logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 10:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Paco написа:
Според мен, когато човек стреля за УДОВОЛСТВИЕ И КЕФ! Може да стреля както си иска. Стига да е безопасно за другите и да не нарушава законите. Това е същото как ще е@е жена си. Никой няма право да му се бърка.

Вече ако някой иска да подобри нивото си на стрелба. Познанията и уменията си за реакция при нападение срещу него и близките му. Има пълното право да си плати на Убото, Кенширо, Милен Димитров и други експерти. И те да го научат на много полезни и важни неща.

Разбира се, ако някой има претенциите да преподава как се стреля. И е пълен некадърник. Трябва да бъде жестоко осмян и разкритикуван. За да знаят колкото се може повече хора, че си дават парите за нищо. Такава критика вече е градивна.

Ето аз нищо не разбирам от военна тактика или полицейска тактика. Бил съм войник преди 20 години и то само за 18 месеца и всичко съм забравил. Полицай никога не съм бил. Имам опит в уличния бой и разправия с цигани и квартални побойници. Мога да преподавам как да избягваме. И как да реагираме на конфликти на улицата или в заведение. До там са ми познанията свързани с безопасността. Всяка жаба да си знае гьола. :happy: Не бих преподавал как да стрелят другите, защото самият аз все още се уча. И макар да имам някакъв скромен талант и да стрелям много точно с пушка. Реално съм една нула, като сериозни познания за стрелбата.

Тук вися, защото има много стабилни хора и ми е приятно да си лафим за пищови. А не върви да ходим по кръчмите всеки ден.

:tu:

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:45       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Четох четох темата и на 2рата страница ми се разми всичко - от хватове и стойки, през целта на упражнението за пълна автоматична, че през драпанията за компенсатори, пламегасители и стигнем до тактики по стълби коридори и т.н. и т.н. и не схванах каква и идеята...
Не съм Петров, нито пък нося гръмко американско име, но ...
За разлика от много от пишещите в този форум имам възможност да проверя/изпълня това което Петров показва 9от където тръгна темата де)
- достъп до АКта със сгъваеми надясно приклади и стандартните прави приклади
- достъп до скосени компенсатрои, пламегасители (2-3 вида), ДТКта, муфи и т.н.
- всички оръжия са класически изпълнения ан АК: могат да стрелят на единична, някои на редове и всички на автоматична
- джепане доволно

Та ... ако аудиторията не се притеснява, че не съм 130кг (почти около 120 съм) мога и да се пробвам да направя няколко теста. Съответно да ги снимам и да кача резултатите ... Само дето наистина не разбрах какво точно се нищи! Така, че дайте предложения/съвети и т.н. какво точно се иска да се пробва ... че темата ми стана като мъглата над Бермудския триъгълнки!

Нека силата да бъде с вас :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 14:35       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами идеално Тоджито! Това е силата на форума. Не секи има автомат под кревата...и може да се показват неща и от Австралия ако някои пише...а ти щом имаш достъп до автоматични калаши направи просто същото като на клипа или по-добре ако можеш.
снимай и покажи ще сравним как рипа при тебе и при руснака това е...
а и целта е да видим как се самостабилизирал автомата в дълъг ред...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 14:42       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е, по - добре едва ли ще мога - не ми достигат килата и броя на гилзите :D
С ПК е малко под въпрос, но с калашките няма да има проблеми.
Само, предупреждавам от сега - от мерки за безопасност дистанцията ще е по - голяма, някъде около 50м. - 60м., така, че да не тръгнете да глеадте и сравнявате поапденията ей

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 14:59       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Картечницата остави...само с калаш с дълги редове например 3x10 или на два реда един пълнител, а попаденията не са важни..важно е да видим как се клати автомата ...а не се ли клати ще влизат... опитай е това е метода на Петров и нещо различно ако се присетиш и ще видим дали има разлика...

Ритера написа:
Петров упорито се опитва да прокарва своята методика за удържане на оръжието, но среща ограничен интерес. Практиците им казват, че това има твърде ограничено приложно поле, защото се базира на пълно "вкаменяване" на цялото тяло с изпънат докрай заден крак и напад с предния и наклон на тялото напред под ъгъл близък до тоя на задния крак. Човека е ентусиаст, даже си е патентовал метода, но това не е някакво универсално приложимо решение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 15:04       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
До края ан другата седмица ще има клипчета :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 15:18       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Супер! Интересно ще е да сравниш различни методи:
един стрелец обаче ...само ти и се почва с различни методики

1.описания горе на Петров
2. класически млад спортист - леко напред корпуса ... разкрачен с единя крак леко напред
3. небрежен ипесце мен - внезапно вдига на място по сигнал и нашива неколко реда в артията

ето тука мое да почерпиш идеи PDT_Armataz_01_22 не се бъзикам...наистина мое да се заформи нещо подобно забавно иронично и да се извърти с дългия тул обаче...при различни методики...ще навиеш 1млн гледания :tu:

[quote="ti6kata"] https://www.facebook.com/11400803919421 ... 131422341/ [/quote


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 16:49       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е не може ся :D оня рекламно лице на Зиг, а аз се мъча с АК PDT_Armataz_01_22
А и още повече Гелето откато му хвърли ръкавица с предизвикателство, оня мноо дигна левъла :happy:

Иначе вече има идеи за неколко клипчета с различни прийоми и похвати

https://www.youtube.com/watch?v=4g5p6b-ZZ5Y

;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 19:48       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
За момента само толкова ... останалото другата седмица

https://youtu.be/YhDRLuDuMhk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 11:04       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре е ... Тоджито! Благодаря, че ни се връзваш на акъла и снимаш.
очакваме другите клипове...
Облога остава - видиме ли разпинялката да се самостабилизира така като в първия клип...или като тука долу, че се пие я виски я нещо друго

А ако не бива ептен със стабилизирането, то ше се срещнеме с Бързилов лично на полигона да кръстосаме автомати... :armed:

ето в Сибир как е самостабилизирането



Ето Тоджито легнал с опора...и сам той е не по-малко от 120 кила...
автомата си рипа
Според мен до тука се налага извода, че сибиряка горе стреля с халосни патрони /с вътрешна муфа да не се вижда/ и да ни плакне... :roll: не мое па толко да е като заварена тази гьостерица...

или пак бъркам и е друго нещо... кво ли е :roll: :punch:




 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 11:41       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е да не бързаме толкова със заключенията ...
Стрелбата в клипа е след 5 000 патрона, само за този ден и вече всичко ме болеше - ръце, рамена, лакти ... елементарен хват и много слабо прикладване правех тогава - не се гонеше точност, че за това така и си рипа да го е*а. Също така съм и легнал и няма стабилна опора за кадърна стойка

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 13:20       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
Та ... ако аудиторията не се притеснява, че не съм 130кг (почти около 120 съм) мога и да се пробвам да направя няколко теста. Съответно да ги снимам и да кача резултатите ... Само дето наистина не разбрах какво точно се нищи! Така, че дайте предложения/съвети и т.н. какво точно се иска да се пробва ... че темата ми стана като мъглата над Бермудския триъгълнки!

Един от принципно оплютите стандарти на Кайл... все едно всеки втори тука може да си кормува дългия туул като Кайл... за плейта на 500 метра се разбрахме, така че по същество:


Стартова позиция: прав, оръжието "лоу реди";
Цел: ИДПА мишена, само "А-зоната";

20 метра --> 10 изстрела --> в рамките на 10 секунди;
10 метра --> 10 изстрела --> в рамките на 5 секунди;
5 метра --> 10 изстрела --> в рамките на 2,5 секунди


Идеята на всичко това... окопната война си е окопна война, но ако не можеш правилно да си кормуваш пушката и прав... ще вкараш 10 изстрела в кръглата "А-зона" на ИДПА мишена на 5 метра за 2,5 секунди... на Мукавей! Или ще ти е по-бавно като време... или по-разпиляно като попадения. Особено ако си и с някой стоков "калаш", де се кривял и за нещо не ставал. :happy: А дали трябва да можеш правилно да си държиш и кормуваш пушката и пищова... преди да почнеш с каквато и да било тактика... аз мислим, че да.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 14:56       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Чакайте да пусна и малко американци в темата докато Тоджито пусне нашенски неща, че ше се изока пък някой, че на руснаците даваме предимство, а не струват :(

ето Скрамблер дрил с Пол Хоу...с дългия добре...ама и с късия тул над 200ярда стреля, като змей горянин...
/той не знае за пистолет различен от Глок 19...но това е друга тема/

п.п. Геле защо Пол така пуфти като локомотив? Издиша много шумно въздуха преди да сеца, чак ше го демаскират ако има раша саунд детектори наоколо :roll:
ше го открадна и аз това без да се замислям...да пуфтя, като хипопотам в тира, но е за ловджии като се движат..като изпуснат парата така злобно...явно организма се успокоява и се сеца в него момент



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 18:22       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Геле защо Пол така пуфти като локомотив?

Щото е качил някое друго излишно килце отгоре... случва се на 40 и кусур около Thanksgiving. :D А и сега гледах внимателно цялото видо на Петров... като изключим тоя изправен и изпружен така назад крак... човека си стреля! Има го на едно място... пуца на автоматична на един крак, прикладването и горната му част на тялото са бетон... така че и от него има какво да се научи. ;)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 19:44       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз за това казах, че освен на килограми имам да го гоня и по направени гилзи ;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer