logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 09:29       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:
Тожито,че те пращаме на проверовъчен май... PDT_Armataz_01_30


Требе си баце ... не се оправдавам ама в главата ми е в момента улава бъркотия. Три различни способа/видове пуцанйе работя в момента и става една каша си е*е мишка ухото. А и липса на практика ... бе зле е работата :x

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 17:40       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Некой да коментира тея специалисти:
https://www.youtube.com/watch?v=UB3El16sw3M

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 18:53       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Този полковник е стар шегобиец. Мисля, че в миналото сме обсъждали и други негови закачки с публиката.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2018, 21:22       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Б*си, забравих я тая тема хахаха

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2018, 21:26       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Този полковник е стар шегобиец. Мисля, че в миналото сме обсъждали и други негови закачки с публиката.

Не, просто наистина си е олигофрен… което обаче не му пречи да се продава, доста добре и то… надъхани пичове и една страхотна мацка от Перу… си станахме френдове в мрежата… КРАВ МАГА, абсолютно същите глупости, доста мащабно и то! Турваш едно "Israeli" отпред… и "бивш полковник от МОСАД" на края, и продажбите са ти в кърпа вързани… маркетинг, брат!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 11:06       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Гледах няколко пъти Джон Уик и все се чудех Таран Бътлър как ги измисля тези техники. Ама намерих обяснение.
https://www.usacarry.com/car-shooting-system/

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Темата се поразми, но все пак имаме два клипа на Геле и на Тождито на дълги редове...
може да се сравни и от неспециалист кое как е със сибирската техника на Петров...
последния стои като закован...Геле макар и да е масивен тип се огъва назад...
техниката сибирска ме кефи...и това си е...

tojito написа:
За момента само толкова ... останалото другата седмица

https://youtu.be/YhDRLuDuMhk


ubboto написа:
Понеже оръжейните теми нещо много изпростяха в последно време/ или на мен нещо вече не ми издържат нервите… така и така тук сме малко по-камерна аудитория… лежерна стрелбичка с АКС-47 на автоматични редове така, както Калашников оригинално го е замислил през 47-ма... без компенсатори, ръчки, буфери и тем подобни простотии… на неравен терен и то:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 486259353/

Всичко си влезе в щита, който… макар и надупчен като швейцарско сирене - полегна накрая заслужено на храста. Цевта се кривяла, уя ми се кривял, без компенсатор не можело да се стреля, на автоматична не ставало… баба ти трънкина! На близък бой, идвайте ми повече!

Иначе проблемите идват от МАЛКО стреляне и НЕПРАВИЛНО стреляне… а каквото е имало да се измисли и да се монтира, Михаил Тимофеевич го а направил още през 47-ма... дугото са маркетинг и изгъзици… сори за оръжейния офтопик!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
може да се сравни и от неспециалист кое как е със сибирската техника на Петров...последния стои като закован...Геле макар и да е масивен тип се огъва назад...техниката сибирска ме кефи...и това си е...

Фундаменталното неразбиране на стрелянето ме натъжава, независимо дали иде реч за офанзивно или дефанзивно такова. Начи, дори и ако стрелям офанзивно... ще видиш един де търчи бърже около тебе и те помпа интезивно/ точно. А каквато и да било ДЕФАНЗИВНОСТ... е несъвместима със СТАТИЧНОСТ! Тук говорим за близки/ пистолетни дистанции… до около 30-ина метра.

Дори един пищов да вземеш, стойката на краката ти е така... все едно правиш скок от място. Тоест, да ти позволи да си мобилен... а не да стоиш статичен/ стабилен. Щото от тази мега стабилност… куршумите няма да почнат да рикошират от тебе. Като за да си по-трудна цел, ти требе да се движиш... разбирай - ТЪРЧИШ докато стреляш... а не да стоиш истукан като Петров.

Да, ако опъна задния крак назад като Петров... ще олабя целия пълнител без да поддам назад. Но, каква е идеята/ смисълът от всичко това?! Да стоя забит в земята… в цял ръст... и ко правим?! Вместо да тичаме и да стреляме:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 57/?type=3

Идеята на стойката, Посейдони... е да ти улеснява ДВИЖЕНИЕТО, а не СТАТИЧНАТА СТАБИЛНОСТ. Но категорично отказвам да влизам в повече разяснения/ спорове по тази тема… щото наистина нямам нерви. А и в крайна сметка, всеки е свободен да си се развива така, както самият той иска/ намери за добре.

Та, на това видео гледай контрола на цевта, а не дали аз поддавам назаде или не... щото нали цевта се кривяла/ цевната кутия вибрирала/ без компенсатор не можело да се стреля и пр... като тук иде реч и за шибания приклад на АКС... с дървения е къде къде по-лесно и стабилно. Въобще, дразни ме неуважението към стрелянето мене… а и като че ли джендърщината в последно време почва да ми иде малко вповече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 22:23       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
остави джендърсвтото и помоШните средства...компенсове и прочие...
да, те имат място, но ние те разбираме какво искаш да кажеш...

и никой тука неуважава стрелбата...
просто това е платформа за споделяне...уточняване...учене...

в тоя смисъл също така разбираме, че позата требва да е като за скок от място било с пищов или с автомат...само не разбираме...по скоро не приемаме стрелеца да се огъва назад като как да кажа конзолно закрепена греда...
да ...ок влизали...доообре щом влизат всичко е ок...но мааалко ако силната нога е назад , а корпуса напред ще си по-стабилен и пак ще можеш да скочиш...задвижиш експлузивно или плавно като на балет...зависи от тактиката...нали тъй...

разбери ме правилно не споря ...или нещо се заяждам...нищо подобно! знаеш ме...просто търсиме истината тука...нищо повече


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 22:46       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Съгласен съм с убото, че да стреляш добре в движение е идеалния вариант.
Интересно става, ако не можем да ги правим двете едновременно, кое е за предпочитане - да бягаме или да стреляме?
Не знам, моето лично, неангажиращо никого мнение е, че застелването на копелето има по-голям шанс да ме прибере в къщи, отколкото тичането.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 22:48       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
разбери ме правилно не споря ...или нещо се заяждам...нищо подобно! знаеш ме...просто търсиме истината тука...нищо повече

Истината, бате… на пистолетни дистанции с АК... ти е в диагоналната стрелба от движение:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 57/?type=3

Това съм го гледал/ взаимствал от ИД... а както всичко знаем, с тях работят/ се подготвят от МОСАД. :DD И то то точно да бачкат/ да се гърбят на терен… а не да гледат отегчено от вишката зад три ката телена мрежа.

А и там теренът е неравен, не можем да стъпим стабилно… как да е, не в това е въпросът. А че метален щит на пистолетна дистанция стана на дармадан от автоматична с АКС-47. Иначе от стрелба от движение... диагонална или странична, но никога вертикална/ както го играят масово тактиците, освен ако не си скрит зад балистичен щит... по балони, надути колкото размера на човешка глава... по хубаво нема! И, да, ще е забавно да се пробва на къси автоматични редове.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Интересно става, ако не можем да ги правим двете едновременно, кое е за предпочитане - да бягаме или да стреляме?

Аз лично, бих заложил на бягането. Именно така оттърва кожата Перата от Бургас. Статичното стреляне, когато си обект на въоръжено нападение... ти е най-лошият/ дървеният вариант. Щото ти винаги си назад с оглед на действията на опонента ти. Тоест, ако разперя ръце и тръгна срещу теб с думите: "Минаващ, ела да те прегърна"... ще ме застреляш ли?! Да, ще си отвориш дистанция, щото няма как да знаеш кой е този луд... но едва ли ще тръгнеш да вадиш при разперени встрани празни ръце. От друга страна, ако ме засечеш в момент, в който вадя от скрито носене... аз имам по малко от ПОЛОВИН СЕКУНДА, за която ти трябва да завъртиш НОРД цикъла... което няма как да стане! Затова първата ти работа винаги ти е ТАЗИ С КРАКАТА. Затова ги няма вече стойките като "полис кроуч", затова не може да се наложи и Петров... нищо че стреля доста стабилно и добре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 23:02       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
- да бягаме или да стреляме?

И стандартите на нашите специалци за пищов:

Изображение

На 7 метра се прави безпроблемно и от скрито носене, но от 10 метра/ дистанцията за инструктори… при условие че гониш само А-зони… вече става трудно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2018, 23:08       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
minavasht написа:
Интересно става, ако не можем да ги правим двете едновременно, кое е за предпочитане - да бягаме или да стреляме?

Ако няма нещо, което да защитаваш на всяка цена там, където си - бегането си е за предпочитане, поне според мен.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2018, 00:54       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Моята теория е, че ако този насреща е добър, най-вероятно няма да разбера какво ми се е случило и направо ще почна да тропам по райскитв порти. Нито ще ми остане време да вадя, нито да се придвижвам с котешки стъпки.
Статистически обаче шанса е да се случа срещу някой майстор на школата “spray and pray”, и там вече поради естеството на техниката им, шанса да ме уцелят е еднакъв независимо дали стоя на едно място или бягам на зиг заг, може би дори ще си повиша шансовете ако стоя на едно място.
От друга страна, не че не уцелвам и в движение, но не е толкова добре, отколкото в стабилна позиция, и колкото по-бързо го спра да стреля, толкова по-малък шанс има да ме уцели някой куршум.
Това са си мои лаишки разсъждения, разбира се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer