logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 20:30       Заглавие:  224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
то явно, че стрелците стават все по малко ще стават .. у нас PDT_Armataz_01_22
кой пари няма, или кураж не му стига (казват че от пластмасата топките се свиват и растат меки цици)
втори случи на кофти жена и се превръща в Аватара и, или пък семейната идилия му изгася и последното въгленче дето му е тлеело на младини
трети го мързи, четвърти е мекотело и няма дух .. иска стрелбището да е на жълтите павета .. и т.н. и т.н.

та .. все по-малко ще се стреля у нас
ами поне да го ударим на Анализи и видения за бъдещето PDT_Armataz_01_26 (то и за писане се иска усилия, но по малко)

ето нещо модерно (като последен модел айфон) .. стига с това измислено 223 и ипсц правилата за рифле
по всеобщия закон Великият Архитект на Вселената - всяка година пускат нови 18 годишни по улиците, същото става и с оръжията

Драги Анализатори - Представям Ви следващата 18 годишна в патроните за шмайзери за 2018

224 Valkyrie Cartridge Comparison



ПП: американците на техния 3 гън като сложат 600 ярда малки цели, ходете ги целете с кюфтета 7.62х39 или пуканки 223 :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 20:42       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на другия полюс е родния ни производител
дето 2017 та вади гордостта си .. от 3 кила меко желязо, :oops: че и в 223, :oops: :oops: че и с цефка 270мм PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_30 :oops: :confused:
.. дето нормална 40ка сигурно ще има повече ПФ PDT_Armataz_01_30

ПП: от уважение към Произведено в БГ ще се въздържа от реалния ми коментар
ПП2: АК47 в фрезована кутия е изхвърлен от Съветската Армия като НЕГОДЕН! даже пияните рашки осъзнали, че не са негри и го заменили с АКМ и АК74 чрез нов конкурс
ПП3: ако има интерес ще отворим нова тема за АК и идиотските му фенове :DD дето нищо не разбират

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 20:49       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo III написа:

.............
американците на техния 3 гън като сложат 600 ярда малки цели, ходете ги целете с кюфтета 7.62х39 или пуканки 223 :DD


В армията, едно време, преди повечеот 20 години, който не можеше да и си удари мишените на 300 м с АК -то, ходеши да ги атакува на нож.
Така че хич не ми са оплаквайте, че не може да ги уцелите с кюфтета или пуканки.
Кат не можете да стреляте, ще се научите да тичате :D :D :D - така викаше ротния нявгаш.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 20:54       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Ivo III написа:

.............
американците на техния 3 гън като сложат 600 ярда малки цели, ходете ги целете с кюфтета 7.62х39 или пуканки 223 :DD


В армията, едно време, преди повечеот 20 години, който не можеше да и си удари мишените на 300 м с АК -то, ходеши да ги атакува на нож.
Така че хич не ми са оплаквайте, че не може да ги уцелите с кюфтета или пуканки.
Кат не можете да стреляте, ще се научите да тичате :D :D :D - така викаше ротния нявгаш.


по мишена колкото половин автомобил .. PDT_Armataz_01_22 и с административно време (вече и в БА имат таймери)
то и за СВД мишената такава че .. да си мисли войската, че имат снайперисти :confused:

а и 600yarda е малко повече от 300метра

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:04       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:13       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

https://airbornearmsllc.com/product/her ... rie-rifle/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:43       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
От два месеца ми е в “списъка за дядо Коледа” :)
Живот и здраве - другата година ще имам такъв ъпер.
А за тичането - аз съм за - ама с бронежилетка / плейт кериър с плочи и каска :) Ще е готино. Има такив упражнения :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:52       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
От два месеца ми е в “списъка за дядо Коледа” :)
Живот и здраве - другата година ще имам такъв ъпер.
А за тичането - аз съм за - ама с бронежилетка / плейт кериър с плочи и каска :) Ще е готино. Има такив упражнения :)


е това е приказка :armed: :armed: :armed: (кажи му да вземе две :DD )

стига с това вечно 223 vs. 7,62x39 и 30-06 мори родните свинки най-добре .. живеем в модерни времена PDT_Armataz_01_22

то верно че има фенове и на чернобарутници, шишанета и на всякакви неща .. но нека знаем поне какво е на гребена на вълната за 2018

верно е и че сме дебилна нация .. и не искаме да четем и да следим новостите, но все пак колелото се върти

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 21:58       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:
Mad Dog написа:
От два месеца ми е в “списъка за дядо Коледа” :)
Живот и здраве - другата година ще имам такъв ъпер.
А за тичането - аз съм за - ама с бронежилетка / плейт кериър с плочи и каска :) Ще е готино. Има такив упражнения :)


е това е приказка :)

стига с това вечно 223 vs. 7,62x39 .. живеем в модерни времена PDT_Armataz_01_22

то верно че има фенове и на чернобарутници, шишанета и на всякакви неща .. но нека знаем поне какво е на гребена на вълната за 2018

Проблема за момента в Европа са гилзите, но скоро мисля ще има решение....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 22:02       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
сигурен сам че ще има и цели фишеци на приемлива цена

Rifles and uppers are already being manufactured by Savage Arms, JP Enterprises, Masterpiece Arms, Seekins Precision, LWRCI, LaRue Tactical, LMT, Q LLC, Mossberg, C&H Precision Weapons, Barrett, Accurate Mag, Precision Firearms, CMMG, and more.

щом тези от списъка горе вече правят пушки за новия калибър .. ще има всичко PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 22:48       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... ibers-025/

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Няма ъпьри обаче,все още е в облаците


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 23:15       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Няма ъпьри обаче,все още е в облаците


е, почакайте да мине поне Шотшоуто ;) ... ще има, ще има :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2017, 23:26       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Бутален ъпър им пиши да правят,че ще ме загубят като клиент :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2017, 09:21       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ПП3: ако има интерес ще отворим нова тема за АК и идиотските му фенове дето нищо не разбират.

Чак пък "фенове" на това дЪрво... силно казано! По-скоро... трезво мислещи /или поне опитващи се да бъдем такива/. Та... съвременните концепции на боя /локални войни и пр./... са на терен да се гърбят главно аутсорснатите от Третия свят... а войската от белите държави да е в бункера зад пулта... и с джойстика да направлява дронове, оръдия, високоточни оръжия и пр. А на терен да се действа с ограничен брой специалци /за справка - Сирия; и разликата с Ирак, където американците нагазиха тогава с над 100К бай чепик/.

Та, при условие че оттук насетне е изключително малко вероятно да имаме ситуация на два окопа на половин километър един от друг... от едната страна бимбайци с "акита", а от другата с "арки"; и че аутсорснатите от Третия свят ще продължават и занапред да се гърбят предимно и само с АК-47 /гръбнакът на всеки един локален конфликт преди и во веки/, то:

- 7,62х39 ще започне да запада, ама на мукавей! Да, ще поскъпва... да, ще изчезва... но че ще престане да се търси в глобален мащаб, щото щял да бъде заменен от някаква екзотика... лично за мен са пълни глупости! Отделно, с тази минометна траектория... не знам кога този боеприпас е бил фактор в спорта; още по-отделно... спортистите се една шепа хора, от които нищо не зависи /освен модните тенденции на гащи, чепици, тунинги и пр./
- с АК-47 трябва да може да се стреля... и то да се стреля много добре!

Щото освен аутсорснатите от Третия свят... и контрактори понастоящем в Афганистан, заминали през американски фирми... висят на вишката и бичат караули с АК-47... с каквито ти си стрелял в казармата /М4-ките са за малко по-специалните/. А ако поискаш АР-ка с розов ъпер... щото само с това си свикнал и можеш да стреляш - най-вероятно ще ти скъсат удостоверението за психическа пригодност, и ще те натирят обратно.

И като говорим за боеприпаси... това да излезе шефа на американския генщаб и публично да заяви, че 5,56 не покрива вече изискванията на американската армия... и настоява за боеприпас в 7,62... да не почне именно 5,56 да запада... .223 да си остане само за лов и спорт?! А че някаква екзотика щяла резко ще дръпне с материала и съответно да замени "акитата" в световен мащаб... за мен се нерелевантни разсъждения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2017, 09:52       Заглавие:  Re: 224 Valkyrie
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ПП2: АК47 в фрезована кутия е изхвърлен от Съветската Армия като НЕГОДЕН! даже пияните рашки осъзнали, че не са негри и го заменили с АКМ и АК74 чрез нов конкурс.
На калпава ракета - космосът й крив. :happy: Сега, стрелял съм /макар и доста ограничено/ с наточени АР-ки... и, на хубавото няма как да кажеш лошо! Но пък да заклеймиш и "калаша" едва ли не като негоден боклук - лично за мен е пресилено!

С тунингованата АР-ка... имам чувството, ще стрелям с еърсофт пушка! За спорт... щото нали всичко се гледа единствено и само през призмата на спорта... да, за каквато и да било конкуренция между "акита" и "арки"... и дума не може да става! Както няма как да сравняваш стоков Глок... с Танфолио, направено специално за "Продукшън". И, да... за спорт... розовата АР-ка, изправена срещу "калашите"... наистина е без конкуренция!

От друга страна, ако имаш грешки и бъгове в техниката на стрелба - с "арка" и друга мега тунингована пушка... негативните ефекти малко или много ще се замажат. Но като хванеш един гол "калаш"... и, голата истина лъсва! Фрезованата кутия била негодна; имало вибрации; без компенсатор не можело... то дедовците ни само с компенсатори са стреляли навремето! Иначе, да... "калашника" си е тегаво за стреляне оръжие... тегаво дори и за един от най-бързите и точни стрелци с пищов в света /класифайър, който и на нас ни предстои да пробваме/:
https://www.youtube.com/watch?v=riwNLXIPlyw

От трета страна... в локалните конфликти дългото ти е основното оръжие за CQB, респ. близък бой! И, то американците са го измислили... най-различните упражнения за ТАКТИЧЕСКАТА КАРАБИНА:
https://www.youtube.com/watch?v=2-oYRn_llgo

... на горното упражнение влизам в стандартите с някакво подобие на АКМ, събрано в ISD... без компенсатори и каквито и да било други тунинги /ще вляза и с АКС-47 на единична/:
https://www.youtube.com/watch?v=rGjrPb_i16Y

Да, стрелящ с АР-ка трудно ще го догоня /не че е невъзможно/... но стандартите за тактическа карабина, които идват отвъд Голямата вода... да ги стреляме и покриваме с калашоподобните... мислим да е повече от окей! Пък нека "калашът" да е вибриращо и недодялано изделие!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer