logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 15:04       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
tojito написа:
Геле, няколко въпроса:- със патрон или без патрон в патронника?- със спуснат или вдигнат предпазител?- механични мерни прибори или оптически такива?- със или без тунинг по екстериора? (ръкохватки и т.н.)

Няма изисквания, както искаш... и ти е удобно. Принципно, от "хай реди" не ти трябва да си на предпазител... това е позиция, с която се върви напред, щото през мерник никога не се гледа. Та, изискването си е "хай реди", аз стрелям от "лоу реди", за да си го направя за мене си една идея по-трудно.

Ако ще стреляш стандарти,винаги работа с предпазител с дългото.Верно че с ак си белиш пръстите особено при неразработен селектор,но това е действителноста. ..
При ар система и новите какалашки с двустранния селектор аз грижа не виждам.
Лоу ,хай... всяко трябва да се работи. :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 15:13       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Ако ще стреляш стандарти,винаги работа с предпазител с дългото.Верно че с ак си белиш пръстите особено при неразработен селектор,но това е действителноста. ..

И, що така?! "Хай реди" ти е като се движиш, напред примерно... да не гледаш през мерника... и, кое налага в този случай да си на вдигнат предпазител?! Виж, когато ще пускаш "калаша" на тактическия ремък да виси... да, тогава е не просто пожелателно, а направо си е задължително да си на предпазител. Но, "high ready" позиция и ангажиран предпазител... нещо ми убягва идеята. В никакъв случай не се заяждам... просто не го разбирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 16:10       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:
Ако ще стреляш стандарти,винаги работа с предпазител с дългото.Верно че с ак си белиш пръстите особено при неразработен селектор,но това е действителноста. ..
При ар система и новите какалашки с двустранния селектор аз грижа не виждам.
Лоу ,хай... всяко трябва да се работи. :)


Аз съм с двустранния селектор, сложих и допълнителна планка на селектора от дясно, че и отпуснах и пружината леко ... иначе верно белих пръсти PDT_Armataz_01_24 дори и с ръкавиците ставаха мазоли PDT_Armataz_01_30

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 17:29       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
През мерника гледаш когато ще.стреляш,независимо преди това хай,лоу или каквото и да е...
Предпазител се ползва винаги след прекратяване на огневия контакт или преди започване.
При възникнал такъв естествено не се ползва докато пренасяш оръжието от цел на цел
Искаш да съреляш стандарти ...това е част от задължителните манипулации,защо е наложено мога да напиша ферман но нямам време.
Устава в армията защо е така написан и с какво както обичат да казват?????

Реално не те бави никак,докато насочваш и прицелваш е свален,едно движение е всичко.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 19:07       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Амин братко :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 19:09       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Предпазител се ползва винаги след прекратяване на огневия контакт или преди започване.

Забавляват се момчетата, с най-различни дрилчета:




А тук така тоя така си пусна "калашника" на тактическия ремък, преди да извади пищова. :punch:

Изображение


Вече от "high ready"... държиш в тази позиция елемент, от който се очаква да извади оръжие, примерно... не го гледаш през мерника, за да виждаш какво се случва под него... и, на предпазител ли ще си?! Питам ти как ги би го работил в случая, а не как някой там принципно го прави.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 19:47       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Я дайте само да се уточним кой какво разбира под хай-реди и лоу-реди, че за месец - два се наслушах и начетох на различни определения за двата вида техники

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:03       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Хай реди не е удобна да държа някого от когото се очаква нещо,за да не губя зрително поле оръжието ми ще сочи под линията на гърдите му например, давайки ми идеално зрително поле и възможност за реакция при нужда и да на предпазител,който при мене слиза заедно с поставянето на пръста на спусъка.....
С това спирам да влизам в конкретни обяснения относно тактика..... :)
Срещу поленар мога да ти извадя хора, които работят с предпазител,основно бивши военни и полицаи,но какъв е смисъла?
Да коментирам тактика в форума няма смисъл,поне за мене де...
Поздрави

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:13       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Срещу поленар мога да ти извадя хора, които работят с предпазител,основно бивши военни и полицаи,но какъв е смисъла?

Ако гледаш цялото видео, ще видиш че и те работят с предпазител. Пускането на "калашника" на тактическия ремък със свален предпазител просто тук го отбелязвам като грешка/ или по-скоро като нещо опасно. Щото докато ти се мандахерца шмайзера на ремъка, ще се закачи спусъка на нещо по оборудването ти... и ще стане мазало. Туй то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Бате Геле чичо Майк казва същото за предпазителя щом сложиш пръста на спусъка го сваляш. Dayly shooting tips. Звучи правилно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:24       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не знам, мен са ме учили, че винаги трябва да упражняваш физически контрол върху дългото, докато ти е закачено на ремъка ... държиш го там където си трябва. И има само два варианта да го пуснеш - при транзиция или като го сваляш. Второто няма кво да го умувам, а при 1вото имаш 2 положения - стигне ли се до транзишъна или дългото ти се празно или е станала някаква засечка. Така, че не виждам какъв е проблема железото да ти се мандахерца някъде си, когато ти е празно или засякло - и в двата филма няма как да гръмне ;)
Изпреварваща информация: това го научих от американски инструктори, в обучителният отдел на ООН

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Аз пък познавам военни, които в база навън /вътре в базата/... ги карат да ходят с пищов без пълнител, блока в крайно задно положение, и така в кобура... за по-сигурно /освен ако не ме е излъгал тоя, който ми го каза... аз лично не съм го виждал/. За дългото, идеята тук за мен е разликата между позициите low ready и high ready... кога си държиш пушката и работиш от едната, и кога и при какви обстоятелства пушката ти е на другата. И да вземем някаква междинна... в която мерната линия ще ти сочи под линията на гърдите на субекта. "Лоу реди" ти е като си вдигаш пушката от тактическия ремък, като там по подразбиране си на вдигнат предпазител... "хай реди" вече, една от употребите й е като се движиш, да не гледаш през мерника... и какъв е смисълът и в това положение да си на предпазител... нещо не ми става ясно. Иначе че принципно стандартите трябва да се стрелят с предпазител... съм съгласен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:34       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Тва за запънатия пищов съм го виждал на живо, но само по стрелбищата - по очевадни причини

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 20:35       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Така, че не виждам какъв е проблема железото да ти се мандахерца някъде си, когато ти е празно или засякло - и в двата филма няма как да гръмне.

Ще си го вкараш в харда това като навик... и утре ще пуснеш зареден "калаш" със спуснат предпазител на тактическия ремък. И като тръгнеш да се движиш или нещо друго да правиш... си е рисковано.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2018, 06:30       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
tojito написа:
Така, че не виждам какъв е проблема железото да ти се мандахерца някъде си, когато ти е празно или засякло - и в двата филма няма как да гръмне.

Ще си го вкараш в харда това като навик... и утре ще пуснеш зареден "калаш" със спуснат предпазител на тактическия ремък. И като тръгнеш да се движиш или нещо друго да правиш... си е рисковано.

Напълно съгласен.
А иначе засякло желязо така хубаво може да ти се оправи в големия пръст на крачето или в.гъза на колегата,че не ми се мисли.
Дори и при такт медицина, преди всичко друго махаш оръжието на другарчето и/или поставяш на предпазител.

Тожито,че те пращаме на проверовъчен май... PDT_Armataz_01_30

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer