logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 08:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2018, 10:20       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Е, къде ще сравняваш отката на "калаша" и "арката" сега ?!


Вчера Петър ме пита рита ли калаша? Викам рита, ама по-малко от ловната пушка. Сега това с ритането, като изключим психологическия момент (важен за лабилната психика) остава цялостното поведението на оръжието. Като съм на панички след една серия 25 съм син. А днес не съм :wink: .

А за контрола на оръжието освен всичко останало стойка, хват и т.н. помага баланса на оръжието, а твоето изделие има баланс така го чувствам може да е напълно субективно и погрешно.

Иначе субективно погледнато стрелбата с калаш си е голям кеф може би заради по-голямото бум и пушилка :D . Както се казва в един виц 1см повече нищо работа ама какъв кеф. :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2018, 19:48       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
b5202s написа:
ubboto написа:
Е, къде ще сравняваш отката на "калаша" и "арката" сега ?!


Вчера Петър ме пита рита ли калаша? Викам рита, ама по-малко от ловната пушка. Сега това с ритането, като изключим психологическия момент (важен за лабилната психика) остава цялостното поведението на оръжието. Като съм на панички след една серия 25 съм син. А днес не съм :wink: .

А за контрола на оръжието освен всичко останало стойка, хват и т.н. помага баланса на оръжието, а твоето изделие има баланс така го чувствам може да е напълно субективно и погрешно.

Иначе субективно погледнато стрелбата с калаш си е голям кеф може би заради по-голямото бум и пушилка :D . Както се казва в един виц 1см повече нищо работа ама какъв кеф. :DD

Ами си саваш щот не прикладваш правилн

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 17:53       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
ubboto написа:
Аре са да се поФали и некой "аркаджия"... стига сме се мъчили само ние!

Имаше възможност да се пробваш лично, но категорично отказа :D


Е, пуснах/ умерих някой друг хедшот… но няма, бате, как да го стрелям този дрил… като се меря някъде отгоре, над листа… и да се мъча да стрелям НА ВЪОБРАЖЕНИЕ! Или на Пол Хоу мерника, или бързомер… иначе спусъкът ти не ми е проблем.

Иначе първи опит на 14,94... всичко вътре/ втория - 13,72 с един мис… системата без допълнителни тунинги/ екстри… спокойно може да бутне времето под 13 секунди. Което е и предизвикателството за мен на този етап.

А под "някой аркаджия"... имах предвид някой с нагласена "арка"... все пак това е "арков" стандар… като тук требе да се види време от около 11 секунди… и ще е приятно да се види, мислим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 18:08       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Иначе за КЪНСИСТЪНСИ дриловете… де се гони постоянство на представянето… от Америката в последно време налагат тенденцията стандартите да се стрелят ТРИ ПЪТИ ПОСЛЕДОВАТЕЛНО, като се взема общият резултат. Щото, кел файда да имаш един пИрфектно направен опит… и 10 осрани, примерно.

Ей го… нищо че е малко болезнено за гледане… три ФАСТ-а един след друг… 100% така, както си е упражнението по задание… за 16,4 секунди/ фабрични патрони и стоков спусък:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 21/?type=3

Като и на това упражнение за дългото... 45 секунди за три последователни опита с "калаша"... вече си стават истинско/ сериозно предизвикателство! Което, именно… вече ти е показател… CONSISTENT/ консистенто ли е стрелянето ти, или не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 19:01       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
За мен това упражнение няма мисъл. Защото още преди, като се зачетох ми стана криво как с оптика можеш да целиш на 300 метра а на 3 йок.

И тука така да речем, че си намериш корекцията стреляш над или в квадрата но мушката на чомпек и почнат да ти влизат!

И какво следва, че дълбоко в харда си си набил как да стреляш грешно и бързо :evil:

Аз също тръпна да видя изпълнение с ар-ка без значение механични, бързомерец или оптика с zero на 25 или 50м.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
За мен това упражнение няма мисъл. Защото…

Хайде върни се назад по темата и ще видиш, че два пъти поне казам, че това упражнение не ме кефи… но ЧЕ ЩЕ СЕ СТРЕЛЯ!!! Що да се стреля?! Щото това си е стандарт… АМЕРИКАНСКИ... а "япончето", както му викаш… е с десетки хиляди лайка/ последователи из социалните мрежи. Ерго:

1. Излизаме от мазата/ махалата… и влизаме в световния ефир!

2. Като си изстреляш упражнението на 100% така, както си е по-задание… тези, дето те бъзикат/ занасят… ако не могат да излязат с името и лицето си… и да го направят по-добре от теб… могат само да се хапЪт по гъзЪ. Или да тръгнат вече да обясняват на американците… колко са тъпи, и колко не разбират от стреляне!

3. На практика се проверяват споделяни от теб КОНЦЕПЦИИ в миналото… като тази, че стрелбата с късото ти стои в основата на стрелбата с дългото! Щото и тук беше яко рев… имаше и включване от украински ИПСЦ шампион... с гладкоцевно. За протокола: миналата година с дълго не съм стрелял, освен един пълнител със служебния АКС-47 на автоматична на Сливница… по традиция. АКМ-а си стоя в касата… тази година ми е първо стреляне… а как ми беше КОНСИСТЕНЦИЯТА... освен видео, имам и двама свидетели!

4. И може би най-забавното/ интересното… ВЕЧНОТО СРАВНЕНИЕ МЕЖДУ ДВЕТЕ СИСТЕМИ. Като на стандартите ти е изпилено само стрелянето/ в ИПСЦ-то има спортна тактика и още куп други неща. Ей го… нетунингована реплика на "калаш" съвсем спокойно може да ти свали "арков" стандарт на ПОД ЕДНА СЕКУНДА.

Хайде сега да видим с тунингован "калаш"/ щото япончето е с тунингована "арка". Или гола "арка" срещу стоков "калашник". Като ще е много приятно да се види... този стандарт как се сваля на 11 секунди.

Иначе при първа възможност ще го резна и със служебния АКС-47 на единична… де му вибрирала цевната кутия; кривяла му се цевта; не можел да стреля без компенсатор и пр. А, и на практика е и без приклад.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 17:03       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Пробвахме го отново дрила на Guerilla Approach с младото УБО... да са живи и здрави, и да продължават да мачкат наред… :DD ; второ вадене на калашоподобното за тази година, че заложихме повечко на пищов и борбЪ… 13,56 чисто… като "арковия" стандарт от 12 секунди е напълно достижим с калашоподобно без тунинги.



п.с. Стартово положение MODIFIED LOW READY... с мерна линия в основата на мишената.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 18:23       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Стартовото положение MODIFIED LOW READY бг измислица ли е?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 18:43       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Една дупка повече виждам :D ама пък моите са в повече също :happy:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Една дупка повече виждам :D

Привижда ти се, баце… няма екстра шотове. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 19:57       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ti6kata написа:
Стартовото положение MODIFIED LOW READY бг измислица ли е?

Не БГ измислица, а лично моя такава... иначе самата позиция не е измислица... а и като цяло си е измислица да се стрелят "аркови" стандарти с калашоподобни... "арки" с оптики и то… и, да, следващата цел е 12 секунди от LOW READY, а не модифицираната му версия… оръжието си го може, ние му пречим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 20:01       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
тогава по-вярно наименование ще е: IN TARGET READY

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ti6kata написа:
тогава по-вярно наименование ще е: IN TARGET READY

Почваме да се заяждаме за глупости, мерната линия е в основанието на мишената… разбирай А-4... и виж описаниято на MODIFIED LOW READY... и дай да я видим твоята тунинговата "арка" на IN TARGET READY... за време под 10 секунди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 20:19       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
ubboto написа:
ti6kata написа:
тогава по-вярно наименование ще е: IN TARGET READY

Почваме да се заяждаме за глупости, мерната линия е в основанието на мишената… разбирай А-4... и виж описаниято на MODIFIED LOW READY... и дай да я видим твоята тунинговата "арка" на IN TARGET READY... за време под 10 секунди.

Значи може очите ми вече да са поостарели и да не виждат трите милиметра в модифицираното лоу реди,които цевта ти изминява от сигнала на таймера и първия излетял куршум.
Та целия 'тунинг' в моята арка е:
1.компенсатор..... от евтините
2.пружинки на спусък/ все пак милспек пружинките с усилие 7 либри са излишни/
3.цял инч по-дълъг хендгард спрямо оригиналното парче ХАЛУМИНь
4.И тук вече идва ТУНИНГААААААААААААА: дръжка и приклад /пак от обикновените и еФтинки/

п.п. фен съм да пробвам тази бяла мишенка,изглежда интересна и полезна ако искаш да уцелиш нечие терористично чело прикрило се зад засукана мацка по бански :) ...... да не зяносяме пичето имам в предвид
п.п.2 целия пълнител изпукан на атака в другата мишенка с каква цел е?

заключение:
НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, А ГОРЯ ОТ ЖЕЛАНИЕ ДА РАЗБЕРА ЗАЩО :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 21:00       Заглавие:  Re: Анализ на стандартите за оценка при стрелба с АК/АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ti6kata написа:
п.п.2 целия пълнител изпукан на атака в другата мишенка с каква цел е?

Ей така, за купона. :DD Да видим от един 30 заряден пълнител колко "алфи" за колко време.

Иначе MODIFIED LOW READY е да се виждат ръцете на целта --> ние го слагаме в основанието на целта… разбирай в основанието на 2-инчовия квадрат, щото именно това ми беше първата цел --> и честна дума, мерната ми линия беше доста по-надолу.

Ще го продължаваме това упражнение… вече от нормално LOW READY... на момците също много им хареса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer