logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 02:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:30       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
еее... стига де...първо: няма да издържиш и все ше пуснеш некой дрил... :-)
второ: ако не те провокира Бързилов темата ептен умира, като неразбираема...
затова...опитай се да обясниш...тоя и тоя стандартен дрил като го покриете ви дава това и това...

е нали темата е озаглавена точно така "анализ на стандартите и оценка"

И анализа на патента на Петров тук ти е:
- Непригодна тактически стрелба, но успешна при убийства от упор от засада, като повишава вероятността за летален изход със 100000%... показахме реално приложение на методиката в Дупнишко :roll: и замина в друга тема...
дай тогава подобно и за американските стандартни дрилове...
и те така...
ubboto написа:
Ами, здраве да е! Ще си ги стреляме нещата без да ги коментираме тук публично...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:49       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
но успешна при убийства от упор от засада,

и за това не става .. ако жертвата направи две крачки в страни или клекне/падне .. и гегата ще изгуби контрол :)

но .. пък за почетна заря, е добра стойка .. да не разваля някой строя :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 18:51       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
С пушка всеки може... чичо ви Джери ни показва как се прави! :DD


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 19:47       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Тоя абселютли гвоздей-джери-кънтри мурафет енд американ пирон-тактул чалъм е за добро настроение през предстоящите празници :-) :-) :-)

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 20:48       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
На мен пък от ми стана тъжно от веселяшкото видео горе...Без да отваря човек видеото само от снимката се вижда хвата на Мичулек...и с коя част на пръста работи по спусъка...нищо че е машинка за грездеи...
Е как па от 4ма наши служители случайно на едно място това лято видях ... нито един не държи така бангията...всевъзможни и причудливи прехвати и никой не се доближава до истината...набива показалеца в скобата все едно го набива незнам къде :roll: дърпа вдесно...наникъде не върви пустата стрелба...не можеше да снимам да я видите тази мъка и вие тука...поне не бяха полицаи...от друго ведомство беха верно младоци...ама...

та затова Геле като пускаш обяснявай верно кое и защо се праи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 21:59       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
та затова Геле като пускаш обяснявай верно кое и защо се праи

Чичо Джери явно много е тренирал с пръскачка за лозе за това изпълнение... и затова си е развалил хвата. Представьте себе... "бийп" таймера, и със синия камък асмалъка за норматив! И, ево ти сърце на длану /опс, това беше друго/... ето ти световен ТКЗС стандарт с пръскачка. Пръскачка за лОзе с оптика и тактически фенер... ни мога, майна! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 22:39       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
п.с. Да мъчиш калашоподобно на механика по плейт на 200 метра... за мен е в пъти по-голяма олигофрения от стрелянето на Петров.


...ъъъ постави ми плейтовете и ми подръж близалката! А и включи таймера!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 22:47       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Само че на 400 метра ти го слагам плейта на теб... и с "калаша" на механика! :joke: Ако не можеш да свалиш плейт на 400 метра от ръка... погинал си в реала. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2017, 23:35       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
Само че на 400 метра ти го слагам плейта на теб... и с "калаша" на механика! :joke: Ако не можеш да свалиш плейт на 400 метра от ръка... погинал си в реала. :happy:
Ми то аз само на миханика си гилам :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2017, 02:09       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
На мен пък от ми стана тъжно от веселяшкото видео горе...Без да отваря човек видеото само от снимката се вижда хвата на Мичулек...и с коя част на пръста работи по спусъка...нищо че е машинка за грездеи...


P.T. Barnum в оръжейната практика. Не може да не го уважаваш.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 12:41       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
ubboto написа:
Само че на 400 метра ти го слагам плейта на теб... и с "калаша" на механика! :joke: Ако не можеш да свалиш плейт на 400 метра от ръка... погинал си в реала. :happy:
Ми то аз само на миханика си гилам :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Геле сложи два, ама и 100м. по назад също :tu: бутилка с черно не давам, привърженик съм на домашарката аз :D и бахура :D

Като си говорим за стандарти, практики и т.н.

Една определена държава в Средния Изток, дъъъълги години била колония на все ое не разапднала се империя обявява конкурс за смяна на пушки ...
Какви СТАНДАРТИ посочват за участниците? Ми няма да изпадам в подробности (щото не може), но ще наблегна само на част от частта със актуална стрелба
- 100м., 6 от 7 изстрела в квадрат 8,4 на 8,4 см
- 200м., 6 от 7 изстрела в квадрат 16,8 на 16,8 см
- 300м., минимум 5 от 5 изстрела в мишена 120см висока и 40см широка.

И всичко това на Мерник 2 ... и това драги е наложено като СТАНДАРТ за тях

По отношение на моите стандарти - време не гоня аз, не се състезавам с големите стрелци, ама искам като вдигна пушката прав на механика на 300м. да си сваля ПОПЪРА, факт, който се случи миналия месец и даже имам и свидетел, който чете темата ...

Нямало смисъл от попърите на 300м.! Може и да е така, ма доколкото си спомням на последните ИПСЦ състезания с карабината и на Црънча и на Шаново, с карабина естествено, си имаше такива дистанции ...
Чудно ми е какво ще се получи ако се случи така, че в правилата да е посочено, че стрелбата на тези дистанции трябва да се РАБОТИ само на механика! ... Класиранията ще са коренно различни

Калашо подобните са си ДЪЛГИ оръжия и с тях е убаво да се работи на дистанции над 25м., покриван диапазон от пистолети и картчени пистолети ... мен лично едновреме в казармата като ми връчиха гегата в ръцете ме метнаха направо на 150м най - близката дистанция, че стигахме до 450м (галиба, мноо време мина ма май някъде там беше)

Петров и всичките тия дето ги поствате с клипчетата им стрелят на пистолетни дистанции ... и ми стана чудно как ще се получат нещата на дистанции между 50 и 100м само на механика на бърза стрелба? Пробвал съм го вече де ... резултата беше "Б*си майка му, аз сефте ли хвашам пушка бе?"

Тук във форума има много добри стрелци, инструктори и като мен "диванни командоси", ама интересното е че всеки стреля по начин по който му гарантира накрая ента бройка дупки в хартията без значение какво и как точно стреля
Някои гонят времена, други гонят бройка направени гилзи за да могат някога да кажат "Аз колко патрона съм изстрелял, ехееее ..."
Ама никой май не следва някакви стандарти ... дори и Гелето "прехвърля" от един хамерикански стрелец на друг (нищо лично, така изглежда от страни)

Иначе моя стандарт си е да си легна на 100м., да загреем - и аз и пушката с прецизна стрелба, след това се преместя на 50-60м напред и почна различни неща - Мозамбици, в движение, от ляво рамо ... общо взето следвам политиката, че тренировката води до съвършенството ... а не гоненето на време

Нека силата да бъде с вас и да ви е "балистичен" деня :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 22:55       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
Ама никой май не следва някакви стандарти ... дори и Гелето "прехвърля" от един хамерикански стрелец на друг (нищо лично, така изглежда от страни)

Стандартите при дългото... също при късото... целта им е да ти покажат дали правилно си държиш пушката. Да вземеш да стреляш ФАСТ-а примерно на 100% както си е по задание, и едно грешно или паразитно движение да имаш... ще го свалиш под 5,50 секунди на Мукавей!

Същото е и с дългото... стандартите на Кайл особено... ти показват дали прав можеш да си кормуваш инструмента. Което ти е основата на ТАКТИЧЕСКАТА КАРАБИНА! А да тръгнеш да отваряш ъгли и да правиш групова тактика, без да ти е изчистена техниката... си е смешна работа!

За 300-те метра и попъра... това никой не го отрича! Но ГОВОРИМ ЗА СЪВСЕМ ДРУГО, когато става въпрос за стандартите! И ТАКТИЧЕСКАТА КАРАБИНА... спортът вече си е съвсем друга бира! А преди да почнеш с тактиката... трябва да ти е изчистена техниката... а дали ти е правилна и изчистена техниката - се проверява чрез стандартите. И ако го напиша още веднъж, сигурно ще ми е за първи път.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 09:06       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ето още малко стандарти - късо, средно, дълго, гладкоцевно ... за всеки по нещо
За мен лично ТОВА е стрелбата, но пък си е мое мнение :tu:

https://www.liveleak.com/view?i=811_139 ... 2l5bZgx.01

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 09:35       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
Ето още малко стандарти - късо, средно, дълго, гладкоцевно ... за всеки по нещо

За да са налице някакви, каквито и да било стрелкови СТАНДАРТИ - трябва да имаш точно определени:

- разстояние до целта;
- размер на целта;
- време, начин и ред за обстрелване на целта


А горе едни шапчовци просто си стрелят... да, забавно е... но някакъв наложен стандарт с оглед на техниката на стреляне там определено липсва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 09:44       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
:tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer