприпаси се изисква броня с обща маса около 15 кг.
За цената на тези брони - смятай ги около 200 Евро на кг (чисто бакалски).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 13:48       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Значи, тук говорим за тенденции: най-голямата шапка в американската армия излиза, публично заявява, че 5,56 не пробива модерните бронежилетки НА ПРОТИВНИКА... и иска по-мощен, 7,62 боеприпас:
http://www.businessinsider.com/us-army- ... fle-2017-5

Пак в Щатите... се преосмисля потенциалът на 7,62х39 като ловен калибър "за всичко":
http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... g-caliber/


Отделно, 100 милиона "калашника" в световен мащаб, които в близко бъдеще не виждам коя оръжейна система би могла да започне масово да ги измества. И докато се ползват - за тях ще има нужда от "гориво", демек - 7,62х39 боеприпаса.

Още по-отделно, в конфликта в Сиря се видя, че американци и руснаци се ограничиха до налагането на безпилотни зони... а на терен участваха с ограничен брой специалци. А на терен... се чебрастиха предимно "проксита", наемници и маймуни... пак предимно с АК-47. В следващите 5-10 години нещо съществено да се промени?! Ами, аз лично... не вярвам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 14:00       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Значи, тук говорим за тенденции: най-голямата шапка в американската армия излиза, публично заявява, че 5,56 не пробива модерните бронежилетки НА ПРОТИВНИКА... и иска по-мощен, 7,62 боеприпас:
http://www.businessinsider.com/us-army- ... fle-2017-5

Пак в Щатите... се преосмисля потенциалът на 7,62х39 като ловен калибър "за всичко":
http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... g-caliber/


Отделно, 100 милиона "калашника" в световен мащаб, които в близко бъдеще не виждам коя оръжейна система би могла да започне масово да ги измества. И докато се ползват - за тях ще има нужда от "гориво", демек - 7,62х39 боеприпаса.

Още по-отделно, в конфликта в Сиря се видя, че американци и руснаци се ограничиха до налагането на безпилотни зони... а на терен участваха с ограничен брой специалци. А на терен... се чебрастиха предимно "проксита", наемници и маймуни... пак предимно с АК-47. В следващите 5-10 години нещо съществено да се промени?! Ами, аз лично... не вярвам.


Нищо от изброените на теб неща не променя факта, че според ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ цената за производството на 7.62х39 е по- висока от тази на 5.56. Т.е. цената му ще расте при това по- бързо от тази на 223. Напротив - при по-малка конкуренция, и по- високо търсене тя ще се вдига по бързо и по- бързо. Справка цената на 9х18- у нас това е може би най- масовият боеприпас (като брой на такива оръжия) , а в момента цената му (и на едро и на дребно , че и от родният производител) е по- висока от цената на 9х19. Говорим не, че 7.62 ще изчезне , а че чисто за цивилни практикуващи стрелковите спортове ще стане неизгодна. Справка (апропо) - Украйна- където в момента един 7.62х39 Меско на гражданският пазар е почти 2 пъти по- скъп от 223 на GGG , и в съчетание с достъпната и конкурентна цена на АР платформите (Збройар и Норинко) на фона на предлаганите аканоиди това доведе до масовото преминаване на стрелците на АР и 223.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 14:05       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Mad Dog написа:
Говорим не, че 7.62 ще изчезне , а че чисто за цивилни практикуващи стрелковите спортове ще стане неизгодна.

Е, това вече е нещо коренно различно... и най-вероятно ще да е така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 14:08       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Е, това вече е нещо коренно различно... и най-вероятно ще да е така.


Аз именно за това говоря. А иначе като боеприпас за специалци в последно време имам фетиш към .300 Уйспър / Блекаут. От както имах блозък досег с това нещо все си мечтая у нас да легализират ауспусите, за да съм мотивиран да си взема барем един ъпър за канадката за този боеприпас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 15:41       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Mad Dog написа:
Справка (апропо) - Украйна- където в момента един 7.62х39 Меско на гражданският пазар е почти 2 пъти по- скъп от 223 на GGG , и в съчетание с достъпната и конкурентна цена на АР платформите (Збройар и Норинко) на фона на предлаганите аканоиди това доведе до масовото преминаване на стрелците на АР и 223.

Луганският патронен завод в чии ръце е?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 17:09       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Mad Dog написа:
Май май си забравил, че притежавам и двете платформи (и АК и АР) и съм стрелял и с двете Че дори имам АК ноид в 223 (при това според мен най - качественият ако махнем Зиг 550).


Така! Ако може да попитам за съвет? Понеже иде коледа и почват да ме сурвакат ново GSM-че и т.н. на мен почва да ми миреше на ново железо в касата може да не е скоро но просто да си имам информация.

1. Искам да е евтино защото съм стиснат < 1000 лв.
2. да е 223 или 5.56 защото успешно мога да излъжа жената, че е еърсофт или въздушна(сачми) реплика.
3. Да може да понесе >= 1500 патрона на година за следващите 10 години примерно.
4. Да не се налага да го доработвам

Стрелям за удоволствие и усвояването на практически умения при боравенето със съответното оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 17:14       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
Много филофстване, много сметки = малко стрелба

къде замесихте бронежилетки, заглушители с дискусия за справедлив правилник на световен спорт

Щото лично на мен ми стана далеч по-интересно бъдещето на 7,62х39 и платформите за него като цяло, а не нещата гледани единствено през призмата на спорта. Иначе за отборите, които имат за задание да доминират.../ако вече няма/, ще се измислят или модифицират нови калибри и оръжия, които да отговарят на правилниците... и с които да се стреля по-лесно и по-точно от оръжията на конкуренцията. И става като "феър плея" при пищова - със стоков/ служебен Глок ще обърнеш на стреляне някой, който се състезава с Танфолио, направено специално за "Продукшън", точно на мукавей! Така че много е прав тук Лудото куче - нещата изцяло опират до кинти и до цели! Стрелящите за хоби и за кеф тук не ги броим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 17:22       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
b5202s написа:
Mad Dog написа:
Май май си забравил, че притежавам и двете платформи (и АК и АР) и съм стрелял и с двете Че дори имам АК ноид в 223 (при това според мен най - качественият ако махнем Зиг 550).


Така! Ако може да попитам за съвет? Понеже иде коледа и почват да ме сурвакат ново GSM-че и т.н. на мен почва да ми миреше на ново железо в касата може да не е скоро но просто да си имам информация.

1. Искам да е евтино защото съм стиснат < 1000 лв.
2. да е 223 или 5.56 защото успешно мога да излъжа жената, че е еърсофт или въздушна(сачми) реплика.
3. Да може да понесе >= 1500 патрона на година за следващите 10 години примерно.
4. Да не се налага да го доработвам

Стрелям за удоволствие и усвояването на практически умения при боравенето със съответното оръжие.


Освен за втора ръка САР в този ценови клас май не се сещам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 17:26       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Щото лично на мен ми стана далеч по-интересно бъдещето на 7,62х39 и платформите за него като цяло, а не нещата гледани единствено през призмата на спорта. Иначе за отборите, които имат за задание да доминират.../ако вече няма/, ще се измислят или модифицират нови калибри и оръжия, които да отговарят на правилниците... и с които да се стреля по-лесно и по-точно от оръжията на конкуренцията. И става като "феър плея" при пищова - със стоков/ служебен Глок ще обърнеш на стреляне някой, който се състезава с Танфолио, направено специално за "Продукшън", точно на мукавей! Така че много е прав тук Лудото куче - нещата изцяло опират до кинти и до цели! Стрелящите за хоби и за кеф тук не ги броим.

Платформи в този калибър те първа ще излизат. Покрай пакистанският и индийският конкурс където се говори за огромни бройки и съответно всички световни фирми се пънат да изкарат продукт .... Но тези платформи няма да отговарят на критерия "йовтино и готско" - въпреки, че почти нищо не остана в този клас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 19:42       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Mad Dog написа:
На всевишният. Демек не съществува. Съвсем.

Именно, въпросът ми беше риторичен. Поради тая и причина Украйна не може да бъде пример - единственият им патронен завод попадна в сепарите и те или го бастисаха или го примъкнаха в Русия. И украинците при отсъствие на собствено производство силно зависят от външни доставки. И ще преминат на какъвто калибър им кажат.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 19:54       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ritter написа:
Mad Dog написа:
На всевишният. Демек не съществува. Съвсем.

Именно, въпросът ми беше риторичен. Поради тая и причина Украйна не може да бъде пример - единственият им патронен завод попадна в сепарите и те или го бастисаха или го примъкнаха в Русия. И украинците при отсъствие на собствено производство силно зависят от външни доставки. И ще преминат на какъвто калибър им кажат.

Строят в момента патронен завод :) А като гледам присъствието на родния производител, на родният пазар ... Просто идеята е че логистиката в една Сиси тема в по лесна отколкото в друга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 20:06       Заглавие:  Re: Борчард, Броуниг, Люгер, П38, 1911 .. кой по-по-най
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Mad Dog написа:
А като гледам присъствието на родния производител, на родният пазар ...

Родният цивилен пазар не е фактор за родния производител. Два файтона граждански стрелци и малко ловци с калашоиди, които си кътат патроните като за края на света са пренебрежим фактор.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Paganlord и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer